Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja bas imam danas bolove nesto... a moje bebe ratuju u stomaku... malo pre sam se bas uplasila, vec par puta se desava da vidim kako mi pulsira jedna strana stomaka, kao da se beba zadihala pa ne moze da dodje do vazduha.. bas je onako zasztasujuce, ne znam sta bi zo moglp biti .. :( 

mene su bas naplasili sa prevremenim porodjajem a evo ja cu sad prekosutra u 37 nedelju... mislim da je medicina toliko napredovala da su spremni na takve situacije... mislim da nemas razloga za brigu...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja imam kolevku kojanje bas za nov9rodjence...i bas razmisljam da li da je skinem sa tavana da je sredim da nam stoji u dnevjoj sobi ali se.premisljam....ne znam.  Spavaca je na spratu ali imacemo kolica i ne znam. 

Cvrky ja nemam....mislim imam drugaricu koja je rodjena u 8-om mesecu trudnoce i njena sestra se porodila u 8-om mesecu....nepripremljena(u smislu da nisu davali inekcije za sazrevanje pluca jer je bilo.odjendom)ali verujem da ce te pripremiti ako primete nesto. Jos dva meseca samo da izguras i bice sve super,verujem! :)

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cesce me boli stomak ,ali srecna sam kad osetim djavolka da se sutira i udara :)

Ma samo da se zbog posteljice reaguje na vreme i bice sve superiska

neca79 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja danas opet prokrvarila. Ali sad crveno. Nije obimno, jednom samo na gacicama ,ali kao kad dobijem bolovi u stomaku i krstima. Onda sam se primirila i legla. Pomislih da idem kod dr, ali morala bih u klinicki centar. Ima da se vozim do tamo 7km i toliko isto u povratku, da me tamo ko zna ko pregleda, pa mi mozda bude i gore. Pokrivena sam vec terapijom, nemaju sta da mi vise daju. Tako da sam odustala. Pritom gosti stizu oko pola5,5.. Mada ja poslednja 2,3h nista ne pipam, odmaram. Sumnjam da je od trcanja juce, pre ce biti od nerviranja. Samo da sa bebom bude sve ok.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam malo se umiri,ali ako bude i dalje idi u ponedeljak kod dr. Ja imam preko 60km u jednom pravcu do dr ali mi nije cimanje zbog bebanea.Inace verujem da su mi ukupni proteini,urea i kreatinin niski zbog dijete i stresa,nisam se nista ugoila,cak sam opet ispod 70kg...Nevolim zuti sir da jedem i ne znam sta da dodam u ishranu umesto sira,jedem meso,jaja,jogurt...jela bih i ela sir ali ga nema,to mi je sa U pomagalo kad sam bila na dijeti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ovako u ponedeljak idem kod moje dr. Rekla je da se vidimo za 2 nedelje, to je to. Ako se ovo intenzivira nocas ili sutra moracu u klinicki, ali ne bih ako ne moram. Ma ja sam nesto stalno trista na sat, jako slabo se odmaram, a i nocu lose spavam. Jos mi je ova trudnoca takva da mora da se cesto kontrolise, pa sto analiza i specijalista.

Mislim da moras da pojacas proteine. Ella sir ne znam bas, on je niskomasni, da li odgovara. Ja se bas lose sad hranim, sto zbog mucnina, sto zbog mojih problema sa crevima. Popih jutros kefir i htela sam da crknem, nadula sam se od njega kao zaba i samo podrigivala, da izvinete. Ja u ranijim trudnocama uopste nisam radila veliku listu, samo KS, sad mi prvi put dade sve kompletno. I necu ni znati rezultate, sve stize u elektronski karton. A posle u utorak ponovo vadim krv ali to je hematoloskoj ambulanti, i kontrola.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky to.je i meni problem kad ne jedem hleb. Ne znam sta da jedem. A zasto umesto sira? Moras mlecno ili cisto trazis zamenu od dosade?

