Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Uzas. Ja ne znam ova zena u kom mesecu se porodila. Ali svejedno uzas je to...

jeste vi saznali uzrok?

Inace od kad se racuma porodjaj,od pucanja/curenja?bolova,jacih bolova?

Kontam da ispadanje s.cepa ne jer to moze i dve nedelje ranije.

stomacni nije ja mislim jer kazem desavalo mj se o ranije....a gvozdje ne pijem jos uvek samo folna. Od sledece nedelje prelazim na pregnacare.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala jake bolove nisam mogla spavati,mislila sam da je zbog vencanja,isla 100x wc i onda mi oko 5 ispao sluzavi cep,spremila se,probudila tatu i mamu,sisla dole kod mene kuci rekla mm da je izgleda krenuo porodjaj,otisla u hitnu jer nisam imala uputu,rekli mi da idem odma u s.m. bez upute.Oko pola 7,7 smo bili tamo,babica me primila i pregledala,bila sam 3 prsta otvorena,radili ctg srce se nije culo,taman dolazi dr i rade mi uz,beba mrtva,onda na klisiranje,pokusavali jedno sat vremena da mi izvade krv,pa mi vadili na iglu za infuziju,prikljucili na istu,setala sam po sali dok mi nije krenuo napon kad je on krenuo probusili mi vodenjak,izvadili bebu za njom posteljicu tj i posteljicu sam rodila,posto se ona raspadala,odma su mi radili reviziju,to je bol da ne pozelis nikom,deres se i places.Ja sam se isto oba puta prirodno porodila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zbog čega ne daju ništa za bolove kod tog čišćenje?  Meni se desilo da sam tada bila na odmoru, i tamo u Turskoj isto rade kao ovde, bila sam pod totalnom anestezijom iako su mi radili čišćenje samo vakuumom, i to ploda koji je već skoro i sve otišlo samo. 

Kruela, nije dovoljno, mnogo se ljudi vamo naseljava , bez obzira sto medicinari dolaze mnogo je više onih koji nisu u toj struci. U Austriji samo fali 25 hiljada sestara . A gde je ostalo. Nisu zatvorili naravno celu bolnicu nego odeljenje porodilišta, prosto nema ko da radi. Nema dokotra dovoljno , još i ovih kojih imaš su se izborili za iste plate a da rade kraće. Država je donela zakon da lekar ne može da radi efikasno duže od neke satnice. Ona im je skratila radno vreme, a ovi su protestom izborili da plate ostanu iste 

ove su bolnice u odlučnom stanju, i uvek sam bila zadovoljna do sada. Čisto je, svi su ljubazni, hteli ili ne moraju, a hrana je kao u hotelima 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, veoma mi je zao, a ujedno I strasno kroz sta ste morale da prolazite. To bas ostavi oziljak na dusi. :(

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad se od toga ne oporavi, nikad. Ja sam bila jako lose psihicki sve dok nisam ostala u drugom stanju ponovo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, da li vas bole grudi u trudnoci? Mene bas bole sa strane gde su kanali. Posebno nocu, ne znam zasto nocu, mozda se pregreju. :D Ne bih rekla da nesto nazuljim, jer kad ustajem u wc bole me obe istom jacinom. Preko dana ne, jedino ako me stegne neki brus. Nocu ne nosim brus, ne znam zasto onda. Inace, u ranijim trudnocama mi je kretao kolostrum oko petog meseca, ali nisu me nikad bolele.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sama nosim sa boli,da niko nevidi kad placem,ali sam se izborila da ja prezivim posle svega prvo zbog moje U,a onda zbog mm i drugih.Najstrasnije mi od svega sto sam trazila da je vidim,jer nisam htela da me ubija crv sumnje "sta ako...?" Ona je bila lepo razvijena beba,37 nedelja 48 dugacka 2100 ili 2300 teska

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala spontani rano, negde u 6-oj nedelji I nisam ni morala da idem na ciscenje. Doktorka mi je rekla da pustim da samo ode sve I stvarno se lepo ocistilo. I to mi je tesko palo, jer smo dugo zeleli tu bebu, a kamoli da sam morala na nasilno ciscenje. Ali ubrzo sam ostala opet trudna, pa sam lakse podnela taj gubitak.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene samo svrbe,a od grudnjaka kad me nazulja bole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strašno, srce mi se cepa pri pomisli na to, ne daj Bože više nikome :( užasno iskustvo :(

Mene uopšte grudi nit bole nit svrbe, ama baš ništa. Ali ne sekiram se jer sam pre dva meseca prestala da dojim pa su prilično neosetljive, a i u svakoj trudnoći je bilo drugačije. U trećoj sam sapavala sa grudnjakom koliko su me bolele, u drugoj mi je grudnjak smetao i nisam ga uopšte nosila. U prvoj su samo porasle nenormalno.

Kruela mislim da se računa da je porođaj počeo od redovnih i pravilnih kontrakcija.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

 

Inace, da li vas bole grudi u trudnoci? Mene bas bole sa strane gde su kanali. Posebno nocu, ne znam zasto nocu, mozda se pregreju. :D Ne bih rekla da nesto nazuljim, jer kad ustajem u wc bole me obe istom jacinom. Preko dana ne, jedino ako me stegne neki brus. Nocu ne nosim brus, ne znam zasto onda. Inace, u ranijim trudnocama mi je kretao kolostrum oko petog meseca, ali nisu me nikad bolele.

