Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam amnio cekala 1 dan...rasila u 16oj nedelji. Samo na jednom mestu je za dsn gotova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

inace moram da vas pitam jer je caskaliste 3-4 slabo aktivno...V danas 3.dan ide u vrtic. Vaspitacica ne rekla da sa njim nema problemaa(u smislu da ne place) i da se igra sam. Prvo sam brinula sto se igra sam ali reko ajde tek dva dana ide jos ne poznaje decu...ali vec drugi dan se upiskio u krevet nocu. Plasim se da ima veze sa vrticem,da se plasi ili nesto a da prozivljava nocu. Mislim placu i druga dece....jedna mama kaze da su do 9h plakali juce. Verovatno je i normalno...ali on davnk nije mokrio u krevet. Ili se probudi i ttazi da piski ili ujutru obavi. 

Kruela sve sto se desava sada je normalno i prolazno, nemam neki poseban savet jer i meni je prosla godina vrtica dusu uzela, jednostavno bilo je tako a sada je vec drugacije. Tvoj sin je cak i stariji od mog, daj mu vremena da se sloze kockice i gledaj na to kao jednu mogucnost da nesto novo nauci, da se osamostali, da pronadje drugare i videces kako ces za kratko vreme biti na njega ponosna. A nezgode se desavaju, mozda je samo preumoran pa nije osetio.

leni voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa nekad poplace nalo kao nece u vr5ic ali ja sam ga pohvalila kako je lepo nacrtao tatu i mene kako je divno naucio da crta pa kako ce jos svasta da nauci...ode tuzan,ali opet kad idemo kuci pun je dozivljaja. 

Ja vucem traume od vrtica jer sam bila fizicki maltretirana i brinem zbog toga verovatno vise nego sto treba.

cvrky,mislis da je preumoran? Mene brine jer se celo leto ne probudi da piski a sad se upiski. Ali mioda jeste preumoran....danas cu ga staviti na nosu nocu,svakako i ja ustajem pa cu staviti i njega da vidim rezultat. 

U svakom slucaju ,znam je normalno da u pocetku bude i olaca i negiranja,ali samo zelim da mu pomognem da lakse.prebrodi. mislim da uspevam pricom,videcemo danas. Danas cu ici malo kasnije po njega da popricam sa uciteljicom da vidim da li trazi vodu,da piski,da li komunicira....

inace bila sam kod ginekologa. Beba ima sve razvijeno,kicmu,nosna kost u redu,ocne duplje,zeludac,srce kuca....radila sam double. I pitala iz ciste znatizelje za pol kaze da se jos ne vidi dobro,ali izgleda opet decko,ali da ga ne druzim za rec za sad. I kaze da odradim expertni  u 23nedelji.....mislim da cu tako i da odradim jer vidim da je sve u redu,ali videcu jos. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super za bebicu:wub:

Bice uvek nekog maltretiranja u vrticu,moja U je prosle godine ujela drugara pa se vaspitacica zalila i ja je kaznila,ali sam pomenula da ona vec neko vreme je imala gadnu ogrebotinu na vratu ko da je neko davio,a to na vratu vaspitacica "nije" videla.Nedam joj nikog da dira,ali ako nju neko maltretira rekla sam joj da vrati.

A moze i biti ako ti pije soka ili puno tecnosti pre spavanja,ali mislim da je umor samo pa nije mogao da rraguje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene su maltretirali,samari svaki dan,izvrtanje ruke,ismevanje,ruganje,vredjanje...nikad se nisam sa nikim igrala. 4h u vrticu mi je bilo prepuno!  

Ja takodje ne dam da dira nikog. Odmah reagujem. Ali ako njega dira neko,kazem mu da se obavezno brani. Rukama,recim,kako mora!. Ja sam cutala. Mirna sam bila,plasljiva,uvek cutala. Vaspitacice cutale...i ne vidim razlog da ne vrati istom merom. Drugacije ne vredi. Znam da ce se posvadjati i potuci i bice svasta ali da to traje,ne sme.

nije pio nesto mnogo vise nego inace. Ale sacekacu. Jos sutra onda pauza za vikend...prva nedelja je burna a verujem i vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vrtic je u pitanju. Mora da prodje period adaptacije. Znaci spremi se na promenu ponasanja, histeriju, negodovanje, tugu... Burne reakcije su bolje od tihih. Bolje da place nego da tuguje. 

