Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam 26ta nedelja,mada mene samo brine posteljica,jer opet nije zdrava ko ni prosli put,ali srecom mali gospodin je poprilicno zivahan:)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jao magarci... volela bih i ja. ^^

gde vam se nalazi vikendica?

Inace da li u Austriji ima neki zoloski sa podvodnim svetom? Ako sam dobro rekla.

mi smo hteli da idemo da vidimo...prvo bi isli u Bratislavu oa u Bec a mozda i u Cesku negde... 

cvrky,jesi usla vec u 7-mi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ako te ne boli prilikom tog stvrdnjavanja onda su lazne, a ako te boli onda su ipak prave. Ne bi trebalo da te boli ako su BH. Ne sekiraj se za posteljicu, videces sta kaze dr. Bitno je da si ti pod kontrolom i da si u dobrim rukama. Ako bude bilo potrebe reagovace se na vreme. Bice ovaj put sve dobro, videces da ce dati Bog. :babymommy:

Mene karlica boli, raspadam se. Toliko sam se umorila danas da cu sad sa decom odmah  u krevet. Nista po kuci nisam uradila, a planirala sam generalku. I  ovo opsluzivanje ceo dan i ruckovi, i to mi je bilo previse. Mm u Bg, vraca se  nocas ko zna kad, sutra ponovo na posao. Sutra vala planiram da kuliram. U ponedeljak cu sredjivati, i ponovo  vodjenje/dovodjenje... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Treba da udjem u 7mi :) sledeci utorak ulazim u 27mu nedelju

Bome me zaboli kad se stvrdne,ali nije stalno,ponekad i kad puno setam hoce.Zato gledam sto vise da mirujem,jer mi dr rekao da smanjim aktivnosti i da posle svakih pola sata nekog posla odmorim,ali ja znam da preteram.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, vikendica nam je blizu Beograda, samo čist vazduh, na visini smo, i velika ruža vetrova je bas kod nas. Kod Mladenovca. Sada ćemo da vodimo decu na 15ak dana. Doduše imamo ovde na 10 minuta takvu prirodu, ali nemamo tu i vikendicu naravno. A tamo nam dobro dođje skrovište kada želimo da posetimo rodbinu po Srbiji . 

Tesko je u stanu, mi imamo velik stan, ali nema ništa lepše za decu od kuće. Ovde je bas teško naći kuću blizu grada a da nije poodata već . TAko da mi deci nekako kompenzujemo, dugo letovanje od mesec-dva, vikendica bar dva puta godinje po 15ak dana, sada ćemo malo češće i planine dalje. Jeste da mi idemo napolje stalno , šetamo se bas je ovde bogato sa prirodom ali opet

imas ovde i najveći zoološki vrt , nešto su ljudi oduševljeni njime ali iskreno ja nisam, jeste t ogromno, i prelepo, ali mi se čini da bi mogli imati malo više životinja. Podzemni akvarium imaš Haus des Meeres 

evo ti sajt na engleskom , čini mi se da ćeš pre razumeti tako nego nemački 

https://www.haus-des-meeres.at/en/Home.htm

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su te pripremne kontrakcije znale biti dosta bolna, izbijale mi vazduh. Ali vidi se da su nepravilne, teško da će neko omašiti i ne prepoznati prave, verujem da je to retkost. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, ja sam se bas uplasila sada. Posle kupatila uzela ogledalce da pogledam situaciju dole zbog tog bola koji sam imala i zamalo se nisam slogirala. Sa desne strane, gde sam mislila da me boli karlica mi je kao pukla vena ili kapilari, ne znam ni sta je.. Nesto slicno sam imala i u prvoj trudnoci  ali u devetom mesecu, previse mi je mala trudnoca da bi se ovo javilo. Pritom ne znam ima li veze sa Fraksiparinom koji primam.  Slikala sam, postavicu. Ali mislim da moram u ponedeljak kod ginekologa. Da li je moguce da je od napora ova tri dana? Ako je tako ja onda stvarno nisam ni za sta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni deluje kao neki podlivi ovako, kao da si se udarila. A može biti sigurno da su vene i kapilari  popucali. 

Svaka naredna trudnoća je za sebe i sve je teza za organizam. Nikada nije rano za ovako nešto. Ali ako se plašiš idi kod doktora 

ja imam jednu venu na nozi , možda 2cm, meni ona nabubri istog dana kada ostanem trudna, pa stalno nosim kada imam živaca one čarape za vene 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja koliko se secam da je neko je od predhodnih trudnica ima isti ili slican problem sa venom i da je isla kod dr da pogleda.

Ma meni je sto sam imala bolove i u prosloj,ali posto mi je grlic bio zatvoren dr nije reagovao,samo je rekao da nevalja da boli.Videcu u ponedeljak sta kaze ovaj dr.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mogu da skapiram gde ti se tačno nalazi ta vena ali izgleda kao proširena vena, ja imam jednu sa leve strane stomaka i vidi se sve do ispod grudi, nadam se da neće praviti problem sad, ona se pojavila u prošloj trudnoći.

