Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Hvala najlepse :* 

Viseces ubrzo, najlepsi osecaj na svetu...uzvracam cestitke... :*

vec jeste.. hvala boko <3

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika i Neon vi ste znate? :)

neon,to stomsi dojila samo mesec dana ne brini. I ja sam samo mesec dana ali sta je tu je... nadoknadis drugim :)

KikaC96 i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci ja sam se pojela ziva zbog dojenja... nekako sam uvek mislila da cu dojiti, to mi je bila zelja, s obzirom da je mene mama dojila jakoooo dugo... :) plus imam velike grudi i nekako sam mislila to se podrazumeva... :) i onda kad su dosli moji pilici, nikako nije funkcionisalo a ja sam pala u bedak, valjda od hormona i mislila sam da sam automatski ja nesto pogresno uradila i da nisam dobra mama jer nemam mleka za oboje... :) izmazavala sam se dan i noc, svaki slobodan sekund i samo je doslo do toga da napravim rane! I onda je moja mama rekla aman prestani da mucis i sebe i tu decu, nisi ni prva ni poslednja koja ne moze da doji... i tako sam prestala pre neki dan da se izmazam.i da nudim siku i mleka je nestalo u istom danu :( kao da ga nikad nije ni bilo... i eto...sad smo samo na dohrani ali napreduju super! :)

mmaka i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon, ne sekiraj se. Bitno je da ste vi ovako dobro, da se mazite, uzivate i da ste srecni. Ne daj da te grize savest, ucinila si sve sto si mogla. Medovi su pravi. :)

Cvrky, pa jutarnji mi je bio 5.4, a i to je malo poviseno, jer se u trudnoci tolerise samo do 5.1, a ne 6.1. E sad videcemo kako ce da se ponasa pod opterecenjem. 

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je secer pre mesec dana bio 5.04 ali kaze dr da je to ok,samo mi rekao da ne preterujem sa vocem i slatkisima...imam predospozicije da bolujem i od dijabetesa,posto gledajuci sve moje imam skonosti ka raku i tumoru,srcanom i mizdanom,secerom,deformitetima....malo mi je loza kriticna,ali jbg sta cu.

Mi smo polako krenuli sa pripremama,imamo kompletice,tetre,svedske,a sad i od dede i babe beban dobio komplet :)

https://postimg.cc/N56xQYQ5

Analim i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika i Neon vi ste znate? :)

neon,to stomsi dojila samo mesec dana ne brini. I ja sam samo mesec dana ali sta je tu je... nadoknadis drugim :)

znamo se od ranije na forumu :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon,super je ako neko mize da istraje u doje ju ali nekad ne ide...meni je sa V kao prvororki bilo tesko. Neiskustvo i i situacija koji su me snasli su odradili svoje. A pogotovo sa dve bebe... ja se recimo vise kajem sto sam sa 5 meseck davale kravlje mleko i to na oreporuku prdijatra davale masnije! Srecom iskustvom i citanjem  sam uvidela gresku i promenila pedijatra....sad radim na tome da se hrani zdravo da jede sveze i voce i ppvrce i kuvano. Prosto nemoj ni da ze grize savest...nastoji samo.na tome da budes dobra u necemu jer u svemu niko ne moze.

ovaj put bih volela da.dojim do godinu dana....vise od.toga ne mora a ako bude manje bar nekih 8 meseci biu volela da istrajem ali videcemo sve. Mleka sam imala prosli put i.lepo je prohvatio videcemo sve.

imace danas sam se merila 66,8. 5kg+ za 19nedelja,nije lose. 

Nama.sutra salju svedske i peskir  

u toku novembra cu garderobu i.tetre sarene. A posle nove godine ce nam ostati kozmetika i.pelene. jedva cekam da obavim sve da sve slozim lepo. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon,super je ako neko mize da istraje u doje ju ali nekad ne ide...meni je sa V kao prvororki bilo tesko. Neiskustvo i i situacija koji su me snasli su odradili svoje. A pogotovo sa dve bebe... ja se recimo vise kajem sto sam sa 5 meseck davale kravlje mleko i to na oreporuku prdijatra davale masnije! Srecom iskustvom i citanjem  sam uvidela gresku i promenila pedijatra....sad radim na tome da se hrani zdravo da jede sveze i voce i ppvrce i kuvano. Prosto nemoj ni da ze grize savest...nastoji samo.na tome da budes dobra u necemu jer u svemu niko ne moze.

ovaj put bih volela da.dojim do godinu dana....vise od.toga ne mora a ako bude manje bar nekih 8 meseci biu volela da istrajem ali videcemo sve. Mleka sam imala prosli put i.lepo je prohvatio videcemo sve.

imace danas sam se merila 66,8. 5kg+ za 19nedelja,nije lose. 

