Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I meni plod kasni 6 dana, kad sam bila zadnji put na ultrazvuku dr mi je rekao da po zadnjoj menstruaciji termin je 04.02 i poslali me na morfoloski jer sam imala operaciju srca pa da se proveri da beba nije nasledila nesto i tamo su mi rekli da je termin 10.02 i kao ne vidi se sve dobro pa ne mogu bas 100% da tvrde da je sve ok ali da dodjem u 30 nedelji opet, iskreno...ispanicila sam jer od pocetka mi nesto sve komplikovano, nadam se da ce biti ok,

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lako je nama koje smo tamne, a farbamo se u jos tamnije. Nezgodno je zenama koje se farbaju u plavo ili svetlije od svoje prirodne kose, pa ruzno izgleda izrastak. Ili one koje imaju puno sedih. Ja sam presla odavno na kanu, jer mi se sve I jedna farba ispirala I brzo skidala. A kana se uopste ne ispira, I to da se vise nikada ne ofarbam, to sto je crno ce I ostati crno. Jedina je mana sto ne mogu promeniti boju kose ako pozelim, vec moram sacekati da moja potpuno izraste. Na kanu ne deluje ni blans, vise frizera mi je potvrdilo to. Ja svakako ni ne planiram da izlazim iz crne skoro.

Ja imam smedju kosu ali nije to problem vec imam toliko sedih da to nije normalno kao da sam vec u 50-tim a uz to mi jos i kosa opada strasno,sve mislim bicu celava dok se porodim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni plod kasni 6 dana, kad sam bila zadnji put na ultrazvuku dr mi je rekao da po zadnjoj menstruaciji termin je 04.02 i poslali me na morfoloski jer sam imala operaciju srca pa da se proveri da beba nije nasledila nesto i tamo su mi rekli da je termin 10.02 i kao ne vidi se sve dobro pa ne mogu bas 100% da tvrde da je sve ok ali da dodjem u 30 nedelji opet, iskreno...ispanicila sam jer od pocetka mi nesto sve komplikovano, nadam se da ce biti ok,

Nadam se I ja da ce sve biti ok. A verujem da ce beba napredovati I da ce se otprilike poklopiti sa terminom od pm. Vec sam jednom sppmenula ovde, meni je doktorka rekla da se termin ne menja, nevezano da li beba kasni ili zuri I da se uvek gleda po menstruaciji. Ti I ja smo bas blizu po terminu, meni je 2.02. :baby:

mozza voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nadam se I ja da ce sve biti ok. A verujem da ce beba napredovati I da ce se otprilike poklopiti sa terminom od pm. Vec sam jednom sppmenula ovde, meni je doktorka rekla da se termin ne menja, nevezano da li beba kasni ili zuri I da se uvek gleda po menstruaciji. Ti I ja smo bas blizu po terminu, meni je 2.02. :baby:

Hvala draga, i ja se nadam da ce sve biti ok,od kad sam saznala da sam u drugom stanju sve dijagnoze su me snasle cak me ni trombofilija nije zaobisla ali nedam se :rolleyes:

Bas jesmo blizu po terminu,

Kod tebe sve ok,gde ces da se porodis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala draga, i ja se nadam da ce sve biti ok,od kad sam saznala da sam u drugom stanju sve dijagnoze su me snasle cak me ni trombofilija nije zaobisla ali nedam se :rolleyes:

Bas jesmo blizu po terminu,

Kod tebe sve ok,gde ces da se porodis?

Bas mi je zao, ne mogu da zamislim kako ti je. Kod mene je, hvala Bogu, sve u najboljem redu. Imala sam malo krvarenje od 1 dana u 9-oj nedelji, sto se ispostavilo da nije nista. Ali sam se veoma uplasila, jer sam pocetkom ove godine imala jedan spontani. Nedavno sam se tek potpuno opustila I uzivam. Jedino me bas muci vaginalna kandida.

Ja sam iz Novog Sada, tako da cu u Betaniji. Ti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj malac od pocetka kasni 5 dana,pa nebrinem,jer za sada je sve ok i dr nebrine...

