Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

cvrky,15. Tj po menstruaciji tacno. 

Mene sad nervira svekrva oaze valjda ce da bude devojcica i onda ja kazem ne,nadam se da ce decak.  I onda otud ne zelim ni da govorim....a i obozavam da ih ostavim neka nagadjaju po obliku stomaka po tome sa sam ruznija ili lepsa ,jer imam bubuljice,jer ovo jer ono.....nek lupaju glavu malo. 

December i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je termin 27.01.2019 cekamo devojcicu, to smo saznali ove nedelje. Inace kad sam ostala trudna i javili muzevljevoj familiji sve njegove tetke su odmah pocele da nagadjaju da je musko cak pocele i sa nekim racunanjem da nazovem gatanjem da su mi digle pritisak. Samo sam mm rekla da ako cujem jos jedan komentar na temu pola necu ni sa kim da govorim vise i prestale su. Sad kada smo saznali da je devojcica odmah smo javili svima i jos vise su me iznervirali sa nekim komentarima. Mm i ja smo naravno presrecni i najvaznije nam je samo da dobijemo zivo i zdravo dete. Mada sam se ja malko vise nadala devojcici i cim sam saznala da jeste otisla sam do radnje i nakupovala neke stvarcice roze i preslatke.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sanja nama isti termin:wub:

Svi su hteli da proslo bude decak,ali bila devojcica,sad name svejedno samo da na kraju bude sve ok.Ni ime jos nismo smislili,ama bas nista.

Kruela ne verujem da je to neki problem,da jeste,dr bi reagovao,moj bebac je od pocetka 5 dana manji po merama

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma cere su zakon. ;) Ko ima devojcicu to zna vrlo dobro. Ali kada sam izgubila bebu i posle obdukcije saznala da je bio decak, shvatila sam da bih i njega volela najvise na svetu i nema ni dana a da ne mislim kakav bi bio, koliko bi imao sad isl. Najvaznija stvar je stvarno da dete bude u redu, kao i mama, a ljudi ce uvek pricati, ali koga  briga za to.

Decembar, kod nas bas ima puno parova sa vise dece. I moja sestra i moj brat imaju po troje, bliski prijatelji cetvoro, jedni prijatelji cak petoro. Ovde dve porodice u komsiluku sa kojima mi se klinke druze obe po troje. Mislim da je u vreme socijalizma bilo toga da svi imaju po dvoje i da su bile retke porodice sa trecim detetom. Sada se to promenilo.

Nesto me ziga glava ali samo sa jedne strane. Frka me hvata da nemam nesto od Fraksiparina, da se desava.. :rolleyes: leni?

Zone*, miliccam i December volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma cere su zakon. ;) Ko ima devojcicu to zna vrlo dobro. Ali kada sam izgubila bebu i posle obdukcije saznala da je bio decak, shvatila sam da bih i njega volela najvise na svetu i nema ni dana a da ne mislim kakav bi bio, koliko bi imao sad isl. Najvaznija stvar je stvarno da dete bude u redu, kao i mama, a ljudi ce uvek pricati, ali koga  briga za to.

Decembar, kod nas bas ima puno parova sa vise dece. I moja sestra i moj brat imaju po troje, bliski prijatelji cetvoro, jedni prijatelji cak petoro. Ovde dve porodice u komsiluku sa kojima mi se klinke druze obe po troje. Mislim da je u vreme socijalizma bilo toga da svi imaju po dvoje i da su bile retke porodice sa trecim detetom. Sada se to promenilo.

Nesto me ziga glava ali samo sa jedne strane. Frka me hvata da nemam nesto od Fraksiparina, da se desava.. :rolleyes: leni?

Nije od Fraksija, donvori :) 

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znas ono krvarenja u  mozgu, oku.. :rolleyes:

Jel si isla kod interniste kada si primala Fraksi? U cetvrtak idem, to je kontrola zbog mog prolapsa zaliska, inace namam terapiju. Jel ja njoj treba da naglasim nesto, ima li veze sto primam F?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos sam se danas tako lose ubola, u neki veci krvni sud. Do malopre mi se krvarilo i sad imam veci hematom.

