Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Juce u 18h pojela 4 kasicice eurokrema,danas u pola 8 pokaze glukozu u urinu,a u krvi mi 5.04 sto je super,ali sigurno ce mi dr pregledati bubrege,jer sa U sam u 7mom nesecu imala zakrcenje krvong suda u bubregu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ljudi ja sam zgrozena!!!! Posto ja nemam fb, moj decko mi procita :viceve o malom Dusanu!!!!!!! Ja bih Vas zamolila da sve koje imate naloge na fb da prijavite osobu cije se ime vidi na slici.... molim Vas serujte... ovi ljudi su zasluzili najgoru kaznu!!!! https://postimg.cc/gnp7ZLYz


 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nisam uspela naci nalog,moguce da su ga ugasili

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O moj boze! Ja ne verujem koliko glup ili zao ili malouman ili sve to zajedno da raf8s ovakve stvari! Ovogledno neki moron od coveka koji ne zna sta je dete i rak pa da zna koliko patnje i bola i tuge tu ima!!! Nema tu niceg smesnog.  Ije smesan ni taj sto je naoravio te viceve. Crko da bog da! I nek me banuju zbig vredjanja ali ovakve stvari nisu za salu! Rak ga pojeo celog!!!!! 

Mnogo me pogadja ovo jer sam videla kako se odrasla osoba bori i pati sa rakom i koliko to boli i ne zelim ni da zamisljam da jedno malo dete mora da prolazi kroz tako nesto. :( zalosnk cime se ljudi bavi. Zalosno!

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Strasno je gledati decu koja boluju od te opake bolesti,moj brat od rodjenog strica je kao mali operisao rak bubrega i od tada kad vidim decu koja boluju od te opake bolesti odma mi krenu suze...tesko je gledati odraslog kako se muci,a jos teze dete...a te osobe kojima je jedno dete predmet sprdnje treba ozbiljno kazniti,jer nema ni stida ni srama,a postovanja prema porodici decaka

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas to. Jadan deckic em umro kad nije trebao ni da zna sta je smrt em dve godine nije ni ziveo zbog bolesti kakkotreba i sad neko se nadje jer je tokiko glup da nema cime da se iskaze i izmisljae glupe viceve o decaku! Ajde bre. 

Dokazi se junace u necem sto je zaista veliki a ne nesto sto svako moze! Seljacina obicna.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sinoc videla sta je mmaka postavila, ali ne mogu da postujem preko telefona pa nisam reagovala. Zgrozena sam zaista i ne mogu da verujem da takvih ljudi ima. Najgoru kaznu bih uvela za takve.


Ja se spremam da idem kod interniste. Zurim da K zavrsi domaci, da sve spremim, danas imaju i poklanjenje igracaka i knjiga sa drugim razredima pa i to dok smo spakovali. A sutra vasak, cim dodjem danas moramo se i za to spremati. Ormari vape za sredjivanjem i nasi i deciji, nemam vremena ni za sta. Jos nisam razvrstala letnje-zimsko.

Cini mi se da sam sinoc osetila bebicu. Ne znam da li je to moguce. I ranije sam osecala dosta rano, pre 14., ali danas tek ulazimo u 12. Moram zakazati ekspertni uz za sledecu nedelju. U  ponedeljak idem kod ginekologa na kontrolu, u utorak kod hematologa, cekam da prvo to prebrinem.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa ja sam bebana u tom periodu osetila kao lopticu koja skakuce po mom stomaku:)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama stigla prva stvar za bebu. Nepromocive portikle 10x za 640. Bila neka akcija pa sam porucila preko fejsa. Unisex ciste bele jedino imaju okolo i boji....crvena,narandzasta,zelena,plava...mozda ste videle na fejsu ako ga imate. Matalan valjda. Razmisljam kad bude jelo dete odlicne su. Jer neke obicne najjeftinije su 200din a ovo izadje 64din.

Kam i ja sam osetila u 13nedelji. Lekar je rekao da je nemoguce ali kazem to je bio jedan jaci udarac i znam da nisu gasovi jer kad su gasovi osecam stalno....tj taj dan ceo.me pate a ne samo jedan udarac i to je to.  Ali pd tada sam mozda jednom oko 14,15 nedelje i do sad nista.... danas sam usla u 16-tu nedelju. 

