Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Moji kumici se zovu Kristjan,Aleksandar i Lukas i njega ovde svi zovu Luka

A mi jos nemamo ime

Neon, miliccam i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lepa su imena. 

Kod nas ce 90% biti Janko ili Jana. 

Na mm. Popustio mi je za orvo dete sad ja njemu popustam :D

meni se mnogo svidja i Anja. A za decaka ni nemam neka imena. Mozda Andrej ali mm ni da cuje. Ili Filip. Jer sam htela da bude neutralno kao i Viktor. Moze i na slovacki i srpski i engleski ruski,spanski....pa sam htela tako i za druga...ali sta ces :D

broccoli, Neon, miliccam i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam sa mm imala problem.. on je inace austrijanac i ja kao ajde da budem fer pa kao on za sina da izabere ime... on poceo sa nekim ubi boze imenima tipa Julijan, Filipe itd:angry: e rrekoh sad cu ja ime da izaberem.. i odmah sam odlucila Luka i kao kompromis sam rekla da se pise kao na nemackom Luca... :) 

Janko i Jana  su divna imena! Bas lepa!  I ovde se daje devojcicama ime Jana... bas je lepo!

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Kristijan baš lepo ime, ali mm ni da čuje, ružna mu je asocijacija na ime. :D

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I mi smo trazili imena koja odgovaraju i ovde a da nisu ni nasima strana, i ima dosta imena kad se krene razmisljati koja su internacionalna. Eto meni je Julian mnogo lepo ime a opet nije mi za moje dete tako i Julija..Nas decak je Boris:wub: i svidja mi se kako ime izgovaraju, a malena Helena sa brzim izgovorom. A trece smo rekli bice ili Viktor ili Viktoria:) a ako dobijemo loto mozda i jedno i drugo:P:)

Izmenjeno od strane Venera
mmaka, Zone*, miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I nama trebala internacionalna, pa smo izabrali ime Mila , lako se izgovara nema zabune  (moje ime ne umeju da izgovore npr) a za dečaka smo imali ime Stefan što bi se ovde izgovaralo Štefan i to nam je bilo ok. A mi imamo neobično prezime pa ova imena idu baš. 

mmaka, Neon i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je Kristijan baš lepo ime, ali mm ni da čuje, ružna mu je asocijacija na ime. :D

Ima i toga, tako je meni ime Oliver.. lepo a opet znam ih par koji mi se kao osobe ne dopadaju..

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo se lako dogovorili da ako bude devojčica damo ime Sara ali oko imena za dečaka ne možemo da se dogovorimo mm bi hteo Vuk kaže oduvek je hteo da mu se sin tako zove meni to ime i nije nešto ali koji god ja predlog dam on nađe zamerku. Jedan dan mi se čini da ću da mu ispunim želju a drugi dan mislim nema šanse. Ja sam htela da se zove Stefan ali to ime sad ne dolazi u obzir jer njegov brat hoce to ime da da svom sinu a njegova žena treba da se porodi za par nedelja. Mi imamo oboje velike familije što dodatno komplikuje jer smo se dogovorili da necemo da ponavljamo imena.

Neon i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moj muz je Štefan :) ni moje ime ovde ne umeju da izgovore, sto me do ludila dovodi! Zato sam i trazila neka imena gde ne moze da bude zabune! I meni je Kristijan lepo ali mi se dever tako zove... A ovde je obicaj da se daje srednje ime ali cu ja da se izborim da ne komplikujemo to sa srednjim imenom... a inace mi je bas bitno i da se ime bar malo slaze sa prezimenom :)

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nego ja se razmisljam nesto da bi bilo lepo da nas bebice bas danas iznenade :) na danasnji dan pre 7 godina smo se ja i moj muz upoznali :) bas bi bilo onako sudbinski :D 

*Cvrky87*, mmaka, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:P ne znam koliko ti je godina, al ja sam sa 39 sad zatrudnela, i mislim da nema niceg lepseg ma koliko godina imas! Mislim da je pozitivan stav pola uspeha :baby:

Imam 37. I po. :) Ali nisam istog zdravstvrnog stanja kao pre 7,8 godina kada sam prvi put bila trudna. Trudnoca sa 30 i 37, nebo i zemlja.

Cvrky, divne su stvarcice. :)

Kako ste trudnice?