Cvrky pitaj ako nesto treba oko trudnickog

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Kruela, super za bebicu! :wub:

Ja se juce i danas malo primirila. Danas skoro da nema curkanja. Sutra idem opet po laboratorijama, dajem nalaze i skupljam ih i ako uspem da obavim kontrolu kod endokrinologa. Posle u nabavku jer za subotu planiramo zurkicu br2, za  mlade i decu, povodom K polaska u skolu. Ma samo nek je veselo. Dok jos vreme dozvoljava da se deca izdivljaju po dvoristu. Samo da budem ok da mogu da spremam.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si bas scaki dan u akciji :)

Mi danas idemo u Vrdnik kod mm porodice,ovaj vikend sredjujemo krevetac,posto je to moj krevetac tako da mu je 31 i mora malo da se presmirgla i premaze :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki,toga se ja i plasim da.on tuguje u sebi. Mada je danas plakao....ali video drugu devojcicu i on je krenuo. Juce kaze vaspitacica da se vec i igrao. U sustini o  ujutru negoduje,place....samo u vrticu cuti. Danas nije piskio u krevet. Oko 1h sam ga stavila na nosu,piskio lepo,popio malo vode i nastavio da spava. Moje sunce. Bas me strah toga da ne drzi u sebi...mada kad dodje iz vrtica s njim sa non stop i provodimo vreme zajedno. Sta god zeli. Crtamo,kocke slazemo,gledamo crtac...idemo na ulicu...ne znam da li je pametno da mu dajem nesto lad dodne iz vrtica. Ne kao nagradu,nego cisto eto....

cvrky i mi cemo moj krevetac. On je napunio 25 :)

kam,samo nemoj sve odjednom i bice sve ok. I mi za dve nedelje pravimo zurku za rodj. :)

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U je moja specificna,ona se ne stidi i jako je komunikativna i sa 2,5 je krenula u vrtic i kad god je dosla i videla da neko place ona ga/je tesila,uzme za rukicu i uvede unutra...sad je jako ziva i uvek tera inat,voli da je po njenom pa jesto bude kaznjena,pa i za glupost znaju da je kazne vaspitacice...a vaspitacice ih nagradjuju ako budu dobri...ona je trenutno jedina i kod mojih i kod mm i kod njenog oca i onda je ona svima centar sveta,razmazena je,ali ne bas ko dosta razmazene dece,izgrdis je i bude mirnica.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana htrdoh da pitam za ovaj novi zakon da li je on poceo da se sprovodi,jer ja jos sve papire nosim u firmu,a malo me muka hvata oko novog obracuna zarade

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene isto izluđuje ovaj novi zakon i svaki put kad procitam nesto u novinama o njemu samo se iznerviram i kajem što nisam odmah posle svadbe prošle god ostala trudna tako da bi me hvatao stari zakon ne znam šta smo čekali. 

Drago mi je samo da imam vezanih oko 30 meseci staž ali u dve različite firme. U ovoj sad firmi sam 20 meseci ali sam od 18 meseci bila jedan ceo mesec na bolovanju zbog jedne manje operacije a čula sam da će mi to verovatno smanjiti prosek jer ne računaju bolovanje a pre nego što sam ostala trudna jedno tri meseca sam čak i dobijala veću platu za jedno 2000din. Živo me zanima kakav će mi biti prosek. Najviše me nervira to što radim u stranoj firmi koja je zaista ok po pitanju odnosa prema radnicima i isplatama zarada plata je uvek 10. čak je uvek puste i u isto vreme ujutru najviše bih volela da mi oni  i dalje uplaćaju platu jer njima verujem više nego državi da će biti redovna. A sad će mi država uplaćivati i ko zna koliko će da kasne a ja imam i kredit.

