Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Posto ne radim, osecam se bas odmorno. I mogu vam reci da mi zahladjenje bas prija. Samo se nadam da nece biti bas veliki minus oko pocetka februara, jer nam tada bebanica stize. :babymommy: Juce smo bili na ekspertnom ultrazvuku I bas sam uzivala. Obozavam da gledam malenu, kako pliva u stomaku. Povremeno me muce krsta, ali se u sustini osecam odlicno. 

*Cvrky87*, k a m i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,kad je tacno termin,koja beba po redu?

Analim uzimaj caj,ali bitna je ishrana. Ishranu regulisi. Makar smanji za pocetak secer i brasno. Ja sam za ve nedelje resila kandidu i ou,pu nije se vracala vise. Doduse ja.mislim da sam je dobila id prevelike upotrebe ab. Zaredjalo me vise slucaja za redom. Naprsnuce vodenjaka pa epiziotomija pa prehlada a sve to za meces j po dva. 

Ja vokim zimu ali ovo.zahladjene je doslo.odjednom....do prekjuce u majici a danas jakne. Prevelika razlika.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

KruelaDevil, termin je 2.02. Stici ce nam mala vodolija. Prva beba je u pitanju, ali sam imala jedan spontani pre ove trudnoce. Pa smo sada veoma uzbudjeni, jer nam je zelja bas velika. Kad je tebi termin?

Hocu, promenicu ishranu. Sad kupujem beskvasni-integralni-razeni hleb. Necu vise obican beli jesti. Joj, tebe je bas svasta snaslo. Bitno da je proslo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama termin 27.01. a ja sve mislim da cemo mi u februaru:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nama termin 27.01. a ja sve mislim da cemo mi u februaru:)

Sad sam skontala da si gore napisala da beba stize za Sv. Savu, samo nisam odmah registrovala da si ti napisala.  Iz kog si grada? Ja sam iz Novog Sadu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iz Rume,ali sam cesto u NS,dtudirala sam na Visokoj Tehnickoj tamo pored srednje Elektrotehnicke,a rodjeni brat mi zivi u paralelnoj ulici,a i mm voli da idemo u Cao i na Miseluk mad se skupljaju kola :)

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na savetima, k a m! Uvrsticu kokosovo ulje. A za caj sam se nedavno raspitala u apoteci. Rekli su mi da postoji pancicev za urinarne infekcije za trudnice I decu, ne bas za kkandidu. Ali sam kupila svakakako, pa pijem, ne moze da skodi. Sa kandifitom ne bih eksperimentisala sada, ali cu ga imati na umu za kasnije.

Ne taj Analim, taj je protiv bakterija. Ovaj se zove caj za ublazivanje simptoma kandidijaze. Na njemu je pise da je za trudnice ali sam citala po netu da su ga i trudnice pile i kao sme. Za svaki slucaj sam ti napisala pozovi institut i pitaj smes li.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam volela zimu ali je od prosle godine ne volim uopste. Izmedju stana sa CG i velike kuce koju je tesko zagrejati je razlika ogromna. Prosle godine sam non stop bila bolesna, ne mogu da se adaptiram na ovu hladnocu. Od jutros sam pocela vec da piskam. :(  Nasa beba bi trebalo da stigne u aprilu, ako da Bog da sve bude u redu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, onda ovi u apoteci ili nemaju ili ne znaju za taj caj. Raspitacu se svakako, hvala ti. ^_^

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ima ga po apotekama koje drze njihove cajeve i po ovim prodavnicama zdrave hrane.

Ja sam izgleda nazebla. Piskam stalno, a malo me i boli stomak. Ne znam sta cu. A smrzla sam se danas i eto odmah...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene:babymommy:

Meni je danas dan od akcije,vodim U u vrtic,pa cu onda do dz da vidim kad mi dr radi da uzmem doznake i da me posalje na analize i onda u katastar i do poreske,jer mm radi pa ne moze da stigne

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim,meni.je termin 27.03.2019....tako mi je rekao po uzv ali.po menstrauciji 20.03. E sad ja ne znam kako da gledam jer realno beba ne kasni vise i slaze se sa menstruacijom. Bas cu da ga pitam.

inace zakazano u 7.30h evo jos cekam a nema nikog....evo taman dok sam pisala je usao.

protok u oupcaniku je ok i sve u redu. Beba ima 106gr i 8cm. :) srce radi...pol se ne vidi ali ponovo kaze da mu cini da je decak. Ali kaze to samo jagadja jer je beba mala i ne vidi se. Kaze kad bude siguran ob ce mi reci. Inace je sam poceo o polu. :)

*Cvrky87* i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti na savetima, k a m! Uvrsticu kokosovo ulje. A za caj sam se nedavno raspitala u apoteci. Rekli su mi da postoji pancicev za urinarne infekcije za trudnice I decu, ne bas za kkandidu. Ali sam kupila svakakako, pa pijem, ne moze da skodi. Sa kandifitom ne bih eksperimentisala sada, ali cu ga imati na umu za kasnije.

u trudnoci je meni dr dala cansen 3 i rrkla da stavljam te 3 vaginalete i da za 7 dana opet stavim jos 3 iako se ne vrate simptomi. Uz to koriguj ishranu i bice bolje. Mozes se spolja ispirati sodom bikarbinom 

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni od kada je doktorka rekla termin, nije ga menjala, kaze ona da je uvek isti. Iako se desavalo da beba ponekad kasni u odnosu na pm, a nekad zuri. Kada sam bila prekljuce na ultrazvuku, razlika je bila 1 dan. 

