Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Primetim danas da me pecka pupak, pogledam vidim crveno mi unutar pupka kao neka infekcija. Odem do Narodnog fronta i tamo mi kazu da ispiram sa jodom ako se ne povuce da idem kod koznog. E sad imam tako neki osecaj da su me tamo samo oduvali jer nisam hitan slucaj. Sve vreme razmisljam da li nekako moze da skodi bebi da bakterije dodju do bebe kroz pupak. Ne znam gde sutra da idem da li da idem kod opste prakse po uput za koznog ili samo da odem tamo bez uputa ili da idem kod mog ginekologa u dz da vidim sta ona kaze. Izludecu od brige.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Cvrky,svaka cast! Ova dijeta ce ti na vise nacina biti od koristi da tako kazem. Hocu reci isplati se svaki dan i napor. Ja te ne znam naspram proslih fotografija,mogu ti reci da se bas vidi razlika i da odlicno izgledas,samo nastavi! A malecka je predivna. :wub:

sanja,ispiraj to kako kazu ali ja bih otisla odmah sutra i do mog.ginekologa cisto po jos jedno misljenje.

meni se pojavio herpes na usni. Nisam spavala od pola tri do pola pet nocu. Ledja me bole... 

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja znam da se bebama stavi jod u pupak kad se crveni,e sad ne znam za odrasle

Hvala Kruela:wub: 

Sa U sam bila mrsavija,a u predhodnoj tenk tenkova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li mozda neko da li sme u trudnoci da se koriste kreme za celulit?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li mozda neko da li sme u trudnoci da se koriste kreme za celulit?

Ne sme. Ne sme nista za celulit da se koristi, niti smes masaze, cak ni kad se porodis, ako dojis.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zna li mozda neko da li sme u trudnoci da se koriste kreme za celulit?

da da , ne smes nista ni u trudnoci niti kao dojilja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Okic,da znadem posto sam sva ko pomorandza :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja rakodje....cele noge. Ja sam se nocu posvadjala sa mm i od besa nusam mogla da spavam do pola 5,opet!nekad su muskarci toliko ne razumni.....iako je kupao i usoavljivao i lnogo pomagao i sad to radi,ali me nervira sto i dalje kao da ne razume!  V sad hoce da ga on oblaci,da ga on nosi u vrtic,on da ga kupa,on da ga hrani i da legne pored njega kad ide da spava. A inace ja i V spavamo na bracnom....ja zaspim cim dotaknem krevet,ali zausta nemam snage i in tu uvek kao ti uvek zaspis a ja moram da se premestam bla bla bla,reko sutracu staviti moju posteljinu na kauc i sovaj ti sa V kad toliko zeli nije problem samo me istavj sad....i nastavio da prica i onda sam mu rekla da sta ja problem sto ja zaspim odmah kada nikad preko dana ne spavam! Juce sam htela sat vrmeena duze pa reko idi ti sa njim i kao ok ali obuci ga samo i onda je i V pravio problem i sta sam soavala nista. A on drembuo posle kafe u 10. J*g...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam imala veliki problem sa exm,jer pocela sam raditi kad je U napunila godinu,a on bio kuci,provede pre podne sa detetom.do rucka i onda ona negde od 13:30 bude sa mojom mamom i sve dok ja nedodjem oko 20h sa posla,ja je okupam,spremim za krevet i zaspim sa njom posle 12 sati na poslu i onda kad se probudim posle sat,dva nastane haos i svadja,jer boze moj ja sam zaspala...naucio je da spava sa nama i spavala je sve do skoro sa mnom i sadasnjim muzem,onda smo je ubedili da je velika i da ima svoj krevet i sobu i da ce uskoro cuvati batu...vecu posvecenost ima od mm nego od oca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se tice spavanja mm i ja sada ko kako stigne , on je najčešće u našem krevetu, a ja se samo selim. Malo kod njega, malo kod svakog deteta po malo. Pa kada se vratim u svoj krevet, uvek neko posle sat dolazi od dece, ujutru u 90% slučajeva je nas petoro u krevetu :lol: nemam probelm da zaspim kada god mogu. Mm kada je kod kuće zna više da hvata krivine nego sto sam to ja ikada uradila , samo ode i zaspi u sobu. A ja nekako ne mogu dok sva deca ne spavaju. 

Inace bas sam nekako smorena, iako pijem jak lek, Metoclopramid , opet se dešava da povratim i pored njega, a mučnine su sve češće opet tu, srećan ne povracam tako teško. 

