Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Znam da sa spinalom mozes na carski a da budes budna,ali.kako ide sa fraxijem,ne znam.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam još upoznala nekog ko je posle epi hteo bez njega. Mada razumem one koji se plaše od nepoznatog,iovako je već dovoljno nepoznato kako će biti na porodjaju. 

Ja nisam uopšte bila nepokretna , uživala sam u svom prvom porodjaju, i bez obzira sto sve brzo prodje za mene je porodjaj bez epija horor. Drugi put mi je porodjaj trajao 5 minuta, od prve kontrakcije kod kuće nije ni sat vremena. I to mi je bio horor film, prepricavam sa smehom, ali to je neopisiv bol a imam dobar prag tolerancije bola. Treći porodjaj je bio ok, i tu mogu da pohvalim da je zaista porodjaj u vodi nešto divno za onog ko to voli i želi i zaista voda smiruje bol mnogo. Međutim meni jako smeta topla voda i ne volim da se cvarim tu dugo, izgubila sam strpljenje pet minuta pred kraj, izašla i porodila se na stolu za porodjaj kada su dosli najgori bolovi a htela sam tada epi i bilo je kasno. 

Sto se tice carskog sa epiduralom , evo na primer u mom trenutnom porodilištu rade preko 90% carskih sa njim 

mozza i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m nemam sad kada da iscitam sve sto ste pisale videla sam slicicu i i jejee vena. Beba pravi pritisak + tvoj tempo su ucinioi svoje. Kno sto je sad bitno je da smanjis pritisak znaci sto manje sedenja i satajanja. Meni se javila u 5.m beba je bila nisko i pravila pritisak  s tim da sam sam ja imala na vulvi. Racunaj da ce biti sve gore kako beba raste i odmice trudnoca. Ali to nije nista strasno. Ti koliko znam vec uzimas fraxi i tu si pokrivena. Ja sam isla kod dermatovenerologa koja mi je prepisala doze fraxija nakon porodjaja (inace nemam druge znakove varikoziteta) ali mi ni to nisu hteli dati u porodilistu... Znaci generalno nemas ti nikakav strah od ovoga jedino sto ce polako rasti i bubriti. Normalno je da se ujutro povuce (delimicno ) i u toku dana otekne. MeniMse se povukle potpuno 2 meseca posle porodjaja, kao da nista nije bilo. Jedino sto se gleda kod ovih situacija jeste da ne seku pri prir.porodjaju zbog pojacanog krvarenja. Ali to vec i babice znaju cim vide takve vene...

k a m i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice carskog sa epiduralom , evo na primer u mom trenutnom porodilištu rade preko 90% carskih sa njim 

U Nemačkoj čak i više od 90% carskih je sa epiduralom, meni je tako radjen carski. Međutim, koliko znam, u Srb se još uvek većinski rade sa totalnom anestezijom. 

Inače, potpisujem sve što si rekla za epi.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zone, isla sam danas kod svog ginekologa. Gledala je i kaze venica ali kao nista strasno. I  ona kaze zasticeni ste, vec primate Fraksiparin, ne moze da se desi tromb. Objasnjam joj da me je u subotu popodne bolelo odozdo, kao da me boli karlica. Tek uvece sam pogledala ogledalcetom i slogirala se. Ta jedna vena je bila izrazena, ispupcena, a okolo sve ljubicasto, kao mreza kapilara. I to je  bilo precnika 7-8 cm. U toku noci me bolelo, u nedelju ujutru vidim da se 70% povuklo. Kaze pa ako je bio hematom, nije moglo da se povuce odmah, tek za 4,5 dana. Kao da ja izmisljam. Gledala je i pipala i kaze nije pod upalom, nije crveno i i nista, nije me dalje slala nigde. Pomenucu hematologu ali kod nje idem tek za mesec dana. Ovako nesto mi se pojavilo u prvoj trudnoci pre 7 godina, cak mi se cini na istom mestu, ali tek negde u 8. ili 9. mesecu. Sada sam tek usla u 13. nedelju, ugojila se svega 2kg, nema od cega da bude sad toliki pritisak. Mada me evo i danas pomalo boli odozdo, kroz gospodjicu i karlica. Inace kako to na kraju dana moze sve oteceno da izgleda se secam, brrrr a onda ujutru se sve vrati na svoje. Muke mi je i kad treba da gledam ogledalcetom.

