Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo nije lose, hvala na pitanju. :D Malo sam zivnula popodne. Svaka frka oko mog zdravstvenog stanja utice i na moje raspolozenje, da ne kazem psihu. :D

Resila sam sledece nedelje da se razletim po dr, a treba i grdne analize da uradim sto za ginekologa sto za hematologa.. Sutra odmaramo.. pa ponedeljak udarno. I krece skolaaaa :o

blesava i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nikad necu zaboraviti kad mi je neki balavander na Adi dobacio dok je prolazio - pomeri se DEBELA. A ja u osmom mesecu trudnoce. Znaci sad bih ga tukla kad bih ga srela, a pre pet godina je to bilo.

blesava, k a m i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su samo u prvoj trudnoci govorili to "debela". Nije me pogadjalo, samo bih se nasmejala i rekla: nisam debala samo sam trudna. Pa ljudima moras tako. Neki su debeli i bez trudnoce. Ajte molim vas.

U prvoj sam stvarno bila strasna, babica se isprepadala kad me videla i pitala jesam li sigurna da ne nosim dvojke. Inace babica sa 40 god staza i pred penzijom. Stomak mi je bio ogromaaan, samo sto ne eksplodira. Jer sam niska, pa je jos izrazajnije bilo. U drugoj sam zatrudnela sa 42 jer sam drzala strogu dijetu zbog K alergije dok sam je dojila, malo se i ugojila, stomacic mi je bio kao loptica, sve ostalo mrsavo. Izmedju trudnoca stomak kao 5,6 mesec zbog moje lose probave, kandide, naduvanja..ali moja zaova i ja kad se pogledamo iste stomake imamo i uvek ih prokomentarisemo jer smo isto gradjene. Uski kukovi, a stomak ide napred. I tu smo nagde i sa gradjom, ona se sad malo popravila, oko 50 je, a bile smo iste. Nemam problem da prokomentarisem sebe, a izbegavam druge, sem najblizih. Mm ima stomak i ne smeta mi. Sveki je isto kao nas dve 47-50 kg, moja mama je jedino zena i po. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Nesto nam se svidja u ovom drugom trimestru:baby: da mi obrnemo po jos jedan krug:)

Svidja nego sta :)

Da se nisam na cr porodila mozda bi razmisljala od nove god o drugoj bebi.Ipak cu jos malo 31god a tek mi je prvo.Mozda sledece godine u ovo vreme,Boze zdravlja do tad :)

Nisam ja ni sad debelo debela sa 56kg ali imam siroke kukive,metar i zelja da porastem svega 155cm pa delujem da imam vise.Ili sam ja sebw navikla na manje kg i velicinu odece xs s pa mi se sad cini m veliko.

Pomalo mi nedostaje da budem trudna i debela :)

Izmenjeno od strane JednaHana
blesava, mmaka, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

svakako,nije lepo ni kulturno uopste trudnici govoriti ni kako je stomak velik i da li si sigurna da si samo 3.mesec ili da li si sigurna da nisu trojke,dvohke i slicna pitanja ali nije lepo kako ti je mali stomak i ostale nebuloze. Kolika si,puci ces,ja sam takav imala u 3.a ti vec 6. Svaka trudnoca je prica za sebe,svaka beba...mene ne vredja kad mi tk neko kaze,ali.mi je zao. Svesna sam cinjenice da imam preveliki stomak ali sta cu?! 

Sta imas od toga uopste kad  esto tako kazes.?!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne opterecuj se toliko oko oko toga.Vazno je da sa bebom prvo bude sve u redu.Uzivaj u trudnoci ❤

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene moji zovu debela od milja pa se i neljutim,navikla :lol:

Ja imam gradju ko pescani sat pa mi zato odgovara da imam oko 53-57kg,a ja sam sad na 70kg,a tek peti mesec

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

To je drugo...mad znas da to neko kaze odmilja. Mene su drugarie tako zvali,ali ja to svakako ne volim.

e inace ujutru mi nije takav tj toliki. Ali cim rucam odmah....peciva mi skode,lupa mi srce od njih,naduvaju me pa onda izbegavam. Pocela sam ujutru samo jogurt ili bananu i sl.ali cim jedem malo vise odmah ovakav. 

inace sin od kucnih priatelja(2god)ima ovakav stomak,oblik i tako veliki i otlrivena mu je celijakija. Zato ja i brinem. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mlecni proizvodi nadaju stomak jako dosta,mleko i jogurt,meni se uvek naduva stomak od toga...ja ujutru jedem ovsene pahuljice i jogurt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, imas li problem i sa stolicom ili samo sa naduvanjem? Da li to bude samo od neke hrane ili od sveg? Da li si proverava stolicu na Kandidu? Ona moze da da ta naduvavanje stomaka, bar je kod mene bio slucaj.

