Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Da li neka od vas razume ovo oko placanja trudnickog,malo sam se pogresno bila izrazila?

Pitaj draga. Ako mogu pomoci cu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila sam po rezultate krvi,urina i biohemije...biohemija mi malo losa,a ne znam koliko je lose :

ukupni proteini: 5.5

urea: 2.2

kreatinin: 45.0

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa jel pisu referentne vrednosti?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam,sad razmisljam,miskim na opasak za pecivo?

Da, sa praskom za pecivo umesto kvascem.

Opet sam se danas izgnjavila po gradu, ceo dan provedoh. Isla jutros davala krv i urin z akontrolu kod ginekologa, pa isla do klinickog centra da vidim za neke analize u centralnoj laboratoriji, pa do poreske dva puta, pa juri kuci, spremaj K za skolu, pa posle skole ponovo do grada do sOcijalnog, pa da iskupujem svasta, pa u laboratoriju, pa po K u skolu. Mi smo tek sad rucali. I nmg vise ovako, suvise maltretiram ovu bebu, treba i meni i njoj malo bar mira. Dvesta na sat sam, a najgore od svega mi je sto nocu skoro uopste ne spavam. I neredovno jedem. Sad sam se prezdrala, posle kompletnog rucka sam pojela knedle sa sljivama 5 komada. Idem u krevet!

Gde ste trudnice, pisite malo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Uf Kam, kad vec i sama osecas da ti je previse uspori malo, cuvaj se sad, raspodeli obaveze. 

k a m voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Rrferetne vrednosti su za:

ukupni protein 63-83 meni je 55

urea 2.5-7.2 meni je 2.2

kreatinin 50.0-100.0 a kod mene 45.0

KKS:

hct 0.360-0.480 a meni 0.337

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja kam ko i ti ovih dana,ali danas sam resila da malo lencarim,preterala sam ovih dana pa sam sinoc jedva hodala od bola stidne kosti i kicme.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam ok. Od kako je zahladilo,ja sam ozivela. Nema niskog pritiska....nema pospanosti. Samo mi dete uzasno nedostaje. Nisam navikla bez njega. Ali juce je dosao pun dozivljaja sta su jeli,kako su se igrali,skim se igrao,kako je spavao,kako je devojcica.plakala i on se uplasio kad je spavao. Sad lencarim,gledam tv. Kasnije su da peglam i sredim kupatilo. Ostalo sam juce. Sutra idem konacno na pregled.

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam vec navikla,jer U ide vec 3 godine u vrtic,taman dok je ona tamo ja obavim sve sto imam

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

i ja isto cu tako,ali opet mi nedostaje i dok se naviknem....odvedem ga i jedva cekam da idem po njega. Svakako kad dodje beba ce biti posla. Bicu iscpreljenija,nenaspavanija....tako da sigurnk cu se navici. Cvrky koliko placas expertni?

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vako utvrdjivanje bilo 4000din,kontrola i dabl (bez vadjenja krvi) 5000din i sad mi svaki pregled 6000din,mada ja jos imam i sat voznje za bg i sat nazad tako da je tu jos i gorivo i naplatna rampa :) 

mnogo je,al bitno mi da ja budem ok i moja beba

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

utvrdjivanje trudnoce?

Pa nije 6000din ouno. Mislim jeste kad moras da placas svaki pregled ali ja ako dva puta a realno nece trebati vise. Ici cu u 20-oj nedelji i negde u 30-oj. Cisto da vidim da je sve u redu. Gledala sam cenovnik Euromedik 7000din je 4d i isto toliko expertni. 

Inace i cemu je razlika izmedju 4d i expertnog? Tj da li da zakazem i to i to ili je dovoljno samo expertni? 

I da,sad citam da expertni treba idraditi i u 12nedelji,ja sam od sutra ili od ponedljka 12nedelja(po uzv ponedeljak a menstrauciji sutra) da li da idem i sad ili ne?

