Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

cvrky,na cemu.przis jaja? Puter ili ulje odredjeno?

Ja doruckovala zdravo ali sam zalila cipswm i.pepsijem... v:mellow: gladna sam pa sam gladna.  .trazi mi secer a nemamo cokoladicu.nikakvu. da sam imala pojela bi to i mirna kapa...

ja sam danas sanjala uzase... ali sam bolje spavala. Nisam ukocena.trebalo bi da peglam,ali me mrzi. Idem polako....

sto se posla tice,volim da sedim kuci. I  da dobijam porodiljsko 3 godine ne bih  ni mislila o poslu....

mmaka i leni volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Konačno mi otvori prozorče za pisanje i sa telefona.

Bila sam danas na UZ, bebica odgovara nedelji trudnoće, veliki smo kao zrno graška :) i srce kuca ko veliko! Još da mi nije ovih mučnina doživljaj bi bio potpun ali dobro, kad mora i to :D

Ja sanjam nešto ali ne znam šta. Sve zaboravim kad se probudim. A to što sam budna svaki dan od 4 ujutru neću da komentarišem. Kao zombi sam i nenaspavana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza, moja drugarica je udata za Slovaka, ako hoćeš pošalji neki link pa ću da je pitam da prevede.  Zamolicu je svakako da ga pita nešto ako on zna, posto živi u Becu. 

Kruela, ne znam šta mora da mi se desi da doručak zalijem cipsom i coca colom :lol: pa šta si doruckovala? Ja sam pravila onu hrskavu slaninicu, i jaja na oko przila na ostacima od slaninice i par kapi maslinovog, uz to kašiku ajvara. Retko jedem tako jak doručak jer uglavnom prepodne provedem u wc solji.

Volim da sam kod kuće dok mi bar deca sa dve godine  krenu u Vrtic, dok se adaptiraju i još neko vreme .

A inače nisam klasično kod kuće. Dok sam na porodiljskom nemam pravo rada sem na najnižu prijavu da mi zarada ne bude veća od 400 i nešto evra, i ne više od 12h nedeljno. Tako da ipak radim ali za našu firmu posao u administraciji, ali od kuće. Prihvatam poslove , pišem i šaljem račune. I za četri apartmana koje izdajemo vrsim taj deo komunikacije sa gostima, objasanjavnje detalja, rezervacije i to, i to isto od kuće. To nije posao više od sat vremena dnevno, ako je sve ok .

Ne moram to da radim ali želim da budem u toku , i da budem stalno sa nemačkim jezikom aktivna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za jaja ne koristim nista,nikakvu masnocu ni so.

Inace vratila sam se poslu sa proizvodima od aloe :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E Mitko ja znam sta je meni da moram. Glad! B) 

Jela sam 3 jaja przena i zelenu salatu i dve madarine posle.... i nakon 20min sam htela jos slatko. 

Evo sad sam vec gladna a pijela sam i bananu.... pijem kapucino pa zavrsavam rucak. Paprikas sa krompirom i belim meso. I opet zelenu salatu. Jedva cekam :rolleyes:

hmmm,na starom tiganju nisam mogla probacu na ovom novom.

decembar,super. :wub:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala KruelaDevil,sramota me je sto ne razumem maternji jezik <_< ali snacicu se,ne mogu samo da pohvatam neke njihove nove reci,mi skroz drugacije pricamo.

Ne znam da li je zbog kisnog i hladnog vremena ali ja sam nenormalno gladna i jede mi se sve sto je nezdravo i naravno posle toga krevet :D mm je juce pravio burek pa sam se oduzela od toga pa mi posle bilo krivo sto sam jela toliko

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo svima.. :)

 

Nova sam ovde. 

Prva trudnoca, jedna bebica.. 

12+4 dana :D

dobro dosla

KikaC96 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika dobrodosla. Kad ti.je termin? (Ne mogu da racunam :D )

Mozza,kakva sramota. Jeste da je to nas jezik ali ni oni nas ne bi razumeli. Nije isto u slovackoj ni istok o.tapad sto se.jezika tice jer drugacije pricaju. Navici ces i naucices. Odakle si,ako nije tajna?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, bila sam ovih dana u kontaktu, istoj prostoriji sa osobom koja je saznala danas da ima koksaki virus. Da li sam u opasnosti? Baš sam se uplašila.....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, bila sam ovih dana u kontaktu, istoj prostoriji sa osobom koja je saznala danas da ima koksaki virus. Da li sam u opasnosti? Baš sam se uplašila.....

da li je sigurna ta osiba za kok virus? Posto, ga nije lako definisati, bez prave dijagnoze. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naja,ne znam ti bas reci. Ja sam bila u porodilistu tj na patologiji je bila jedna zena koja ima koksaki virus jos sam joj cuvala telefon.... ali srecoom nista. Reci tvom lekaru.

mmaka i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li je sigurna ta osiba za kok virus? Posto, ga nije lako definisati, bez prave dijagnoze. 