Ja sam sad na bolovanju radi održavanja trudnoće i sve papire nosim i dalje u firmu i oni mi za sad uplaćuju platu. Pitala sam u opštini jer sad treba da podnosim neke papire da mi oni uplaćuju nadoknadu i dobila sam odgovor da se to za sad odnosi samo za porodilje a ne i za trudnice jer nije još izašao pravilnik za trudnice tako da dok ne izađe taj pravilnik ide po starom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To me i brinulo,jer ja sam u ovoj firmi pocela raditi prosle godine u januaru a u septembru bila vec na trudnickom bolovanju,mada imam ja i radnog staza u jos dve firme,ali ne znam da li se i to racuna.A ovako me hvata frka,imam vec jedan kredit,dizemo stanbeni,jos moji digli kredit za nas,to je 3 kredita i privatni pregledi i bas smo u stisci i frci  i ovako manje dobijam,14000 manje,jos ovaj zakon novi bi bio jos skoro toliko,uzas 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Novi zakon je uzas. Ako su hteli da sprece zloupotrebe trebalo je da gledaju to da ako se neko prijavi na 80.o00din platu da je dobije i toliku samo ako je toliko dobijao ore trudnoce. A ne kao ja. Radim ceo zivot skoro za sicu.poput 22.000 eventualno 25.000din i onda kazu da neko poput mene sa takvom platom zloupotrebljava drzavu. Kako leba ti?! Kad samo za osnovne stvari poput tacuna i hrane i kozmezike one najjeftinije i najosonovnije treba 30.o00! Ja sam nekad razmislja da bih mozda troje i rodila ali zaista u ovindrzavu i da hoces,ne mozes! Pri tom radim od 16god.isla sam u srednju i radila uporedu. Od 16-te godine nisam bez posla...ako jesam onda na kratko dok ne nadjem novi. A naravno dvo do predproslog vlasnika niko nije hteo ni da me prijavi-jer ne isplati mu se. I onda naravno ja zloputrebljavam drzavu,jer nikad nisam ustvari ni radila!! Zalosno! 

sreca nemamo kredite ali ipak....vrtic,racuni,hrana....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana htrdoh da pitam za ovaj novi zakon da li je on poceo da se sprovodi,jer ja jos sve papire nosim u firmu,a malo me muka hvata oko novog obracuna zarade

Da, poceo je 1.7. Da se primenjuje. Ali on me obuhvata trudnice, vec ce ti se porodiljsko racunati po njegovim odredbama. Ako radis vezano 18 meseci, dobijaces normalno naknadu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da, poceo je 1.7. Da se primenjuje. Ali on me obuhvata trudnice, vec ce ti se porodiljsko racunati po njegovim odredbama. Ako radis vezano 18 meseci, dobijaces normalno naknadu

Maki totalno je pitanje samo zato sto me zanima pa kad god stignes ili saznas odgovori, a mrzi me(citaj nemam kada) da citam zakon...da li znas ako zena ima dve trutrudnoce jednu za drugom odn.radi ili ne radi par meseci izmedju porodiljsporodiljskog i nove trtr.(u sustini koliko vidim nebitno da li je kao trudnica radila) sta se tu gleda onda? Cisto hocu da vidim sta nasa drzava kaze ima li smisla radjaradjati decu jedno za drugim i pored prethodnog staza od x godina...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hello

