Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cvrky, sta kaze dr od cega se javljaju ti defekti na posteljici? Odmaraj koliko god mozes. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala KrelaDevil,sigurno cu se posavetovati sa dr u vezi vitamina i ovog problema,videcu sta moze da mi preporuci pa da se organizujem za dalje,do sada mi nije ni palo na pamet da pitam za vitamine jer dr nikad nema vremena da me saslusa uvek mi kaze hvala i dovidjenja a do 20 nedelje sam isla privatno kod dr pa ni on mi nije dao nista od vitamina samo me je prosledio u bolnicu na sledece kontrole sve do porodjaja,ali sad cu da pitam.

Cvrky,stvarno moras malo vise da odmaras,razumem da je tesko kad imas toliko obaveza i malo dete koje za koje uglavnom sama brines.Nadam se da ce se sve srediti kod tebe da izdrzis do termina i da sve prodje dobro.

 ja sam na svoju ruku uzela folnu kiselinu od 1000, sumece gvozdje,c,magnezijum I kalcijum (neke jace). Kad sam otisla kod doktora I rekla mu, kaze on nista bolje I pametnije nisi mogla da uradis. :D sa vitaminima greske nema :) 

miliccam i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam,kod tebe uvek aktivno,a sad si se jos i razbolela kao sto kazes nije ni cudo kad se muvas medju bolesnom decom, brzo ozdravi uz vitamine i odmor koliko je to moguce u tvom slucaju,kako ti je mama sada

Meni je stitna sada pod kontrolom,bila sam na kontroli pre 2 nedelje i dr kaze da je ok i da nastavim eutirox pa da se javim posle porodjaja da cemo mozda i ukinuti lek

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milicca, Polako vec pocinjem da panicim, strah me da perem kosu jer je scena kao iz horor filma, ne znam sta mogu da uradim dok se ne porodim,verovatno ne mnogo jer ne bih da se nesto desi bebici ali za 2 nedelje idem na kontrolu pa cu pitati dr za misljenje ili da me posalje negde da vidim uzrok ako je moguce otkriti,jer plasim se nece mi ostati nista kose dok se porodim :(

Mozza draga, nema panike. Sigurno nije nista strasno. Prekomerno opadanje kose u trudnoci nije bas normalna pojava posto je tada kosa u fazi mirovanja i onda od porodjaja krece da opada, tako su meni objasnili i tako sam procitala na dosta stranih sajtova, a nasla sam i na nasem pa baci pogled. 

http://www.demetra.rs/index.php/trudnoca/nega-trudnice/488-opadanje-kose-u-trudnoi.html

evo i onoga o cemu sam pricala ranije 

"Gubitak kose koji je povezan sa trudnoćom obično se javlja tek nakon porođaja. Tokom trudnoće, povećan broj dlaka ide u fazu mirovanja, koja je deo ciklusa normalnog gubitka kose. Ova pojava nije dovoljno ozbiljna da prouzrokuje ćelava mesta na glavi ili trajni gubitak kose, i trebalo bi da počne da se smanjuje u roku od 3-4 meseca nakon porođaja.  Ako mislite da se suočavate sa neobičnim gubitkom kose dok ste trudni to može da bude posledica nedostatka vitamina ili minerala."

Ne znam is kog razloga ti je dr zabranio vitamine, secam se da si pricala o kilogramima ali mi to ne zvuci kao dovoljan razlog pa ne znam da li je u pitanju jos nesto. U svakom slucaju pitaj lekara na sledecoj kontroli. Sve se to da resiti. 

 

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li su svi nasi lekari drski i bezobrazni ili samo ja zapadnem kod takvig. Danas sam bila na UZ u Gak Visegradska. Doktorka je bila toliko drska i bezobeazna da nemam reci. Ja kazem jel mogu da pitam nesto a ona ce meni ne mozete. Znaci strasno. U zatvoru se bolje odnose lekari prema pacijentima. Doktorka inace poznati prof sa medicinskog fakulteta a ima i privatnu kliniku. Verovatno moras da odes kod nje privatno i das joj pare pa da se ljudski ponasa ovako ne zeli. Zove se Svetlana Vrzic Petronijevic. Ako nisu dozvoljena imena nek admin izbrise ime. Ali to je glupost bar na internetu da mozemo da upozorimo druge na nesavesne lekare.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislio je da je nesto genetski,ali kod mene i mm nema niko nikakvo genetsko oboljenje.Njega je zacudilo jako kad je video,mada sam ja skona i miomima koji mi se javljaju u svakoj trudnoci.Sad sa U mi je posteljica bila dobra,ali tad sam imala 25 godina,sa predhidnom nisu ni videli nego je obdukcija pokazala,a sad je kad smo radili dabl video da nije ok pa me za svaki slucaj poslao na tripl cisto za svaki slucaj,nije hteo na amino da me salje jer beba nije bila genetski bolesna,samo je hteo da proveri parametre,ali i tripl je pokazao da je sve ok.E sad zbog tih izraslina moguce je da beba nema dovoljno kiseonika i krvi i onda on svaki pregled meri dotok krvi kroz pupcanik i gleda protok krvi kroz krvne sudove na posteljici,tako nam je svaki pregled strogo se sve kontrolise

