Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Isla sam jutros kod opste prakse jer sam ponovo nocas imala jednu vodenu stolicu. Kaze samo smes probiotik, a to vec pijem. Onda sam joj trazila infuziju bar, prosli put me je bas osvezila. Jos stave unutra Bedoksin i vitamin C. Beba je odmah zivnula i sad mrda, a jutros sam se isplakala jer vec par dana nista. Tacno sam bila dehidrirana, slabo sam i piskila i tamnije boje. Dobro je da sam otisla.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k a m, uvek slušaj svoj instikt i nikad nećeš pogrešiti, dobro da si otišla.

Kruela ja na prvoj slici ne uspevam da razaznam, jel to pisa pored strelice? :D I ja imam sliku gde se kao vidi piša ali lepo se videlo da strči iz sredine stomaka jer je slika bila iz profila pa je to sigurno bio pupčanik. Ili je samo mene žešće zahebavao.

Meni se mučnine malo smirile, kako pijem sokove umesto vode, ne uzimam vitamine više i jedem kalorično. Možda sam već preterala sa vitaminima a na kalorije sam zaboravila. Važno da ja funkcionišem normalno a na umor sam već totalno otupela.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decembar,jeste. A ono sa desne strane sto izgleda kao velika pisa je pupcana vrpca. 

Kam,jesi sad bolje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uh bre kam,tebe bas nista ne zaobilazi.Cuvaj se :wub:

Kruela,ja sam sve mislila da ti vec imas decaka ili sam pogresno razumela.U 12+3 dr koji mi je vodio trudnicu je rekao da 80% misli da je decak,u 18ned u Euromedik u Bg driga doktorka je rekla da je moj dr pogresio i da ona vidi curicu.U 24ned opet sam kod svog dr bila i ispricam mu i pokazem slikice on kaze ne gde je videla curicu i kaze vec na osnovu dabl testa (ne znam kako to) sam ti reko da je decak i stavi me uz i pokaze da je ipak deckic.Ja sam ga svaki put pitala ko budala neka da se nije sta promenilo hah jer sam mnogooo zelela devojcicu.I kada se moja beba rodila kaze on "evo ga momak" :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana,imam decaka. Imam 4 godine,napunio pre mesec dana. 

Zato kazem da nikad nisam sebe zamisljala kao mamu decaka,ali nakon mog prvog deckica ne mogu ni da se zamislim kao mama dve devojcice. :D  Ja sam uvek mislisla da cu imati decaka i devojcicu,valjda jer ja imam brata. Ali zelja mi je bila da deca budu istog pola,dve devojcice ili dva decaka. I imacu dva decaka.:wub: 

 

I.meni je lekar vec i 12 nedelji video da je devak tj.predpostavio je. U 15 kaze,cini mu se musko,ali eto sad u 18-oj nedelji je potvrdio. Svakako ja verujem da se greske desavaju i kazem Boze moj ako i pogresi,bitnije mi je da ne gresi oko bitnih stvari.... poput nosne kosti,butne kosti,da vidi da li ima plodove vode,stepen zrelosti posteljice i slicne stvari....meni da  zna da da lekove ako trebaju. To mi je najbitnije moje pre svega jer imam jedno dete vec a onda zdravlje bebe. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana,imam decaka. Imam 4 godine,napunio pre mesec dana. 

Zato kazem da nikad nisam sebe zamisljala kao mamu decaka,ali nakon mog prvog deckica ne mogu ni da se zamislim kao mama dve devojcice. :D  Ja sam uvek mislisla da cu imati decaka i devojcicu,valjda jer ja imam brata. Ali zelja mi je bila da deca budu istog pola,dve devojcice ili dva decaka. I imacu dva decaka.:wub: 

 

I.meni je lekar vec i 12 nedelji video da je devak tj.predpostavio je. U 15 kaze,cini mu se musko,ali eto sad u 18-oj nedelji je potvrdio. Svakako ja verujem da se greske desavaju i kazem Boze moj ako i pogresi,bitnije mi je da ne gresi oko bitnih stvari.... poput nosne kosti,butne kosti,da vidi da li ima plodove vode,stepen zrelosti posteljice i slicne stvari....meni da  zna da da lekove ako trebaju. To mi je najbitnije moje pre svega jer imam jedno dete vec a onda zdravlje bebe. 

