Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mi hocemo da se spremimo na vreme da nas neiznenadi bebac :)

Stigli nalazi rbc,hct i ukupni proteini su malo nizi,a gvizdje se vratilo u normalu 

Super Cvrky.

Ja bih rado vec sve kupila I spremila sta treba, ali skoro niko ne deli misljenje sa mnom. Mi nemamo nista, jer je prvo dete. A prvi moj muz govori kako ima vremena. Pre neki dan se svekrva cudi sto smo kupili krevetic. Ali ja necu uzivati da sa stomakom do zuba obilazim prodavnice. A proletece ova tri meseca do februara.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni moji nisu tog misljenja,sa U sam sve kupila u 9tom mesecu i peglala i namestala,e onda u prosloj trudnoci pred ulazak u 9ti i vencanje spremila sam samo kofer i to srecom,jer ne znam kako bi od bolova dan posle vencanja i spremila kofer,sobzirom da od bolova pola noci nisam spavala,pa sad necu da me uhvati nespremnu i da ostavim mm da namesta sve sam i pere prozore,jer nece imati pomoc,ovako cu ja raskloniti sobu,svekar okreciti,mm i moji pomoci oko razmestaja,mama i ja oprati i prebrisati sve i srediti i ormaric za bebu...Prosli put dan posle vencanja ja dok sam bila na porodjaju mm je sam spremao ceo stan,jer smo tu pravili vencanje,moja mama cekala U oca da dodje da je vodi u bg,njegovi su imali kao puno posla pa nisu mogli doci,on sam sve sklonio i krevetac sastavio,ali ja zvala i javila da nema bebe i onda su se svi stvorili da mu pomognu pa ih je sve napicio

December, Analim i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zense, koja ste nedelja bile kad ste saznale pol? :)

 

Imam zakazano kod lekara 13 Novembra, tad cu biti 15 + 2. 

Mi smo jasno videli u 17.nedelji, a videlo se i ranije. Ukoliko se beba fino namesti verovatno ćeš saznati 13.novembra. :)

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ladno za katolicko badnje vece ulazim u 37mu nedelju :)

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika meni je sad dr video da je decak u 12 nedelji u 15 mu se ponovo cinilo a u 18 je potvrdio. E sad iskreno ja cekam i expertni da bas,bas potvrdim. Nekako razmisljam ako mi dvoje lekara kazu pol valjda ne grese oboje.

Mene uzasno bole prepone....kao.pred porodjaj sto.su me. Da li je moguce da s evec sirim?ne secam se da me je ovako bolelo u prosloj....mada mozda se samo ne secam. Doduse vec sam 20nedelja u sustini telo se i priprema za porodjaj polako,jos 20nedelja i beba je tu. Misslim 20 nedelja gire-dole. Sledece nedelje idem na kontrolu ako bude sve u redu.

*Cvrky87* i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, mene već sada bole, u svakoj sledećoj trudnoći su me prepone bolele ranije nego prethodne. Meni doktorka kaže da su to bolovi više hormonski , nego neki fiZicki u smislu da se nešto dole dešava. Meni se pogoršava kada šetam duže, ali nekada me boli bez ikakvog posebnog napora.

A sto se tice pola, nešto sa slabo sećam. Prvi put sam saznala na Amniocentezi, drugi put mi se čini nešto ranije , ali je tek potvrdjeno onih skrininigom od 20te, treći put je bio dečak do tog skrininga, pa su mi rekli da je ipak devojčica i bila je. Meni se čini da je nekako od tada 18,19,20te nedelje najsigurnije, da nije neko nagadjanje 

doduse, kod nas izbegavaju da kažu rano jer na žalost još uvek postoje žene koje ako saznaju za pol koji ne zele one sklone bebu. :( i onda lekari bar na neki način pokušavaju da zaštite te bebe koliko je do njih 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posle svega najmanje bitan pol,kako ce se zvati...meni najbitnije samo da bude spreman kofer i krevetac za bebanu,a sve moze i posle