Juče mi bilo malo bolje, valjda jer sam više jela, i naravno odmah se istripovala da nije nešto pošlo po zlu, al danas ujutru zamalo povratih vodu iz česme, groznog je ukusa, moram da uzmem flaširanu ili da uzmem filter za bokal. Ne mogu vodu da pijem.

Sledeće nedelje prvi uz, tako sam uzbuđena :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovi sa vodom.kod nas napravili haos....mi imamo filter,ali me strah da pijem i tako. 

Kod koga ides,decembar?

Kam,ja ne znam takodje gde ti je to,ali ja bih pitala lekara sta i kako. Najbolje. 

Hvala,EG. Pogledacu. Svakako necemo uskoro ici. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je sa unutrasnje strane butine, desno od gospodjice, ali malo pozadi ka gluteusu. Recimo bas ono meko tkivo na kome sedimo. Sinoc je bio grozno ljubicasto sa tom jednom izrazenom venom, a ovo okolo kao sitni kapilari. Nocas me je malo bolelo i onako neugodan osecaj. Jutros gledam povuklo se dosta, ljubicastog skoro nema, ostala ta vena i nije ispupcena kao sinoc nego ravna. Zvala sam telefonom ginekologiju, da pitam sta da radim. Sestra koja se javila kao ma nije to nista, sutra da odem kod svoje dr da pogleda. Strah me naravno tromba, iako bi valjda trebalo da sam pokrivena kad primam Fraksiparin. Ne znam da li sam sad slucaj za ginekologa, hematologa ili vaskularnog. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo na trecoj slici se vidi rub od gacica. Podigla sam nogu da bih mogla da slikam. Sad kapirate gde se nalazi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pitaj ginekologa....on ce te uputiti dalje.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da je neko imao na usnica bas da li venu ili ispucali kapilar i isla je kod dr.ako ce ti biti lakse pitaj u caskanju mama sa bebama do 6 meseci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da je neko imao na usnica bas da li venu ili ispucali kapilar i isla je kod dr.ako ce ti biti lakse pitaj u caskanju mama sa bebama do 6 meseci

Mozda sam ja pisala o tome sa unutrasnje strane imam kao dve tacke deluju kao br 8.Imam to odavno i do sada me je gledalo bar 5ginekologa ni jedan nije komentarisao nista u vezi toga.U trudnoci a pogotovo posle te tacke su promenile velicinu i boju postale su bas crne a bile su boje tetovaze.Sada su se opet smanjile i boja je kao pre.Pitala dam sta je ali dobila sam odgovor" praticemo,ako ne smeta,ne boli,ne raste necemo da diramo.Nije me bolelo do duse kod Kam mislim da su kapilari popucali.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se secam da smo o tome pisali na temi:) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Osetila sam bebu juce! Javila se dva puta....prvi put mislila gasovi ili creva ali drugi put je sutnula na istom mestu i sigurna sam da je ona. :)

.Naja., miliccam, Analim i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super Kruela, evo da ti se i ja pridruzim, možda sam i ranije osetila ali nisam obraćala pažnju jer se nikada ovako rano nisam oko toga opterecivala . :wub:

Citam za epidural i gledam kako neko piše da se boji bockanja u kičmu. I umirem :lol: ne zbog straha nego to sto imaju manji strah od tog porodjajnog bola nego od tog bockanja. Eh šta bih ja dala da stignem sada da primim epidural, već smisljam scenario kako da ne ostanem bez njega :lol:

Imam iskustva sa oba porodjaja i ne mogu da zamislim da neko želi bez epidurala . Meni je to sada kao da želi da vadi zub bez anestezije 

miliccam i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni ce biti prvi porodjaj I ja strasno zelim epidural, samo ne znam da li cu uspeti dobiti u Betaniji. Navodno je besplatno, ali ako ti se potrefe sve kockice. Videcu da popricam sa anesteziologom ranije o tome, da vidim kako se moze srediti. :rolleyes:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bih opet bez epi :)

Kad sam se sa U poradjala videla sam porodilju kojoj je samo pola tela bilo oduzeto i opet joj bilo kao i meni,za drugi porodjaj me nisu ni pitali

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja cu sigurno da uzmem. Ja sam castila i dr i ima me upisanu tako da on ce doci na moj poziv kao i prosli put jedino da stignem ako bi brzo islo sve... meni je epidural i anesteziolog su bili jedina svetla tacka....osoblje ostalo bezobrazno tako da on kad je dosao i lepo ibjasnio i pricao sunce me je ugrejalo. Castila sam ga jer se epi.nije placao i nisu ga davali uopste za porodjaj samo ga cuvali eto....i babuce me gledali u fazonu:boze,koji se*onja hice epidural. 

Ja sam se sad toliko iznevriala da sam umalo nervni.slom dobila....ali sam se isplakala i sad je u redu. ali neka. Bar  vidim kakva je s i s....i bar mogu da promenim neke stvari. A tek ce da se menja kad se porodim....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li znate kako to ide sa carskim,da li imam opciju da budem budna ( jel to onda epidural ) ili moraju skroz da me uspavaju ako primam i fraxiparin,

Mozda se vec pisalo o tome ali ja nisam videla 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.