Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Zene, imam pitanje. :huh:

U 25-oj sam nedelji. Osim sto me krsta otkidaju, u poslednjih par noci kada ustajem da idem u wc sve me zivo boli u stomaku. Ali to nisu menstrualni bolovi, vec kao da mi se tetivi I misici kidaju. Kako krenem noge da pomeram da ustanem, sve me boli. I ne smem da se napnem da mokrim, jer isto boli. Nakon par minuta to sve prodje, kad se razdrmam malo. 

Da li ste vi imale takve probleme? I zanima me da li je to samo zbog sirenja materice I pomeranja ostalih organa?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zna da zaboli tako i dr mi je rekao da je to zbog polozaja bebe i materice,tako da se nebrinem za te bolove,ali zna bas gadno da boli

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene zna da zaboli tako i dr mi je rekao da je to zbog polozaja bebe i materice,tako da se nebrinem za te bolove,ali zna bas gadno da boli

I pretpostavila sam da je zbog toga. Naravno, pitacu dr na sledecoj kontroli.

Hvala na odgovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana jesi oba vaginalno? ja sam na pocetku jedan pila,jedan vaginalno,posle sam dobila samo jedan da stavljam vaginalno,a sad zaboravih da pitam da li opet da pijem i stavljam ili oba vaginalno.Ti si stigla do 33nedelje,a mi evo danas usli u 27mu i vec kontrakcije.Jesi ti izgurala do kraja sa trudnocom?

Ja sam presla i termin par dana i nisam se ni otvorila ni 05mm a kontrakcije sam imala i u 19ned sad znam tek jer nisam imala pojma da je to grcenje i stezanje stomaka to i na kraju sam na cr.Tek na otpusnoj listi sam videla da je t bila visokorizicna nikad mi to dr nije reko jer sam bila isprepadana svaki put kad bi dosla,iskreno mislila sam da necu uspeti da iznesem do kraja

Prvih nedelja 1X200  pa od od 19ned 2×200 ujutru da pijem navece da vag.Bila sam posppana ujutru od tableta i onda mi je moj ginekolog rekao da je bolje da ih stavljam vaginalno i da ih uzimam po potrebi.Sve do 29ned sam ih koristila i sama sam prestala i od 33 opet sam nastavila jer je opet pocelo to stezanje i tako do 36ned.Moguce da se zbog nisam otvorila...

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, super za tebe i malog bebana! Drago mi je mnogo i uzivajte sada! :)

Sto se utrogestana tice, koristila sam u sve tri prethodne trudnoce, koristim ga i sada. Ja u pocetku prvih nedelja imam ta braokasta brljanja i kao menstrualne grceve za koje se veruje da su zbog manjka progesterona. Naravno sva tri puta sam se jedva otvorila. Kada sam pre par nedelja imala upalu besike dr mi ga je povecela na 3x200, pa mi je sad na zadnjoj kontroli rekla da smanjujem polako na 2x200, pa na 1x200. Ja ga sad stavljam samo uvece, jedino ako bas imam bolove stavim i ujutru. Uvek vaginalno, prvo sto bolje deluje, kazu istrazivanja da je dejstvo jako malo ako se oralno unosi. A drugo sto nije bezazlen uopste, ipak je to hornom i prolazi kroz jetru. 

Ja imam bolove u kuku,  preponi i nozi i to sa ove strane gde mi je vukla vena. Zagledam se, nemam nista novo spolja, pojma nemam sta me vise boli. Ali bas se tesko savijam i krecem. Juce dok sam otisla po K u skolu i vratila se, raspala sam se bukvalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, imam pitanje. :huh:

U 25-oj sam nedelji. Osim sto me krsta otkidaju, u poslednjih par noci kada ustajem da idem u wc sve me zivo boli u stomaku. Ali to nisu menstrualni bolovi, vec kao da mi se tetivi I misici kidaju. Kako krenem noge da pomeram da ustanem, sve me boli. I ne smem da se napnem da mokrim, jer isto boli. Nakon par minuta to sve prodje, kad se razdrmam malo. 

