Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Cvrky, ja sam nosila crninu za mojom bebom 40 dana. Jednostavno sam se tako osecala. Niko mi to nije trazio, niti to ocekivao od mene. Ja sam patila i tugovala i radila sam onako kako sam osecala. U martu sam je izgubila, u maju smo isli na svadbu u Lazarevac. Znacilo mi je da budem sa ljudima koje volim, veselili smo se, retke su prilike da se svi skupimo i nisam htela da to propustim.  Ti se sa mm dogovori, a verujem da ti sestra nece zamerati. Moras misliti na svoju bebu sada, da ti to ne bude opterecenje, ali i na svoj mir, sto je isto znacajna stavka. Ja ne bih ulazila u konflikte sa mm oko toga. A pogotovo mogucnost da idem bez njega ne bih razmatrala. Ja tada nisam bila trudna. A iskreno kada bi sad trudna trebalo bilo gde da idem, gledala bih na sve moguce nacine da izbegnem. Pa ja pre neko vece nisam ni kod sveki otisla na rodjendan. Jednostavno se nisam dobro osecala, preforsirala sam se tog dana i htela sam da odmorim. Pozvala sam je da joj kazem da joj stizu mm i devojke, a da ja nmg. Sta sad, niko nije toliko nenormalan da zamera. Kada sam sa M bila trudna , trebalo je da idemo kod kumova na babine u Sm. Palanku. Ja sam bila sedmi, osmi mesec, ali mi nije padalo na pamet da idem. A znala sam da tek kada se ja porodim, necemo skorije otici. Zato sam poslala mm, K i moju zaovu umesto mene. Ona je pristala, kumove sam pozvala, rekla da nisam za putovanje i svima super. Jedino sto mi je tada moja K nedostajala, imala je tacno 2 godine i placicu sam je ispratila na put. Sada mi smesno, sad to nema sanse da bi moglo da mi se desi. Jedva cekam da im vidim ledja. :D

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nije kod mene,drugarica. Kasni joj 3 nedelje. Doktorka joj na uzv nije videla nista u materici ali je videla nesto na jajniku. 

Sad je salje daradi betu da vidi sta i kako i na osnovu bete ce videti sta je...dr kaze da je mozda i trudnoca.

nisu imali odnoa tokom ovulacije vec pre menstr. Ali.meji je to svejedno kad....jer prvi out mi se sve videlo na 11dana kasnjenja a sad na 14 ilj tako nesto. Prosto sto Neon kaze to je vec 7nedelja i vidi se i srcana radnja. Mene je samo strah da nije vanmatericna a deluje mi da jeste...ili to ili neke ciste ili nesto...a kaze ciste nema. Ne znam. Ubsustini ostala sam u cudu.

Moze da bude vanmatericna, beta ce pokazati. Ako nema niceg u materici moze da bude u jajniku.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma u jajniku nista ne moze biti..osim neke promene..jc se oplodi kad iz jajnika krene kroz jajovod..e sad moze biti trudnoca kad je neki hormonski pa kasnila dosta ovacija..beta ce pokazati. A kakav je to uz kad vidi nesto na jajniku a ne vidi sta je? :mellow::huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Fora je sto ide na privatno i placa naravno.kod ovog dr sto ja idem(drzavno)ona je bila i nije zadovoljna. Ja jesam za sad,ali tacnk znam reakciju akk samo pomenem da.ode i kod ovih ili bilo gde nece hteti jer veruje ovoj doktorki.

meni je cudno da se uopste vidi na jajniku. Da je u jajovodu pa da se odmah sumnja na vanmatericnu. Nisam imala srecom slucaj sa ovakvim i nije mi jssno. Svakako je raidla betu i zmace vec sutra ali nekako mi sve smrdi ne znam zasto. Nije mi jasno. Nije mi jasno jer je njoj rekla da nema nikakvih zdravstvenih problema i da nema cisti. Zato me zanima da li moze toliko da kasni a da se ne vidi.

 

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,svako tuguje na svoj nacin. Probaj da kad se smiri sitacija da lepo popricate i da se dogocorite. Gubitak bebe je teska stvar i babi i dedi nekad a ne samo roditeljima. Svima kojima je stalo. Samo pronadjite resenje koje ce odgovarati i tebi i njemu. Ja bih recimo isla i na svadbu a opet razumem i njega jer ja tako nisam htela da slavim novu godinu jer mi je tata umro....razumem vas oboje.

jasmina,krvarenje na.pocetku je normalno,sve dok niej obilno i ako nemas uz to neki ostar bol i jak bol,ali ako nisi mirna idi ranije. 

Inace da vas pitam,da li je.moguce da kasni tri nedelje a da se ne vidi nista u materici ali da se vidi u jajniku nesto i da je.to mogucnost trudnoce? Meni je cudno sto.toliko kasni a u materici nista.

sto se tice kasnjenja.. meni je sada bila trudnoca 8 nedelja  a tackica mala da nisu znali da li je van matericna ili je rana trudnoca..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@k a m ja nmg da verujem koliko tebe čuda napadaju.....  ti bre zeno, kod svih doktora ides,uzas.  