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozza privatnici uglavnom odrade pregled i to je to. Bar ovde kod nas svi koji idu privatno odlaze samo na pregled dok na drzavno dolaze po lekove i upute...

jesi vadila krv da proveris gvozde? Nekad hoce i od toga i srce da lupa i kosa opada...a u trudnoci je normalno da gvozdje opada.

idi odradi kks i gvozdje ako nisi i trazi misljenje i privatnika i drzavnog lekara ali folnu bi mogla da uzmes da pijes odmah! Bar to. Menk su folnj dali i dok je bio samo zadebljan endometrijum dok se nije znalo da li je zadebljan jer sam trudna ili krece.menstruacija.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa evo ja otkako sam sad trudna mene samo privatni dr pregleda,drzavni nece on samo da upute i prepise u racunar sta je privatni napisao i da mi recepte za lekove i to je to

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ovo prvi put čujem da je u trudnoći imunitet jači. To definitvno nije tacno 

Mozza, sto se tice opadanja kose bas sada teba biti suprotno. Ali verovatno da ima veze sa lekovima koje piješ. Ja bih svakako tražila da provere nešto. Meni evo posle treceg porodjaja nije htela prestati da opada sve dok nisam sada ostala trudna. Sada napokon imam gomilu kose na glavi a ne u ruci 

 

leni i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li su svi nasi lekari drski i bezobrazni ili samo ja zapadnem kod takvig. Danas sam bila na UZ u Gak Visegradska. Doktorka je bila toliko drska i bezobeazna da nemam reci. Ja kazem jel mogu da pitam nesto a ona ce meni ne mozete. Znaci strasno. U zatvoru se bolje odnose lekari prema pacijentima. Doktorka inace poznati prof sa medicinskog fakulteta a ima i privatnu kliniku. Verovatno moras da odes kod nje privatno i das joj pare pa da se ljudski ponasa ovako ne zeli. Zove se Svetlana Vrzic Petronijevic. Ako nisu dozvoljena imena nek admin izbrise ime. Ali to je glupost bar na internetu da mozemo da upozorimo druge na nesavesne lekare.

vecina je takva nazalost. Kod nje je isla moja kuma, iskljucivo privatno, i znas da joj nije rekla da radi bris pred porodjaj, nego su i ona i beba dobile infekciju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislio je da je nesto genetski,ali kod mene i mm nema niko nikakvo genetsko oboljenje.Njega je zacudilo jako kad je video,mada sam ja skona i miomima koji mi se javljaju u svakoj trudnoci.Sad sa U mi je posteljica bila dobra,ali tad sam imala 25 godina,sa predhidnom nisu ni videli nego je obdukcija pokazala,a sad je kad smo radili dabl video da nije ok pa me za svaki slucaj poslao na tripl cisto za svaki slucaj,nije hteo na amino da me salje jer beba nije bila genetski bolesna,samo je hteo da proveri parametre,ali i tripl je pokazao da je sve ok.E sad zbog tih izraslina moguce je da beba nema dovoljno kiseonika i krvi i onda on svaki pregled meri dotok krvi kroz pupcanik i gleda protok krvi kroz krvne sudove na posteljici,tako nam je svaki pregled strogo se sve kontrolise

Mene i dalje cudi zasto tebi nisu radili analize na trombofilije, jos pored mozdanih i srcanih u familiji...pa gubitak bebe zbog problema sa posteljicom...znaci sve ocigledni simptomi preteranog zgrusavanja krvi i trombova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno strasno. Ja sam na prva tri ultra zvuka isla privatno posle nisam jer nemam neku platu pa da mogu stalno privatno. I svaki put zapadnem kod nekih doktora boze sacuvaj. Moja dr u domu zdravlja mi je samo dva puta radila uz sad me salje u visegradsku na uz ali vise sigurno necu ici u ovu bolnicu pa makar ona jedina radila u Bg. Sledeci cu ici privatno bolje da i platim nego da se posle svakog uz iznerviram. Inace sam privatno isla u jednu kliniku kod doktorke koja je nekad radila u mom domu zdravlja ali vise ne radi tu sad radi samo privatno mnogo je fina zena i dobro gleda uz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr koji.je na kraju rekao da nece da bude vise moj dr je rekao da nema potrebe,jer beba je umrla zbog cvora,cim sam ostala trudna rekao je da nece vise da mi bude dr.Sadasnji dr se zgrozio svemu i rekao je da su jos u 7om morali reagovati ako su videli da nije ok da mi urade carski kao prvo,a onda sve ostalo.Zato ja sad stalno merim pritisak,radim sve analize krvi i urina za svaki pregled i jos taj detaljan uz,ja sam bukvalno stalno na expertnom.Kad se porodim moracu kod njega posle mesec dana na sistematski pa cemo videti onda sta dalje.Zato hocu da vidim sa njim da se poradjam u Frontu,vec zna sve i tu je i mogu ga uvek pozvati ja ili sestre.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno strasno. Ja sam na prva tri ultra zvuka isla privatno posle nisam jer nemam neku platu pa da mogu stalno privatno. I svaki put zapadnem kod nekih doktora boze sacuvaj. Moja dr u domu zdravlja mi je samo dva puta radila uz sad me salje u visegradsku na uz ali vise sigurno necu ici u ovu bolnicu pa makar ona jedina radila u Bg. Sledeci cu ici privatno bolje da i platim nego da se posle svakog uz iznerviram. Inace sam privatno isla u jednu kliniku kod doktorke koja je nekad radila u mom domu zdravlja ali vise ne radi tu sad radi samo privatno mnogo je fina zena i dobro gleda uz.