Naravno najbitnije je da zna te bitne stvari.Samo da trudnoca prodje sto bolje i da se bebe zive i zdrave rode pol je najmanje bitan,mada ima nas raznih..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to. Ja upravo oko ovih stvari najvise brinem. I da na kraju ako je trudnoca protekla u redu da i proodjaj i posle porodjajni tok prodje dobro. A to da pogresi pol,pfff dete je moje pa je moje. :) mislim zbog finasija mi ne  bi bilo bas svejendno da kupim za odredjeni pol a ispadne drugi ali to se lako zameni. 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to. Ja upravo oko ovih stvari najvise brinem. I da na kraju ako je trudnoca protekla u redu da i proodjaj i posle porodjajni tok prodje dobro. A to da pogresi pol,pfff dete je moje pa je moje. :) mislim zbog finasija mi ne  bi bilo bas svejendno da kupim za odredjeni pol a ispadne drugi ali to se lako zameni. 

Stvari ko  stvari.Ja bi da je dr pogresio pol nosila to sto sam uzela vec samo bi dokupila par stvarcica.Sve smo uzimali neutralne boje,na prugice,sa zvezdicama,bez,zutu,zelenu,nezno plavu.Uostalom doktor bi bio kriv sto bi seku oblacila kao da je bata :P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zemske :wub:

Mi opet juce imali par kontrakcija,ali nista za alarmiranje,jos smo u komadu,a toliko se razvlacio juce da me stomak sad boli ko da imam upalu misica...haos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. :)

Cvrky,ti imas posteljicu na zadnjem zidu?

Gledala sam papir i meni je.

Hana,ja necu mnogo kupovati ,sacekacu i expertni a ako i ti dr kaze decak,onda mislim da nema potrebe za sumnjom. A ako i posle dva dr ispadne devojcice onda stvarno ne znam :D

 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

U fundusu,na zadnjem zidu i sa desne strane

Prvo sam imala u fundusu samo,ali je dr rekao kako trudnoca bude odmicala da ce se razvuci i dici.

Mene samo vise ledja bole

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

da li su rubljene tetra pelene dobre za sir9ki povoj i uopsteno za bebu? 

Je su li one rubljene bolje ili gore?

Mozda je smesno pitanje,ali za V je kupila svekrva pa nemam pojma sad.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala one fino tkane,a u frontu smo dobili paket od 10ak grubljeg tkanja,ako razumes sta mislim :)

Koristila sam sve za previjanje,a ove mekane smo imali u bojama pa smo koristili pod glavicu i pokrivali se leti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo dobili uzorak sudokrema hahaha

Ova kaze sto uzimam od nje da su za siroki,ako se zeznem-zezla sam se.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam one bele kruce i gusce,porubljene a i imam i sarene porubljene samo sa 2 strane i redje tkane.Te sarene koristim za siroki jer su tanje kad se preklopi i jos svedska kad dodje preko njih budu taman.One bele su bas debele i bude mu bas neravno za spavanje i nekako neudobno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage. 

Sta da vam kazem, mislila sam da sam bolje ali danas opet dijareja dvaputa i to pracena bas jakim grcevima. Juce mi je bilo ok ali slabo sam i jela celog dana, bas rigorozna dijeta na supi i barenom krompiru. Cim jedem normalnu hranu nisam ok. Plasi me sto iako je dijareja posle nje me bole one kosti dole skroz nisko, cak i trpica. Ajde da imam zatvor pa se napinjem ali ovo mi nije jasno. Uradila sam sve one analize u septembru sto mi je gastro trazila i sve mi je dobro, pojma nemam sta mi je onda. Pitam se sta ce ova beba da dobije od mene, kad  nista  normalno ne mogu da jedem. 