Uopste ne razumem, lek koji kao utiče da mozak ne salje taj reflex za povraćanje , a ja opet povratim, genijalno. Doduše sada sam bar funkcionalna

mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam danas prekrsila sa ishranom tako da ocekujem da ce mi veceras kad legnem biti lose

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni fali da nešto jedem i da uživam u tome. Sve mi je drugacijeg ukusa, nema niakakvog uživanja u hrani, a ja sam neko ko voli da jede. I kao i svaki put najescu se u porodilištu 

December voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Razumem te skroz,treca trudnoca,treca dijeta

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni baš fali uživanje u hrani, a i trebalo bi mi jer sam ko čačkalica. Gladna jesam ali ništa mi se ne jede, sve jedem na silu, baš mi je sve bezveze, baš nemam želju za nikakvom hranom. :( 

Što se tiče nerviranja zbog okoline, nerviraju me naravno ali svesna sam da to sad zbog hormona doživljavam jače pa samo dišem duboko i ćutim i brojim u sebi i ugl vidi se da mi je dosta pa ućute. Ali ne dozvoljavam sebi da puknem zbog provokacija kao u prethodnim trudnoćama. Posle takvih nerviranja samo je meni bilo loše. 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja nisam mogla prva 3 meseca da jedem, ali onda su prestale mucnine I sad jedem vise nego pre trudnoce. Sada sam 24-a nedelja, a dobila sam samo 4 kg, sto mi je cudno, s obzirom koliko jedem, a sklona sam gojenju. Sve se mislim da ce me sve sustici sada kad zahladi, pa ce se vise jesti, a manje kretati. Jedino mi je cudno sto mi je riba potpuno odbojna, a jede mi se losa hrana kao sto je pasteta I virsle (sto pre trudnoce skoro da nisam ni jela). Eto sta je zensko telo u drugom stanju, potpuno se promeni usled hormona. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se u prošlim trudnoćama jela malo nezdrava hrana , ponekada. Sada mi se ne jede ništa. Ponekad mi se jede nešto sto tom trenutku nemam, i onda kada to nabavim, napravim ili kupim, bezveze , zamišljala sam ukus koji nisam dobila . 

Evo sada sam ispekla krompir u rerni, idem po decu, i bas mi se jede onaj sos, kao pavlaka,jogurt, sa vlascem. Da to prelijem preko krompira. Imam osecaj da ću se opet razočarati. 

A svaki put kada se porodim u porodilištu jedem kao da nikada ništa nisam jela, iscekujem obroke. 

Dodatni stres mi je sada , sto porodilište gde sam se do sada poradjala više nema odeljenje porodilišta, nema ko da radi. Znaci ostalo je oko 10ak porodilišta u celom gradu, od kako se ja porodjam, već dva su zatvorena. Sve više ljudi , a sve manje medicinskih radnika 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nemam mučnine, bar ne još, sad sam tek 5+1, ali nemam želju za jelom ma koliko gladna bila. Pa natrpam random u sebe šta mi dođe pod ruku samo da se ne bi tresla. Tek što nemam ideje šta ću praviti za jelo, nikakvu inspiraciju nemam, sve mi je bezveze, stvarno užas. Imam samo 49 kg na svoju visinu od 170cm. Treba mi apetit :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste trudnjace.

Nikako da se javim, ne mogu da postujem preko ovog telefona, a mrzi me da sedam za komp. Ali vas redovno citam.

Juce sam imala kontrolu kod ginekologa. Urin je ok, brisevi sterilni, ispricale se, rekla mi da dodjem na uz za neke 2 nedelje, a redovna kontrola 19.11. Danas sam isla kod hematologa na kontrolu i tu sam zaginula sa cekanjem. Ali isto su mi ok rezultati, nastavljam sa bockanjem, malo veca dopza. Sto je bitno Hgb mi se popravio sa 95 na 105. Izgleda da ipak ima efekta sve sto jedem/pijem. Kod nje kontrola 13.11. a 3.11. mi zakazane analize. Za sutra popodne sam zakazala privatno UZ, jos to preziveti. Inace bebu danas osecam, mrda se. Ali me malo boli ceo levi profil, isto mi je bilo i u prosloj trudnoci, pojma nemam od cega.

Mucnice sam imala ali povracala ukupno 3-4x u ovoj trudnoci. U prvoj sma bila najgora, do 5. mneseca svakodnevno, u drugoj onako.. sad mi je najlakse sto se toga tice. I mogu da jedem, dr vaga kaze da sam nabacila 2kg. Ali i meni se jede samo nezdrava hrana. Jede mi se pasteta koju van trudnoce niti kupujem niti jedem.  E sad ja bih trebalo da pazim zbog insulina, ali posto jos par dana pijem Glukofaz, ja sam opustena. Pijem ga pa opustenije jedem. A sad kada prestanem da pijem trebalo bi da bas povedem racuna,

Sto se tice tog rucnog uz nisam vidjala  ovde.. ali ipak mislim da ne. Sto neko rece samo bi se jos vise opterecivala. Inace ja sam u ovoj trudnoci isla u 4. nedelji istog dana kada sma uradil atest da se potvrdi da je u materici da bih krenula sa terapijom, pa u 6. i tada se videla srcana akcija, pa u 8. i na kraju u 10. kada sam zaglavila sa upalom besike dr kao hajde da vidimo kako vam je bebica. Prakticno na svake 2 nedelje. I onda u ponedeljak nije htela da me gleda na moje razocarenje, nego je rekla da dodjem za 2 nedelje. Sutra zato idem privatno, a onda cu mozda kod nje za 3 nedelje, ako da Bog da ovo sutra bude ok.  Inece znam za to da se u inostranstvu rade samo 3 uz za celu trudnocu.

