Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Znam da se ne placa kad je pri dz, ali ima dosta privatnih skolica koje se placaju ovde u Novom Sadu, a da imam samo taj izbor, ne bih isla. Ne uci se samo priprema za porodjaj, vec I sve sto te ceka nakon toga sa bebom. Zatim se rade vezbe za trudnice, a I predje se spisak sta je sve potrebno za porodiliste, a I koji papiri trebaju. Pola predavanja je teorijski, a pola prakticno.  Znam da to mogu saznati I ovako od nekoga, ali u skolici dobijes sve na jednom mestu. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da se ne placa kad je pri dz, ali ima dosta privatnih skolica koje se placaju ovde u Novom Sadu, a da imam samo taj izbor, ne bih isla. Ne uci se samo priprema za porodjaj, vec I sve sto te ceka nakon toga sa bebom. Zatim se rade vezbe za trudnice, a I predje se spisak sta je sve potrebno za porodiliste, a I koji papiri trebaju. Pola predavanja je teorijski, a pola prakticno.  Znam da to mogu saznati I ovako od nekoga, ali u skolici dobijes sve na jednom mestu. :rolleyes:

svako zna sta zeli i radi onako kako misli da je najbolje. Al dok ti sama ne osetis bebin plac/smeh... Svaki dan ces upoznavati svoju bebu i jedino ces tako i nauciti. Ja se licno vodim zivotnim papirima- sam zivot te uci svemu-. U sustini, sve ce biti drugacije kada beba dodje u narucije. Bitno je da joj pruzis ljubav, a skolica ili “baka skola” nije to ni bitno.

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidis Zone, postoje i one koje se drze tih starih prica, kao sto rekoh “baka skola”.... jabu svakom svom postu napisem “moje misljenje” ili “ja sam...” jer ovde svako iznosi svoju zelju/potrebu/cinjenicu.. kao sto rekoh svako radi onako kako misli da treba. Ja nisam isla ni u skolicu niti imala bilo koga od “mame,bake..” da mi pomognu, prosto sam sama podigla malog, i sada malenu. Opet gledano Te skolice bi imale znacaj da ih ima svaki DZ i da su tamo strucna lica. A to za dojenje - ja nikakve price nisam cula jer me ne zanima :) dojis bebu, i uzivas. Ovako onako tako ili ovako, svi smo mi svesni da ima tu pocevsi od trudnoce do prvog rodjendana hiljade i hiljade raznih “pravila”. Eto ja planiram Jos mesec dva da dojim i to je to. Ona jede dosta stvari vec a ja licno ne bih volela da mi dete sa 1god sisa. Sto ne znaci da gresim ili da “namecem” da je to najbolje. Bas se raspisah :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam kako je u vasim dz, ali ovde svi hvale ove dve zene koje predaju. Nisam nikad cula nista lose za skolicu. Ne ocekujem ja da cu tamo nauciti sve, jer je iskustvo dragocenije naravno, ali volim biti pripremljena koliko toliko. Zene kojima porodjaj prodje glatko I po p.s. I koje nemaju problem sa mlekom I dojkama nakon porodjaja, u sustini I ne treba neka pomoc, vec kao sto kazete rade po osecaju. A I ja licno vise volim cuti svezije informacije, nego te ,,babske price", ali naravno da cu uvek saslusati savet, sto I ne znaci da cu postupiti tako. 

miliccam, Zone*, December i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svako ima svoj nacin i svako je prosao kroz porodjaj i sve drugacije.Da sam mozda imala mogucnost sa prvim detetom da idem u skolicu isla bi verovatno...sve sam radila instiktivno i za koji savet pitala mamu ili zene ovde koje su vec prosle kroz sve...nisam ni ja imala nikog sem mobilnog i skypa da se cujem sa svojima,sve sam bukvalno sama od dojenja,kupanja...pomoci nigde 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sto se skolice za trudnice tice, isla sam i u prvoj i u drugoj trudnoci. Cula sam dosta toga korisnog, posebno sto se nege bebe tice. Sto se samog porodjaja tice, to veze sa zivotom nema, ta njihova teorija i praksa kad do porodjaja dodje. Ali iskreno meni je prijalo druzenje sa drugim trudnicama i caskanje na teme koje su mi trenutno bile aktuelne. Ja sam iskreno sve pozaboravljala oko nege bebe, kao da sam decu imala pre sto godina. Isla bih i treci put ali me sramota, a i nije mi vise grad blizu.  Ako nista oticicu pred kraj trudnoce da od  njih uzmem spisak za porodiliste, mozda se do sada nesto i promenilo.