Ja moram zakazati kontrolu za sl ponedeljak

Sto se tice osecaja ja sam ga sad osetila ranije kao lopticu neku,ali ponekad,negde od 20te nedelje ga bas bas osecam kako se rita i sutira

A sto se tice kupki i toga imamo od predhodne bebe i nekoh 5 tetri i svedski

mmaka i mozza volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas mi je zao, ne mogu da zamislim kako ti je. Kod mene je, hvala Bogu, sve u najboljem redu. Imala sam malo krvarenje od 1 dana u 9-oj nedelji, sto se ispostavilo da nije nista. Ali sam se veoma uplasila, jer sam pocetkom ove godine imala jedan spontani. Nedavno sam se tek potpuno opustila I uzivam. Jedino me bas muci vaginalna kandida.

Ja sam iz Novog Sada, tako da cu u Betaniji. Ti?

Mora da bude ok,to mi je jedina opcija,i ja sam imala neko blago krvarenje u 10 nedelji ali nije bilo strasno,do sad sam vec imala 2 neuspesne trudnoce pa se stalno tripujem i preispitujem svaku sitnicu,a na ovoj bebici smo radili vise 3 godine i nekako je uspelo i sad me sve plasi,da li osetim pokrete ili umislajm pa onda nista 2 dana i opet panika a mozda samo treba malo da se opustim.Ja sam iz okoline NS  ali sad zivim u Bratislavi i ovde ne znam ni jednu trudnicu a na poslu su sve muskarci :D

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mora da bude ok,to mi je jedina opcija,i ja sam imala neko blago krvarenje u 10 nedelji ali nije bilo strasno,do sad sam vec imala 2 neuspesne trudnoce pa se stalno tripujem i preispitujem svaku sitnicu,a na ovoj bebici smo radili vise 3 godine i nekako je uspelo i sad me sve plasi,da li osetim pokrete ili umislajm pa onda nista 2 dana i opet panika a mozda samo treba malo da se opustim.Ja sam iz okoline NS  ali sad zivim u Bratislavi i ovde ne znam ni jednu trudnicu a na poslu su sve muskarci :D

I mi smo na bebi radili vise od godinu dana, pa se desio spontani, ali je sada ok. Znas kako, kad nesto jako zelis, tada bas nece da se desi, izjalovi se. Sada nam preostaje da razmisljamo pozitivno. Kakve su ti misli, takav ti je I zivot. Sve se desava sa nekim razlogom. Ja bebicu osecam bas cesto, vise puta u toku dana, negde od 20-e nedelje. Pre toga nisam bila sigurna da li se mrda, jer mi je prva trudnoca, pa nisam znala kakav je osecaj. ^_^

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja sam u trudnoci imala onaj mali rucni ultrazvuk, na kome mozes samo da slusas otkucaje srca. Super je stvar. Ja sam moj skoro nov kupila za 50 e, i posle sam ga prodala za 50 :) ja sam bila mirnija jer sam svako vece mogla srculence da im cujem a narucito kad su bili mirni... to ne je bas smirivalo :) ako si u mogucnosti kupi to super je!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

E Kreula, ovo sto ću da radim  je kao dabl test, samo ja radim jedino ex.ultrazvuk jer krv ne tteba zbog toga sto imam samo 27, a četvrto dete, pa je dosta samo da vide meru vrata u toj neonatoanoj klinici. A moja doktorka kaže da nisam morala ništa od toga, ipak četri trudnoće za šest godina ne mogu bas toliko kao da se razlikuju, ali ja eto, ipak ću da radim. Na svoju ruku, čisto reda radi. 

To bi mi bio treći uz do sada. A sledeće ti mi je tek 28.novembra kada kada budem išla da se prijavim u porodilište i isti taj dan imam kod ginkoloskinje svoje ovaj redovan obavezni. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sad radili i dabl i tripl iako su predhodne dve trudnoce bile uredne,neracunajuci sam kraj trudnoce.