Nama.sutra salju svedske i peskir  

u toku novembra cu garderobu i.tetre sarene. A posle nove godine ce nam ostati kozmetika i.pelene. jedva cekam da obavim sve da sve slozim lepo. :)

ja sam dodala 2kg za 13 nedelja. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc imala takve dve kontrakcije jednu za deugom da sam se jedva popela u stan,a druga kad je bila sela sam na sto...srecom pa stalo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice :)

Kako ste danas,posto vidim da su neke imale zdravstvene probleme,nadam se da je situacija bolja.

 Ja nisam bila tu par dana pa sam propustila caskanje.

KikaC dobro dosla :)

Htela sam da pitam da li je neka od vas imala problema sa opadanjem kose u trudnoci posto mi je do sada opalo 50% kose i ne znam vise sta da radim jer ispada u pramenovima,kao posle hemoterapije ne daj boze 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro trudnice :)

Kako ste danas,posto vidim da su neke imale zdravstvene probleme,nadam se da je situacija bolja.

 Ja nisam bila tu par dana pa sam propustila caskanje.

KikaC dobro dosla :)

Htela sam da pitam da li je neka od vas imala problema sa opadanjem kose u trudnoci posto mi je do sada opalo 50% kose i ne znam vise sta da radim jer ispada u pramenovima,kao posle hemoterapije ne daj boze 

Hvala :) 

meni kosa opada ali je meni to normalno.. imam kosu do dupeta. :D

Moze da se desi da ti fali neki vitamin, hoce I zbog toga da opada.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja imam bas dugu kosu i bila je gusta a sad je mnogo ruzna,najezena i bezivotna.

Mozda si u pravu Kika mozda mi fali neki vitamin samo ne znam koji

miliccam i KikaC96 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mozza,ti besw ne pijes bas nista od lekova?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KrelaDevil, pijem lekove za srce ali vec godinama samo sto sad u trudnoci pijem one dozvoljene lekove i pijem eutirox a ne verujem da bi to moglo da uzrokuje opadanje kosa, ne pijem ni jedan vitamin jer mi niko nije rekao da treba da pijem pa ne znam zasto mi se ovo desava ali je zaista jezivo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, bas mi je čudno što ne piješ nikakve prenatalne vitamine. Ne bi me čudilo da ti opada kosa zbog toga. Pitaj na sledećoj kontroli ili jednostavno uzmi sama vitamine, ima ih baš dosta na tržištu. Ja sam pila Femibion.  Meni kosa u toku trudnoće uopšte nije opadala, već posle porodjaja a to je normalno. U toku trudnoće bas i ne bi trebalo da opada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

milicca, Polako vec pocinjem da panicim, strah me da perem kosu jer je scena kao iz horor filma, ne znam sta mogu da uradim dok se ne porodim,verovatno ne mnogo jer ne bih da se nesto desi bebici ali za 2 nedelje idem na kontrolu pa cu pitati dr za misljenje ili da me posalje negde da vidim uzrok ako je moguce otkriti,jer plasim se nece mi ostati nista kose dok se porodim :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozza, bas mi je zao zbog tvog problema. Nadam se da ces resiti to uskoro. Nemam predstavu od cega ti je to. :huh:

Cvrky, drzi se. Miruj sto vise, koliko mozes, da beba bude sto duze u stomaku. Ne mogu da zamislim kako ti je. Mi smo 6 dana razlike u terminu, a ja nemam kontrakcije, bas mi je dr pre neki dan rekla da ih ne vidi na uz.

Pozdrav za sve ostale trudnice!

Mi smo danas kupili krevetac, bas sam srecna zbog toga. :babycrib:

5180247-w.jpg

Izmenjeno od strane Analim
mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooj meni kosa opada strasno,ali cisto da znate da nije za brigu,dnevno opadne i po 1000 dlaka,a dosta lekovi uticu na kvalitet kose,tebi je mozda zbog lekova za srce,moguce zato sto si ih ostavila.Znam da zbog lekova i stresa kosa moze opadati u citavim pecatima.

@Analim mene vec malo hvata frka,jer imam osecaj da ni u 9ti necu uci

Meni je pao pritisak da mi je zlo u glavi i da mi se jako spava 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, bas mi je zao zbog tvog problema. Nadam se da ces resiti to uskoro. Nemam predstavu od cega ti je to. :huh:

Cvrky, drzi se. Miruj sto vise, koliko mozes, da beba bude sto duze u stomaku. Ne mogu da zamislim kako ti je. Mi smo 6 dana razlike u terminu, a ja nemam kontrakcije, bas mi je dr pre neki dan rekla da ih ne vidi na uz.