Da li ste vi imale takve probleme? I zanima me da li je to samo zbog sirenja materice I pomeranja ostalih organa?

ja sam imala u ovoj trudnoci takve bolove. Sa boka na bok sam se okretala kao da sam invalid, polako i uz uzasne bolove.nisam imala bolove kada piskim al u svim pstalim situacijama... to je od sirenja i od polozaja bebe, jer je ona meni bila uzasno nisko.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to za mokrenje desava samo nocu, kad iz lezeceg polozaja idem u wc, a preko dana ne. I ja imam osecaj da je beba nisko, a dr kaze da nije, vec da je taman gde treba. Pretpostavljam da se mozda onda beba namesti u taj polozaj koji mi smeta. A I verovatno mi se nocu svi misici opuste I istegnu, pa je sok za organizam kad treba da ustanem. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se to za mokrenje desava samo nocu, kad iz lezeceg polozaja idem u wc, a preko dana ne. I ja imam osecaj da je beba nisko, a dr kaze da nije, vec da je taman gde treba. Pretpostavljam da se mozda onda beba namesti u taj polozaj koji mi smeta. A I verovatno mi se nocu svi misici opuste I istegnu, pa je sok za organizam kad treba da ustanem. 

meni je bila popreko a i nisko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, pa pretpostavljam da lezis na boku. Onda beba preteze na tu stranu i to mozda tako satima. Misici se istezu, zato te i boli. Isto se i meni desavalo.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene ovo boli kao isijas, kroz kuk, nogu, list.. Najgore mi je savijanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja stavljam utrogestan ujutru i uvece od 200 od pocetka trudnoce. Dr mi je dala jer sam imala bolove sa desne u predelu jajnika jednom dnevno da uzimam. U 12 nedelji na dabl testu doktorka je videla da imam kontrakcije ali mi nije ni rekla ja sam to tek kasnije primetila da pise u izvestaju. Posle 4 nedelje i moja dr je videla kontrakcije na uz pa mi je povecala dozu sa jednom na dva puta dnevno. Inace i dalje imam povremeno bolove na istom mestu. Kad dugo sedim ili stojim bol mi se pojaca  cak pocne da me boli i desna noga u predelu butine. Uglavnom leskarim po ceo dan jer mi svi drugi polozaji smetaju. I meni se desavalo da me zaboli kad sednen na wc ali to je mozda trajalo nedelju dana. Beba mi je jako nisko na zadnjem uz joj je glava bila skroz dole desno bas tu gde me i boli stalno. Dr mi je preporucila da kupim pojas ali ga ja jos nisam uzela. Moja sestra je isto nisko nosila i stalno su joj govorili da ce se ranije poroditi a ona prebacila termin 7 dana.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja doktorka kaže da prosto nešto mora da boli, hormonske promene, svi organi se pomeraju. Prepone bole,vrlo često isijas zbog položaja bebe. Meni je rekla mexalen kada zatreba ali nekako sam već navikla da mora nešto da me bolucka. Da , ne mogu da prespavam celu noć a da ne piskim jer me ujutru sve rastura od bolova ako me mrzi da ustanem u toku noći. Prepone već sada povremeno znaju da zabole . 

Inace mi smo suuuuper, nisam videla nemirniju bebu, iz pet puta smo hvatale frekvenciju srca:wub: , taman zahvati i beba pobegne u sekundi. Sve mere su odlične, bukvalno u dan, na osnovu mera i godina svi poremećaji su mi pod bas malim rizikom, ogromne brojke. Rezultati mi stižu za koji dan na adresu , ali dokotra je rekla da je sve perfektno . Inače, kaže da je za pol još rano i da je sledeći skrining kod nje od 21 nedelje. 

U međuvremenu imam prijavu i ulztrazvuk u porodilištu, i kod svoje dokotrke za pečat redovan pregled. Pa onda nam sledi OGTT test.

Prvo u novembru idemo dve nedelje na odmor, pa tek onda imam taj napada silnih kontrola i termina. 

miliccam, Analim, leni i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače od uzbudjenja uopšte nisam čula šta mi je rekla, nešto za posteljicu da je postavljena kako ne treba, ali da se to još menja i da je rano da nešto prognozira, rekla je napisace u izveštaju pa ću pročitati. Čini mi se da mi je tako još jednom rekla i da se promenilo, čak mi se čini da mi je to rečeno do sada u svim trudnoćama do neke sredine 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ti je delom u fundusu,meni je tako od pocetka trudnoce,tj bila je skroz dole i morala sam mirovati i nisam smela nista dizati,onda se malo podigla kao sto je dr rekao

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne verujem , jer da moram da mirujem sigurno bi mi rekla, a ovako je rekla sve je super to se menja . Meni je prva bila nisko i onda nisam smela neko vrema ništa teze od kg i da pazim kod saginjanja, a ovako mi ništa niko nije rekao da se pazim nego sve normal. Neko bi mi rekao od dve dokotrke valjda da moram da mirujem, nisu nadam se lude :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Po nekoj logici bih rekla da je placenta dole, i da ukoliko ostane tako onda mora carski, a ako ne, onda normlano. Koliko se sećam od pre, znam da mi je nešto bilo tako. Ne znam kako sam to zaboravila... mada ustvari znam, previše dece, previše termina, šta nemam zapisano kao da ne postoji :lol:

mAda kada mi stignu nalazi kući imaću i zapisano pa ću znati 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je posteljica u fundusu (dole) na zadnjem delu i sa leve strane,drugi stepen zrelosti

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

koje vitamine pijete? 