Mene malo frka,al dok osetim da se sutira mirna sam

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su prvi put radili u Srbiji dabl, čak i amniocentezu. A kada sam otišla u inostranstvo više mi nikada nisu radili komplet nalaze, samo meru vratne kosti i to je to, znaci samo bez vadjenja krvi . Izračunavanje , procenti i to rade kod starijih od 30, pa onda amniocentezu rade svakom gde partneri zajedno prelAze 70 godina starosti 

e sada, kada vide da je vratna veća nego sto treba, dalje ide sve ostalo ako to zahteva. Kod mene hvala Bogu nije trebalo nikada 

inace je obavezan skrining samo onaj tamo posle 20 nedelje , i plus tri obična ulztrazvuka u trudnoći . I uvek ti urade dva dodatna kada se prijaviš u porodilište kod njih, i posle kod nove kontrole

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni je vadjena i krv iako imam 25. A prvi put takodje i iako je bio dobar doubkl,radila sam i triple. Uzv i krv i plus su me ispitivali da li sam dijabeticar,pusac,koliko godina imam i da li imamo mentalne bolesti u porodici. U 23 idem na expertni uzv. 

Sto su te slali na amniocentezu??

 

Btw,mozda se varam,ali iskreno moje misljenje(sto nikako ne mora da znaci da sam ja u pravu) meni se cini da bolje da ne uzima to. Ako imas strahove i da mozes da ubedis sebe j da s otkucaji bebe jaki/slabi/spori/brzi i mizes da stvoris tenziju i time.... nekad je bolje prosto opustitit se. I ja nekad brinem,pogotovo kad se blizi pregled,imam strah da li je sve u redu,ali moras da verujes i da se opustis. A i misl da tesko da ce se dva puta zaredom desiti isto. Izvini Kam,nije ovo nista licno,samo moras da se opustis. Jer mislim da je bitnije da si ooustena jer ako nisi strahovi se pretvaraju od jednog do drugog. Samo se menjaju ali.ostaju.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam isto to radila u 25toj,kad sam bila sa U trudna,to je sve cisto predostroznosti radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slali su me na AC jer jedan od parametara bio niži malo, od tih iz krvi za dabl. 

Licno , ne verujem i nekako mi je nedovoljno informacija za to izračunavanje procenta za dabl i tripl, i kada bih videla da vratna kost nešto nije ok, odmah bih išla na nifty test ili amniocentezu. 

Meni ovde postave toliko pitanje kada radnim vratni, da ja pola sata ispunjavam samo upitnik.

Leni, 

a kada si povraćala krv, da li je tebi bilo od povrede unutrasnje prilikom jakog napona ili gastritis?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene su sad ispitivala zbog predhodne bebe i svaki put radi sve,moj svaki pregled se svodi na kks,biohemiju krvi,urin,3d,4d,colordopler,pregleda se beba,protok krvi kroz pupcanik,dotok krvi u posteljicu tj meri i kako moje vene i arterije rade,meri se sve i proucava,ispituje supruga i mene o svemu,o bolestima u nasim porodicama,genetskim poremecajima,stalno merim pritisak i kg,na dijeti sam...toliko da gubim u obimu,a samo dobijam u stomaku,sad cu uci u 26tu nedelju i imam jedno 3 kg dobijena,mozda ce me grditi sto sam dobila toliko za mesec dana,ali to je zbog velikog unosa proteina,jer na predhodnom pregledu sam bila u deficitu sa ukupnim proteinima.Verujem da ce mi sad dati totemu i vitamin c zbog niskog gvozdja videcu sl nedelje.

Da je lako nije lako,volela bih da sam opustena i da mogu 100% da se opustim,ali drzim se,nalete i meni teski trenuci,ali borim se biti pozitivna.