Kam,moras zaista da se primiris. Odmaraj! I bez nerviranja.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cimerka iz bolnice kad sam se poradjala sa T, ocekuje trece dete (eto vidis ima hrabrijih...ili ludjih od nas :lol:) u martu i i bas smo juce pricale o tome kako sad mozda i nastrada jer je svaski put ostajala trudna tokom porodiljskog i i nastavljala trudnucko . Ali ako bude kako kazes bice joj ok.

hvala :*

Ja sam tako shvatila. Ali mora imati 18 meseci pre tih trudnickih i porodiljskih. Opet mislim. Zakon nisam detaljno citala, pored klinaca ni novine ne stizem detaljno da citam :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dr i njegova sestra su mi rekli puno mesa i sira da jedem,ali kod mene sir je samo na pizzi,lazanjama,gibanici,samog da ga jedem nevolim,a ok mi bila ela pa ja u nju stavim preprzenog susama na malo ulja i sa malo soli...moram izbegavati masno,mast i suncokretovo ulje,nesmem beli hleb tj uopste ista na bazi belog brasna i testo moram izvegavati,slatko da izbegavam,da jedem voce ali bez preterivanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

aha. Uh ja zato volim ovaj domaci kravlji mladi sa crcnim lukom....obozavam! 

Komsije prave. :) 

Hmmm...a ribu predpostavljam jedes? 

A recimo na pirincane galete da stavljas neki mladi sir ili koji moze na to a da ga volis?

ili pecene paprike da punis sirom pa pohujes(ako moze da se pohuje sa drugim brasnom,nekim koje smes da jedes i ako smes przeno) ili da zapeces tobu rerni... mislim ako bi mogla pojesti sir tako,na taj nacin. A meso moras punk da jedes zbog proteina ili?

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam malo se umiri,ali ako bude i dalje idi u ponedeljak kod dr. Ja imam preko 60km u jednom pravcu do dr ali mi nije cimanje zbog bebanea.Inace verujem da su mi ukupni proteini,urea i kreatinin niski zbog dijete i stresa,nisam se nista ugoila,cak sam opet ispod 70kg...Nevolim zuti sir da jedem i ne znam sta da dodam u ishranu umesto sira,jedem meso,jaja,jogurt...jela bih i ela sir ali ga nema,to mi je sa U pomagalo kad sam bila na dijeti

Ja sam se juce vratila iz inostranstva, nekih nedelju danacsam bila i kod devera a njihov sin ima alergiju na mlecne proizvode i jaja. Oni imaju nalaze kao piloti, savrsene. Hranu i ukuse su doveli do savrsenstva kuvajuci bez te jaja i mlecne grupe namirnica. Odusevila sam i se i odlucila da smanjim mlecno i u nasoj ishrani. Ne moras da jedes sir ako jedes meso, jaja i ribu. To je dovoljno proteina a nije ninpreporucljivo jesti zajedno. Proteins ima i u povrcu, ako jedes raznovrsno i zdravo. 

Dok sam ja bila trudna 3. put bila je jedna clanica, Crnokosa, koja je bila na strogoj dijeti,  mislim da nije smela da jede vecinu namirnica, ukljucujuci mlecne proizvode i zumanca. Bas je mucila da ostane na istoj kilazi sa minimalnom kolicinom htane ali je to savrseno odradila. Proveri sa dr, ubtrudnoci nalazi uvek divljaju, moze biti nesto drugo u pitanju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja danas opet prokrvarila. Ali sad crveno. Nije obimno, jednom samo na gacicama ,ali kao kad dobijem bolovi u stomaku i krstima. Onda sam se primirila i legla. Pomislih da idem kod dr, ali morala bih u klinicki centar. Ima da se vozim do tamo 7km i toliko isto u povratku, da me tamo ko zna ko pregleda, pa mi mozda bude i gore. Pokrivena sam vec terapijom, nemaju sta da mi vise daju. Tako da sam odustala. Pritom gosti stizu oko pola5,5.. Mada ja poslednja 2,3h nista ne pipam, odmaram. Sumnjam da je od trcanja juce, pre ce biti od nerviranja. Samo da sa bebom bude sve ok.

Kam, da li primaš Pregnil? Ako ne, pitaj svog dr da ga primaš. On se prima do 10.nedelje, posle nema svrhe a čuva trudnoću. Mislim da je meni on dosta pomogao. 

broccoli voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To sam htela i ja da napisem...ako zbog proteina da proteine ima i u povrcu. 