sto ne odes u misovic? Tamo su ti svi doktori odlicni sem matorog Djekica i neke matore nzn kako se zove.ja sam sa njima prezadovoljna oba puta bila. Ja ti preporucujemMaju Antic- njen muz je nacelnik ili Jakovljevica. Maja je nezna i veoma fina zena, bas onakva kakav lekar treba da bude, a  Jakovljevic ti je isto nezan, al je sav “brz” ja sam sa njim bila na : sto si sad dosla opet :) lud je. Ja ti iskreno od srca njih preporucujem. A ri razmisli. Ja sam prvu trudnocu od drugog meseca vodila kod njih i porodila se a sada sam otisla kod Jakovljevica 3 nedelje pred porodjaj i kada sam odtala u bolnici bila mi je Maja tu. Razmisli pa javi sta si uradila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj je Ristic Aleksandar u Frontu radi,samo ja idem na preglede kod njega privatno,a i on mi bio na porodjaju sa U i sutradan mi dosao u vizitu...nisam mu nista dodatno placala sem pregleda kod njega na klinici,drzavno ni dinar mu nisam dala

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sto ne odes u misovic? Tamo su ti svi doktori odlicni sem matorog Djekica i neke matore nzn kako se zove.ja sam sa njima prezadovoljna oba puta bila. Ja ti preporucujemMaju Antic- njen muz je nacelnik ili Jakovljevica. Maja je nezna i veoma fina zena, bas onakva kakav lekar treba da bude, a  Jakovljevic ti je isto nezan, al je sav “brz” ja sam sa njim bila na : sto si sad dosla opet :) lud je. Ja ti iskreno od srca njih preporucujem. A ri razmisli. Ja sam prvu trudnocu od drugog meseca vodila kod njih i porodila se a sada sam otisla kod Jakovljevica 3 nedelje pred porodjaj i kada sam odtala u bolnici bila mi je Maja tu. Razmisli pa javi sta si uradila.

Hvala na preporuci. Videcu da zakazem pregled tamo.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da sam skontala uzrok mog zatvora.... gvozdje. 

U pregnacare-u se nalazi i sad razmisljam da i kad idem u wc kao da ne mogu sve i odjednom skontam da pregnacare sadrzi gvozdje a da sam imala problem i u prosloj trudnoci sa zatvorom od kako sam pila gvozdje.... samo sam tad pila heferol ali oept. Jer jedem sveze,pijem jogurt,vodu,kafu,supe i opet.

kako ste danas?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://postimg.cc/QHBBxYpY

:wub:

Ja sad pijem heferol i bas mi gadan zatvor stvara..sa U sam pila totemu,u prosloj referum,a sad heferol i imam osecaj da imam sad veci zatvor nego u predhodnim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene na svim informacijama i podrsci :)

Uskoro vadim krv i imam zakazane kontrole kod raznih doktora pa cu svakog da pitam i da me posalju negde da resim ovo pre nego sto ostanem bez kose :(

Cvrky,jesu obe slike danasnje ili je jedna od ranije,ja se bas i ne razumem u to ali na drugoj mi se cini da ti je stomak malo vise spusten nego na prvoj slici,ne znam da li bi pomoglo lezanje u bolnici da se to sve malo smiri

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od opre koji minut su slike...Danas sam imala samo jednu pripremnu,provela sam ceo dan juce lezeci,a i evo do sad samo lezim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Od opre koji minut su slike...Danas sam imala samo jednu pripremnu,provela sam ceo dan juce lezeci,a i evo do sad samo lezim

covece bas se spustio.. samo ti odmaraj 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda treba sto vise odmaranja,lezanja 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Resio bata da izadje :)

Srecom za manje od dve nedelje cu kod dr pa cu da pitam dr da li mogu u frontu da se poradjam i da li da se spremam polako,kofer i sta sve jos treba da se uradi,cisto biti spreman radi predostroznosti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da.procenim bas spusten stomak,kod mene samo primetila samo na slikama. Ali nekome ranije se spusti nekom kasnije....  cvrky jis samo 12 nedelja do kraja,covece.... samo odmaraj koliko god mozes. Miskim razumem te jer i ja trcim tamk vamo,ali zato legnem pre 22h i uvsk kad mi se sedi ja sednem.  Ali ja uvek ore Bozica sredjujem kucu skroz tako da me uskoro ti ceka.... ali polako cemo sve. 

Za dva dana sam na pola puta.... kad pre?

*Cvrky87* i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.