Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

E to je i problem. Ako dete ne razume ne smes o da mora drugi nacin da se nadje da prestane da radi takve stvari. 

Ja.oribala kuhinju iznutra i samim tim ibavila jedan deo velikog spremanja pre Bozica...kad stignu stolice i sto i ugaona garnitura krecem na prozore. A kad stigne garderobe sredjujem sprat kompletno...onda se bavim Bozicom a.posle samo pripremama za bebu. Naravno jedno su.planovi drugo je zivot ali volim da imam isplanirano. :)

inace sam ok danas,malo.me zateze sa leve strane i pospana sam....alo jos malo i krevet me ceka. :)

da li.ikate preporuku gde da uzmem dobar krevet za V sa fiokama do nekih 15.000din?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda da vidis u Aksci,tamo ima bas veliki izbor svega...ja licno nisam ni jednom detetu uzimala krevetac,jer imam svoj koji je star 31 godinu,a ko nov je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krevetac imam,dva zapravo nego bas krevet. Za V. Ali svakako cu i tamo pogledati. Majstor moze da mi napravi ali.od iverice i.to mi ne uliva poverenje,krevet od iverice....ne znam. Treba mi jace.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

e to see meni generalno nista nesvidja,ja cu U praviti,moj tata radi gde se seku ploce za sve,a ujak pravi namestaj,pa cu napraviti onaj sa fijokom za dvoje da spavaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

20181104-100206.jpg

 

Da li mozda znate ta je ovo?

Spavale su kod nas V sestre id strica i starija se.probudila sa ovakvim rukama. Malo se skinulo nakon pranja ruku i mislila sam da je od banane jer su jeli.bananu pre spavanja a ona odmah zaspala. 

Ja isprzila sad jaja i doruckovala i okrenem ruku i ja imam....samo svetlije mnogo i samo na jednoj ruci i manje od nje. Ne svrbi ne pece nista....ne mogu da skontam sta je. Ajde da sam nesto uhvatila ali odakle inda njoj odmah nakon spavanja?! Iskreno sam uplasena sta moze biti....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

20181104-100206.jpg

 

Da li mozda znate ta je ovo?

Spavale su kod nas V sestre id strica i starija se.probudila sa ovakvim rukama. Malo se skinulo nakon pranja ruku i mislila sam da je od banane jer su jeli.bananu pre spavanja a ona odmah zaspala. 

Ja isprzila sad jaja i doruckovala i okrenem ruku i ja imam....samo svetlije mnogo i samo na jednoj ruci i manje od nje. Ne svrbi ne pece nista....ne mogu da skontam sta je. Ajde da sam nesto uhvatila ali odakle inda njoj odmah nakon spavanja?! Iskreno sam uplasena sta moze biti....

:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pogledaj o carotinämie, moze da je od veceg unosa pojedinih namirnica koje sadrze carotin i vitamin a, desava se da bude i na licu. Jedna radna koleginica je tako pila one tablete za pripremu za suncanje pa bila sva orange.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da smo.nesto dirale sto je ostavilo trag....jer se skinulo skroz. Samo meni nije jasno sad sta to moze da bude jer se njij preko noci javilo a meni jedno dva sata posle spavanja....ja sam o dorucak im spremila i vadila iz sudomasine i zube prala.i lice i ruke i onda sam skontala. A uvece pre toga tusirala. Jedino da nismo primetile. Inace sam juce oribala svu kuhinju iz utra i sve vadila a ribala sam cifom i o a mi je pomagala(ali njij nisam dala cif nego samo da ispora krpu i da vadi iz fioke. To je jedino sto mi oada na pamet.....ali ne znam....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KD, vrlo neobicno, i jos cudnije sto i ti i to dete imate. Jel se skida pranjem, sta kazes? Da nije ipak nesto u kuci, sto se otire, tj. skida boja? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, meni apetit ovih dana na vrhuncu. Merila sam se i nabacila sam 4kg vec. :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja trenutno variram malo oko 4i-4,5kg + a sutra smo 30a nedelja :) 

Sve je blizi taj 9 mesec,e sad hocemo izgurati

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro :)

Kako ste danas?