 

Izmenjeno od strane mmaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja nmg da verujem koliko tebe čuda napadaju.....  ti bre zeno, kod svih doktora ides,uzas.  

 

E pa mmaka, tako ti je to kad neko hoce mator da pravi decu.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Fora je sto ide na privatno i placa naravno.kod ovog dr sto ja idem(drzavno)ona je bila i nije zadovoljna. Ja jesam za sad,ali tacnk znam reakciju akk samo pomenem da.ode i kod ovih ili bilo gde nece hteti jer veruje ovoj doktorki.

meni je cudno da se uopste vidi na jajniku. Da je u jajovodu pa da se odmah sumnja na vanmatericnu. Nisam imala srecom slucaj sa ovakvim i nije mi jssno. Svakako je raidla betu i zmace vec sutra ali nekako mi sve smrdi ne znam zasto. Nije mi jasno. Nije mi jasno jer je njoj rekla da nema nikakvih zdravstvenih problema i da nema cisti. Zato me zanima da li moze toliko da kasni a da se ne vidi.

 

osecam da je videla da je pukao folikul i da je bilo ovulacije ali ne zna da se izrazi dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa mmaka, tako ti je to kad neko hoce mator da pravi decu.

nikad nije kasno :) ne smem da lajem :P samo guraj polako

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Videcemo sutra ce biti. 

Inace je li moguce da samnosrtila vec udarac bebe? Prekosutra sam 13.nedelja.

Mozda je bio jedan od gasova ali nekako cudno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sad dosta rano osetila bebca,kao lopticu koja skakuce po mom stomaku.

Inace sve je super :)

Danas smo 21+0,a bebac malo kasni 20+ 2 a posto od prvog pregleda je tako nema brige,dovoljno je razvijen za taj uzrast,dotok krvi i kiseonika je super...sto se tice bola koji imam beban je malo aktivniji i materica je malo poprecno pa je svuda po stomaku i sestra kod dr je rekla da se vidi da mi stomak ide u sirinu tj sa strane i da je normalno da me boli...a sto se tice kg -1 od predhodnog pregleda i dr odusevljen,a pritisak standard 120/80

Zone*, blesava, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma u jajniku nista ne moze biti..osim neke promene..jc se oplodi kad iz jajnika krene kroz jajovod..e sad moze biti trudnoca kad je neki hormonski pa kasnila dosta ovacija..beta ce pokazati. A kakav je to uz kad vidi nesto na jajniku a ne vidi sta je? :mellow::huh:

Ma moze da se zaglavi cim krene pa da tako izgleda, Bog zna sta je ina videla na tom uz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moze biti vanmatericna i na jajniku, u oziljku od cr, u trbusnoj supljini, ima svega nazalost, ja sam imala tri vanmatericne uvek j jajovodu ali sam u bolnici videla kod zena sta sve ima, jedna je bila trudna i normalno i vanmatericno a nije znala, imala samo jake bolove i tek kasnije  otkrili, pa su taj jajovod uklanjali a trudnocu sva sreca sacuvali.

leni, neca79 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kad sam bila u bolnici posle porodjaja zbog pritiska,bila je jedna trudnica koja je trebala biti 4 ili 5 nedelja,nisam sigurna tacno,uglavnom beba je bila zakacena za jajnik i morali su joj ukloniti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebu ili jajnik??

Cvrky super za bebu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo jajnik su joj izvadili,a gde je zdrav janik nije joj valjao jajovod i to su joj operisali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Au....nadam se da je ovde sve ok.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rekli su da proba sa vestackom,mada ona hoce da proba ptirodno da ostane trudna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jel moguce da niko nem bas nikakva iskustva sa manjkom trombocita? :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neon,izvini nisam videla da si pitala.

ja ti ne mogu nazalost pomoci. U prosloj t se ne secam...ali koliko se secam imala sam poviseno sve osim gvozdja. Dta ti kaze lekar?

Neon voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zvali su me prekjuce iz bolnice gde imam za sl.nedelju zakazan carski i rekli su mi da dodjem sutra..tako da sam kao na iglama :( sve sto sam nasla na netu je da bez njih krv se ne zgrusava ali pojma nemam jel moze to da naskodi bebama, ili jel ce to biti problem za carski... izgoreh od nervoze :( 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma moze da se zaglavi cim krene pa da tako izgleda, Bog zna sta je ina videla na tom uz

aha..nisam znala da se moze zaglaviti..onda da...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sa U nisam imala taj problem,a u drugoj sam bila malo anemicna,ali kad sam otisla na porodjaj nisam imala ni kap krvi,a nisam cak ni krvarila ko sa U,jer sa njom mi je jedva stala krv iz rane,jer su morali da me seku da bi se prirodno porodila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ni ja do sada nisam imala taj problem, poslednje vadjenje krvi mi je bilo 6 jula, sve super, hemoglobin malo nizi ali dr je rekao da je normalno za trudnocu da bude malko nizi. Sad me isprepadala kad je zvala da se javim u bolnicu a pritom mi nije rekla koliko je to "premalo eritrocita"... bas sam uplasena :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da je to veci problem za tebe nego za bebe...kad ti je zakazan carski?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.