Znate kako sam rekla da ne zelim da znam pol? Epa necu moci izgleda da izdrzim. Mislim da cu pitati za dve nedelje kad odem. A da li cu reci ostalima ne znam. Ali nakon sto je valjda Leni rekli da ako precutkujes pol da ce ljudi pomisliti nesto tipa da ti je zao sto je taj pol i to mozda cuni reci. Ioako minje totalno svejedno. Radujem se decaku jer vec imam jednog i imam od obuce,obuce,igracaka i nekako sam navikla sa njima a opet radujem se devojcici jer ce to biti nesto drugacije....roze stvari,haljinice,kikice,palmice,lakovi za nokti....i prosto eto... radost mi je i to i to. :) ali videcemo. Na kraju krajeva mozda ce se skrivati dugo pa necu ni znati sta je mozda i do expertnog... svakako najbitnije da ne dodje do nikakvih komplikacija tokom trudnoe i porodjaja. A mi cemo vec uzivati. :)

kako ste vi danas?

Nema decembar i ivane. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam U imala iste te i poklonila na kraju,nisu bile bas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma tu sam ja samo ne uspevam uvek da pišem sa telefona, stalno zeza i ne dozvoljava mi da pišem, uopšte se ne otvori prozorčić za pisanje. Ponekad uspe i ne znam šta je u pitanju, samo se iznerviram. 

Ja sam se danas i juče preforsirala, prala sam zimsku garderobu i spremala kuću, baš sam preterala i sad me muči pritisak dole. Moram da odmaram i uzmem magnezijum, sutra moram u nabavku. Na trenutke potpuno zaboravim i krenem istim tempom ko inače i sad znam da ne smem više. Toliko me stislo, baš sam se uplašila. 

Ne znam kad da odem na prvi UZ? Razmišljam da bude sledeće nedelje, to će biti 6. tj punih 5. Mislim da je ipak rano, možda ipak sačekam još jednu nedelju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja sa ovog telefona uopste ne mogu da postujem. A sa starog sam mogla. Sad za neki dan treba da menjam telefon, pa cu bas videti hoce li dozvoljavati.

Decembar, polako, primiri se sad u pocetku. I ja sam bas aktivna, dosta i pesacim. Nekad se uplasim pa malo legnem, posle ponovo po starom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stvarno Cvrky?

Mada doduse ja sam ih uzela bas samo za jelo. Sa namerom kad nebudu moglw ni da se operu lepo da ih bacim....valjda ce koristiti koliko toliko.uzecu i one trouglaste za pljuvacku samo i jos jedno 3 za jelo i jednu imam od V i dosta. 

Decembar,kod koga ces ici onda? Ja bih sacekala 6nedelju.  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Los je cicak,a malo su kratke,bolje su mi bile duze sa onom plastikom tj gumom sta je vec iza na vezivanje,mozda tebi budu odgovarale.

Ja sam u 5toj isla na utvrdjivanje trudnoce.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, sa punih 5 pretpostavljam? 

I ja sam u prošlim trudnoćama na prvi UZ uvek išla sa 5 i nešto dana ali uvek se video samo balončić. 

Kruela, misliš sa punih 6 nedelja? Pa verovatno kod R, ne znam više ni sama. Krajem sledeće nedelje ću zvati da zakažem za sledeću sledeću nedelju. 

Danas se osećam bolje, nema pritiska, to je dobro. Još uvek nemam drugih simptoma osim pospanosti i gladi, doduše tek sam 4+4 od poslednje men. pa je za sve još rano :D 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

December ako imas uredne tr pre ove dovoljno je da odes u 7.nedelji  (npr.6+5)jer tad moze da se vec vidi i srcana radnja pa da se ne cimas cesto cesto do dr da jos pokupis usput neki virus...

