Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam navikla da pijem puno tecnosti pred spavanje pa me verovatno netera u wc,sem po navici u 6:30 kad ustajem da U vodim u vrtic

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni je toliko lepo ovde da uopste ne prelazim u treci trimedtar :)

Haha, da. I ja bih takodje trebala preci u tu grupu. Ali koliko vidim, ovde ima I dosta trudnica koje su u prvom, tako da nema veze. :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za sada jos dobro,nemam nekih bolova sem sto me ponekad zaboli donji deo kicme i trtica jer dosta sedim pa onda dok se razgibam,mada  ponekad osecam neki pritisak u stomaku,ali to valjda tako treba,ne znam

Cvrky,jesi malo sitnija ali vazno da si rodila zdravu i lepu devojcicu :wub:

Ja kolika sam sve mislim rodicu dete od 4 kg,moja sestra je rodila decu preko 4 kg

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se rodila sa 4260g, a mm je imao oko 3500g, s tim da se rodio mesec dana ranije. Tako da su I meni predispozicije da ce beba biti veeelika. A I ja sam visoka 179cm  pa ako bude na mene, bice masala.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,velika zdrava deca :D

Ja sam visoka 180cm, ja sam isto bila beba oko 4 kg,sestra takodje a moj brat preko 4 kg, mm je malo mrsaviji ali moje visine.

videcemo kako ce ova bebica da napreduje,ima dobre predispozicije da bude velika,ako to ima neke veze

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uglavnom sve trudnice pišu ovde, prvog trimestra više nema, obrisali ga a u trećem niko ne piše, tako da se ovde druzimo do kraja. 

Inace, nema puno pravila vezano za krupnocu bebe, ja sam sitna 167cm na porodjaj otisla sa 67, 68kg i rodila bebu 3560 i 55cm. Mm je krupan, tako da je Mila sigurno na njega. Znam krupnije žene koju su rađale sitnije bebe. A i ja sam krupna rodjena, pa sam se kasnije izgleda smanjila. :D 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je tako bilo u 33/34ned mokar ves a nije sekret a ni mokraca i grcio mi se stomak na minut dva,onako kao kad zateze.Ziva nisam bila dok nisam otisla kod dr,sve ok bilo dao mi je Canesten 3 vaginalete i to curkanje je proslo i Magnezijum direkt 4 dana po 1 kesicu pa je i to zatezanje proslo,brisevi su pokazali da sam imala Kandidu

 Ja sam ovde najmanja :D 155cm i 48 kg sam imala sada sma u plusu 3-4kg.Mm je 187 i 100kg a moj deckic se rodio sa 3300 i 53cm.Izgurali smo 41ned,a njegova duzina me je iznenadila.Ocekivala sam da ce biti max 50-51cm jer smo i mm i ja rodjeni sa toliko i oko 3.5kg teski

Izmenjeno od strane JednaHana
mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala 2950 kad sam se rodila :lol:

Ja vec pijem mg direkt i mogu reci da nema grceva u misicima,nebrinem tiliko zbog tog curkanja,mozda i ja imam malo kandide od lekova,hoce to kod mene,tako da mozda i ja dobijem canesten 3

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala 2950 kad sam se rodila :lol:

Ja vec pijem mg direkt i mogu reci da nema grceva u misicima,nebrinem tiliko zbog tog curkanja,mozda i ja imam malo kandide od lekova,hoce to kod mene,tako da mozda i ja dobijem canesten 3

Rekoh ti, mg direkt je zakon. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje deca su sva rodjena sitna, 2580, 2680 i 2900. Dužina 50cm. A sada su svi visi od svojih vršnjaka , i to bas visi. Ja sam rodjena sa ispod 3 kg isto, mm je bio preko 3kg, a njegov brat 4. Mm je 190 sada a ja 171. 

Kada mi deca budu tinejdžeri biću najniža u kući :lol:

Malo me uhvatila neka depresija , ne znam ni ja zašto. Za par dana idemo na odmor, tamo će biti i moja mama i sestra, i bas se radujem sto ću kao covek da se odmorim i skupim snagu za dalje. 

mozza i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam skoro svaki dan u nekoj depresiji,previse brige,godinu dana sam samo trudna,psihicki nisam uopste opustena.Tesko je to ljudima objasniti...da mi je dosadilo vise sve!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana ja sam kao ti ( 155cm i 48kg) mada sada imam 50kg :) 

ja sam rodjena sa 2500 i 48cm hahah a iz bolnice izasla sa 2250. Rodjena sam u terminu, al sto bi ja rekla, tata se stedeo :) 

meni je mali rodjen 3150 i 51, a ona 3450 i 53.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice jer imao neko od vas problem sa kostima, konkretno nogama i rukama posle trudnoce? 

