Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam imala povisen puls pred kraj trudnoce, isla kod kardiologa, sve sto prelazi preko 100 i traje duze od mesec dana nije dobro jer moze srce trajno da osteti, e onda radi dalja ispitivanja. Ja sam imala povremeno i morala sam samo da usporim i malo se smirim, a bio mi je i preko 160;)

Izmenjeno od strane Venera
Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem ja cesto sa drugaricama u Bratislavu :) zapravo isla sam :) 

porodila sam se u AKH.. ja imam blizance tako da su me od pocetka poslali u AKH. Ako trazis bolnicu svi kazu da je Semmelweis zakon!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam samo skontala da dr negledaju toliko otkucaje koliko sam pritisak,jer meni srcani na pregledu zna biti malo visi tipa 80,a posle porodjaja je isao do 100 i zato sam provela nedelju dana u bolnici na tabletama za smirenje i pritisak,pored jos dva,tri leka koja sam pila zbog porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Idem ja cesto sa drugaricama u Bratislavu :) zapravo isla sam :) 

porodila sam se u AKH.. ja imam blizance tako da su me od pocetka poslali u AKH. Ako trazis bolnicu svi kazu da je Semmelweis zakon!

e bas sam nju i izabrala . Odustala sam od akh jer im pise na sajtu da postoji mogućnost da studenti prisustvuju pregledima, a nisam za to, četvrta mi je trudnoća i muka mi je od gledanja međju noge :lol:

prvi izbor mi je bila Heiland jer mi je blizu, oni su se prebacili od sledeće godine u st.josef, tamo naravno više nema mesta, pa sam na kraju Semmelweis i ona mi je blizu. 

Inace sam se tri puta porodila u Hanusch, i zao mi je sto ise nema porodilište 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne prisustvuju studenti pregledima... ali u akh ako je obicna trudnoca ne mozes da se poradjas..  samo ako su blizanci ili je trudnoca visokorizicna... pametno si odlucila... meni su u hajlandu radili kiretazu kada sam imala pobacaj i ja tamo ne bih ni mrtva! Da nisam u akh sigurno bih i ja odlucila kao i ti! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne prisustvuju studenti pregledima... ali u akh ako je obicna trudnoca ne mozes da se poradjas..  samo ako su blizanci ili je trudnoca visokorizicna... pametno si odlucila... meni su u hajlandu radili kiretazu kada sam imala pobacaj i ja tamo ne bih ni mrtva! Da nisam u akh sigurno bih i ja odlucila kao i ti! 

možda ne prisustvuju , ali piše da mogu da prisustvuju . Meni to inače nije problem, i sama sam med.sestra i znam šta je praksa, ali nisam htela da mislim o tome. Pa ih nisam ni zvala. Čula sam za to za rizične i za blizance, ali u tom trenutku nisam mislila o tome.

Hvala Bogu, do sada sam imala odlične brzniske porodjaje. Prvi uz epidural. I sada bih tako volela da stignem da ga primim, ali kako bude biće. Vidim da semmelweis bas veliki procenat ima porodjaja uz epi, pa su me tu kupili. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Šta mislite devojke? Sada sam 11+5. Imam kontrolu na neonatalnoj 16og . Kažu da bi tada već trebalo da bude formiran plod koji god da je pol, pa me zanima koliko je moguće da ću sada saznati pol. Do sada nikada nisam razmisljala o tome, niti me je tako rano zanimalo, a sdaa sam bas nestrpljiva 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u prvoj trudnoći sa 12 nedeljasa nesigurnošću rekao dečak, ali nije bio siguran, na sledećem uz u 16. nedelji je video devojčicu i tako je i bilo. U drugoj je od 12. nedelje pogodio. U trećoj je bio drugi lekar i mislim da nema pojma da gleda u to. Tako da ako je dobar uz i ginekolog onda može.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je u prvoj trudnoći sa 12 nedeljasa nesigurnošću rekao dečak, ali nije bio siguran, na sledećem uz u 16. nedelji je video devojčicu i tako je i bilo. U drugoj je od 12. nedelje pogodio. U trećoj je bio drugi lekar i mislim da nema pojma da gleda u to. Tako da ako je dobar uz i ginekolog onda može.

idem kod ovih sto rade skrining, onaj expertni, samo se time bave, pa pretpostavljam da su oni pouzdani. Meni je doktorka jednom pogrešila pol, pa su oni rekli drugačije i bilo je kako su oni rekli. Doduše doktorka  je obican ginekolog , i rano je gledala, nije expert, nisu svi za to sertificirani . Pa se nadam da na ovoj klinici kada su im samo ultrazvuci posao znaju nešto . Kod njih se rade samo expretni, dabl, tripl, nifty i amnio, a brisevi i ta čuda ne  

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo kratak izvestaj sa UZ, a kasnije vas citam redom. Pisemo domaci sada.