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :)

Meni dr nista ne govori oko toga kad ga pitam,samo mi je rekao da izguram do nove godine pa cemo onda pricati o svim opcijama,samo me je istraumirao jer ja treba da se porodim 4 februara a on mi vec predvidja ranije.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se epidurala tice, kada sam se poradjala pre neku godinu i dalje je bio luksuz u KG, a neki smo klinicki centar. Ali ja ga isto ne bih primala jer imam problema sa kicmom. Tri puta sam se porodjaja bez, planiram tako i sada ako da Bog.

mozza, sestro po Fraksiparinu. :) Dr ti tako kaze jer vec 4.januara ulazis u deveti, a od tada je sve moguce. Koliko sam cula da je Fraksi kontraindikacija za epi, ali sam citala da  ima zena koje su ga i primale. N brigaj, dogovorices se sa dr.

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam nasmeja me recenicom sestra po fraxiparinu :)

Pozitivna sam ali malo uplasena, 22 imam kontrolu pa se nadam da ce mi i ultrazvuk raditi jer nisu odavno a treba i glukozu i sve to da odradim,zanima me koliko je bebica napredovala

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi danas u 17:30 na kontrolu:)

Nije mi bas svejedno ali videcemo sta cika dr kaze,mada je on rekao pratimo pa kad se bude moralo na porodjaj,mozda i izguramo do 27.01. mada ja opet imam osecaj da cemo ranije.

 

Neon, mmaka, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky87 javi sta dr kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, srecno na pregledu. Javi se!

I ja se opet juce plasila da li je beba ok iako sam u sredu isla na 4D. Nije se javljala 2 dana i ja odmah svasta pomisljam. Doduse nisam ni lezala, a ovako nema sanse da  osetim kada sam aktivna. Nocas mi se ucinilo da se javila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,javljaj. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo jedan zdrav beban,imamo 809g:wub:

Kaze dr da je sve super i uredu sa bebcem,ali je video na uz da sam imala kontrakcije pa mi je povecao utrogestan na 2x200,i dobili smo gvozdje i vitamin c da pijedemo.Kontrola za mesec dana.

Neon, broccoli, .Naja. i 8 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znaci cvrky ono stezanje je bilo od kontrakcija!!! Cuvaj se i ne glupiraj ( zargonski receno). 

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo jedan zdrav beban,imamo 809g:wub:

Kaze dr da je sve super i uredu sa bebcem,ali je video na uz da sam imala kontrakcije pa mi je povecao utrogestan na 2x200,i dobili smo gvozdje i vitamin c da pijedemo.Kontrola za mesec dana.

Bravo za deckica :wub:

Dobila sam istu terapiju u 33ned.Utrogestan sam vec koristila 2x200 po potrebi,magnezijum samo 4dana da pijem.Cuvaj se Crky 

*Cvrky87* i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala zene :wub:

Mm i ja smo dosli do zakljucka da sam i prosli put od kraja 6og imala kontrakcije i da ili je previse los uz ili dr to nije video kad sam se zalila i doslo dokle je doslo,da neracunamo pupcanik koji se jednostavno desio,verovatno se beba dugo micila.

Evo dovde sam dogurala bez ijedne tablete za pritisak,dr tad nisam uspela objasniti da mi pritisak samo od stresa i straha od pregleda.Dok ovaj dr mi daje aspirin celu trudnocu,utrogestan i pre mama,sad smo samo dodali jos heferol i vitamin c.Pritisak 110/70

Smanjili smo i zaostajanje u razvoju sa 4,5 dana na 2 sto je stvarmo super,protoci kroz pupcanik su isto dobri.

Inace smo dobili 4kg ali su rekli da je to super :)

Neon, k a m , mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana jesi oba vaginalno? ja sam na pocetku jedan pila,jedan vaginalno,posle sam dobila samo jedan da stavljam vaginalno,a sad zaboravih da pitam da li opet da pijem i stavljam ili oba vaginalno.Ti si stigla do 33nedelje,a mi evo danas usli u 27mu i vec kontrakcije.Jesi ti izgurala do kraja sa trudnocom?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@JednaHana jesi oba vaginalno? ja sam na pocetku jedan pila,jedan vaginalno,posle sam dobila samo jedan da stavljam vaginalno,a sad zaboravih da pitam da li opet da pijem i stavljam ili oba vaginalno.Ti si stigla do 33nedelje,a mi evo danas usli u 27mu i vec kontrakcije.Jesi ti izgurala do kraja sa trudnocom?