MI ponovo u nekom poslu, oko zimnice. Sveki mi je bila prekjuce ceo dan kod nas do mraka, pomagala nam da cistimo paprike.  Danas dosao svekar, nesto oko kola popravljaju. Skola zavrsena, vikend je jeeee pa da malo predahnem. Sledece nedelje ide popodne. Mm je trebalo da koristi odmor sledece nedelje ali nece moci, tek one tamo. Inace, cekasmo celo leto i nije ga do sad ni koristio pa me i to malo nervira. Ja sam uglavnom ok, ne stizem da vam se javim. Jedino sto moram da spavam svako popodne, po tome vidim da mi KS nije ok. U ponedeljak kod ginekologa po inekcije. Povecala mi je dozu i sad mi stari nalog za inekcije ne vazi.

Pisite malo vise, ovde se bas slabo pise.

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam 37. I po. :) Ali nisam istog zdravstvrnog stanja kao pre 7,8 godina kada sam prvi put bila trudna. Trudnoca sa 30 i 37, nebo i zemlja.

Cvrky, divne su stvarcice. :)

Kako ste trudnice?

MI ponovo u nekom poslu, oko zimnice. Sveki mi je bila prekjuce ceo dan kod nas do mraka, pomagala nam da cistimo paprike.  Danas dosao svekar, nesto oko kola popravljaju. Skola zavrsena, vikend je jeeee pa da malo predahnem. Sledece nedelje ide popodne. Mm je trebalo da koristi odmor sledece nedelje ali nece moci, tek one tamo. Inace, cekasmo celo leto i nije ga do sad ni koristio pa me i to malo nervira. Ja sam uglavnom ok, ne stizem da vam se javim. Jedino sto moram da spavam svako popodne, po tome vidim da mi KS nije ok. U ponedeljak kod ginekologa po inekcije. Povecala mi je dozu i sad mi stari nalog za inekcije ne vazi.

Pisite malo vise, ovde se bas slabo pise.

ne znam, mozda gresim, mozda je razlika u nacinu zivota ili okruzenju ali ja sebe sa 40 uopste ne smatram starom ... :D:babymommy:

miliccam, leni, k a m i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam U rodila sa 26,onda ostala truna drugi put u 30oj i sad 31oj i ne osecam se ni matoro ni sad ko neka zena

miliccam, Zone*, Neon i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja Cvrki  :) cak naprotiv, mislim i da izgledam a definitivno se i osecam kao 10 godina mladja ... a energije imam kao da sam u 20-im :) godine su samo broj, sve ostalo je u glavi! 

miliccam, k a m i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Msm 30 i neka godina i nisu godine da se “osecas staro”. Vise su to 40 i neka.. i meni je 32 godine pa sam ista kao i sa 25. A slazem se da trudnoca sa 30 i 35,37, ili 40 su skroz drugacije. Mislim da je vise bitno kakvo nam je zdr stanje sa godinama a to sto se oscamobi dalj blesavo je samo jos bolje. 

miliccam, Neon, k a m i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, mozda i moje stanje duha. Ali iskreno sada iz ove perspektive mislim i svakoga bih tako posavetovala da se deca prave  i radjaju ranije. Da mi je ova pamet krenula bih na vreme, istancovala cetvoro, dok nisam jos postala histericna kilavica.

mmaka i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,tako mislis sada.....

tako ja sada pricam kako sto nisam rodila deugo dete ranije tipa da budu razlika dve godine eventualno 3....a tada....tada sam zelela sve samo ne jis jedno dete..... prosto nisam bila spremna. Nekad se stvari desavaju sa razlogom i kako treba iako ne deluje tako. A i da nije,moras da gledas stvari sa drugacije perspektive....imaces bebu u kuci posle toliko vremena. Bebe su bebe i male samo malo vremena. Jednom kad napune godinu i postaje sve samostalnihe vreme ide brze i oni brzo rastu...uzivaj i kupovini za bebu i iskcekivanju pola,biranju imena....samom rodjenju. I ja imam nekad crne dane. Evo i danas. Em sam smorena zbog tog malog decaka koji ceka lecanje jer me dotaklo mnogo em imamo danas dan d sa V kuci i celo prepodne je vikao...ali idemo dalje. Cekam da kegnem i zaboravim ovaj dan a sutra ce vec biti bolje...terapiju koju prumas mozda bi i mene brinula jer sam panicar ali bih se tesila da je prima mnogo zena! Zesi se...kad nemizes isplaci se i zeraj dalje. Sama znas koliko su zelela bebu. Glavu gore. Ne bih da zvuci kao da pametujem ali ja nisam neki.pisac i mozda ne znam da sastavim dobro recenice ali nadam se da razumes sta sam htela reci. 