Nasetah se danas,  odradismo i taj vasar zdrave hrane, bas je bilo zanimljivo. Ja malo osecam pritisak dole, ali uvek mi je tako kad nemam stolicu, tako da tipujem da je to. Kuca mi je u haosu, totalno sam van zelje za sredjivanjem. Ormani i dalje cekaju da se presloze, glupo mi je mamu i za to da cimam da mi pomaze. A mrzi me, bas me mrzi.

miliccam i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam danas odlepila,otisli da se prijavimo i da ja uradim licnu,dosli ujutru pre 8 i samo mm uradio prijavu na adresu,a mene zakazu za 12:45 dodjemo i prime nas tek u 14h jer bila je jako "komplikovana" porodica pre,kad je U trebala da se prijavi na adresu nastao haos jer se ex i ja vodimo kao staratelji,pa se sluzbenica usrala da ne pogresi,a lepo pise da je ona na mojoj adresi,pa za dve nedelje kad stigne moja licna ide da direktor odradi prijavu...uzaass

Tako su me zezali za zdravstvenu pre porodjaja sa U,ali tad bilo u bg,ja sredjujem zdravstvenu i putujem Bg-Ru taxijem i busom,a prst i po otvorena samo da bih od dr dobila uputu

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

http://FB_IMG_1538827149644.jpg

 

 

Vraca mi se vec film zasto mi trudnoce ne.prijaju....a tek je poceo da mi raste stomak i vec ne prija.

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
Margaritta i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pop*****a sam. A jos vise pi***m u nemoci. 

Idu mi na zivce i mama nekad a s jos vise!!!

Bitno je da ce dolaziti kad budem htela mir a sad svaka s*** na svoj nacin. S je opsednuta mojom jetrvom i totalno je druga osoba kad je sama sa mnom a kad je i iva druga u blizini ali mene zanoke za to jer nw zivim od s ljubavi i boki me uvo. Postujem jer je baka mom detetu i majka mm ali to je to....nije mi mama ali me zivcira kad krene da pametuje za nesto sto ona ne podrzava ili ne razume. A mama...ona uvek zrtva i uvek je negativna i uvek ne znam....ali ovo su mi dodali sami svaka po poen da ni ne govorim o polu i da mi ne treba pomoc!

December i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vidim juce me boli glava, a inace me nikada ne boli. Uvece me zabolelo i grlo i nos procureo, odmah mi je bilo sve jasno. Danas me ceo dan muci stomak, 4x sam isla u wc sto se inace ne desava. Grcevi uzas. I maleckoj mi curi nos kao iz cesme. Moj tata je imao ovo pre 3,4 dana i od njega smo zaradile. Sad samo cekam da jos i K dobije pa da ne moze u skolu. Inace sutra idem kod ginekologa na kontrolu, a u utorak kod hematologa i ima da cekam ovako kljakava. Nesto se zabrinjavam za bebu. Onda mi se jedne veceru ucinilo da sam je osetila, sad par dana nista. Sutra kod moje dr merenje, da mi vidi rezultat urina, briseva.. ne znam hoce li me gledati na UZ jer me je gledala pre 10 dana, vec 4x. Ako ne ja svejedno moram ove nedelje zakazati ekspertni. Nesto sam se uplasila da li je beba dobro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,zasto panicis opet? 