Kod nas novo sto smo resili da zidamo kotlarnicu i letnju kuhinu i uvedemo grejanje, pa nam je sada opsti haos. Pre toga mora i drenaza da se radi. Dvoriste nam je svo raskopano. Bice bas cupavo od ponedeljka kad dodju radnici, ali dobra stvar je da cemo konacno imati grejanje. Mislila sam kako cemo sa bebom ako ne uvedemo.

Ja sam tetra pozajmljivala od zaove oba puta, ima ih bas mnogo, mozda i 50. I onda nisam morala da brinem o pranju vesa, opusteno. Starijoj sam stavljala siroki povoj do 5,5 meseci, mladjoj do 3. Obicne su bele, mislim da su sa strane samo profircane. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage mame,

ja bih prvo da se izvinem svima sto nisam aktivna. Jednom sam procitala neki komentar da ovde ima jako puno njih koje se upisu na spisak trudnica a nisu ni aktivne, nista ne pisu, ne javljaju se itd. Znam, ovo nije spisak trudnica vec drugi trim., bice vam jasnije malo kasnije zasto tu pisem. Elem, moram odmah da kazem da nas ima svakakvih.

primer: Ja.

Stvarno ne mogu svaki dan da drzim tel u rukama, refreshujem svaku stranicu, gledam ko je sta i gde pisao, komentarisem, odgovaram, delim svoje iskustvo. Zaista se divim majkama koje imaju vremena za sve to. Ali za mene je zivot van ovoj mobilnog telefona, moj zivotic spava sad u svom krevetu, muzic je otisao na kartanje, verovatno ne bih sad ni pisala da je on kod kuce vec bih bila sa njim u krevetu, smarala ga sa 101 pitanjem sta su on i V. radili danas (bila sam u cetvrtak na amnio pa moram strogo da odmaram, a muski su isli do grada). Mozda ono kada sam sa V. bila trudna, pa nista nisam znala, pa me sve zanimalo, sad mi je valjda lakse, pa se ne opterecujem toliko, ne guglam toliko, ne zamaram glavu sa “sta ako”. Neka me niko ne shvati pogresno, zaista vas to molim, niti govorim da je ovde iko dokon, samo me je ta poruka sto sam procitala malo zatekla. Ok, mozda neke mame jesu htele samo da se upisu na tu listu i to je sve, mozda im je samo to bio cilj, ali hej, ko zna sta je posredi.

Dalje, kao sto rekoh, bila sam na amnio prekljuce, a u petak imam pregled kod mog ginekologa. Pitanje: da li je malo rano za pregled? Mislim s obzirom da su mi rekli da moram minimum 2 nedelje da mirujem, ne idem na posao, nemam odnose, a pominjala sam da moja doktorica hoce da radi uz vaginalno i do 20. nedelje, pa mi nije logicno da idem da me dzara dole a ja bila na amnio, a ni preko stomaka mi se bas ne da jer me boli, imam grceve i poprilicno me boli i na sam dodir ta strana stomaka gde su me boli. Ima li iko iskustva? Koliko vremena je proslo od amnio pa do prvog uz pregleda?

I da, prosli ponedeljak sam bila privatno kod ginekologa kod kog sam isto dodatno isla i sa V. i naravno, radio mi je preko stomaka, i kada sam ga pitala je li normalno da se vaginalni uz radi i u 20. nedelji a da je trudnoca sasvim ok, samo me je bledo pogledao i odmahnuo rukom u fazonu “boze sacuvaj”. Da, on je inace nacelnik ginekologije u bolnici, nije makar ko, pa da tako nesto kaze, i njegovo misljenje je za mene svetinja, jer ne bi dotle dogurao da ne zna znanje.