Do koje nedelje si se bola u stomak? Meni je vec frka sada, pojma nemam dokle dolazi materica...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jos sam se danas tako lose ubola, u neki veci krvni sud. Do malopre mi se krvarilo i sad imam veci hematom.

Do koje nedelje si se bola u stomak? Meni je vec frka sada, pojma nemam dokle dolazi materica...

Ne brini, od Fraksija mozes samo da budes energicnija, zdravija, da imas redje migrenu...vidis kako si navalila na kucne poslove :D Njemu se zahvali, siba ti krv kroz vene kao brzi voz :D 

U stomak do 16. a posle u ruke. Nisam u noge nikad. Materica je zasticena, igla je mala, koza je debela

k a m i Margaritta volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

leni ovo sam i ja razmišljala ranije :D čak i mužu da kažem da je devojčica pa kad se rodi iznenađenjeeee :lol: pa i ako bude devojčica to je to :rolleyes: Vidiš na kraju i nije loša ideja, neću da se nerviram već da se silno zabavljam :D 

 

Znaju zene koliko sam se nervirala u trecoj trudnoci...kao da mi neko povredjuje najmilije, vredja moje dostojanstvo, integritet. A onda sam razmisljala o tome zasto me vredja? Da li ja negde smatram da nisam dovoljno dobra ako nisam rodila sina? Zasto mi smeta sta govori neko ko mojy decu nece odgajati, voleti? I odjednom je nelagoda nestala i ja sam se odlicno osecala, svima sam pristojno zatvarala usta i nisam dozvolila da iko vise ista pomene, uz osmeh i bez besa. Ja sam srecna majka troje zdrave dece. Zao mi je sto zene ne shvataju koliko nam je vremena bilo potrebno da dodjemo do prava koje danas imamo...da stojimo na ramenima zena koje su se krvavo borile da glasaju, da rade, da biraju. Mi ta prava olako odbacujemo, ne skolujemo se, povlacimo se, ne vrednujemo ni sebe ni svoju zensku decu. Mislim da razlog zasto ja imam samo devojcice lezi u tome sto je moj dom Meka za decojcice, u njemu su voljene i podrzavane i izrasce u nezavisne i stabilne zene :) Eto toliko od mene :) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne brini, od Fraksija mozes samo da budes energicnija, zdravija, da imas redje migrenu...vidis kako si navalila na kucne poslove :D Njemu se zahvali, siba ti krv kroz vene kao brzi voz :D 

U stomak do 16. a posle u ruke. Nisam u noge nikad. Materica je zasticena, igla je mala, koza je debela

Hahaha Bas ti hvala, jos sam se i nasmejala! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

 

E da....da li treba da brinem sto je beba u 14+6 bila vec 100gr teska i 8cm duga jer po nedeljama bi trebalo u 15-oj da bude 70gr? Znam da je svaka beba individualna ali bas da pitam. Dr mi nije nista rekao.

Kruela, nas dve smo tu negde, ja kada sam bila 13+4, beba je bila 78mm. Doduse i ja sam visoka (178cm), a i muz (195cm), tako da ni ne ocekujem da ce beby No.2 biti malecna ;)

don’t worry, be happy! ;) bespotrebno se opterecujes glupostima, uzivaj, idi peci bakine kolace, ja sam ih sad pekla, mmmmm bozanstveni su:wub:

Izmenjeno od strane Ivana13
miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne opterecujem se,nego cisto informativno....mada ne brinem jer je rekao da jw sve ok.

kad je tebi termin bese?

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedan dan posle tebe, 28.03. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aciklovir u trudnoci? Da/ne? Izasla mi groznica tj herpes na usni, ne znam cime drugo bih mogla da je “ubijem”, bila sam prehladjena, i naravno, posle svake moje prehlade sledi neizbezna dzomba na usni, da odlepis...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aciklovir u trudnoci? Da/ne? Izasla mi groznica tj herpes na usni, ne znam cime drugo bih mogla da je “ubijem”, bila sam prehladjena, i naravno, posle svake moje prehlade sledi neizbezna dzomba na usni, da odlepis...

