Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Nekad diploma ne znaci nista. Em nekad ne znaju a nekad su toliki klosari da dzaba i zvanje i znanje! 

Mene juce na grupi zene nape da mora da sam neki doktor medicine cim toliko znam o kravljem mleku jer sam rekla da osim alergije moze stvoriti i anemiju....pri tom rec je bilo o bebi od 2meseca. Nekad osnovne stvari neko ne zna pa odmah te vredja kao juce mene  a nekad i zna ali je klosar. 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
ps:Cvrky,kako je U danas?
December i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Diploma nema veze sa znanjem i samim vaspitanjem. 

Nego evo da se pofalim zavrsen je dnevni boravak -laminat- radjen od 22-04:06 spavala sat pa Masa trazila njama njama, i sreca pa je nastavila do pola 9. Pa ne eto sinoc preseklo napolju, i sad me grlo grebe i malko se znojim grrrr evo da vidite kaki sam majstor 

https://postimg.cc/nMjTTLwL

Izmenjeno od strane mmaka
A

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro je,naidje joj trenutak da zakuka,ali je dobra,igra se po ceo dan i skitamo stalno negde,pa joj lakse

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

mmaka, bravo. Mi sve sto mozemo radimo sami, a to je skoro pa sve. Prvo sto volimo, drugo sto ne volimo muvanje radnika po kuci, trece sto je jeftinije. Svekar mi je majstor za sve, nema sta nema od alata i onda imamo podrsku tu. Mi smo danas zavrsili boks za psa. Dobio je dasa apartman skoro 10 kvadrata. Sad pocinjemo svinjac i kokosinjac da zidamo.

Nesto me neke teskoba uhvatila, dal je sve ok sa bebom. Za deset dana imam kontrolu, ako mi moja dr tada ne bude radila uz svakako planiram otici privatno. Stomacic raste, vidi se bas, na poslednjem  uz je cak zurila par dana, ali ipak.. Cudno mi je nekako sto nikakav osecam nemam u stomaku, niti bolove, grceve, nista me ne boli, samo kao da se nadimam pa mi je stomak iskocio. Prosto mi cudno.

Izmenjeno od strane k a m
mmaka, miliccam i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka, bravo. Mi sve sto mozemo radimo sami, a to je skoro pa sve. Prvo sto volimo, drugo sto ne volimo muvanje radnika po kuci, trece sto je jeftinije. Svekar mi je majstor za sve, nema sta nema od alata i onda imamo podrsku tu. Mi smo danas zavrsili boks za psa. Dobio je dasa apartman skoro 10 kvadrata. Sad pocinjemo svinjac i kokosinjac da zidamo.

Nesto me neke teskoba uhvatila, dal je sve ok sa bebom. Za deset dana imam kontrolu, ako mi moja dr tada ne bude radila uz svakako planiram otici privatno. Stomacic raste, vidi se bas, na poslednjem  uz je cak zurila par dana, ali ipak.. Cudno mi je nekako sto nikakav osecam nemam u stomaku, niti bolove, grceve, nista me ne boli, samo kao da se nadimam pa mi je stomak iskocio. Prosto mi cudno.

joj i ja volim da majstorisem. Evo sada ucim da postavim plicice na stepeniste :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E kam ja jedan period uopste nisam imala osecaj da sam trudna,nista ni bolelo ni smetalo i sad cesto nemam taj osecaj sem kad me zaboli malo stomak od malog gospodina koji se gnezdi :)

Juce sam kod mm pomagala oko utovara kuruza,nista tesko,sedela i stavljala kuruz u kante a ostali nosali :)

U mi od oktobra krece na privatne casove engleskog

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, treba mi savet. Imam bas veliki problem sa vaginalnom kandidom. Vec peti put mi se vraca u trudnoci. Ginekolog mi uvek prepise neke vaginalete, I ja ih iskoristim, budem zasticena 10-ak dana, pa se kandida opet vrati. Znam da nije opasno po bebu, ali meni veoma smeta. Da li se nekoj od vas javlja toliko cesto I kako ste se resile te napasti? :angry:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izbaci slatko tj secer i brasno i mlecno.  I vice smanji....sokove.... time se kandida hrani.

neca79 i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Poslusaj kruelu,ja sam taj problem imala na pocetku,kako vodim racuna o ishrani nema je vise

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, treba mi savet. Imam bas veliki problem sa vaginalnom kandidom. Vec peti put mi se vraca u trudnoci. Ginekolog mi uvek prepise neke vaginalete, I ja ih iskoristim, budem zasticena 10-ak dana, pa se kandida opet vrati. Znam da nije opasno po bebu, ali meni veoma smeta. Da li se nekoj od vas javlja toliko cesto I kako ste se resile te napasti? :angry:

Поред те дијете уукојој ћеш смањити или још боље избацити шећер,бело брашно и сл. ради на имуном систему бели лук по чешњић за доручак, свеже поврће и воће, и шетај ако ти трудноћа дозвољава.