Imala sam zesci napad panike pred UZ, nema sta mi nije proslo kroz glavu. Uglavnom beba je super kaze dr. Sada smo 11+6, a odgovara 12+6. Toliko je aktivna da je 3x merila vratni nabor, jedva izmerila  i kaze da je super 1.4. Nosna kost tu, rucice, prstici sve na mestu, placenta na zadnjem zidu, visoko od usca. Bas je nemirna, mrdala se non stop. Kaze da sve izgleda savrseno, pa da se vidimo za 6 nedelja. Za 2-3 nedelje idem na uz  u dom zdravlja. Mnogoo mi je lakse. Jos me dragi gosti docekali kod kuce, doputovali su pa su kod na sutra na veceri. Prodavci od kojih smo kupili kucu. Ostali smo u extra odnosima, mnogo su mi dragi.  Sad planiram stvarno da kuliram .

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Odlično kam, sad uživanje :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puls se tolirise do 100,u smislu za lekove a preko se daku lekovi a kod tako gledaju i za trudnice. Meni je nekad povisen kad legnemnezgodno ili posle hrane. 

Mitko,za pol meni je lekar nagadjao da je decak u 12 nedelji pa u 15 mu se cinilo ponovo ali kaze da ne mora da znaci ...nadam se da cu saznati sad za nedelju dana kad budem isla.

kam,super!

Mozza,ppsto si u Bratislavi,jesi i ti slovakinja?

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil jesam slovakinja iz vojvodine,preselila sam se ovde nedavno zbog poslovne prilike jer u srbiji je malo teze 

od kad si ti u Becu?

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod Panceva negde blizu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ali kontam odakle si odprilike. Sve u svemu i ja i decemabr smo takodje alovakinje iz Srbije. Nas dve smo(ja i decembar)razlika 9km. Zato pitam reko da li i ti. :) 

Nego koliko vi imate godina zene,devojke? Ko zeli otkriti naravno. Cista znatizelja. Ja sam 93. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u Becu 7 godina, od kako sam sa mojim muzem...pre toga sam zivela u Salcburgu... a inace sam iz Beograda... sa Vracara.i 78 sam godiste :)

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj mm i ja nesto razmisljamo da odemo u Nemacku,tamo su nam kumovi,oni bi nam pomogli dok se nesnadjemo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Austrija je, Bec pogotovo, najbolje mesto na svetu za zivot..  :) da ne verujes kakva je privilegija ovde ziveti, kakve uslove i mogucnosti imamo... zato mi je i zao kada procitam nesto kao da porodiljama 6 meseci kasni plata :(

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja Oma je zivela u Svajcarskoj i svesna sam nacina zivota,ali bolji su uslovi za zivot i podizanje porodica.Moja plata je redovna,ali posto sam na trudnickom i nemam nocne smene,druge i subote sa 41 sam dosla na 29,to je 100% plata,a moja plata ne zaleze za 2 kredita koja smo morali dici za stan.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E i ja sam ovde 7 godina, od kako sam sa svojim mužem, a inače sam iz Ns-a. 

91.sam godište 

inace, na svu moju muku sada mi je zapalo da sledeći mesec nosim i donju fiksnu protezu, to mi je zapalo pred kraj nošenja, posle imam još nešto malo jače od pola godine i hvala Bogu gotova sam. Nego tteba preživeti sada sa mučninom 45 minuta postavljanja. Ali mogu ja to, mada mogla ne mogla, moram :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Krenule lazne kontrakcije,isla do obavim sad do grada nesto i po U vrtic,kad se zategao stomak oci da ispadnu :lol: 

Sl utorak 7mi mesec :wub:

Neon, blesava, mmaka i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.