Mene dole boli i kad sedim i lezim,a kamoli posle setnje,mada kad dugo setam hoce i kontrakcija da me uhvati u putu,srecom,vise je pripremnih nego pravih...mada mene dole boli od pocetka trudnoce,kao i u predhodnoj

Jutros sam se merila 4kg + sto znaci od 15.10. nisam dobila nista,nekako imam osecaj da mi je i to opterecenje sad u trudnoci,sto nedobijam na kg,verovatno sto pojedem ode na bebu.Mislim da ce mi fizicki biti lakse kad se porodim.Kicma me uhvati kao da imam isijas da mi tesko bude i dva koraka da napravim.

miliccam i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam od onih "nenormalnih" što čim vide dve crtice maze stomak i pričaju bebi, najviše iz tog razloga mi je i bitan pol. Mi imamo spremna imena u oba slučaja, tj uži izbor pa onda kada saznamo pol lepo možemo da pričamo bebi. Mm obično svaku noć pred spavanje priča bebi, a ja non stop. Tako se nekako povežem sa bebom i pre porodjaja, ili makar ja tako osecam. A druga stvar je praktične prirode, ja sam u prvoj trudnoci počela sa kupovinom čim sam saznala (videla) pol i u tome sam bas uživala, u pripremi svega za bebicu.

Cvrky, bravo za istrajnost, svakako će ti biti lakše kada se porodis i zbog kicme i svega, manje će ti biti opterecenje i više ćeš moći da uživaš sa bebom. Samo tako nastavi! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam,meni ne deluje hormonski jer sam juxe sredjivala sprat i bolelo.me je kad sam bila umorna. Evo sad odspavala i kao nova. Prelazim na prizemlje :D

Meni je bitan pol zbog istog razloga kao Milici. Doduse ja ne pricam bebi nemam tu naviku,ali znam da je ta beba svakako ili decak ili devojcica i onda hocu da znam sta je. Devojcicu sam zelela vise zbog imena i  odece i frizurica a decaka jer vec imam jednog i znam kako se sa njima...prosto svaki pol mi je zanimljivi na svoj nacin. Tj nije mi bitan pol jer zelim iskljucivo devojcicu/decaka negk zelim da znam jer kazem neki pol jeste. A i drugo volim da kupujem u boji i volim da se spremim unapred.

abortusi zbog.odredjenog pola.su.odvratni. tesko mi.je da verujem da to neko zaistaradi...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uvek sam bila veliki protivnik abortusa,sem ako zbog nekog opravdanog razloga mora da se skloni,a ovo zbog pola mi je bas strasno,jer mnogo ljudi ne moze da ima decu,a neko se tako lako odrice zbog toga da li je decak ili devojcica.Kako im to uspe,sta navedu kao razlog?Moja sestra je  jedva sklonila mongoloidnu bebu(bez razvijenih ruku i nogu) u 6om mesecu,morala je da donese od geneticara dozvolu da smeju da ubiju bebu.Zato mi nije jasno kako mogu i kako im tako lako dozvole?

Analim i KruelaDeviL volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ironija....zdravu bebu.mozes bez problema jer je pogresan pol a bolesnh ne.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma uzas!!!

Inace otvoreno mi porodiljsko 23.12. a ja ulazim u 37mu nedelju na badnje vece 24.12. :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zenskeeee, gde ste? Sta radite?

 

Ja ceo dan u nekoj guzvi, udjem I.citam samo :D

jurimo oko vencanja neke sitnice, bila nam kuma u goste I malopre stigao novi frizider :D

 

Izmenjeno od strane KikaC96
Greska u tekstu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas sa zurkeeee. Ja prvo nisam zelela animatora ( posto Andrej to ne voli), a isao je tata po pozivnice pa ih nije podsetio za to. I dodje mi animatorka i kaze, ja mislim da je bolje sto sam ovde jer oni su nemoguci :) cuj, ja ne znam kakvi su. Hahaa cela grupa iz vrtica dosla pa je to bilo trci juri ko ce pre. Eto, napunismo 5 godina i najbitnije je da je srecan. Evo torte https://postimg.cc/4HTqF7vG