Ne aciklovir, probaj nesto prirodno, propolis ili

https://minutzamene.com/herpes-na-usni-kako-ga-se-resiti/

 

Zone* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sad inace ispada termin 20.03 po menstruaciji....27 mi je rekao po uzv jer je beba kasnila...ali sad je po uzv Kao po menstrauciji. Doduse nije mi menjao termin ali mozda sad nece zovg porodiljskog....odkud znam. U sustini nedelju dana,gore-dole... 

danas mi je ocajan dan. Spava mi se i sve me mrzi....ali duva neku vetar ocajan a sija sunce. Sunce vuce napolje i odes sav srecan i oduva te vetar.... a ne sedi mi se u kuci...pokusala sam da spavam,ne idem.sad je i V kuci pa ni necu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, ne namesti se beba svaki put isto pa otud razlike u merama. Pogotovo ako je UZ stariji, a sve mi nešto izgleda kao da smo iz iste opštine :) 

Ja planiram na UZ krajem sledeće nedelje, do sad sam uvek odlazila kad mi je kasnilo 7 dana, sad ću da pomerim nedelju više. Ako budem imala sreće možda se bude videlo i srculence :wub:

Danas je trebalo da dobijem ali nisam, nemam bolove, bazalna je povišena 18. dan uzastopce, to je to :wub: Od simptoma imam nenormalnu glad, najedem se i posle sat vremena opet gladna ko vuk, tresem se od gladi. Spava mi se i dalje, sad me hvata i neizdrž da odem u wc, ne piškim često ali kad me uhvati dobro je da imam wc u blizini. I inače imam proliv dan pre men. sad suprotno, sad sam sigurna da sve teče kako treba :baby:

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Decembar odakle si? Mislim kod kog mesta veceg ili u kom gradu zivis?

Ili mi samo reci ime gonekologa :D

sto cekas toliko za uzv?

Mada se nece ni videti ustvari sto i pitam...ako ti tek danas kasni.  :)

Jaoni ja nekad jedem kao da nisam citava...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se secam sa U trebala dobiti 29.07.2012. i nisam,test uradila posle 10 dana,a prvi pregled posle dve nedelje,tako da na uz je bila 11 nedelja :)

Meni se strasno jede slatko,presla sam mm da mi kupi eurokrem,jer mi jedino on zadovolji zelju za secerom

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, napisaću makar samo imena ginekologa koji rade, dr. Josifović i dr. Rista :D

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hahahahaa,ne verujem!  :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na kraju još će biti da se poznajemo :lol: Znaš po čemu sam sumnjala? Kad si napisala da ćete detetu dati ime po ocu, u istoj situaciji sam i ja čak je i ime isto :lol: a i pominjala si dva doktora pa :D Ja ću se za sada držati u tajnosti dok ne objavimo okolini jer znaš kako to kod nas ide :D dobro da se vetrom ne raznosi :lol:

Devojke jel moguće da je simptom trudnoće otekle oči ujutru? Ovo nisam imala nikad, ma koliko nisam spavala noću, već drugi dan kako se probudim sa krofnama oko očiju. I što me najviše nervira, kad splasnu ostane ljubičast krug oko očiju, izgledam ko da me je neko nokautirao :angry: ako ovako nastavi vidim kako ću dugo moći da ''sakrijem'' trudnoću. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zemske :wub:

Ja sad nisam razglasavala pa cak ni svojima nisam rekla,mama saznala od gazdarice na poslu,jer njena rodjaka radi u administraciji kod mene u firmi,drugi su pak mislili da sam u 4tom,5tom debela a ne trudna:lol:

Sad mi svi kazu da dobro izgledam i da neizgledam ko da sam 6ti mesec,mada i dalje imam puno kg 

Moguce da su ti otecene oci,svaka zena ima neke faze,recimo ja sam imala u pocetku jako bolne bubuljice

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, bolne bubuljice sam i ja imala, sad su se povukle, kad su mi izašli 6 po čelu a sve ko čvoruge :o i ja planiram da ne pričam ništa, neka svako sazna kad sazna... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.