Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ja sam pila i jos uvek femibion, mislim da na kg ima puno uticaja, u drugoj dobila samo 8kg a nisam nikad mrsavica bila, a dok dojim imam bas povisen apetit. 

cekaj,hoces reci da ne goji toliko?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cekaj,hoces reci da ne goji toliko?

Da, mislim da ne goje vitamini jet to nisu velike doze, vise je kako hormoni deluju na celi organizam i naravno ne preterivati u jelu.

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jedino da neki otvara vise apetit. Mislim naravno da ako budem jela300gr cokolade dnevno i nalivala se sokovima da necu biti fotomodel  s obzirom na moj metabolizam,ali ja samo.pitam jer je ovde bas neko pisao o tome....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa jedino da neki otvara vise apetit. Mislim naravno da ako budem jela300gr cokolade dnevno i nalivala se sokovima da necu biti fotomodel  s obzirom na moj metabolizam,ali ja samo.pitam jer je ovde bas neko pisao o tome....

To samo dok krene posle se kg sami taloze.Salim se.Uzivaj u trudnoci neopterecuj se.Da sam znala da cu relativno brzo (ne vas brzo evo 4m) dodji skoro na dvoju kilazu ne bi se oterecivala toliko.Ja bih da dodjem na 50kg sa 48kg sam bila bas mrsava a mala sam 155cm zato sam se i sekirala i opteretila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem pregnacare plus od 14 nedelje do tad sam pila samo folnu kiselinu. Inace sam malo punacka pa kad sam saznala da sam trudna pocela sam bas da pazim sta jedem a posebno da pazim na kolicunu hrane. Na moju tezinu nebi bilo zdravo da se ugojim puno. Za 6 meseci sam se ugojila samo 2 kg uglavno imam istu tezinu od pocetka ta dva kg su verovatno beba i plodova voda. Zadnje dve nedelje sam pocela vise da jedem ali to je verovatno zato sto mi je vec dosadilo da pazim na ishranu nego sto je od vitamina. Svesna sam da da sam jela vise u poslednje vreme tako da cu ponovo poceti pazim na kolicine. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne pijem nista od vitamina,ni jedan doktor mi do sad nije predlozio mozda zbog toga sto vec imam visak kg,ako ti ima neke veze,u trudnocu sam usla sa prekomernom tezinom,visoka sam 180 a o kg da ne govorim :mellow: 

Pijem dopegit za hipertenziju,metoprolol za aritmiju,eutirox i fraxiparin,sasvim dovoljno hemije, 

Pazila sam na ishranu od pocetka jer sam bas gojazna i ne ide mi u prilog da se ugojim mnogo tako da sam do sada ugojila 2 kg, ne znam koliko cu jos da se ugojim jer sam bas gladna a povrce ne mogu da smislim,ne jedem ni slatkisa mnogo uglavnom je to meso a najvise mi nedostaje hleb i generalno testo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sta god pila jednostavno se ugoim ko krmak.Sa U sam pila otragestan vitamine i bila na dijeti tad sam imala 57kg a visoka sam 157cm,dobila sam 15kg i kad sam izasla iz porodilista imala opet 57kg,ugoila sam se kad sam pocela raditi i dodjem na 65kg,bila na dijeti,pila herbalife,proizvode od aloe i opet dodjem na 57kg ali nikad bolje nisam izgledala.Promenila sam firmu gde se rade i nocne i zdrave obroke zamenila coca-colom i snecersom i dodjem opet na 65kg,ostanem sa toliko trudna,porodila se sa 80kg i tata sam pila mamavit.Sad sam ostala trudna sa 69kg,evo 27 nedelja i +4kg,pritom svaki ponedeljak merim obime (ispod grudi,kukovi,zadnjica,butine) i imam manje 9.5 cm u obimu nego pre trudnoce i sad pijem premama.Ja znam ako nepazim evo meni kg,mada moj brat koji bas vodi racuna o izgledu kaze nisu bitni kg nego obimi,jer svaki dan kilogrami varitaju,da bude cak razlika izmedju dva dana do 2kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mozza razumem te,tako i ja isto i bukvalno sam zeljna svega.Letos otisli sa kumovima na veceru,ja narucila karadjordjevu sa piletinom,svi se brzo zasitili,a ja olizala tanjir i mogla jos,jbg kad si gladan:lol:

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky pa ti izgledas savrseno,sve ti je u stomaku,lepa trudnica :)

miliccam i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Mozza,zar ni folnu??

Vitamini se ne preporucuji na osnovu kilaze,oni se piju svakako u trudnoci. 

Hana,ne opterecujem se. Ja cu svakako piti vitamine. Ali eto ako mogu da izbegnem gojenje samo zbog vitamina obda hocu. Mada znam da do gojenja dolazi zbog preteranog unosa hrane a ne zato sto "imam teske kosti",zalepi mi se i voda i udahla sam vise vazduha nego sto treba. :D

imam jos 3 tabkete folne pa cu da kupim neki vitamin :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky ti imas stomak,ali svigde drugde ti se vidi da si mrsavija. Ali svugde. Ja te ni ne znam licno ali sam ocarana koliko si smrsala....svaka cast na izdrzljivosti,,verujem da nije lako. Pogotovo ako volis da jedes....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil bas nista od vitamina ali do sad je bilo sve ok sa bebicom,videcu sad u ponedeljak kako napredujemo.