Izmenjeno od strane KruelaDeviL

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@KruelaDeviL Ja sam u ns placala 8000 ekspertni. A kad zakazujes trazi eksp.jer to njima oznacava kakav je pregled: detaljnost i sta sve treba da se pregleda. 4d je dimenzija odn.vrsta ultrazvuka i podrazumeva se pri ekspernom prehledu. :*

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

slobodno zakazi expertni sad,da dr vidi nabore,rukice i nogice,kicmu,dotok krvi,posteljicu...sveee.na 4d ti se samo vidi kako beba izgleda,a u 12toj nedelji izgleda ko mali vanzemaljac :)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gde ste trudnicice!

Tacno sam znala da sam preterala. Jutros braonkasto brljanje opet. :( I bolovi onako kao mentrualni grcevi, stomak, krsta.. Stavih utrogestan i celo prepodne sam prelezala. Sad ustala da K spremim za skolu. To je bas onako diskretno, krem-braonkasto i nije obimno ali mi bas nije trebalo. Sad je deda odvezao, gledacu da posle odem ja da je uzmem ali cemo isto kolima. A popodne imamo rodjendan i bas bi mi bilo zao da ne idem.  Ako mi bas bude lose poslacu mm i decu. To je kod mog brata i snaje, pa sam bas planirala da se vidim da familijom, da se ispricamo. Svi imamo malu decu i uvek bude super. Videcu jos.

Sto se tice UZ, imala sam samo 2 do sada. Jedan u 4. nedelji da se utvrdi da je plod u materici, da bi pocela da primam terapiju od hematologa. A drugi u 6. i tada smo culi otkucaje. Sad ne znam kada ce mi moja dr raditi izmedju jos uz, ali u 12. planiram da zakazem privatno ekspertni. Posebno sto dabl ne radim, kao ni amnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m a otkud neradis ni dabl ili tripl? Jbg nisam ni ja u cvetu mladosti,samo izgledam ko da mi je 20,a inace u maju sam napunila 31...amino dr nece da mi radi,ali mi radio i dabl i tripl

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa dr mi ga nije ni ponudila, sad sam u kategoriji kad mi nudi samo amnio. A i da mi ga je ponudila ne bih ga radila. Bio bi sigirno los zbog godina.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma amino nema potrebe da se radi kad znas sta je uzrok...ja sam bila srecna kad sam videla krv da mi ide iz vene,frka mi od vadjenja krvi za porodjaj,tad ni kap nije htela da krene,jedva mi izvadili kad su na kraju uboli infuziju

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ceo dan sam u krevetu. Nisam otisla na rodjendan. I sad ponovo malo ali od popodneva rozikasto. Bas sam se smorila. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,pogledaj cenovnik klinike Papic ili ako poznajes nekog ko ima karticu za popuste u Euromedik onda ti bude 40% svaki pregled jeftiniji.Ja sam platila (bez popusta) pregled 3500din u 17ned kada sam bila u Bg.Inace,imala sam preglede u 7ned urvrdjivanje t 30e i svaki naredni mi je bio 25e.Zatim u 12,17,23,29,36,i onda ctg i poslednji u 40nedelji.Sve sam isla kod istog doktora.Mozda nije bilo potrebe da idem toliko cesto ali ja sam jedva cekala da prodje 6ned na koliko mi je zakazovao.Mnogo naplacuje taj sa Banovog Brda cak 6000din ili meni mnogo deluje

Sto se tice testova odradila sam samo dabl i dr je rekao da je odlican,zbog godina tada sam imala 30 hteo je cisto preventive radi da odradimo i trpl ali ja sam bila u Bg i nisam radila.Ni u CG nakon 36-e godine ne rade dabl ni trpl vec salju na amnio i ne znam cemu to kada se ceka cak 6nedelja na rezultat

