Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Krenule lazne kontrakcije,isla do obavim sad do grada nesto i po U vrtic,kad se zategao stomak oci da ispadnu :lol: 

Sl utorak 7mi mesec :wub:

cuvaj se cvrky

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

32 cele godine :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

'81. godiste, 37 godina.

Kao mm. :)

Ja ne bih volela da zivim drugde. Jeste ivde tesko ali nije nam jos toliko lose....mm ima dobar posao iako samo od njegove plate ne mozemo da prezivimo,ali nemamo dugove ni kredite,otplatili smo jedan a imamo nasu kucu i onda ne zalimo se. Samo da smo zdravi.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene. Kod nas se moja mama razbolela, po mojoj proceni pneumonija, cekam da vidim jesam li u pravu. Pa sam ja morala da juce zalegnem oko svega, iskreno bas sam se premorila. Na sve imali goste uvece na veceri. Skoro sve sam porucila ali ipak se  umorih. Iskreno jedva ceka vikend,  iako mi mm sutra putuje, nece biti tu. Mm radi u nemackoj firmi, mnogo nasi su odavde presli tamo, ali on kaze da nikada ne bi. Nemaju isti tretman kao Nemci. Standard jeste visi ali i troskovi, tako da im dodje na isto. A i iz drugih razloga nikada ne bih otisla iz svoje zemlje. Drugi grad moze ako mora, ali drzava ne.

Vreme je divno, lepa, zlatna jesen :)

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao za mamu, da sto pre ozdravi. 

A sto se tice standarda za nas i starosedeoce zavisi od samo od licne integracije. Samo je to problem, najveća prepreka je jezik. Naši mnogi očekuju isti tretman a ne žele da nauče ni osnove jezika , posle 20-30 godina pričaju sve u infinitivu, ne daj Boze da razlikuju vremena i clanove 

Da cistis niko te ne pita ništa , ali ako želiš dobru funkciju, posao, u državi u kojoj radiš moraš da se integrišes, prosto mora . 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se mene tice ja sam skroz integrisana.. :) i nemam osecaj da dolazim iz druge zemlje... muz mi je austrijanac, prijatelji su mesani ali vecinom austrijanci... mislim da ljudi koji kazu da je drugaciji odnos jer su stranci, to kazu zato sto sami imaju te predrasude prema  drugima... netrpeljivost obicno je dvosmerna ulica :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IT struka je u pitanju. Svi odlicno govore jezik i strucnjaci su u svom poslu, ne bi u suprotnim ni bili vrbovani da predju. I ne mislim na medjuljudske odnose, nego na to da Srbin za iste poslove nikada nece biti placen kao Nemac na istoj poziciji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste zene. Kod nas se moja mama razbolela, po mojoj proceni pneumonija, cekam da vidim jesam li u pravu. Pa sam ja morala da juce zalegnem oko svega, iskreno bas sam se premorila. Na sve imali goste uvece na veceri. Skoro sve sam porucila ali ipak se  umorih. Iskreno jedva ceka vikend,  iako mi mm sutra putuje, nece biti tu. Mm radi u nemackoj firmi, mnogo nasi su odavde presli tamo, ali on kaze da nikada ne bi. Nemaju isti tretman kao Nemci. Standard jeste visi ali i troskovi, tako da im dodje na isto. A i iz drugih razloga nikada ne bih otisla iz svoje zemlje. Drugi grad moze ako mora, ali drzava ne.

Vreme je divno, lepa, zlatna jesen :)

kam, ja živim u Nemackoj i moje iskustvo je potpuno suprotno. Plata mi je kao i ostalim nemcima u firmi. Tretiraju me i poslovno i privatno ok. Čak su meni odobrili homeoffice iako to nije politika firme i nijednoj drugoj porodilji to nisu dozvolili. Zavisi od ljudi, firme itd. Nisu svi isti i nismo svi isti.

Neon, MakiJana, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sve koje znam su preko dobro prosli i nezale se,sve je stvar do coveka.Srecom ja nemacki dosta razumem,malo slabije pricam,znam i da citam...ne bi mi bio problem da zivim preko.Mm bi verovatno odma poceo kod kuma u firmi za ciscenje raditi,oni su tamo isto dobro placeni.

Ja inace jedva cekam ponedeljak da odem kod dr,danas me boleo stomak i hocu da vidim da li je sve u redu.Bebac se drma i sutira,sto znaci da je tu.