Ja sam isetila bebu u 13nedelji i od tada nista. Normalni je da je ne osecas jer je jos mala. Ne brini....ja nisam prosli put ni u 6-om toliko osecala....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da ti kazem kad sam sad trazila po kuci stetoskop. Pokusala sam da je cujem. Ali bezuspesno. Samo cujem krcanje creva, stomak me izmucio danas. Ne znam ni dal tako moze da se cuje. Moja mama ni jednom nije otisla na uz davne '81., nije ga bilo. Ali joj je dr u devetom mesecu slusala otkucaje nekom trubicom. Ne znam ni dal moze stetoskopom da se cuje.

Jos sam i planirala da se veceras ofarbam. Sad sam i od toga odustala. U cetvrtak ulazim u II trimestar. Da li se farbate i koliko cesto?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za stetoskop ne znam,ali znam da sigurno moras da znas da nadjes dobar polizaj tj valjda gde je srce bebino a i mislim da beba mora da bude veca.... ne brini bre,Kam. Jos je rano da mosecas pokrete stalno kao u devetom.... ja sam osetila u 13 i ove noci tj pred zoru mi se ucinilo da sam osetila pokret ali ne znam da li sam samjala ili ne. Lezala sam ledjima tj soavala i drzala stomak....ali evo inace nista.... ako se osecas dobro ako te ne probada nemas nikakve bolove cudne i jake sigurno je sve ok nego samo imas strah zbog prosle situacije. 

Ja sam petak se preforsiala i u subotu me tj juce bolelo malo ali proslo....idem za dve nedelje i nadam se da cu saznati pol. 

Ja se ne farbam vec 5 godinà....sto si odustala? Uzmi one boje sto su bezbedne u trudnoci.... :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam bre, evo čitam i sve nešto mislim ti neka velika trudnoća, pa se setih da nam je termin isti dan. Pa meni je četvrta trudnoća pa retko kada i osećam nešto. Imala sam skoro i stomacni, a inače povracam nenormlano i bez njega, kod mene su creva u konstatnom radu da ja nisam ni sigurna šta je beba a šta creva više. 

Previse je beba još mala da treba na osecaj pokreta da se zabrinjavas. Biće sve ok, samo pozitivno .

covek bi pomislio da posle ovoliko trudnoća ću imati bar jednu laku, ali ništa. Toliko povracam, za dve nedlelje sam izgubila 3kg, da mi je doktorka prepisala lekove. I kao i uvek dijagnoza hipermesis gravidarum. A svaki put se nešto nadam da bar ovaj put neće :lol:

tako da sam sada na sirupu mtc i tablete sa vitaminom d6.

pre neki dan je bio vrhunac, toliko jak nalet povracanja sam imala, a bas sam uspela pre toga skoro da jedem malo. To ništa nije bilo svareno i pocepalo mi nešto malo niže kod grla, povratila sam ogromnu kolicnu sveže krvi, posle satima nisam mogla da gutam. Sledeće povraćanje je već bilo sa braon žilicama , sva sreća pa je brzo zaraslo. I od tada se ne usudjujem bez lekova. 

Mene inače pol ne zanima u smislu da mi je to bitno. Sada bih volela da znam sto pre samo zbog nase organizacije stana. Ako je devojčica moramo još jednu dečiji sobu jer je previše puno da tri deteta budu u jednoj. Ako je dečak još može da se samo doda krevet u decakovu. A kada već budemo imali bebu i rukama, sa četvoro dece i renoviranjem možemo samo da poludimo. 

.Naja. voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam bre, evo čitam i sve nešto mislim ti neka velika trudnoća, pa se setih da nam je termin isti dan. Pa meni je četvrta trudnoća pa retko kada i osećam nešto. Imala sam skoro i stomacni, a inače povracam nenormlano i bez njega, kod mene su creva u konstatnom radu da ja nisam ni sigurna šta je beba a šta creva više. 

