Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

hahah a ja  bas nik odabrala jer volim pse. :D i imala sam dalmatinca....

hvala. Sad konacno lepo izgledam do pre dva meseca sam bila naduvena i guzata nista vise.

stiglw svedke i.peskir i 4 bodica. Jedan deo zavrsen. Cebence imam i to 2 komada...mada mislim da cu ostalu kupovinu ostaviti.posle.nove godine. Sad sam uzela ariljski pamuk i jis tetrw cu do nove.godine i to je sve. Ako bude.prilika mozda i ranije. 

Kam,uzimas li.ti gvozdje?

.Naja., *Cvrky87*, mozza i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage trudnice, da li ima neko Be Eco pokrivač i jastučić i ako ima kako se pokazao? Pre neki dan gledali šta da uzmemo, ipak ide zima, i uzeli to, na akciji 20% popusta u Leto Shopu. 

 

Kruela, počela kupovina joooj nema ništa lepše u trudnoći od gledanja i kupovine :D

Izmenjeno od strane .Naja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,stvarcice su super :)

Ja jos nisam nista kupila,imam neki trip u glavi i plasim se da vec krenem sa kupovinom,izlgeda cu sve ostaviti za poslednji momenat

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela super su stvarcice :) a i stomacic :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Kam,uzimas li.ti gvozdje?

Uzimam, grickam Refferum lek 2x na dan. 

Super su stvarice! Mi nikada do sada nismo znali pol pa smo uvek kupovali samo neutralno, belo, zuto.. Videcu da li cemo i sada pitati. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja za pol nisam morala ni pitati,jednostavno sam videla da je bata :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znate vi da se moj famozni dr trudio da se nikada ne vidi pol pošto je on gledanje pola naplaćivao kao "posebnu uslugu" 50 evra. Tako da bismo to morali posebno da naglasimo i platimo inače nista. 

Kam, svaka vama čast, ja ne bih izdržala do porođaja da ne znam pol a mm tek. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li si ti ozbiljna @miliccam?

Ja sam videla pol,kad je dr pitao da li hocemo da znamo sta je,ja sam rekla da znam jer nam ciganka rekla da je decak:)

Moje nijedno dete nije bilo stidljivo na uz,samo sire noge :lol:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama je K bila duugo karlicno, do kraja osmog meseca i pupcana vrpca joj je uvek bila izmedju nogu i nije moglo da se sa sigurnoscu vidi, a onda kada se okrenula vise nisam ni pitala, sta da pitam u devetom mesecu sta je. Sa M nisam uopste pitala, saznala sam na porodjaju i bila sam presrecna oba puta, bas je onako to bilo odusevljenje pored sve one euforije zbog porodjaja. Poslednji put isto nismo znali, saznali smo kada je stigao hp nalaz. Sada cu da vidim da li cu da pitam. Mene je nekako uvek strah da dr moze da pogresi ma koliko UZ bio dobar, i onda bih se bas bez veze osecala da ocekujem jedno, a bude drugo. A jos i sada posle svega to je poslednja stvar o kojoj razmisljam, ni na kraj pameti mi nije. Iako nekako imam osecaj da je devojcica, mozda gresim, videcemo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ijao mi sutra ulazimo u 16. nedelju, ko bi rekao prolete! :baby:
Spremila sam pizza pitu, cekam komsije. Danas sam nesto naelektrisana i svi me nerviraju. Glava me zabolela jos u podne i dalje ne popusta. 

miliccam i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam i ja sam nesto ustala na levu nogu.

Danas mi pritisak bio 109/63 sto je za mene bilo jako nisko pa sam bila sva opijena

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

miliccam,ne mogu da verujem da se takve informacije naplacuju,to je sigurno neka njegova ideja da bi iznudio pare od ljudi,znaci strasno :mellow:

Ovde naplacuju ako hoces slicicu sa ultrazvuka,jedna slicica je 7 e ali to samo sa ekspertnog

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja placam pregled (nije bas jeftino) dobijem sve napismeno,a slicice i snimak mi skinu na usb i to nista dodatno neplacam,sigurno imam oko 20ak slicica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj i ovde se sve skupo placa,posebno ekspertni i 4D a na drzavno ne mozes da ih namolis da ti urade ultrazvuk tako da su trudnice primorane da idu privatno i placaju sve pa cak i slicice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja,ja ti ne mogu pomoci. Ne znam za pokrivac.  Je l' se pripremate polako?

kam,mozda je zatvor i tebi.od gvozdja jer ga pijes.