Neon i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

IT struka je u pitanju. Svi odlicno govore jezik i strucnjaci su u svom poslu, ne bi u suprotnim ni bili vrbovani da predju. I ne mislim na medjuljudske odnose, nego na to da Srbin za iste poslove nikada nece biti placen kao Nemac na istoj poziciji.

ovo bas nikada nisam videla i doživela, ali stvarno. Mnoge prijatelja imam i naših i Austrijanaca , na visokim i ne tako visokim položajima i zaista se svi cene isto. Gledaju te kakav si radnik, koliko si dobar za firmu, i mogu ti reci da u mnogim firmama možeš naći naše ljude na vrlo visokim pozicijama. A za Nemačku znam jedino u svom sektoru dosta lekara i sestara koje imaju iste plate kao i njihovi sunarodnici.

ne plaćaju su ljudi na zapadu po naciji nego po tome koliko je kvalifikovan, koliko ima iskustva i koliko je potreban toj firmi.  

Neon, *Cvrky87*, MaMa_723 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače imam prijatelja it strucnjaka koji ovde rastura, sam izdržava poprodicu, žena mu ne radi jer ne žele da vakcinisu dete, a možeš samo da zamislis koliko para je jednom čoveku potrebno da ovde živi ako se odrekao svih privilegija države. Sve sam snosi. I kaže i sam da su u njegovoj branši plaćeni po kvalitetu, a on je opasan, tako i živi 

Da se vratim man temu, danas sam samo popila Jedan lek i još nisam nijedno povratila, ne znam da li da se radujem ili brinem . Danas mi je tacno 12 nedelja, ušla sam u 13 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

upravo tako... s tom razlikom sto je ovde 8 sati rada zaista 8 sati efektivnog rada a ne zezanja... i obicno kada nasi dodju ocekuju da se kao kod nas hvataju krivine... :) ja isto nikada nisam imala iskustva sa tom vrstom diskriminacije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moram samo da dodam nešto, možda neko to nije očekivao tako ali ovde ćeš najgore proći sam od svojih. Imam primer drugarice koja kada je došla počela je da radi u jednom drzavnom preduzeću, finansijska je u pitanju, ona je tamo za 1200€ samo sklanjala čaše posle sastanka i razmeštala stolice. Nju su toliko Austrijanci voleli tamo, čak je gurali nekako da ode na bolje pozicije, posto je po struci menadžer, ali zbog jezika nije mogla ništa bolje odmah. A naše žene su joj tamo namestale iz pakosti otkaz, koji nije dobila , ali je sama dala otkaz jer vise nije mogla da izdrži pakost naših žena. Jedna joj je bila nadredjena, i ona joj naravno pokušavala sve i svašta pakovati.

druga situacija, dolazi kod naše žene na intervju za posao  isto moja drugarica, koja je upravnik neke firme, sa njom nije progovorila nijednu reč na srpskom , neće , a na telefon se javljam na srpskom. Posle je počela da joj postavlja pitanja koja nisu normalna . Da li imaš decu, a zašto ih nemas do sada? Da nisi bolesna? Jadna (ima 36 godina) vise nije znala šta da kaže , i kaže mm ne može da ima decu. Zamislite to tek . 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ima svasta....sta tek stranke rade kod nas u drzavnim firmama. Uzas. 

Neon,drago mi je da ste super. :)

inace,kako se leciti u trudnoci? Boli me grlo kad gutam,glava,sva sam slomljena i hladno mi je....

inace ako sam ja usla u 17-tu nedelju,da li to znaci da sam ja zapravo usla u 18 ali sam punih 17?? Zbunila me mitko:D

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako si 17+1 to znaci da si 18ta nedlje koliko su meni objasnili:)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste... npr sko ti je 17+1 znaci da si 18 nedelja ... punih 17 i 1 dan si u 18 nedelji...

A inace, sto se lecenja tice odgovor je nikako... :) ja sam u 4 mesecu imala uzasnu upalu sinusa i to bas ekstremnu... prezivela sam je na par paracetamola i sa infra crvenom lampom... drzi se :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u predhodnoj trudnoci umirala od preglade i nista mi nije pomoglo,a sad bukvalno nedam nikom da bude u mojoj blizini,jer samo mi to fali.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam u prošloj bila slomljena od prehlade veći deo trudnoće, uvek zapušen nos plus mučnine, odvratno, još miris dima iz dimnjaka me urnisao, nos peče i pogoršavao mučnine, da se ubiješ načisto. Pila sam puno limunade sa medom, jela puno voća al eto, dok nije samo rešilo da prođe ništa. 