Cvrky, super ste. Malecka je preslatka. :)

Kad spomenete ciscenje materice, najezim se. Meni su reviziju materice jer je posteljica bila cela unutra radili posle pobacaja na zivo i to u 4 ujutru. Horor.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace preziveh ovaj virus, kijavica, grlo, ali nije strasan uopste od subote do ponedeljka samo. I stomacni pride, on traje samo jedan dan. Jos imam malo kuvanja po stomaku.

Nekako mi je cudsno sto mi beba skroz levo lezi, bas je tu tvrdo, a desna polovina stomaka prazna. Mislim jos je previse mala. Kao da mi meterica na dodir izgleda izduzeno i dijagonalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni su odma posle porodjaja radili,jer se posteljica raspadala i mislim da gora bol od tog struganja prstima nema.

Hvala kam :wub:

Moj bebac se tako namesta pa me cesto boli desna strana,kad se sav iskosi.

Inace smo smislili ime,oboma nam se svidja Aleksa

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su izazivali porodjaj, ali je posteljica ostala cela unyra, a inace se posle ovakvog indukovanog pobacaja obavezno radi revizija. Ma ja sam tolerantna na bol i 2x sam se prirodno poradjaja ali  ovo ne znam sa cime bih uporedila. Ja toliko nisam saradjivala da je dr prekinuo na pola, rekao im da mi daju Diklofen, prosetao pa nastavio. I jos mi rekao izdrzi bolje sad nego kroz dva dana da ti ponovo radimo reviziju.  Kaze ovo sto smo sad tebi dali nikome ne dajemo, uvek damo posle intervencije. Bilo, ne ponovilo se.

Aleksa se predivno. Moj muz je Aleksandar, a nas decak koga smo izgubili je trebalo da bude Aleksej.

Mi imamo par favorita. Videcemo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mitko,kako to kad toliko ljudi ide u Nemacku i Austriju? Samo od nas koliko su otisli i to med.radnici....

ja o bolnici ne razmisljam,Pancevo mi ne gine. Jeste da ima mnogo nadrdanih sestara i osoblja uopsteno,ali porodis se i ides kuci tako da ne razmisljam. Svoj posao znaju,ali ih neljubaznost koci. Ali osim sto cu castiti anesteziologa,apartman necu da placam i te stvari...nadam se da cu se samo poroditi.kao.prosli put. Ako bude bez epiziotomije jos bolje ali za dva dana sam bila kuci.

ja danas i juce imala grceve dole jake. Htela sam u wc(veliku nuzdu izvinjavam se) i kad je to krenulo da grci....mada sam takve bolove imala o ne trudna. A jela sam pekmez od sljiva prekjuce? I stolica je bila tamnija,razmisljam da li mogu da se jave grcevi takvi od odredjene hrane? Inace nemam problema cesto ali sam sad spojila sa bojom..

cvrky,lepo je ime. 

Kam,kada sam bila u porodilistu jednoj zeni je umrla beba u trudnoci jos i kad je pricala za porodjaj kaze da je bio tezi nego sa zivim detetom...(imala je jedno ore) verovatno jer sama beba se gura napolje a mrrva nazalost ne.bice ti sigurnk ovaj put lakse.

ja uzv radim na svake 3 nedelje. Sledeci cetvrtak idem na kontrolu radim i krvnh sliku i manuelni pregled ce mi raditi.

a imena...pa ostavljam svakako muzu. Volela bih da bude devojcica jedino.zbog imena. Mnogo mi je slatko da.se devojcica zove na tatu a i ime mi je lepo. Ali videcemo. Mm kaze akk ne Janjo da bude Daniel(kao na mene) ali to tek necu...necu da kao ne dozvolim da dobije ime po njemj a po meni moze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, meni je bio treci porodjaj, beba oko 180gr samo, a jedva sam se porodila. Dali su mi jedan Prepidil gel u 8 ujutru, odmah kontrakcije na 2 min, u 9 uvece otvorena jedan prst. Onda jos jedan gel u 9, porodila se u pola 4 nocu. Vidi koliko je to sati kontrakcija. Ma bolnije je i teze samo jer je neprirodno skroz. I jer se telo tome protivi.

Inace da znas da vlada i stomacni. Mene je dva dana bas mucio stomak, imala sam uzasne grceve. A tamna stolica hoce ako pijes gvozdje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.