Previse je beba još mala da treba na osecaj pokreta da se zabrinjavas. Biće sve ok, samo pozitivno .

covek bi pomislio da posle ovoliko trudnoća ću imati bar jednu laku, ali ništa. Toliko povracam, za dve nedlelje sam izgubila 3kg, da mi je doktorka prepisala lekove. I kao i uvek dijagnoza hipermesis gravidarum. A svaki put se nešto nadam da bar ovaj put neće :lol:

tako da sam sada na sirupu mtc i tablete sa vitaminom d6.

pre neki dan je bio vrhunac, toliko jak nalet povracanja sam imala, a bas sam uspela pre toga skoro da jedem malo. To ništa nije bilo svareno i pocepalo mi nešto malo niže kod grla, povratila sam ogromnu kolicnu sveže krvi, posle satima nisam mogla da gutam. Sledeće povraćanje je već bilo sa braon žilicama , sva sreća pa je brzo zaraslo. I od tada se ne usudjujem bez lekova. 

Mene inače pol ne zanima u smislu da mi je to bitno. Sada bih volela da znam sto pre samo zbog nase organizacije stana. Ako je devojčica moramo još jednu dečiji sobu jer je previše puno da tri deteta budu u jednoj. Ako je dečak još može da se samo doda krevet u decakovu. A kada već budemo imali bebu i rukama, sa četvoro dece i renoviranjem možemo samo da poludimo. 

Cestitam Earl. Nadam se da ce mucnine proci, znam kako ti je :babymommy:

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam bre, evo čitam i sve nešto mislim ti neka velika trudnoća, pa se setih da nam je termin isti dan. Pa meni je četvrta trudnoća pa retko kada i osećam nešto. Imala sam skoro i stomacni, a inače povracam nenormlano i bez njega, kod mene su creva u konstatnom radu da ja nisam ni sigurna šta je beba a šta creva više. 

Previse je beba još mala da treba na osecaj pokreta da se zabrinjavas. Biće sve ok, samo pozitivno .

covek bi pomislio da posle ovoliko trudnoća ću imati bar jednu laku, ali ništa. Toliko povracam, za dve nedlelje sam izgubila 3kg, da mi je doktorka prepisala lekove. I kao i uvek dijagnoza hipermesis gravidarum. A svaki put se nešto nadam da bar ovaj put neće :lol:

tako da sam sada na sirupu mtc i tablete sa vitaminom d6.

pre neki dan je bio vrhunac, toliko jak nalet povracanja sam imala, a bas sam uspela pre toga skoro da jedem malo. To ništa nije bilo svareno i pocepalo mi nešto malo niže kod grla, povratila sam ogromnu kolicnu sveže krvi, posle satima nisam mogla da gutam. Sledeće povraćanje je već bilo sa braon žilicama , sva sreća pa je brzo zaraslo. I od tada se ne usudjujem bez lekova. 

Mene inače pol ne zanima u smislu da mi je to bitno. Sada bih volela da znam sto pre samo zbog nase organizacije stana. Ako je devojčica moramo još jednu dečiji sobu jer je previše puno da tri deteta budu u jednoj. Ako je dečak još može da se samo doda krevet u decakovu. A kada već budemo imali bebu i rukama, sa četvoro dece i renoviranjem možemo samo da poludimo. 

Mitko, bas sam se obradovala :wub:S obzirom na to kako si organizoana, mensecini da ti mozes i 10 bez problema :D Uff, povracanje...sto me podseti i dodade jos jedan minus zelji za cetvrtim :D I ja sam povracala krv, ufff.

Margaritta i Earl Grey volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skola za trudnice je besplatna ovde u domu zdravlja u Novom Sadu. A ja ne radim, pa imam slobodnog vremena. Volim da ucim I stalno saznajem nove informacije, pogotovo u vezi trudnoce I bebe. I zbog toga cu ici na ta predavanja. Tamo cu moci da razmenim iskustva licno sa drugim trudnicama, a ko zna, mogu steci I prijateljicu. Smatram da znanja nikad dosta. 

Inace, odlucila sam kod kog cu predavaca, jer sam se cula sa jednom poznanicom koja je isla u skolicu I dala mi je savet.