ja sam s Mašom 3x dnevno utrogestan koristila. U početku vaginalno, ali mi je to izazivalo nesnosne bolove, da sam prešla da pijem sva 3. Moja dr je rekla da nema veze kako se koristi. I nije mi ga isključila do sredine 9-og mjeseca i zacementirala me. Sad kad sam s Balšom bila trudna, opet mi ga je prepisala, i na svoju ruku ga ja nisam korostila. Bogu hvala, 12 dana preko termina je Balša rođen. Kod nas taj utrogestan dijele šakom i kapom. Svi ga piju, i kome treba i kome ne, i onda često bude nestašica u apoteci i onaj kome stvarno treba ne može da dođe do njega.

samo se ti umiri, odmaraj, uživaj, izguraćeš ti to kako treba. :wub:

December, mmaka, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u predhodne dve trudnoce nisam koristila utrogestan,a sad od pocetka,ali kad krene da me svrbi ja napravim pauzu,budem jako suva dole i zna da me svrbi,par dana nekoeistim i onda se umiri,pa onda opet krenem

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako sam i ja , u prvom tromesečju 3x dnevno, vaginalno iako nisam imala nikakvih problema. Meni dr rekao da to ovde svi koriste,  za svaki slučaj. Ja mislim da sam uporedo koristila još neke vaginalete, zbog ph vrednosti. 

Cvrky, držite se! Izguraces ti jos, samo polako. Sada odmaraj, uzivaj i mazi stomak. Nema stresa i nervoze. 

MaMa_723 i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super cvrky, sad samo odmaranje i uzivanje bez stresa :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, samo lagano i biće to sve super  :babymommy:

evo ja, mada se ne računam jer mi je ovo ako računam sve trudnoće peta, i kod mene svašta može da se ranije  desi, do sada sam imala dva tri puta kontrakcije , sve po jednu-dve čim se malo više stresiram. A kada sam aktivna sve je perfektno, tipa lagano sam trčala  dok su deca vozila bicikle, taj dan mi je bio predivan , odlično sam se osećala i psihički i fizicki. A svako naprezanje koji nije voljno i stresno je, utiče loše. 

Mi danas imamo UZ na prenatalnom institutu, mnogo sam nestrpljiva, samo bude sve ok 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam s Mašom 3x dnevno utrogestan koristila. U početku vaginalno, ali mi je to izazivalo nesnosne bolove, da sam prešla da pijem sva 3. Moja dr je rekla da nema veze kako se koristi. I nije mi ga isključila do sredine 9-og mjeseca i zacementirala me. Sad kad sam s Balšom bila trudna, opet mi ga je prepisala, i na svoju ruku ga ja nisam korostila. Bogu hvala, 12 dana preko termina je Balša rođen. Kod nas taj utrogestan dijele šakom i kapom. Svi ga piju, i kome treba i kome ne, i onda često bude nestašica u apoteci i onaj kome stvarno treba ne može da dođe do njega.

samo se ti umiri, odmaraj, uživaj, izguraćeš ti to kako treba. :wub:

potpuno tacno, previše se utrogestan koristi, ispada da bas nijedna žena ne može da izgura trudnoću bez toga, a to nije moguće . 

Inace sam ga ja pila samo par dana posle Amniocenteze u prvoj trudnoći, i to samo preventivno 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky bravo! :wub: odlicne vesti....

i kod nas se utrogestan deli kao tik-tak. Prosli je hteo da mi ukine tek pocetkom 9-og,ali sam sama ukinula u 7-om jer sam cula da moze doci do tezwg otvaranja. A ovaj ginekolog kaze on daje samo do 15 i to nije hteo bas ni da mi da uopste,ali zbog posla koji sam radila je dao. Ali ja sam prestala da pijem i  pre i poklonila na kraju....  Hvala Bogu nema ni potrebe.

jedva cekam cetvrtak:babycrib:

mitko,javljaj se i ti. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ssm koristila utrogestan 2*1 negde od 7-e do 12-e nedelje. A glavni razlog je bio sto sam pre ove trudnoce imala jedan spontani I sto sam u ovoj na pocetku osecala te kao menstrualne grceve. A isla sam I na more u 9-oj nedelji na kom sam imala malo krvarenje, pa sam se prestrasila. Ali sve je bilo u redu, hvala Bogu.

Ja sam koristila samo vaginalno, jer mi je doktorka rekla da je u prvom tromesescju tako najbolje, jer deluje odmah lokalno I ne ostecuje zeludac, nema propratne kontraidikacije kao sto je pospanost ili gorusica. Ona je rekla da se od cetvrtog koristi oralno ili vaginalno ako je potrebno. Tako da je najbolje da pozoves, ako mozes I proveris sa svojim ginekologom kako da koristis. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.