Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja bela vina.ona slatka obozavam....i crvena,ali ne toliko.... 

Ja usla u 18 nedelju. ^^ lupkanje se sve jace oseti.... kako ste danas?

Mm mi je rekao da sam mnogo nervozna i da me svi nerviraju i da sam.agresivna i kaze ako ce i dete biti takvo tesko nama :D ispasce V dobar... 

Earl Grey i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se naradila,od jutros sam pomagala mami u poslasticarnici oko kolaca,zena sto radi sa njom operisala jajnike danas pa je mama sama.

Evo sad kuvanje rucka i redom...:)

A ja sam u 80 slucajeva nercozna,jer ne smem nista,a htela bih sve i onda sam puna negative energije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja od alkohola vino bas volim. Ali od kad sam trudna, uopste mi ne odgovara, kao da telo samo odbacuje. Probala sam pre tri meseca neko belo uz ribu na moru, I samo sam gutljaj mogla popiti. Bas cudo sta organizam uradi. 

Ja se osecam odlicno, slusam muziku I pevam po ceo dan. Moja mala ce biti pevacica ako ovako nastavim. :P Inace, bebica stalno djuska u stomaku, bas je cesto osetim, ali dobro ja sam 25-a nedelja. 

Danas na meniju pasulj, kuva se odavno, pa ja odmaram malo.

mmaka i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danasnji meni? Komadam pile, malo pohujem meso, malo spanac malo pomfrit..a onda i kuvanje puzica malom.. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod mene grasak i fasirane snicele sa sirom 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pilav, batali i karabataci, kako kome.

Meni se stomak raspada od juce. Prelezala sam juce ceo dan, treslo me nesto, a T nisma imala. Proliv par puta, grcevi. I nocas sam jednom ustajala, sama voda. Bas sam se uplasila da ne dehidriram. Od jutros udarila po caju i supu iz kese. Pijem i probiotik. Ne zn am da li je neki virus ili mojs tomak ponovo nesto ne valja. Jos sam se najstrasnije istripovala da nije listerioza jer sam vece pre jela neke nepasterizovane sireve i kajmak. A ujutru neku pastetu od lososa i onda me sve strefilo. Lepo sam mislila da sam se otrovala.

Sto se vina tice, popila sam 2x po gutljaj nekog crvenog vina koje je bilo predobro pa nisam odolela. Inace ja sam se raspitivala i ja za kupinovo zbog krvne slike. Imam i ja domace i cuvam ga kao lek, nikome ga ne dam. Popravio mi je Hgb pa nisam n a kraju pila. Mislila sam jedino da ne pijem pre 12. nedelje. A inace pije se po 0.3, rakijska casica, ali ako je zbog Hbg trebalo bi svakoga dana.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se vitamina tice, pijem Folnak 2x1, C vitamin 2x1 i Referum 2x1. U prve dve trudnoce sam pila isto ovako slicno i secam se da sam dr zapitkivala mogu li mamavit, kao ma sta ce vam to, nema potrebe.. Da bi mi u trecoj trudnoci ona sama preporucila Pregnacare. Zanimljivo kako je ranije bila protiv, a posle vise nije. Prodane duse. I ja pila sve do pobacaja. I jos sam se raspitivala da li da ga pijem jer u sebi sadrzi vitamin K i pise upozorenje da ko je na antikoagulacionoj terapiji ne sme da ga pije. Ja tada nisam bila, ali me posle dugo mucilo sto sam ga pila, a pise da utice na zgrusavanje krvi. Tako da sada ne pijem nista od tih kompleksa vitamina. Moja dr ginekolog se sad time vise ne bavi, ja cak ni KS ne radim pre kontrole kod nje, nego samo urin. Idem vec kod hematologa, kod nje vadim u hematoloskoj laboratoriji, ona mi daje terapiju, dovidjenja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas sarma,dan 3. :D

kam,ako se pije rakijska casa tj 0,03 onda i moze svaki dan,ali da pijes 0,3svaki dan je drugo. 

Danas sredjujem sprat pa tusiranje i odoh na kontrolu.... 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ko sredjuje spisak,neka nas farba u plavo! :wub:

Margarita,nije te varao osecaj,ali mene ovaj put jeste! :lol:

Znaci stize pravi bebac. Drago mi je da si saznala pol. :babycrib:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni....sad cu konacno da porucujem stvarciceee.

analim,vi znate pol?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela ne drži ga za reč, i mi smo čekali dečaka do petog meseca trudnoće a posle devojčicu i rodila devojčicu :D Samo da znaš! I puno trudnica sa kojim sam trudnovala je pričao te jedno pa drugo i tako u krug. Tu bih rekla da nema pojma da gleda pol bebe na UZ.

Nije da ne odgovaram jer ne želim već zaboravim, pročitam sa telefona a kad odgovaram preko kompijutera zaboravim šta sam sve htela da napišem. Kod Riste ću i ja, verovatno sledeće nedelje. 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i meni....sad cu konacno da porucujem stvarciceee.

analim,vi znate pol?