Pozdrav za sve ostale trudnice!

Mi smo danas kupili krevetac, bas sam srecna zbog toga. :babycrib:

5180247-w.jpg

Krevetac je divan, bebica ce da uziva i vi sa njom naravno 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoooj meni kosa opada strasno,ali cisto da znate da nije za brigu,dnevno opadne i po 1000 dlaka,a dosta lekovi uticu na kvalitet kose,tebi je mozda zbog lekova za srce,moguce zato sto si ih ostavila.Znam da zbog lekova i stresa kosa moze opadati u citavim pecatima.

@Analim mene vec malo hvata frka,jer imam osecaj da ni u 9ti necu uci

Meni je pao pritisak da mi je zlo u glavi i da mi se jako spava 

Cvrky, sta ti dr kaze, da li treba jos vise da odmaras ili moze jos neku terapiju da ti da?Ja nemam iskustva toliko,mozda bi opustanje pomoglo ali verujem to je lakse reci nego uraditi

Nisam jedina kojoj opada kosa ali sam istripovana da cu da budem celava 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,znam da ti je lekar da ne pijes nista stoga ja necu pametovati,ali folna se preporucje itokom planiranja trudnoce,stoga mij tinje savet da  kupis neke vitamine za trudnice jer beba ce sve uzeti id tebe i tebi ne ostaje nista maltene...ne bukvalno ali vitamini nece nastetiti samo.pomoci. pitak lekara.malar privatno,ali ja bih ti od srca savetovala da.pijes. zbog tvog problema sa srcem se posavetuj obavezno ali evo,ovde ako ne sve trudnice ali belika vecina pije nekakv vitamin.

analim,super je krevetac! 

 

leni, mozza i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Povecao mi je dozu utrogestana 2x200,mada garant je to do posteljice koja opet ima defekt po sebi (kao tumoroidne izrasline)...Mi sad pratimo samo da li ona vrsi svoju funkciju,kad prestane svakako cuorati da se poradjam.

Koristim utrogestan,premama,aspirin 1x100mg,heferol 2x359mg,vitamin c 1x1000 i sad sam ubacila magnezijum zbog grceva i bolova u kostima i misicima.

Trebala bih sto vise odmarati,ali to je tesko pored deteta od 5,5 godina o kojoj uglavnom ja najvise brinem,pritom uzeli stan pa vijali papire i sve zivo i sad treba posle 10og da sredjujemo deciju sobu za U i bebu...tako da retko kad odmaram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni pre izgleda da opadanje kose moze od problema sa stitnom, koje ti vec imas, Mozza. Da li ti je sada stitna pod kontrolom, jesi li kontrolisala skorije? Meni je isto posle porodjaja svaki put opadala kosa, i bas onako bila ofucana i jadna, a u toku trudnoce ne. Ja isto ne pijem nikakav kompleks, samo pijem Referum, Folnak i C vitamin. 

Cekala sam 2h u domu zdravlja sa bolesnom decom sa malom, samo da bismo uzeli potvrdu da je zdrava. To samo kod nas ima. Inace jutros mi je izasoa herpes po drugi put vec i pocleo i grlo da me boli sto me ne cudi, od hodanja po raznim cekaonicama cudno bi bilo da mi nije nista. Udarila sam po belom luku i pijem maticni sok borovnice. Dr moja koja se bavi biljnom medicinom mi je rekla da ne pijem nista za imunitet, tipa propolis jer je u trudnoci inace imunitet pojacan, tj. jaci je imuni odgovor. Meni je sad ocigledno pao vec neko vreme, ne osecam se bas najbolje. Jos me je mladja probudila u 4:45 jutros, i od tada smo mm i ja budni, majstori stigli vec u 6 i ceo dan radno...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala KrelaDevil,sigurno cu se posavetovati sa dr u vezi vitamina i ovog problema,videcu sta moze da mi preporuci pa da se organizujem za dalje,do sada mi nije ni palo na pamet da pitam za vitamine jer dr nikad nema vremena da me saslusa uvek mi kaze hvala i dovidjenja a do 20 nedelje sam isla privatno kod dr pa ni on mi nije dao nista od vitamina samo me je prosledio u bolnicu na sledece kontrole sve do porodjaja,ali sad cu da pitam.

Cvrky,stvarno moras malo vise da odmaras,razumem da je tesko kad imas toliko obaveza i malo dete koje za koje uglavnom sama brines.Nadam se da ce se sve srediti kod tebe da izdrzis do termina i da sve prodje dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.