Izmenjeno od strane *Cvrky87*
zvezda, December i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sada tek vidim , malo sam iscitala unazad. U tvojoj situaciji je normlano i poželjno da imaš sve te provere, ja bih uz sebe nosila ultrazvuk kakva sam. 

prosli put kada sam ostala trudna , pre godinu dnaa, imala sam rani spontani, možda 5-6 nedelja, da nisam radila test to bi možda proslo kao menstruacija zakasnela. Ali to je za mene bio velik stres, da nisam ni dolazila da čitam bebac jer nisam htela da čitam o trudnoćama. Zaključak moje dokotrke je bio da prosto moj organizam nije još bio spreman posle tri trudnoće i porodjaja na novu bebu, i bolje je sto je tako brzo sve bilo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno radovala sam se svakoj bebi koja je dosla posle nas,jer zene sa bebca su mi bila jako velika moralna podrska,mnogi me nisu razumeli,ali one Jesu.Mm mi je ljubimoran na bebac koliko provodim vreme ovde:lol:

zvezda voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj pogrešno da me shvatiš, nije da se nisam ja radovala drugim bebama, imali smo mi i puno novih bebaca u našem okruženju nego se svako bori na drugaciji način sa svojim stresom ili bolom. Meni je bilo lakše jer sam znala da želim još da pokušavam , da se prosto opustim, ne čitam o tome, i da pustim mozak. Nisam pratila plodne dane , ništa. I desila nam se morska beba :wub:

 

 

blesava, December i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja nista prpratila,bila sam opistena oko toga kad cu ostati trudna,ali posto su mi cistili matericu odma sam i ostala u drugom stanju...18.03. sam se porodila poslednju mens imala 17.04.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni zvanično kasni nedelju dana, danas smo punih 5 nedelja :wub: 

Ja sam radila dabl test samo u prvoj trudnoći jer nisam znala šta je, ali u drugoj i trećoj nisam. Neću ni sad. Samo ću otići da izmere što se meri i gotovo. Sledeće nedelje bih išla na UZ, jedva čekam :wub: Već gubim osećaj da sam trudna, sve mi je isto, navikla sam na umor, trudim se da jedem redovno tako da i ne osećam nikakve simptome. Zato jedva čekam da vidim ovu mrvu koja raste u mom stomaku :wub:

miliccam i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako tuguje na svoj nacin. 

Ja zato ne volim testove...uvek me bio strah da pokaze crtu a ja dobijem ili bude svetla la ako ponovim kasnije se ne pojaca ili recimo da kasni par dana  a test negativan(mislim znamo sta je onda) ali dok docekam uzv razbijam glavu sta je....i onda sam uvek cekala 10 dana bar kasnjenja i otisla na uzv. Ovaj put sam otisla na 6 dana kasnjenja ali tada je pokazalo samo da se endometrijum zadebljao...doduse ja sam isla jer sam radila kao konobar po 8h sati stajanja i setanjanu sred sezone i to u punoj uniformi na +35 i bio me strah pa sam zelela sto pre da saznam. ...

ja sledece nedelje ulazim u 4.mesec. neverovatno koliko brzo mi ide.

*Cvrky87* i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam ni ja nista prpratila,bila sam opistena oko toga kad cu ostati trudna,ali posto su mi cistili matericu odma sam i ostala u drugom stanju...18.03. sam se porodila poslednju mens imala 17.04.

Meni su isto odradili vakum u materici, to je sada čišćenje koje nije ono struganje, iako sam imala tako rani pobacaj, da ne bi došlo do neke komplikacije. Ali vidiš meni je tacno godinu dana proslo a da sam ostala trudna. Iako je sve bilo ok. Doktorka mi je udarila sve briseve, hormone i sva ta čuda odmah nakon pobačaja. Prosto moj organizam nije bio spreman onoliko koliko sam ja to zelala 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inače , želja mi je bila da do 28 imam četvoro, i tu da stanem. Ako sve bude kako treba izgleda da mi se želja ostvaruje :wub:

zvezda, *Cvrky87* i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Meni su bas to struganje radili i bilo je uzasno.Dr nije hteo nista da mi radi,cak je rekao za dva meseca dodji na papa,a prvu konteolu mozes i za godinu dana,a kad sam ostala trudna trazio mi da promenim dr jer on meni vise nece da bude nismo odradili testove pa nece,a na nijedan me nije poslao sem sto su me ovi iz bolnice slali na bris zbog eserihije

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.