Obavila kontrolu kod endokrinologa. Da pijem Glucophage do kraja 12. nedelje, u 20. ogtt pa na kontrolu. Podigla neke rezultate. Povisena mi antitela na neke viruse, herpes simplex, rubela i citomegalo. Trk kod infektologa bez uputa, samo zamolim da mi pogleda, da ne poludim do ponedeljka. Kaze odlicni su rezultati, to znaci da imam imunitet, da sam te viruse prelezala nekada u zivotu, ne bi valjalo da je sveza infekcija. Usput do tada sam i procitala za IgG i IgM ali hajde da ipak odem. Moram pomeriti vreme bockanja, stalno dajem sebi inekcje po wc-ima po klinickom centru. Danas sam se tako izgleda lose ubola da me boli i pecka ceo dan i kao da se stvorio cvor. Samo sam tortu danas, i to nisam nafilovala, sad planiram. Sve ostalo sam ostavila za sutra, propascu. I za nedelju nam se najavili neki gosti, divno. Danas po klinickom na sto mesta, uspela sam na kraju i da odem detetu po otpusnu listu i do pedijtarije, hocu da prebacim karton blize.  Gledam kad vec idem do kraja da zavrsim sta god mogu. Mm je danas uzasno nervira i to vise puta, doslo mi je vatru da bljujem kako sam bila besna. Nadam se da ce sutra biti bolji dan.

Cvrky, odmarala sam u sredu i cetvrtak. Ne vredi ja kad vidim da mi nije dobro, nema zezanja.  Sad se hvala Bogu bolje osecam.

Gde ste ostale trudnice? Spisak je podugacak, a ovde se jako slabo pise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da vas pozdravim... :) 

dugo nisam bila ovde :) vecinom vas ne znam :)

evo ja brojim sitno, imam zakazan cr za 20.09...nadam se da ce bar dan dva krenuti ranije jer sam na kraju snage.. :)

inace cekam blizance, decaka i devojcicu... 

Poljubac za sve

miliccam, blesava, .Naja. i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki totalno je pitanje samo zato sto me zanima pa kad god stignes ili saznas odgovori, a mrzi me(citaj nemam kada) da citam zakon...da li znas ako zena ima dve trutrudnoce jednu za drugom odn.radi ili ne radi par meseci izmedju porodiljsporodiljskog i nove trtr.(u sustini koliko vidim nebitno da li je kao trudnica radila) sta se tu gleda onda? Cisto hocu da vidim sta nasa drzava kaze ima li smisla radjaradjati decu jedno za drugim i pored prethodnog staza od x godina...

Ako imas vezano 18 meseci pre tih trudnoca onda dobijas normalnu nadoknadu. E sad to sam ja shvatila. Otisla sam na porodiljsko pre primene novog zakona pa ga nisam videla u praksi. Koliko sam razumela priblem su samo situacije kada zena nije imala vezanih 18 meseci radnog staza pre otpocinjanja koriscenja trudnickog bolovanja, ako ga koristi, jer joj se posle za te mesece u kojima je bila na trudnickom racuna nula. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ako imas vezano 18 meseci pre tih trudnoca onda dobijas normalnu nadoknadu. E sad to sam ja shvatila. Otisla sam na porodiljsko pre primene novog zakona pa ga nisam videla u praksi. Koliko sam razumela priblem su samo situacije kada zena nije imala vezanih 18 meseci radnog staza pre otpocinjanja koriscenja trudnickog bolovanja, ako ga koristi, jer joj se posle za te mesece u kojima je bila na trudnickom racuna nula. 

Cimerka iz bolnice kad sam se poradjala sa T, ocekuje trece dete (eto vidis ima hrabrijih...ili ludjih od nas :lol:) u martu i i bas smo juce pricale o tome kako sad mozda i nastrada jer je svaski put ostajala trudna tokom porodiljskog i i nastavljala trudnucko . Ali ako bude kako kazes bice joj ok.

hvala :*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro kam :babymommy:

Mi imamo kontrolu u utorak,frka me malo vata,ali jbg videcemo sta dr kaze

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo pozitivno razmisljaj! 

Sigurno ce biti sve u redu! Pozitivan stav i pozitivne misli su najbitniji! Ja sam sigurna da nemas razloga za brigu ovaj put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobar dan. 

Mene danas sve mrzi a toliko toga treba uraditi! 

Kako ste vi?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja kod sveki i nisam oka sklopila,pre 5 sam se probudila,neudoban mi krevet,a bebac na kicmi....inace krevetac ozuljan,sad se premazuje lakom,polako se spremamo za vatu:wub:

Ma samo da izguramo do 7og meseca...ima li ko iskustva sa prevremenim porodjajem?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.