Izmenjeno od strane Ivana13
mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ivana,ja sam rekla to i da ne volim to :D 

ali nije poenta u pisanju svaki dan nego bar da se javi...kao ti. Eto javila si da ste rozi,poses ponekad....a neko se bukvalno samo upise. Ako razumes. :)  bukvalno, vidis spisam udjes i upises se i nikad vise se ne javis.... na to sam mislila. 

Za pregled ne znam sta da ti kazem.

inace mene je zaboleo stomak idjednom sa lsve strane,ali moguce da sam ss lose namestila jer je bilo prilikom ustajanja. Bas sam se zabrinula,ali sad ne boli nista pa je sve ok.

Ivana13 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cao drage. 

Sta da vam kazem, mislila sam da sam bolje ali danas opet dijareja dvaputa i to pracena bas jakim grcevima. Juce mi je bilo ok ali slabo sam i jela celog dana, bas rigorozna dijeta na supi i barenom krompiru. Cim jedem normalnu hranu nisam ok. Plasi me sto iako je dijareja posle nje me bole one kosti dole skroz nisko, cak i trpica. Ajde da imam zatvor pa se napinjem ali ovo mi nije jasno. Uradila sam sve one analize u septembru sto mi je gastro trazila i sve mi je dobro, pojma nemam sta mi je onda. Pitam se sta ce ova beba da dobije od mene, kad  nista  normalno ne mogu da jedem. 

Kod nas novo sto smo resili da zidamo kotlarnicu i letnju kuhinu i uvedemo grejanje, pa nam je sada opsti haos. Pre toga mora i drenaza da se radi. Dvoriste nam je svo raskopano. Bice bas cupavo od ponedeljka kad dodju radnici, ali dobra stvar je da cemo konacno imati grejanje. Mislila sam kako cemo sa bebom ako ne uvedemo.

Ja sam tetra pozajmljivala od zaove oba puta, ima ih bas mnogo, mozda i 50. I onda nisam morala da brinem o pranju vesa, opusteno. Starijoj sam stavljala siroki povoj do 5,5 meseci, mladjoj do 3. Obicne su bele, mislim da su sa strane samo profircane. 

mene sl godine ceka i drenaza i grejanje.... koje grejanje uvodite?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja razumem da neko ima obaveze,ni ja nisam bas stalno ovde,sem kad sam sama kod kuce,kad U nije tu ili mm radi.

Mi sl mesec krecimo deciju sobu i pravimo razmestaj,da bude spremno,a ne da nas opet iznenadi bebac i da nebudemo spremni

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mi imamo parno grejanje....na ugalj. 

Planiramo za godinu,dve ili tri mozda na pelet.

u februaru cemo kreciti spavacu i doneti.krevetac i sve potrebno. Sada menjamo celu dnevnu i trpezariju.... :)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi za sad samo deciju,sl godine od proleca i leta cemo kupatilo i kompletno deciju sobu,ostalo otom potom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u mojoj rodj kuci imala i ugalj i gas. A ovde u novoj nista :( samo klima i ta pec. Gas poskupljuje, pa otpada sa liste,sad svi uzimaju pelet al sigurno ce i to poskupeti, a pritom nzn kolika je njegova moc grejanja, i msm da cu na kraju uzeti kombinovani kotao. I to cu sl god kada se vratim na posao, uzeti kredit i uraditi krejanje.ja i dalje tvrdim da ce grejanje na struju uvekbiti jeftinije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam centralno u zdgradi,na mazut i mesecno nam izadje 5100din,a godisnje 61 000 din,toplo da ne razmisljamo,otvoreno sve sirom

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi uzmemo malo nekog drva jeftinijeg samo za dizanje temperature,7tona uglja gore dole zavisi od zime. Izadje  oko 600,650,700e. Zavisi od zime. Jedino je mana sto dok ne zalozis vatru je hladno,ali.pelet je skup izadje oko 1000e za kucu nase velicine.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.