A beba je sada teska 362g I dugacka je 20 I koji centimetar. Pre 10-ak dana sam je krenula osecati I sada se svaki dan povremeno javi. Nalazi se u uspravnom polozaju u mom stomaku, pa mi je doktorka rekla da se ne zabrinem ako me zaboli u predelu grlica ili nisko, jer su tu bebine noge, pa ce me sutirati. :P

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ni meni ne menja ostaje na 27.ali sa proslim detetom tj orvim sam se porodila dva dana pre termina po mesntrauciji...zato ja vise gledam 20.03 kao termin ali ajde.

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa U sam znala da cu u termini,termin bio 5.03.,a ona se rodila 4.03. u predhodnoj sam imala osecaj da cu ranije jer mi je bilo jako tesko i umesto 18.04. porodila sam se 18.03. a sad imam osecaj da cu u februaru,dr stalno kaze kasni 4,5 dana mada po meni on nekasni jer 17.04. kad mi bila poslednja mens mi nismo ni imali odnos,a 4.05. je pao prvi sex i to sa ciljem da ostanem trudna tako da je on meni i taman:)

Neon i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja nekako "mislim" da cu opet ranije ali.me strah da cu prebaciti zbog mog "misljenja" da cu ranije. U sustni kad bude-bice. Ako prebacim malo,pocinje prolece i sve cveta i lepse vreme a ako bude ranije necu toliko uzivati u carima devetom meseca. Salu na stranu,svakako ve biti moj vesnik prolece jedan od najlepsih! :)

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

NIkako da se javim. Jutros sam poranila pa kod ginekologa. Dala mi je da pijem Palitrex 2x2 ali samo jednu kutiju, povecala mi Utrogestan na 3x200 i uzela mi briseve. Kada me je pregledala kaze da imam puno Kandide. Da se ispiram sodom bikarbonom, pitam ali ne irigatorom, kao zasto da ne.. :huh: I kao hajdemo i na UZ da vidimo kako vam je bebica. I beba je super hvala Bogu, odgovara 10+1, zuri sada jedan dan samo, dr kaze da sve izgleda super. Bas se mrdkala svaki cas dok je merila. Ako mi ne bude bolje da dam urin i da ponovo dodjem. Imam napetost i bolove u donjem delu stomaka i u karlici, ove kosti bukvalno na kojima sedim. Ma zestoko sam se nahladila.

Sto se termina tice, prvo dete termin 14.08.porodila se 3.08, 11 dana pre. Drugo dete termin 9.12. porodila se 22.11. 17 dana pre. Meni su ciklusi kraci i ja se onda ne sekiram kada kaze da beba zuri, to je onda zapravo ok. Vise bih se plasila da kasni, kao prosli put.

Analim, Neon, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Prva trudnoca termin 01.11 a porodila se 02.11( 45min posle termina) :) , druga trudnoca-ubedjena sam da cu ranije al eto 2 dana nakon termina, dodje cupavica.

Analim i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se ispirala sa sodom i posle 5 dana nestalo sve,a zasto 3x utrogestan?

Moju U nocas bolelo uvo i SD ipala joj kapi i evo spava kao top

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, verovatno jer sam se zalila da imam bolove. Inace na pregledu je rekla da je grlic dobar.

Malo sam bolje danas. Ali realno utopljavam se, odmaram, a i zalozili smo. 

Ispirala si se bese spricem? 

Ja nisam imala nikave simptome, sve mi je bilo ok do juce. To curkanje sam pripisivala Utrogestanu. Iznenadih se kada ona rece da imam Kandidu. Ali od juce imam pomalo peckanje, ne znam dal sad od ove upale ili od pregleda. U svakom slucaju sutra popodne mi stizu rezultati briseva pa cu znati. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da sa spricem,topla voda i soda,spricnem unutra i to je to,svako vece pet dana.

Ja kad sam se zalila na bolove dr mi nije povecao utrogestan nego smanjio na 1x200 i tako da samo uvece stavljam vaginalno,objasnili su mi da me boli zbog bebe,jer on pravi sebi mesta po stomaku,prednjaci glavicom,a onda se odjednom popreci sirinom celog stomoka i da me bole misici zbog toga,a naravno mm me pohvalio kako preterujem u svemu,pa mi dr rekao da ako setam posle pola sata sednem ili kad radim nesto da uzmem i sednem i odmorim.Kad tako radim nemam bolove,cim preteram evo ih.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me jel ima neko pravilo za otkucaje srca u trudnoci?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam da je u trudnoci povisen puls nornamal. Ne kad vec smeta i pravi tegobe ali zbog rasta naterice i pumpanja vise krvi.... meni se javlja nekad pose hrane i recimo ako lezim nezgodno ili ako naglo ustanem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zanima me jel ima neko pravilo za otkucaje srca u trudnoci?

cvrky jel mislis za tebe ili za bebu otkucaji srca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.