Mene sad vise skoro I ne bole grudi. Ali u prvom tromesecju nisam mogla da legnem ili da se naslonim na njih. A I mene su najvise bolele nocu. Mislim da je zbog toga sto kad nosimo grudnjak, on ih drzi. A kad spavamo I ne nosimo grudnjak, sila gravitacije ih vuce I tkr ,,landaraju,,. Sto su vece, to pretpostavljam mogu vise I da bole.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sta pisete o ciscenju.Na zivo su mi radili kiretaziu u 6-7nedelji.Samo me je bockao dole par puta verovatno da se misici opuste jer mene i vag.pregled boli.Iako je skoro sve samo otislo dr me je cistio jos jedno 30min.Kad se setim samo...ni najgorem dusmaninu tako nesto ne bi pozelela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Citam sta pisete o ciscenju.Na zivo su mi radili kiretaziu u 6-7nedelji.Samo me je bockao dole par puta verovatno da se misici opuste jer mene i vag.pregled boli.Iako je skoro sve samo otislo dr me je cistio jos jedno 30min.Kad se setim samo...ni najgorem dusmaninu tako nesto ne bi pozelela

Sreca pa moja doktorka drugacije razmislja. Rekla mi je da bi me mnogi drugi ginekolozi odmah poslali na kiretazu, alI da ona ne zelI da me muci, ako sve ode samo. I naravno, posle par dana je proverila ultrazvukom da li je ostalo nesto unutra. Sreca, pa nije. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam bas mi je zao sto ti se sve to dogodilo kao i ostalim zenama,i ja sam u prvi put izgubila bebu u 14 nedelji,isto su mi dali neki gel i onda celu noc mucenje da nisam znala sta cu od bolova i kad su malo prestali ja sam ustala iz kreveta i osetim nesto izlazi iz mene i pruzim ruku dole i beba mi ispadne u ruku i tako sam je odnela sestri koja je bila dezurna tu noc,sledeci dan sam isla na ciscenje pod opstom anestezijom na kojoj sam insistirala i platila je,cula sam prethodnog dana jednu zenu kako vristi dok joj nesto rade,pretpostavljam nesto slicno kao meni pa zato nisam htela da osetim bilo sta,posle godinu dana sam opet ostala u drugom stanju ali sam morala da prekinem trudnocu zbog operacije srca,

sad sam opet u drugom stanju i pozitivna sam i samo mi je u glavi da sve moram da izdrzim da se bebica rodi,dugo smo cekalo na ovo i mnogo sam srecna, samo sam mnogo gladna :)

Izvinjavam se ako sam malo promasila temu i sto sam smorila sa celim istorijom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

decembar,koliko ti ima najmladje dete?

Jao,mozza,uzas...to je tuzno kad se desi uoosteno a kamoli jos u ruku da ti ispadne. Sto si morala na operaciju,jesi sada ok?

Neon,vidim da pises,bas sam te se setila pre koji dan,kako si,kako bebice?

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bili smo juce kod pedijatra, dobili su po 500 gr za osam dana :) kaze dr kao zmajevi su :D borimo se sa sisanjem, nekad budemo po 4 sata na siki u prekidima posto ide kap po kap ali dobro... :) botno je da napreduju! Posto su dugo ocekivane i previse zeljene bebe, naravno svi su im se obradovali i non stop ih svi uzimaju i ruke tako da su se vec navikli na nosanje tako da de trenutno sa tim borimo tj ja se borim da ih odviknem sad od nosanja :) uzeli smo im one el.kolevke pa mi to malo pomaze! Sve u svemu smo super! :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil hvala ne dam se ja ;)

Sad sam na terapiji,malo mi se srce pogorsalo u trudnoci ali kardiolog kaze da drugacije i ne moze,nemam neke tegobe samo pritisak drzim pod kontrolom lekovima,nadam se da nece da bude problem sada,ginekolog mi kaze da imam mnogo dijagnoza i da samo izguramo do nove godine pa posle cemo lako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li ima neko problem sa pulsom? Meni doktorka laze da mi je ovaj put velik jer sam loše zbog povracnja. Skače i na 136 otkucaja 

Bitno je da je pritisak dobar 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni puls zna da skoci,ali mi pritisak super,dok kad odem kod dr odma i pritisak skace

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam :) ja sam u Becu :) 

136 je bas puno... znam da su mene kritikovali za puls a nije mi prelazio 115 120... mozda ima neko da se bolje razume...

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam :) ja sam u Becu :) 

136 je bas puno... znam da su mene kritikovali za puls a nije mi prelazio 115 120... mozda ima neko da se bolje razume...

i ja sam tu. Gde si se ti porodila?

meni je u prošloj bio isto bio veći, bila sam kod kardiologa , i sve je bilo ok, samo je trudnoća bila razlog. 

Doktorka sada kaže da je razlog samo povraćanje , i preveliko opterećenje. Sada kada manje povracam ne prelazi 105-110

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.