Tezina mojih bebica nije merodavna jer ih je bilo dve, nisu mogle da rastu koliko su htele :) ona 3040 a on 2020 :)

kikac mani kafu, bas ti nije zdravo za bebicu, jos pogotovo ako je turska :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da to.koliko ste visoki ili teski nema veze za kg i cm bebe.... ni koliko ste imali. Bebe se radjaju u slicnim tezinama. Ima manjih ali.ima i tih vecih ali vecina je prosek 50cm i nekih 3200-3600. Vecina bar. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ubijaju noge i ruke,budim se svako jutro sa jakim bolovima u rukama,kao da sam kopala celu noca ne spavala,mada mg mi je malo umanjio te neke bolove,ali iskeno ne znam da li sam legla ili ustala umornija

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zenice jer imao neko od vas problem sa kostima, konkretno nogama i rukama posle trudnoce? 

Tezina mojih bebica nije merodavna jer ih je bilo dve, nisu mogle da rastu koliko su htele :) ona 3040 a on 2020 :)

kikac mani kafu, bas ti nije zdravo za bebicu, jos pogotovo ako je turska :)

Neon, jesi li koristila fraksiparin u trudnoci? Jesi li radila autoimuna antitela?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja mislim da to.koliko ste visoki ili teski nema veze za kg i cm bebe.... ni koliko ste imali. Bebe se radjaju u slicnim tezinama. Ima manjih ali.ima i tih vecih ali vecina je prosek 50cm i nekih 3200-3600. Vecina bar. 

 

To je valjda prosek za Srbiju a za Cg je veci, od 53 do 55cm. I od 3500 do 4000g. Moje su bile 58,57 i 56 dugacke i 3800,3900 i 4000g teske, a koleginice su isle do 63 i 5300g. Ne znam nikog kome je beba bila ispod 3500, cudo.

Pisala sam ti za tikove u spec. pitanje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana, evo ja sam sitnija jos :D 154 i 47, to mi je normala. Sa mladjom sam ostala trudna sa 44700, a u jednom trenutku pre te trudnoce imala 42. Deca su mi bila velika s obzirom na moju konstutuciju i to da su rodjena pre termina. K 3650, 11dana pre, a M 3300, 17dana pre. Dr mi je govorila da ako budem gurala do termina bice preko 4kg i bile bi sigurno, sva sreca pa se porodih ranije. 

Stavila sam danas pojas i malo mi je lakse. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace moram naci slike mog stomaka sa K, ljudi moji to nije bilo normalno. Babica kad me videla nije verovala da nemam dve bebe u stomaku. Inace iskusna babica pred penzijom. To je bilo kao lopta za pilates, strasno.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam tako sam i ja u predhodne dve isto:lol:

Cak je koleginica sa posla pitala mm sta mi to uradi,da li smo mi sigurni da je jedna beba,jer u 7mom mesecu mi bio mnogo veci nego sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Crnogorci veci ljudi :D salim se....ne znam koji su standardu ja to odprilike napisala. Ali evo u mojoj okolini imam mnogo primera da tezina i duzina nema veze sa velicinom roditelja i tezinom. E sad ja sam okruzena i bebama gde se vecinom radjaju od 3200 do 3600. Ima manjih a bilo je i vecih tipa preko 4kg i 56cm ali to je jedna od 10beba. V je bio npr 3680 ali 48cm. Ja i mm rodjeni ispod 3500 a duzine 50cm oboje. Ja sam za zenu neke prosecne visine(valjda) 163cm dok mm spada u nize jer po meni jer je 174cm. Sad na V se primecuje da je nizi od vrsnjaka ali nije nizak....doduse ja ne znam da li duzina i tezina bebe zavisi od roditelja zato sam napisala da mislim. Mada i porosjaj ne mora da znaci da ce biti tezi zbog vece bebe. Drugarica rodila troje sa vecom kilazom bez epiziotomije bez iceg...ja.manju bebu naspram njenih a epiziotomija ko da sam slona radjala. Gledano.po tome.

leni,videla sam,odgovorila sam ti. Nadala sam se da mi i ti odgovoris. Hvala :*

Neon,mene i.sad bole zglobovi.doduse ali ledja su mi vrh...ali to je i zbog krive kicme. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene je bilo skroz suprotno, pred porodjaj sam izgledala kao u 7. najvise 8.mesecu i nisam ni doživela da mi neko kaze ti ces skoro, par dana pre termina su mi pričali uglavnom da imam jos da guram (oni koji nisu znali termin). U prilog idu slike, 36. I 37.nedelja. 

IMG-20170809-123657-925.jpgIMG-20170820-172642-642.jpg

Sada u drugoj trudnoci očekujem da ću biti veća, prava trudnica. :D

 

*Cvrky87*, mozza, mmaka i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

miliccam.izgledas kao sa reklame,podsecas me na one trudnice koje mogu u magazin ili tv da reklamiraju garderobu za trudnice :)

Lepa trudnica,zgodna

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.