Ja ne znam koliko sam se ugojila,do sad je bilo sve pod kontrolom ali sada imam ogroman apetit i tesko mi je da se iskontrolisem, nemam vagu kuci a strah me je da odem i da se izmerim  :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konacno aktivirah novi telefon posle nedelju dana i dobra vest je da sa njega hoce da mi idu poruke. Ja sam bas nabacila a tek cu sad kad krenu slave. Samo nzm kad cu na ogtt. Sledece nedelje idem kod hematologa na kontrolu.l

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Celu noc sam visila u wc-u, piskila sam 4-5x i to ne ono da piskim nego mi baaaas ono puna besika. Nije mi jasno sta sam toliko pila. I sanjala sam grozno, da sam prokrvarila obimno i crveno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja volim sto nesanjam ovu bebu i milina mi,proslu sam sanjala da ce umreti:(

Sto se tice wc ja po prvi put ne trcim nocu da piskim,ali se uplasim kad imam osecaj kao da cu imati diareju,rekoo neeee samo to da nekrene.Ja nesto iskreno jako lose spavam,nesmeta mi stomak,ali vrtim se kao debil,uzassss

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam ok spavala ali sam se ukocila...nekako od.pocetka trudnoce imam bolove duz celih ledja. Nema deo kojine boli....iskreno jedva cekam mart. Zbog ovih stvari i ne volim trudnocu i uopste mi.ne proja i nikad nisam volela....sad sam jos nwrvzona zbog cele situacije sa V i nervira me sve. Od bolova u.ledjima do.toga sto vec nemam sta da obucem a tek sredina trudnoce.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja moram da ustanem jednom ili dva puta u toku noci u wc,jer ako ne odem onda imam neke grceve i sve me boli.

A jos uvek imam nocne more i sanjam razne gluposti pa se budim po noci a cak mi se desava da se probudim i ne mogu vise da zaspim iako mi se spava i samo se vrtim po krevetu a onda kad treba da ustanem na posao ja sam kao zombi,mrzim kad mi se to desi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve je zavrseni oko vencanja :) 

sad ja da popijem kafu, polako da se spremam :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam primetila da mi svako jutro budu mokre gacice,nije belo pranje nego budu bas mokre

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika, kad je vencanje?

Hoce biti veliko ili samo u krugu najblizih?

Odavno nisam bila na svadbi...

Cvrky, i ja imam mokre gacice i nije belo pranje,ja sam cak mislila da je to plodova voda i uspanicila sam se ali dr kaze da ima dovoljno pa i dan danas ne znam sta je, jel ti imas neku pretpostavku sta ti je

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam do skoro imala ok sve i plodove vode,e sad ja mislim da mi je od spustanja stomaka da bebac stiska nesto,jer recimo U mi je pritiskala sve organe pa sam imala visak plodove vode otg test bio super,jednostavno bila velika za mene sitnu,pa se sve nadam da je isto,da mozda stiska nesto i beban,jer za razliku od predhodnih trudnoca uopste nemam veliki stomak,jer kicma me boli svaki dan,nekad imam osecaj ko da me isijas uhvati

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moguce je da bebica nesto pritiska,sva sreca pa te ne boli kicma a koliko je imala U kad se rodila,

Preslatka je bebica,ima prelepe okice :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, preslatka ti je cerkica. :wub:

Ja bas imam problem sa bolom u ledjima-krstima I bokovima, pogotovo kad spavam. Isto imam osecaj da ce me isijas uhvatiti, pa sve setam kao neka baba dok se ne razmrdam malo.

Sto se tice besike, ja ne znam da li sam jednu noc celu prespavala od kad sam ostala trudna. A beba cak I nije nisko, vec je na sredini, kako I treba. Ali dzaba, moram cesto da piskim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila je normalna beba 51cm i 3100g,ali ja sam sicusna,ja jedva imam 157cm,ugoila sam se u prosloj trudnoci,ali sa njom sam ostala trudna sa 57kg i otisla na porodjaj sa 67kg,tih 10kg je bio stomak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.