Da, mi cekamo devojcicu. :babymommy: Gde ces porucivati stvarcice? Imas li neku preporuku?

Nisam sigurna da li si u Srbiju, pa se izvinjavam. Skroz sam pobrkala koja od vas je ovde, a koja u inostranstvu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ovde sam od uzbudjena juce nalupetala za tili cas svasta hahaha. Svakako znam da moze da se.pogresi za pol,znam dksta slucajeva. Ali vidi se lepo pupcana vrpca i pisa i noge. Idem i na expertni pa ce i tamo reci. Ali sta god da bude,meni je toliko svejedno da i da pogresi,nema veze. Bitnije mi je da ne pogresi oko zdravlja bebe i mog zdravlja.  Juce mi je gledao i grlic i kaze sve je u redu. Beba po merama se slaze sa menstruacijom,merio je glavu,butne kosti,kicmu opet gledao....radila sam krvnu sliku,to je u redu.. sledeca kontrola za mesec dana ili 3 nedelja,kaze kako zelim. Naravno ako nesto ne daj Boze,dolazim ranije.

Analim,jesam iz Srbije.... pa.uzimam preko.fejsa....imam jednu sto matalan i george porcuje.a.zaista je jeftini tipa 5bodica za 1800din ili set troje trenerki za 1500....(sareni lilihip se zove stranica) onda imam jednu ali ina radi samo vp. Iiiii decja oprema 9 maj novi sad. Tamo.cu da uzmem.par stvari. :) a nesto.cu u aviv.parku... a ako bude bas decak,onda.imam stvari i stvari po V. 

Svakako stvari iz matalan uzimam jer mi se svidja i materijal i izgked. Ovde kod nas je ili skuplje dosta a ove nase stvari neke su mi mnogo ispisane i slicno...ja volim jednobojne trenerke...ili bar neka ima jednobojni gornji deo. Da ne bude saren. :)

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
December i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Posto mm nije usao ovaj put samnom,reko ovaj nas sin je obdaren bas,reko ne moze dr da omane pol:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hahaha :D

inace jeste videle spisak?

Samo tri boje....a valjda polovina ni ne pise....a sami cvrky,analim i naja znaju pol. I sad ja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bome sve bliza prvom mestu:)

Mada ja iskreno mislim da mi necemo docekati termin,da cemo u decembru

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad je tebi tacno?

Ja jedva cekam....ali jedva.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neće mnogi doktori ni da kažu previše rano. Meni je doktorka u jednoj trudnoći, čini mi se drugoj rekla oko 13te da je dečak, u 20oj tek saznam da je devojčica. Tamo već od 20te su retki ludaci da pogrese:lol: meni nikada nije bilo važno, i ne znam zašto li sam sada tamo nestrpljiva. Eto bar znam da ću krajem novembra saznati sigurno, imaću za kratko vreme tri ultrazvuka od tri različita lekara 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i meni je svejdno,ali.me.prosto samo zanima sta je. Ne zato sto zelim decaka/devojicu,ali nekako volim da znam. Planiranje stvari,imena...sve...i nekako mi je lepse i lakse da znam.pol. :)

za 5nedelja idem na expertni i tada ce mi i taj reci pa mislim da cemo znati definitvno...

nekako mi je cudno. Nisam sw zamisljala kao mama decaka a opet nakon V ne mogu ni da se zamislim sa dve devojcice :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde sam od uzbudjena juce nalupetala za tili cas svasta hahaha. Svakako znam da moze da se.pogresi za pol,znam dksta slucajeva. Ali vidi se lepo pupcana vrpca i pisa i noge. Idem i na expertni pa ce i tamo reci. Ali sta god da bude,meni je toliko svejedno da i da pogresi,nema veze. Bitnije mi je da ne pogresi oko zdravlja bebe i mog zdravlja.  Juce mi je gledao i grlic i kaze sve je u redu. Beba po merama se slaze sa menstruacijom,merio je glavu,butne kosti,kicmu opet gledao....radila sam krvnu sliku,to je u redu.. sledeca kontrola za mesec dana ili 3 nedelja,kaze kako zelim. Naravno ako nesto ne daj Boze,dolazim ranije.

Analim,jesam iz Srbije.... pa.uzimam preko.fejsa....imam jednu sto matalan i george porcuje.a.zaista je jeftini tipa 5bodica za 1800din ili set troje trenerki za 1500....(sareni lilihip se zove stranica) onda imam jednu ali ina radi samo vp. Iiiii decja oprema 9 maj novi sad. Tamo.cu da uzmem.par stvari. :) a nesto.cu u aviv.parku... a ako bude bas decak,onda.imam stvari i stvari po V. 

Svakako stvari iz matalan uzimam jer mi se svidja i materijal i izgked. Ovde kod nas je ili skuplje dosta a ove nase stvari neke su mi mnogo ispisane i slicno...ja volim jednobojne trenerke...ili bar neka ima jednobojni gornji deo. Da ne bude saren. :)

Nikako da odgovorim. Hvala, bas cu pogledati sve sto si napisala. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.