Na poslu sedim ceo dan a kad dodjem kuci vise mi se nista ne radi cak ni lagana setnja jer na poslu nazuljam stomak pa mi je samo do lezanja a trebalo bi malo lagane setnje,ne moze da skodi :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene:wub:  

Ja verovatno da nisam trudna sad bi imala oko 64kg sto je super,da mogu da vezbam mozda bi i vise skinula.

Zene da li je ok piti casicu vina svaki dan?Moj tata ima dezertno vino domace od kupine i joste (ona ima slicna zdravstvena svojstva ko aronija)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u početku pila folnu a sad već par dana ne pijem i imam manje mučnine. Traži mi mesoooo i masno i kalorično, užas, znači samo posle mesa mi prođe mučnina. Al opet to je dobro jer na moju visinu 170 imam samo 49 kg što je baš malo, ko hodajući kostur sam. Dok se žene muče sa viškom, ja oduvek ratujem sa manjkom kg, oduvek sam mršava, čak i previše, al ne mogu da se ugojim. Ugojim se samo u trudnoćama i posle ne mogu ni da zadržim kilažu. Ugojim se čak i previše, 23 kg al opet za 6 meseci ja sam opet kostur. 

 Danas sam imala zakazan UZ ali nisam uspela da se iskombinujem pa sam zvala da otkažem. Mislila sam da će se ljutiti ali baš suprotno, zahvalili su se što sam javila. Valjda bi bilo gore da ne nisam ni javila ni pojavila. Sad radi posle podne a sledeće nedelje pre podne pa mislim da bi mi tako bilo bolje. Tad ću biti punih 7 nedelja pa možda budem imala sreće da vidimo i srculence :wub:

miliccam i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam zene:wub:  

Ja verovatno da nisam trudna sad bi imala oko 64kg sto je super,da mogu da vezbam mozda bi i vise skinula.

Zene da li je ok piti casicu vina svaki dan?Moj tata ima dezertno vino domace od kupine i joste (ona ima slicna zdravstvena svojstva ko aronija)

mislim da ne skodi, pogotovo kupinovo. A jos i domace. I bebce se rodi i štuca :) ja sam pila dnevno pivo sada sa Masom u trudnoci, bas mi se trazilo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

https://dodajsliku.com/image/mHZQL

Na ove prve dve sam u 9tom mesecu,na trecoj sam sad 

eto svi ti rekli da si lepa, pa i ja da se pridruzim- koliko znaci kada ti doktor lepo da smernice o zdravoj trudnoci, svaka cast i TEBI i njemu. Super ti je stas :) jedva cekas da zagrlis bebca? A seka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala:wub:

Iskreno svi razmisljamo da sve pevo prodje kako treba,pa onda grljenje bebana :)

U nemoze da doceka,svima je vec 100 puta rekla "Mama ce da ima batu bebu sad,a seka je umrla".Za jedno dete od 5 godina je jako pametna i dobro rezonuje stvari i podnosi.

mala007, blesava, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky ti bas lepo izgledas kao prava trudnica. Ja izgledam kao da sam samo debela ko me sretne na ulici a ne zna da sam trudna ne bi ni izvalio.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :)

Ja u svakoj trudnoci vec u drugom mesecu imam vidljiv stomak,u predhodnoj je bio cak toliki da su mislili svi da su blizanci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela razunem te i na mene se cak i voda lepi.Bas malo jedem al eto.

Cvrkh,zene su rekle sve.Predobro izgledas svaka cast :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala:wub:

Iskreno svi razmisljamo da sve pevo prodje kako treba,pa onda grljenje bebana :)

U nemoze da doceka,svima je vec 100 puta rekla "Mama ce da ima batu bebu sad,a seka je umrla".Za jedno dete od 5 godina je jako pametna i dobro rezonuje stvari i podnosi.

joj srce malo. Ona bese ide ili ne u vrtic?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,ja bih pila barem folnu. Mislim lekar ti je rekao,ali folna ne skodi a preporucuje se i tokom planiranja trudnoce. No,ti vec vidi....

decembar,ne rece mi vec dva puta kod koga ces ici na kraju ? 

Cvrky,ne moze da skodi jedna casa,ali ja ne bih pila bas svaki dan zbog alkohola. Jednom,dva puta nedeljno. Ja nekad popijem pivo ili casu crnog vina i to je to....pivo mi prijaaaa mnogo,ali izbegavam alkoholno. Nasla sam bezalkoholno sto mi odgovara pa nekad kupim. 

Ja idem sutra i jedva cekaaaaaam ^^

miliccam, mmaka i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ide od 2ge godine u vrtic :)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E da uletim samo , danas sam probala to neko mlado , nekako se drugačije zove, ono kao kada se pravi vino pa još ne postane skroz vino, ono prvo, kako sam ja shvatila ubite me. Popila sam malu casu i istog momenta je me prošla glava. Toliko je pitko , slatko , ništa lepše od alkohola nisam probala a inače vina ne volim osim ona penusava bela slatka, i evo sada ovo crveno. 

Danas sam uspela lepo da rucam morske plodove, tj.garnele, i sigurno da je zdravo poneka časa nekada vina, ako ništa onda za smirenje :lol: i bar rucak nisam povratila , olleee 

*Cvrky87*, mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.