Ja se evo radujem krevetu i rostilju i ruskoj salati sutra! 

Izvinjavam se zenama na dijeti. 

k a m , Zone*, mmaka i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja bome kupila danas haljinu za vencanje i muz me vozio na giros,mi uzmemo u tanjiru,sve servirano posebno,meso taman piletina,salata nezacinjena i nema majoneza i kecapa nego,pavlaka a tzaziki i urnebes nevolim to smo ostavili,tako da je bio jedan zdrav obrok... ja imam 31,a izgledam ko da mi je 19,ali smatram da sam trebala ranije malo sa decom zbog zdravlja,mada sam super sad fizicki,nego u predhodnoj trudnoci gde sam imala osecaj ko da mi je ne 30 nego 80

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, samo je do stanja duha, na srecu ili na zalost :) Meni je najlepsa i najsnaznija trudnoca bila treca, sa punih 37. godina. Tako mi je zao sto ne mogu da postavim sliku, da se uveris. Pucala sam od ponosa, od zdravlja, snage i samopouzdanja... Trgni se malo, mani paprike, tepihe, dzemove...sad si trudna i mozda vise neces radjati a ti ovo divno vreme trosis na budalastine...zimnicu ces kad deca porastu... I sad se osecam snaznom i jakom, drugi su razlozi zasto se dvoumim da rodim cetvrto u 40. 

Samo napred, menjaj sta ne valja i uzivaj u sadasnjosti

k a m , mmaka, miliccam i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slazem sa sa Leni apsolutno! To sam i ja htela da napisem Kam, ugadjaj sebi i uzivaj sa muzem i decom, mani se zimnice i spremanja i bilo kakvih stresova i organizovanja proslava... ugadjaj sebi i nek ti ugadjaju maksimalno... i videces tvoje telo ce da na to odgovori pozitivno...necu da ti pametujem ali mislim da treba u naradnim mesecima da kompletno se okrenes sebi i da budes sebi najbitnija..i da tok svojih misli okrenes u totalno drugom smeru  da razmisljas samo o lepim stvarima i svojoj bebi... ne privlaci ruznim mislima negativnu energiju u svoj zivot ...:babymommy:

miliccam i k a m volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka ziveli!  :D

mene hvata neka prehlada ili virus....zato sam ja bila slomljena dva dana pre....pijem limun i caj. Ne znam aamo koliko smem caja da popijem nanu ili kamilicu? 

Btw i ja spremam zimnicu...ale bez trcanja. Kad me mrzi ja gledam seriju. Jednom sam gledala seriju 4 dana i morala da kupim nov karfiol. :o

mmaka i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se sad jako trudim da ugodim sebi,da malo sebi budem bitna :)

Trudim se da smanjim dav stres koji imam

mmaka i Neon volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KruelaDeviLahahahahaha koja si ti kraljica! Bas si me slatko nasmejala! J..es karfiol, bitna je serija! Potpuno te razumem i ja sam veliki fan serija!

@*Cvrky87* tako i treba! Sad treba svi da te razmaze, da ugadjas sebi i da ti ugadjaju maksimalno! Ja sam odmah u 3 mesecu prestala da radim tj otisla sam na trudnicko, odmah nasla pomoc u kuci i svakih par nedelja putovala negde sa muzem... znala sam da ako ova trudnoca ne bude izasla na dobro, necu imati vise prilika... poenta je, kad volis sebe i dobar si prema sebi, bude ti dobro :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mmaka ziveli!  :D

mene hvata neka prehlada ili virus....zato sam ja bila slomljena dva dana pre....pijem limun i caj. Ne znam aamo koliko smem caja da popijem nanu ili kamilicu? 

Btw i ja spremam zimnicu...ale bez trcanja. Kad me mrzi ja gledam seriju. Jednom sam gledala seriju 4 dana i morala da kupim nov karfiol. :o

e zaboravih da odgovorim za caj.. za nanu ne znam ali kamilica je ok.. ali za trudnicu je najbolje i to neprikosnoveno najbolje ingwer. Mislim da se to kod nas zove djumbir. Uzmes svez koren i narendas na sitno i kadiku meda, prelijes vrucom vodom i tako pijes. Znaci leci i dize iz mrtvih a za trudnocu je ne samo bezbedna vec se bas preporucuje u trudnoci. To je najbolja opcija ..a dve solje ce te izleciti veruj mi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.