Imace meni su nalazi brisa u redu. Dao mi je vaginalete fluomizin i neprijatan miris je nestao. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Naucila sam i ja bez mleka,meni je U bila alergicna na mleko i sve smo spremali na vodi...Kilazu odrzavam,stojim sa kilama nisam vise dobila ni gram

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Imam pitanje. Da li od utrogestana moze biti curkanje koje je onako lepljivo, kad pipnem lepe mi se prsti jedan za drugi? Od cega drugog bi moglo? Inace sekret onako vodenast, budu mi mokre gacice.

 

Kam, da li primaš Pregnil? Ako ne, pitaj svog dr da ga primaš. On se prima do 10.nedelje, posle nema svrhe a čuva trudnoću. Mislim da je meni on dosta pomogao. 

Naja, ovo mi je cevtrta trudnoca i niko mi nikada nije pominjao taj lek. Morala sam da  izguglam, jer nisam ni cula. Sutra idem kod dr, pa cemo videti kakva je situacija.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bude lepljivo,i izadje nekad pomislim da je neki sekret a ono utragestan,a zna i da me svrbi od njega dole,cak mm kad smo imali odnos pre neku nedelju kaze da ga je svrbelo,a nisam imala nikakve bakterije i jako sam suva i bude mi bolno i onda izbegavamo

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi nemamo.odnose uopste...nemam zelju. A imam osecaj da sam otecena dole i suva takodje. Utorgestan pijem doduse.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nemam uopste pojacan sekret. Utrogestan ispada onako u komadiciima. Ali posle toga mi budu povremeno vlazne gacice, kao lepljiva tecnost, lepi se kad pipnem.

Kruela, zasto oralno uzimas?  Ipak je to hormon i ide u jetru. A i bolje je dejstvo kada se koristi vaginalno.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su uzvacili utrogestan ujutru koji sam pila,sad samo stavljam uvece

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,ne znam...rekao mi je da pijem a i iskreno ajde uvece da stavim ok,zaspim i to je to. Ali ujutru da cekam da stopi i ti sve me mrzi. Ionaki cu da ga pijem jos tri nedelje samo.

cvrky,izvlacili ili?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Greska u pisanju :lol:

Izbacio mi jutarnji koji sam pila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zavrsi se i danasnji dan. Goste smo sve ispratili. Moji isli veceras kod sveki na rodjendan, ja ostala. Opet me malo boleo stomak, pa sam odmarala. Sutra ustajemo svi rano, K ide prepodne  u skolu i pojma nemam kako ce ustati. A ja idem kod ginekologa. Teskoba mi je kao i svaki put. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigoh od dr. Svi rezultati su mi super, KS se popravila, torch u redu, virusi, hepatitisi.. briseve nije htela da mi radi jer sam joj pomenula krvarenje. Podigla i terapiju i posle je cekala da me pogleda na UZ. Beba je bas porasla za 2 nedelje, sa 3,4, na 19,4, sada zuri 3 dana,a kasnila je jedan dan prosli put. Po menstruaciji sam 8 nedelja, a po UZ 8+3. Sad vidim da mi na tikeru pise 7+4, sto znaci da i vise zuri. Moguce da je od secera, jer mi je 5,4 jutarnji, iako sam uvece popila terapiju. Kontrolu kod nje imam 8.10. Sutra kod hematologa.

blesava i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,imas IR?

Super,sto je sve u redu.

meni stigli rezultati double testa. Sve u redu. Sad cu sacekati expertni i ako bude tamo ok sve,mogu da odahnem valjda.

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne, nemam. Imam hiperinsulinemiju, IR je mnogo siri pojam. Izgleda da cu i pored terapije morati da pripazim. Posebno sto cu je piti samo do kraja 12. ned. Mada sad gledam rokovnik gde sve pisem, desavalo mi se sa svom decom da zure par dana i do nedelju, pa posle ne zure nego bude sve u dan, pa opet zure i tako.. Ne znam ni kako ocekuju da bude sve u dan, po njihovim merilima.

Super za double, uzivaj!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.