KikaC96, JednaHana i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo nas sa zurkeeee. Ja prvo nisam zelela animatora ( posto Andrej to ne voli), a isao je tata po pozivnice pa ih nije podsetio za to. I dodje mi animatorka i kaze, ja mislim da je bolje sto sam ovde jer oni su nemoguci :) cuj, ja ne znam kakvi su. Hahaa cela grupa iz vrtica dosla pa je to bilo trci juri ko ce pre. Eto, napunismo 5 godina i najbitnije je da je srecan. Evo torte https://postimg.cc/4HTqF7vG

torta je super, ma bitno da je deci bilo zabavno :) 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka, srecan rodjendanac, sa zakasljenjem! I mi jos malo punimo 5, 22.11. Ona hoce tortu Nela vitaska princeza, da bude ljubicasta i mora i Nelin konj da bude na torti. Imam zenu od koje narucujemo, pravi prave domace, ukrasava fondanom samo joj na mail pustim sliku kakvu hocemo. Narucicu vatreni poljubac tortu ovaj put, svi je volimo. I narucicu rostilj, spremicu salate i od mene dosta, ionako dve slave spremamo pred njen rodjendan. 

Ja sam nesto jako naelektrisana ovih dana, svi me nerviraju. Umorna sam vise od ustajanja po mraku i rintanja po ceo dan i jedva cekam ove radnike da ispratim iz kuce. Mm je jos tu sutra i ode na posao u ponedeljak, da bar ja mogu negde da klisnem. Kumovi iz Sm.Palanke su nas zvali, mene i decu na par dana kod njih, ali kad K ide u skolu, nema mi mrdanja.

I od te njene uciteljice me pocela muka hvatati. Juce otisla jos u 12h u skolu, navodno trebalo da dodje televizija da ih snima, nesto u vezi sporta. Uvece do pola6, kada sam otisla po nju cela skola u mraku, prazna, samo prvaci imali 5 casova. I tetkice zvonile i ona ih ne pusta jos 5 min da otvore vrata, i dalje im nesto drobi unutra. I tetkica nama roditeljima ladno rece onako poludela: Jos malo ce deca da vam spavaju u skoli. Svi ima da budu doktori nauka. Mi ostali desetak min ispred skole da popricamo sa komsijom, nasa uciteljica i tetkica jos ne izlaze, ostale da zadnje zakljucaju skolu. Znaci zena nema zivot, nema porodicu, ne zna sta ce sa sobom i onda decu drzi po ceo dan. Malo je reci da smo svi poludeli. A tek sam planula kad sam kuci pitala K jel ih snimala televizija, i ona kaze da nije. Dolazili su, snimali neke odrasle momke koji uopste ne idu u skolu koji su se tu nesto manifestovali, ovi mali se igrali na terencetu. Znaci dete DZABE islo sat vremena ranije, kao da je imala ne 5 nego 6 casova!! Jutros u grupi NAMERNO pitam: Kada cemo i na kojoj televiziji i u koliko sati gledati decu??? More mars bre! Ne odgovara mi nista, sad cu da idem ja po nju u skolu, pa cu pitati lepo Zasto su onda deca juce dolazila?? A da, zaboravih jos reci da i danas idu u skolu, odradjuju mukice 19. oktobar zbog streljanja. Ako je praznik zasto se odradjuje, ako treba da se radi onda neka ne bude praznik. A u PM vise. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se moje trudnoce tice.. ne znam ni da sam trudna, potpuno zaboravim na to. Nemam kad ni da sednem, a kamoli legnem. Dr mi izbacila Utrogestan pod uslovom da odmaram. Od jutros od 6h sam bila neprestano na nogama, oko podneva sam samo osetila da mi se karlica raspada, kao da ce da se razdvoji. Sinoc su me kolena bolela, jedva sam stajala. Juce sam isla busom i do grada da vadim krv za neka antitela i ostalo sto mi treba za hematologa. Jos sam u sredu imala kiks sa  inekcijom, pa sam morala da pitam da li ce uticati na rezultate. Posle se natovarila kao mazga  i sreca sretoh sveki u busu, posla kod nas pa mi je ona od stanice do kuce nosila kese, 20-ak min. 13-og imam kontrolu kod hematologa, 16-og slavimo, 19-og kontrola kod ginekologa, 21-od i 25-og slavimo.. samo se pitam kada da zakazem privatno 4D... Isla sam proslog petka kod koje dr na uz. Sta mislite? Jos jedan bih 4D pre ekspertnog koji mi je rekla da je najbolje od 25-28. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E maltretiraju tu decu strasno.Mi opet imamo drugi problem,kod nas u Ru dve devojcice je udario auto koji je doneo obrok u vrtic,posto vrditic nije ogradjen i razdvojen,covek vozio pikap a one crtale iza auta,dok su vaspitacice skidale drugu decu sa tobogana i vadile iz neke duboke trave i udario ih i dete jedno u ogrebotinama,a jednoj devojcici lice unakazeno.E u U grupi jos u junu devokcica je slomila ruku,pa mama koja je isto vaspitac resila odjednom da tuzi vrtic i opstinu,a mao pre tog icidenta je sama izjavila da ona za decu u njenoj grupi nece da snosi posledice,da ona ne moze da cuva 30oro dece i da ako se nesto desi ona nije kriva.Sad tuzi sve,napada vaspitacice i trazi silne pare,nasa deca trpe,njih 27 zbog nje jedne mora da sedi u ucionici,neizvode ih napolje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad svi vec gledaju u stomak i komentarisu kako je nisko i misle da sam vec u terminu.Ja po ceo dan imam par pravih,gomilu pripremnih.Sve me cesce hvata vrtoglavica i preznojavam se,pritisak mi nizi,sad je 95/63,svaki dan sam od 6:30 do 15:30 na nogama i nestajem.Nocu sve losije spavam,odspavam koji sat i onda se samo vrtim po krevetu.Iskreno dosadilo mi vise da budem trudna,preko godinu dana sam u tom stanju i ubija me vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,cula sam za taj incident. Kako je ta devojcica,je l' joj lice mnogo unakazeno? 