Pa određene analize na taj virus su pokazale da je pozitivna na to. Tako da je to to, sigurno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam da li mislimo na isti virus.Znam da je moj brat imao koksaki virus koji mu je napao srce,ali niko od nas nije imao nikakav problem,samo on sa radom srca.Izlecio je pre nekih 12 godina,ali bi trebalo da vodi racuna o nacinu zivota,jer moze biti smrtno po njega.

Secam se da su mu za moj 18ti dr rekli da se izlecio i svi smo bili u kontaktu sa njim.

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Devojke, bila sam ovih dana u kontaktu, istoj prostoriji sa osobom koja je saznala danas da ima koksaki virus. Da li sam u opasnosti? Baš sam se uplašila.....

mislim da nemaš razloga da se plašiš, naročito ako ste samo bile u istoj prostoriji. 

Svakako to spomeni svom lekaru.

Postoje dva tipa virusa, brat moje drugarice je takodje imao koksaki, ali tip b koji napada srce i svi smo bili u kontaktu sa njim. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sme li magnezijum da se pije za grceve u nogama?moja mama recimo pije kompleks magnezijuma i vitamina b12

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sme li magnezijum da se pije za grceve u nogama?moja mama recimo pije kompleks magnezijuma i vitamina b12

ja sam pila u prosloj trudnoci,sumece...alo neke jace iz apoteke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sme li magnezijum da se pije za grceve u nogama?moja mama recimo pije kompleks magnezijuma i vitamina b12

Magnezijum se u trudnoci toplo preporučuje,  ali ne šumeci već direkt 300, 375 ili 400 kao prašak koji progutaš , on je em jači em ima brže dejstvo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama pije magnezijum sa b12 i kaze ne bole je noge,a meni nisu otecene noge nego kad se istegnem u krevetu tokom noci zabole me jako listovi 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je receno bilo koji i da moze i sumeci. Najbolje da pitas lekara u sustini koji...meni je pomagao i tak sumeci.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja mama pije magnezijum sa b12 i kaze ne bole je noge,a meni nisu otecene noge nego kad se istegnem u krevetu tokom noci zabole me jako listovi 

Magnezijum se pije upravo zbog tih grčeva u nogama, najčešće listovima. Nema to nikakve veze sa oticanjem. Mene su noću hvatali grčevi i dr rekao magnezijum direkt prašak i brzo su prestali. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene sme li magnezijum da se pije za grceve u nogama?moja mama recimo pije kompleks magnezijuma i vitamina b12

Meji je dr rekla da mogu i do 3sumeca mg na dan ili taj direkt iz kesica. Umanjuje grceve,ne samo u nogama nego i one lazne kontrakcije ako ih imas. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemam nazalost lazne kontrakcije nego prave,ali gledam da poslepodne sto vise lezim i odmaram,da se umirim.Srecom nisu redovne,mada mi je malo pao stomak ne puno,razmak mi je 3 prsta izmedju grudi i stomaka,ali ni ne panicim.Bitno mi je da je on meni dobro pa porodila se i ranije

mmaka i .Naja. volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kika dobrodosla. Kad ti.je termin? (Ne mogu da racunam :D )

Mozza,kakva sramota. Jeste da je to nas jezik ali ni oni nas ne bi razumeli. Nije isto u slovackoj ni istok o.tapad sto se.jezika tice jer drugacije pricaju. Navici ces i naucices. Odakle si,ako nije tajna?

5 Maj :) 

kako ste? Sta radite?

:D

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro smo hvala. Malo ne ispavano danas jer sam kasno legla ali boze moj. 

Trudnice kako ste vi?

cvrky,lekar ti je rekao da su prave ili osecas?

Svakako si uskoro u 7-om mesecu la je sve manje brige...ali bitno je da je sve u redu i da lekar sve vidi.

inace ja imam opet bubuljice na bradi nenormalnoooo! Kao u pubertetu 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.