miliccam i Analim volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad ko debil i u ovoj trudnoci :lol:

Posto pratim kalendar ovulacije i sad mi prati dane trudnoce i po njemu sam ko i kod dr 22+6,e sad mene zanima pitanje da li sam ja vec u 23 nedelji,jer bebac mi pokazuje tako,a da kad budem 23+0 ili 23+1 da sam ustvari usla u 24?Znam da je glupo pitanje ali jako me buni

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tako je Cvrky, 22+6 je 23.nedelja a 23+1 je 24.nedelja. A baš htedoh da te pitam dokle si stigla. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Napredujem polako :)

Za sada je sve ok,ove nedelje idem kod dr po doznake i da mi napise uput za kks,biohemiju i urin...posto ovaj dr u bg trazi uvek da ima te nalaze

Smejala sam se sebi jutros,bez stomaka imam 5.5 cm manje u obimu nego pre trudnoce...do porodjaja ima da se istopim

Inace osecam se i fizicki,psihicki i zdravstveno super...sav veliki stres je nestao,sad samo vodimo brigu o bebici i da je docekamo :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

cvrky ti vec polovinu pregurala.... :)

mada i meni leti vreme....realno kad gledam kolik9 jis do kraja ima da guram ali sa druge strane u cetvrak vec 15nedelja a kad pre?!

U utorak idem na pregled.

juce slavili rodj.danas bila na komsiiji a imali goste do 00.30h sto i nije tako puno ali sam navikla da spavam u 21h. 

 

Cvrky,ti kad se porodis ima da budea riba i po! :) 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL
miliccam i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, treba mi savet. Imam bas veliki problem sa vaginalnom kandidom. Vec peti put mi se vraca u trudnoci. Ginekolog mi uvek prepise neke vaginalete, I ja ih iskoristim, budem zasticena 10-ak dana, pa se kandida opet vrati. Znam da nije opasno po bebu, ali meni veoma smeta. Da li se nekoj od vas javlja toliko cesto I kako ste se resile te napasti? :angry:

na netu nadji antikandida dijeta..tacnije nije to stroga dijeta vec nacin ishrane

Analim voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ova trudnoca mi bas leti,haos :)

Ja se tebi divim. Ti si pravi primer zene borca,da se sve moze kada se hoce i zeli.

 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam svima na odgovorima. Mislila sam da je antikandida dijeta vise vezana za crevnu kandidu, ali cu ipak probati da je ispostujem sada koliko mogu. A znam kako bi trebalo da se hranim, jer je I moj suprug pre par godina imao problema u crevima sa kandidom, pa se dugo lecio. Mogu vam reci da sam primetila kako imam zelju za losijom hranom vise nego pre trudnoce. A sreca pa obozavam voce I povrce, pa mi nije problem da se hranim tako. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, ja sam pre trudnoce pila Kandifit. To je biljni lek, na njega Kandida ne postaje rezistentna kao na druge antimikotike, jer je drugaciji nacin delovanja. Ne vraca se vise. Ali mislim da na savetuju u trudnoci, mozda ti ne bi nista bilo, ali samo zato sto ne postoje istrazivanja na trudnicama. Ako te bude mucila i posle trudnoce mozes da probas, ona je za sve tipove Kandide i crevnu i vaginalnu, na kozi..

Ono sto sigurno smes je kokosovo ulje, dva puta dnevno po kasicicu, ono ubija kandidu. A imas i onaj caj Josif Pancic, citala sam da su ga pile trudnice. Mozes da pozoves institut i da pitas.

neca79 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao kako je zahladnelo brrr Frka me uhvatila sta cemo zimus da radimo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bome zimu u spremanju i cekanju bebca,jer termin nam za sv.Savu :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Analim, ja sam pre trudnoce pila Kandifit. To je biljni lek, na njega Kandida ne postaje rezistentna kao na druge antimikotike, jer je drugaciji nacin delovanja. Ne vraca se vise. Ali mislim da na savetuju u trudnoci, mozda ti ne bi nista bilo, ali samo zato sto ne postoje istrazivanja na trudnicama. Ako te bude mucila i posle trudnoce mozes da probas, ona je za sve tipove Kandide i crevnu i vaginalnu, na kozi..

Ono sto sigurno smes je kokosovo ulje, dva puta dnevno po kasicicu, ono ubija kandidu. A imas i onaj caj Josif Pancic, citala sam da su ga pile trudnice. Mozes da pozoves institut i da pitas.

Hvala ti na savetima, k a m! Uvrsticu kokosovo ulje. A za caj sam se nedavno raspitala u apoteci. Rekli su mi da postoji pancicev za urinarne infekcije za trudnice I decu, ne bas za kkandidu. Ali sam kupila svakakako, pa pijem, ne moze da skodi. Sa kandifitom ne bih eksperimentisala sada, ali cu ga imati na umu za kasnije.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.