Ja imam te portiklice trouglaste sto Cvrky spominje i odnela da mi stave drikere i evo vec za 2.dete koristim...mada najvise za skupljanje ove pljuvacke koja lije pa promenim po 5 portiklica na dan :-)

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,punih 6. Sto i Zone kaze,kad se vidi i srcana radnja..... ja sam isla sa nepunih 6 i nije se videla srcana radnja oa sam morala da cekam jos dve nedelje i htela sam da se pojedem....em jedva cekala da vidim srce em crne misli sta ako nije zivo a u meni bude dve nedelje i tako to :D  ali znas da se kod nas ne zakazuje na vekiki vremenski period. Tako da kako ti je lakse. :)

Ja sam portikle slabi uopsteni koristila a i nisu nam mnogo bile potrebne tako da mislim da ce mi raditi posao. Pogotovo kad se setim da su 64din komad,odlicne! :D

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pre tri godine se moralo zakazati bar nedelju dana ranije, šta se sad zbilo? :D Jel se zakazuje i kod R? Jer kod njega se nije ranije zakazivalo i sad mi neko rekao da se izgleda zakazuje ali nije bio siguran. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdravim svim novim clanicama!

Zanima me da li je neko isao u skolu za trudnice u sklopu Doma zdravlja u Novom Sadu? Mnoge od vas nisu prvorotkinje, pa da pitam. Ne znam za kog predavaca da se odlucim, a hocu da se prijavim. Hvala unapred ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zakazuje se sad i kod njega sad.

Ja nisam isla uopste ni orvi out a necu ni sad taki da nemam nikakve informacije o skolama za trudnice,ali nisam ni iz Ns. Ali sigurno neko zna nesto...

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja niujedboj trudnoci nisam isla u skolicu nisam imala potrebu za time,jer sve sto me interesovalo pitala sam moju mamu i zene ovde,mnogo sam pomoci dobila ovde,ja mislim da ono sto se tamo uci pola se ni neprimeni

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Skola za trudnice je besplatna ovde u domu zdravlja u Novom Sadu. A ja ne radim, pa imam slobodnog vremena. Volim da ucim I stalno saznajem nove informacije, pogotovo u vezi trudnoce I bebe. I zbog toga cu ici na ta predavanja. Tamo cu moci da razmenim iskustva licno sa drugim trudnicama, a ko zna, mogu steci I prijateljicu. Smatram da znanja nikad dosta. 

Inace, odlucila sam kod kog cu predavaca, jer sam se cula sa jednom poznanicom koja je isla u skolicu I dala mi je savet.

leni, k a m i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da se nigde u dz neplaca skolica i u Rumi je besplatna.Ima zena koje su isle u skolicu,mislim cak u NS-u,ali su ti one u temi caskanje roditelja sa bebama do 6 meseci

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nigde se ne placa. Ni ja nisam isla u skolicu, jer ja barem smatram da nije to kod nas  “kvalitetno” . Sada kada sam se poradjala, u salu je dosla neka devojka ( za mene bas mlada), pa je huktala non stop na stolu, do mere da su babice popizdele i pitale a sto hukces jel imas kontrakcije? Ona kaze NEMAM, one joj kazu - pa nemoj onda vise da hukces... i nije vise sve se nije porodila :) skolica je nesto sto treba da ti docara i nagovesti dogadjaje koji slede, mada kada udjes u salu nema da ne znas da “guras” :) i posle sa bebom da se mazis i cuvas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sam isla u skolicu i preporucujem je svima jer ipak tamo rade nesto strucnija lica od komsinice, mame, tetke i sl. Bez namere da vredjam ali cinjenica je da se ja ni u vezi jedne zivotne teme nisam naslusala vecih budalastina nego u  vezi dojenja. Stoji da i babice/patronazne vrlo cesto nisu edukovane edukovane ali opet su za nijansu strucnije i vise u toku od neke zene koja se porodila pre 20+ godina. Tako da ne vidim razlog sto neko ko je u prilici ne bi isao... Eto ja sam prvi put za pumpicu i mnoge druge stvari cula u skolici. Tuka bila, nikad me bebe nisu nesto zanimala pre moje tr. Da ne spominjem to da ce tamo citi sta joj treba za bebu kad se porodi i tako sebi skratiti muke :D

Izmenjeno od strane Zone*
Analim, leni, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.