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela,pogledaj cenovnik klinike Papic ili ako poznajes nekog ko ima karticu za popuste u Euromedik onda ti bude 40% svaki pregled jeftiniji.Ja sam platila (bez popusta) pregled 3500din u 17ned kada sam bila u Bg.Inace,imala sam preglede u 7ned urvrdjivanje t 30e i svaki naredni mi je bio 25e.Zatim u 12,17,23,29,36,i onda ctg i poslednji u 40nedelji.Sve sam isla kod istog doktora.Mozda nije bilo potrebe da idem toliko cesto ali ja sam jedva cekala da prodje 6ned na koliko mi je zakazovao.Mnogo naplacuje taj sa Banovog Brda cak 6000din ili meni mnogo deluje

Sto se tice testova odradila sam samo dabl i dr je rekao da je odlican,zbog godina tada sam imala 30 hteo je cisto preventive radi da odradimo i trpl ali ja sam bila u Bg i nisam radila.Ni u CG nakon 36-e godine ne rade dabl ni trpl vec salju na amnio i ne znam cemu to kada se ceka cak 6nedelja na rezultat

Svuda se ceka na rezultat amniocinteze. Prosto je takav postupak. Ceka se oko 4 nedelje a radi se tek posle 16. A ko nece- moze da odbije, moze da radi Nifti, da radi horiocintezu od 10. nedelje, da se uzda u dabl itd. Dabl i trip su statisticki testovi i pouzdani su 80%. To znaci da 20% nisu pouzdani. Samo su dodatak koji dr daje jos jedan pogled na trudnocu a ne nesto na sta se dr oslanja. Amniocinteza, sa druge strane, pouzdana je vise od 99%. Na nju se dr oslanjaju i u nju pouzdaju.

snowhite i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni nije pino kad sam ovde u ru davala 5500 dr,koji mi nije ni uradio expertni kako treba,tj nije se potrudio da vidi bilo kakvu anomaliju,sem da bebi broji prste

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bitno samo da odrade kako treba taj expertni....u prosloj trudnoci nisam isla,nisam se ni raspitivala kako to izgleda ni nista...idem sad do dr pa cu da ga pitam kad da idem.

inace moram da vas pitam jer je caskaliste 3-4 slabo aktivno...V danas 3.dan ide u vrtic. Vaspitacica ne rekla da sa njim nema problemaa(u smislu da ne place) i da se igra sam. Prvo sam brinula sto se igra sam ali reko ajde tek dva dana ide jos ne poznaje decu...ali vec drugi dan se upiskio u krevet nocu. Plasim se da ima veze sa vrticem,da se plasi ili nesto a da prozivljava nocu. Mislim placu i druga dece....jedna mama kaze da su do 9h plakali juce. Verovatno je i normalno...ali on davnk nije mokrio u krevet. Ili se probudi i ttazi da piski ili ujutru obavi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je bitno samo da odrade kako treba taj expertni....u prosloj trudnoci nisam isla,nisam se ni raspitivala kako to izgleda ni nista...idem sad do dr pa cu da ga pitam kad da idem.

inace moram da vas pitam jer je caskaliste 3-4 slabo aktivno...V danas 3.dan ide u vrtic. Vaspitacica ne rekla da sa njim nema problemaa(u smislu da ne place) i da se igra sam. Prvo sam brinula sto se igra sam ali reko ajde tek dva dana ide jos ne poznaje decu...ali vec drugi dan se upiskio u krevet nocu. Plasim se da ima veze sa vrticem,da se plasi ili nesto a da prozivljava nocu. Mislim placu i druga dece....jedna mama kaze da su do 9h plakali juce. Verovatno je i normalno...ali on davnk nije mokrio u krevet. Ili se probudi i ttazi da piski ili ujutru obavi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda ti se toliko premori da mu tesko da se probudi,da je u strahu nekom ne bi ti hteo ici u vrtic ili bi plakao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.