Mislim da ce ti biti od koristi. Volela bih da sam u prvoj trudnocu imala priliku da pohadjam ovakvu skolicu, mislim da bi mi mnogo znacila, pripremila bi me za neke situacije koja nisam ocekivala.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni meni nije bitno,ali hocu ja da znam da bih mogla da se pripremam polako jer necemo moci bas sve odjednom. Tj necu imati ni ja zivaca....krenula sam od portikla i na redu su svedske i tetre i jedan beli peskir a kasnije cu u bojama.... htela sam vec i  sapun decji i pavlovicevu ali sam odustala.... 

 

Earl Grey voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki hvala :babymommy:

Leni, hvala , hahhaha ,10 :lol: ovo je sada definitvno sve od mene . Svesna sam da je ovo moj maksimum da ostanem čitava, sposobna da izguram sve sa tom decom i da sačuvam mogućnost da još i može nešto organizuje. 

E , na svoju ruku radim nt scrining. Zakazala sam pre posete svojoj doktorici već , a ona mi reče da ne moram, mlada sam i već mi je četvrto, ona misli da mi ne treba, ali hajde kada sam već zakazala da ostavim . 

Jel radite vi sada svi to ili?

leni i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

dobro dosla. :)

kad ti je termin?

:) hvala,

termin mi je 4 februara,ali mi je dr rekao da ce morati carski pa ja mislim da ce to onda biti ranije,

kad je tebi termin?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sta da ti kazem kad sam sad trazila po kuci stetoskop. Pokusala sam da je cujem. Ali bezuspesno. Samo cujem krcanje creva, stomak me izmucio danas. Ne znam ni dal tako moze da se cuje. Moja mama ni jednom nije otisla na uz davne '81., nije ga bilo. Ali joj je dr u devetom mesecu slusala otkucaje nekom trubicom. Ne znam ni dal moze stetoskopom da se cuje.

Jos sam i planirala da se veceras ofarbam. Sad sam i od toga odustala. U cetvrtak ulazim u II trimestar. Da li se farbate i koliko 

Ja sam se farbala u 14 nedelji, nesto sam citala po forumima da to nije stetno,moj ginekolog je takodje potvrdio da je to ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se isto farbam, ali kanom. Kanom se farbam I inace, vec 10-ak godina. Ne verujem ja da je to toliko stetno. Mnoge zene koje znam su se farbale u trudnoci. Mozda bi trebale pripaziti zene koje imaju osetljivu kozu I koje su sklone alergijskim reakcijama.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad nisam probala da se farbam kanom,mada sam sad farbanje svela na minimum,farbala sam se pre trudnoce i onda u 14 nedelji i jos jednom cu oko 30 nedelje a nakon toga tek kad se porodim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozza,meni je termin po menstruaciji 20.03. Ali mi ginekolog vodi 27.03 jer je.plod kasnio 5 dana pa vodi po uzv. Iako je sad tacno po menstruaciji,ali ok. 

Earl,ja ne znam sta je to tacni sta ti radis? 

Ja sam odim redovnih manuelnih i uzv pregleda i krvi i brisa radila samo double i u 23-oj nedelji idem na expertni i to je sve. Naravni do sad je sve u redu e sad videcemo.....ali ja misim da akonje disad sve ok verovatno ce i biti tako da mislim da od pregleda necu nista vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lako je nama koje smo tamne, a farbamo se u jos tamnije. Nezgodno je zenama koje se farbaju u plavo ili svetlije od svoje prirodne kose, pa ruzno izgleda izrastak. Ili one koje imaju puno sedih. Ja sam presla odavno na kanu, jer mi se sve I jedna farba ispirala I brzo skidala. A kana se uopste ne ispira, I to da se vise nikada ne ofarbam, to sto je crno ce I ostati crno. Jedina je mana sto ne mogu promeniti boju kose ako pozelim, vec moram sacekati da moja potpuno izraste. Na kanu ne deluje ni blans, vise frizera mi je potvrdilo to. Ja svakako ni ne planiram da izlazim iz crne skoro.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.