Mene od juče spopale mučnine i otkrih slučajno da mi čokolada umiruje mučnine :huh: vidim se već u problemima sa šećerom u krvi. Ne mogu svo vreme da jedem čokoladu a i ne jede mi se, ali mi smiri želudac. Sva sam nikakva, baš mi je muka, ceo dan u intervalima :mellow:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drago mi je da ima tako pozitivnih iskustava, ali postoje i ona druga. Verovatno samo nismo imali srece sto se firme tice. Pa ovo ovde je samo ogranak iste firme iz Nemacke, ali radi pod srpskim uslovima. Mozda negde ima zabusavanja, ovde nema, moj muz nikada ne radi 8h, uvek prekovremeno sto naravno nije  placeno. Da li mi verujete da je jos uvek na poslu sada. O kasnjenju plata da i ne govorim. A to da se nasi strucnjaci tamo drugacije tretiraju pritom mislim na losiju nadoknadu, ne na ostali tretman nije nikakva tajna, to je opste poznata stvar. Svejedno, kako god, to svakako nije razlog zbog koga ne bismo nikad otisli iz zemlje.

Sto se prehlade tice, koliko znam sme:  febricet/paracetamol kod T, marisol u nos, pantenol za sisanje, inhaliranje fizioloskim i pantenolom. Cini mi se da sam u drugoj trudnoci koristila cak i fluimucil, po pola kesice. Mislim da sve ono sto smeju jako male bebe trebalo bi da smeju i trudnice. AB svi na bazi penicilina.

Kad smo kod prehlade, malo sam ljuta na moju majku. Ima upalu pluca. Jer pusi krdzu i nema sanse da ostavi iako svake godine zapati pneumoniju. Tesko mi je zadnja dva dana od kada je sve na meni. Danas sam dala sebi oduska, zato sad kuca izgleda kao da je bomba pala. Pritom me zove da je oblacim, pokrivam.. i ne pomislja da ne bi trebalo da prenese meni. Mislim znam da zvucim grozno, nije tuberkulozna, toliko toga radi za nas i sad je stvarno bolesna.. ali :( sta cu kad sam sebicna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, volela bih da sam imala vise mucnine i da sam bar malo vise povracala u ovoj trudnoci. Vec sam nabacila 2kg! I stalno bih nesto jela, uzas!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sebicna,jer ne mogu da se patim ko prosli put.Gledam sebe i bebca da izguramo,a ostali treba da razmisljaju o nama,a ne mi o njima.

Ja nisam nikad povracala u trudnoci,tako da ja u svakoj zavrsim sa dijetom :lol:

 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne mora da bude 12+1 dan da bi bila 13. Nego čim je punih 12 nedelja ušao su u 13, tu je dovoljna sekunda . Dobila sam od doktorke onaj njihov ginekoloski krug za merenje, tacno piše mi danas 12 punih nedelja /13 nedelja. To vam je kao sa godinama, čim si napunio 30, uzeo si 31, čim sekund prodje . Kao sto sam ja danas ušla u cetvrti mesec , puna 3. Tako ginekolozi racunaju. 

Inace mm i ja uvek imamo raspravu oko toga :lol: evo već četvrta trudnoća i on ne kapira to lekarsko računanje. 

Moja vidim da smo svi u mukama , neko ako nema apetit, neko ko ima previše, nikome potaman. Bas smo trudnice :lol:

meni uglavnom sve normlano daju sam prehladu, sto ja i inače koristim, nešto za ispiranje grla, tablete za sisanje , sprej za nos, pa ima sve za trudnice. Ne znam sta mislite konkretno da bas treba a ne smeš? Cime si vi onda inače lecite?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ne znam gde je to opšte poznata stvar, ali kod nas koji smo i inostranstvu za sada , hvala Bogu, nije, a ima nas podosta i ovde na forumu, bilo nas je pre nekoliko godina i mnogo više.

a sto se tice mame i pušenja, potpuno te razumem , zao mi je samo sto nema obzira sdaa u tvom stanju. Moja mama je pušač, ali svaki put kada dođje kod nas na mesec, dva, nikada ne zapali nijednu. Pa mi nije jasno kako uvek nastavi kada se vrati kući. A verovatno te i mnogo zabrinjava njeno zdravlje , mogu samo da zamislim kako se nerviras oko toga.

misli na sebe i svoju bebu, budi sebi najpreca sada kada je to najbitnije 

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.