Joj verujem ti. Ali.dobro jos malo....nije neka uteha,ali opet. I meni vec pocinje da bhde teze....ali jos polovinu.

doduse ja najvise tripujem oko sreddjivanja da li cu uspwti sve....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je curica,bilo je tad strasno,ali sad je dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni to nikad  nece biti jasno, covece ako si u blizini skole ili vrtica pa pogledaj prvo okolo, obratis paznju.

Tako su ovde kod nas u Za, covek pregazi dete koje je prelazilo ulicu kod skole I to jos zatvorena ulica automobili ne bi trebali da prolaze tu.

I onda na zalost deca stradaju zbog maloumnika koji ne vode racuna.

 

A o uciteljima da ne pricamo, samo vrse neki teror prema deci a I roditeljima. 

Katastrofa kakvih ljudi ima.

December i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde su roditelji teski,nevode uopste neki brigu,niti uce decu vaspitanju.

Ja sam jednom U pokupila iz vrtica i imala je ogrebotunu debljinu palca preko pola vrata kao da je neko davio.Posle par dana kad sam dosla po nju u vrtic vaspitacica se zalila kako je ujela nekog decaka,ja je kaznim.Odem na roditeljski i mama istog decaka kaze kako mora da pozuri kuci jer on je jako nemiran.A onda ja skontam da on moju U vec duze vreme gnjavi i maltretira,jer se moja baka zalila da je U neki decak za 8.Mart udarao dokle god je trajala priredba 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Cvrky strasno, jadna deca. A za to fizicko napadanje, ako bi vaspitacica bila nepsosobna da resi, ja bih razgovarala sa majkom tog deteta. 

Odmaraj ako ikako mozes, kad vec imas kontrakcije. Ja ne znam da ih imam, ne bih rekla, ali mi je beba uzasno nisko i cim mi je malo puna besika ja jedva hodam. Nosim se mislju da nadjem pojas i stavim ga. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj mali je letos u dvorustu zgrade sutnuo drugara iz vrtica izmedju noga tako jako da se dete savilo od bola,a mama je rekla da ce ona samo popricati sa njim,jer ona njega ne kaznjava,samo mu kaze da se to nesme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.