Svaka cast ako izdrzis da ne pitas,ja sam htela,ali nema sanse :D 

ja ne placam nista. Ali idem drzavno.  Sad za 3nedelje idem na expertni i nadam se da cu videti i na 4d. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas napravila spisak sta mi fali,tako da cu polako da kupujem za kofer sto mi nedostaje :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam.koliko se menja.spisak za bolnicu....mada u sustini mrezaste gacice,ulosci(gomila.ulozaka zapravo),stvari za licnu higijenu,spavacice....za bebu sta treba u bolnici svakako cu za kucu. 

Ali mislim da cu jos sacekati za ostalo...bar do januara. Tebi se.i isplati ranije poceti jer ti.je termin maltene uoci praznika. 

Meni je za bebu ostalo da kupim tetre,odecu do 3 meseca,omeksivace,prasak,jos jedan peskir i.prekrivac i cipelice. Nije mnogo,ali jedva cekam da obavim. Zaboravih flasice i cucle i posteljinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se pridružim ponovo, ovoga puta cu nadam se na ovoj temi I ostati. Danas ulazim u 5.nedelju, odnosno 4+1. Još uvek se ne osecam kao trudnica, imam jos nedelju dana do mučnina, osim ako me u ovoj trudnoci ne zaobiđu. :)

Inače, imam sada novu dr pa ću videti još kako kod nje sve funkcionise. Ovde nema privatno državno, nema doma zdravlja već samo ordinacije, a osiguranje pokriva 3 uz u toku trudnoće i većinu drugih stvari. Kod onog dr je bilo dobro što je svaki uz bio ekspertski i imao je najnoviji uređaj, a čak mi je i dao uput za neku specijalnu kliniku gde su mi radili uz koji inače košta 500 evra. To je jedino bilo dobro kod njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za kofer mi treba:ulosci,mrezaste gace,cebence,bademantil i pumpica za izmuzavanje

Za izlazak : sve za bebca da izadje

Kuci: sebamed mleko za telo,peskiri,bodici,carapice,jojs 5 tetri i svedski i koje odelce i dusek

To je od prilike to:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam za sada kupila dusek, auto sediste, dva peskirica sa kapuljacom i 4 odelca. Krevetac imam moj u odlicnom je stanju samo treba da se prefarba a to ce mm nadam se uskoro uraditi. Stvari verovatno necu vise kupovati jer mi je sestra vec donela punu torbu stvari od njene dece ako uspem da odolim jer mi stvarno nista ne treba ali me opet privlace slatka mala odelca. Za ostalo sam napravila spisak sta treba da se kupi i deo novca vec odvojila. Ja bih vec sad otisla i kupila sve ali mi svi govore da sacekam jos malo. Mislila sam da cu to u decembru da kupujem ali cu verovatno otici sa mm vec ovih dana ne mogu da cekam vise.

mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zense, koja ste nedelja bile kad ste saznale pol? :)

 

Imam zakazano kod lekara 13 Novembra, tad cu biti 15 + 2. 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zense, koja ste nedelja bile kad ste saznale pol? :)

 

Imam zakazano kod lekara 13 Novembra, tad cu biti 15 + 2. 

Meni je u 12-oj nedelji dr rekla kao u fazonu, sledeci put cemo potvrditi da li je zensko. I stvarno, u 16-oj nedelji mi je sa sigurnoscu rekla da je zensko. :wub: Znaci, tebi bi tad mogla reci. Ali zavisi od ultrazvuk aparata, kako se beba namesti, a i kakav je strucnjak dr.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi hocemo da se spremimo na vreme da nas neiznenadi bebac :)

Stigli nalazi rbc,hct i ukupni proteini su malo nizi,a gvizdje se vratilo u normalu 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.