Meni je ginekolog predlozio pregnacare,ali ne moram taj kaze,mogu i drugi koji god odbaerem samo da je za trudnice(premama i.slicno) nego cula sam da pregnacare goji. Ne znam je li ste neko susreo sa tim? Ovde je neko pisao o tome,ali ne secam se ko i za koji preparat. Znam da.kd vitamina se uopsteno povecava apetit ali bas da.proverim ovde jer se pisalo o.tome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja pijem premama,ali jbg sto se kila tice nisam ti merodavna,jer sam na dijeti.Ja znam samo da mi se od premame vraca ukus ribe od kapsulica :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila Femibion i nisam imala apetit uopšte, na silu sam jela. Drugarica sada pije Elevit kaže da je gladna non stop, kako doručkuje i popije ona je ponovo gladna. Inače na njima i piše da povećavaju apetit. Ja bih rekla da i to dosta ide iz glave, ona je prvo pročitala da izazivaju glad i sada je gladna stalno. :D 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pila Femibion i nisam imala apetit uopšte, na silu sam jela. Drugarica sada pije Elevit kaže da je gladna non stop, kako doručkuje i popije ona je ponovo gladna. Inače na njima i piše da povećavaju apetit. Ja bih rekla da i to dosta ide iz glave, ona je prvo pročitala da izazivaju glad i sada je gladna stalno. :D 

Ja nisam jesna usposte,u 7m sam usla sa 54kg a pocela sa 48.Od 4m sam pila Premama pa sa punih mi dr rekao da predjem ma Elevot.Za mesec dana sam dobila 6lg tako da sam sa 29ned imala 59kg i dr mi ih ukinuo.Na porodjaj sam otisla sa 68kg.Elevit definitivno otvara apetit,da sam znala nikad ih ne bih pila.I bas sam pisala koliko sam bila razocarana u sebe sto sam se za 4ned ugojila 5-6kg i uopste sto sam dobila 20kg al sta je tu je.Sada imam 53

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pijem već šest godina femibion. Na početku sam kupovala u Srbiji dok sam bila dole polovinu prve trudnoće. Tada je razlika bila sto ovde femibion ima i gvozdje, a u Srbiji nije bilo sklopu, ne znam da li su u međuvremenu nešto promenilo.

Ne mogu reci da goji, najviše sto sam dobila u trudnoći je 10kg za celu trudnoću. 

Doduse pre sam imala manje kila nego sto mi se svidelo. Povracanjem u trudnoći drugoj sam došla na 50kg sto mi je bilo užasno na 171cm. Idealno mi je nekih 57-58 sada , pa čak i 60kg, sa manje izgledam bas mnogo kao kostur. Sada imam 60kg, i nema šanse da ću do kraja nabaciti više od 68-69kg , kao uvek 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

toga se i ja plasim da me ne ugoji abnormalno....posto realno vitamini ko vitamini,svaki odradi sta treba jer nijedan taj kupovni nije prirodno unosen. Osim naravno u sastojcima da kazem,ali mislim da svi za trudnice su u sustini isti,s5o se tice vitamina i svega. Ovaj pregnatcare sadrzi dosta toga a i jeftiniji je od ostalih. Proslu trudnocu sam pila posebno vitamin e i folnu i vitamin c i posebno gvozdje i dosta sam jela sve i ugojila sam se u normalo15kg,za dve nedelje od porodjala imala sam kao na pocetku t. E sad meni nije problem da dodjem na 77 kao proslj put,ali preko toga me brine.... necu bas da budem preko 80. Za miju visini to je previse. Znaci elevit nikako.

ja znam da i folna otvara apetit ali eto meni je nekad veci nekad manji....nista preterano.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I ja sam pila i jos uvek femibion, mislim da na kg ima puno uticaja, u drugoj dobila samo 8kg a nisam nikad mrsavica bila, a dok dojim imam bas povisen apetit.  

A htedoh reci pijte svakako vitamine, moja prijateljica rodila sina, imao je minimalnu spinu befidu koja se i na uz nije videla, dr. rekao da je imala manjak vitamina a i dosta je povracala u pocetku trudnoce.

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

u svakom slucaju mislim da cu probati pregnacare,ako budem primerila da dodajem kile brze negi inace ili da imam veci apetit preci cu na premama ili femibion. Ako bude i dalje znaci nema mi mi pomoci.... :D svakako zbog toga sto pregnacare sadrzi gvozde planiram da ga pijem pre spavanja uz limunadu da se apsorbuje gvozdje bolje.....mozda ako popijem nocu apetit ce se javiti nocu a ja cu spavati hahaha

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.