Mi se naodmarali, popodne nasetali, sad kupanje i pakovanje u krevet. Iskreno i ja jedva cekam. Sutra cu poraniti da vidim moze li da me primi gastro, da zamolim. Posle u 1 vodim dete kod orl na kontrolu, pa kod opste prakse za sebe. Pa u pola 5 prijem prvaka. Samo cu da jurim i to s kraja grada na kraj. Iskreno umorna sam od svega.

Veceras se iznervirah zbog komsiluka. Smeta im nas pas sto ga pustamo da ponekad izlazi. A svima razgradjena dvorista ili ako nisu obavezno kapije sirom otvorene.  Pa sta hocete. Kao plase ga se deca jer je veliki. Ma nesto sam naelekrisana danas.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam naelektrisana svaki dan jer moram minimum 20x niz stepenice i uz,jer ulaz od zgrade mora biti zatvoren,a U nema snage da otvori

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E dobre su stepenice za misice karlicnog dna. Mi smo do prosle godine ziveli na cetvrtom spratu bez lifta i bas mi je bilo zabavno posebno kad su deca bila bebe.

Sta bese sme od cajeva da se pije u trudnoci?

Pila sam ovih dana nanu, prijala mi je stomaku. Ali skuvam slabiju, jednu kesicu na celo vece lonce. Koliko znam sme nana, kamilica, sipurak i to je to. Znam da ne sme zalfija, hajducica, persun, uva, ali ni maticnjak, majcina dusica, hibiskus.. Sta bese jos sme?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni inace stomak poceo vec da se vidi. E sad sto zbog mojih creva komplikovanih, sto zbog kile jer je deformisan. A sad gledam, tek smo 7.nedelja.

Uzbudjena sam zbog sutra, kao da ja krecem u skolu (i krecem :D)

Venera, broccoli i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, nisam nikad. Ne znam ni dal sme da se pije u trudnoci. Ali znam da uz njega ne smeju da se piju nikakvi drugi lekovi. Moram u ponedeljak kod dr da odem i da alarmiram, da trazim da mi da da proverim stolicu na sve zivo, da uzmem da gastrologa uput.. grdno se pokajah sto nisam juce otisla, radila je prepodne, u ponedeljak radi popodne. A ova gastro kod koje bih radi ponedeljkom prepodne pa se onda nikako ne uklapam. Skontah da mi izgleda zug nije ok, jer sam jutros jela kajganu i odmah je krenulo. Pre neki dan posle przenica, a pre neko vece posle nekih masnih kifli. Ne znam koliko je hitno ako je zuc. A mozda je i neka infekcja, neka bakterija, pojma nemam..

odlican je..ja malom dajem kad ga muci stimak i bukvalno jedna kapsula resi problem. Bas pitaj. Jesi radila koprokulturu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni bi bilo super da mi se od tolikih stepenica nestegne stomak i nekrene da boli...sinoc me zabolela stidna kost kao da je krenuo da stiska da izadje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,nisam. Ali jednom sam radila zbog zatvora koprokulturu i bilo je sve ok. A i tada mi se naduvavao stomak. Stolica mi je normalna. Redovna,jednom dnevno,nije proliv nije tvrda jije zatvorm sve u redu. Razmisljala sam da radim test iz krvi za netoleranciju na hranu aki nekako mi deluje da li zaista moze da se peoveri iz krvi netolerancija? Ne znam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa moguce da moze,ako moze da se radi Ihg za alergije

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Iskreno nesto ne verujem u te testove intolerancije. Mozda samo moja predrasuda.

Nasetala sam se danas, crkla sam. Od jutros u 7, dosla kuci u 3, pa u  pola 5 vec u skolu. Raspala sam se bukvalno. Bolje da ne pisem gde sam sve stigla. Sreca pa se dobro osecam , tj kao i da nisam trudna i sve mogu. Ali nekad bas maltretiram ovu bebu.

Uglavnom posle 4,5h cekanja primila me gastro. Dala mi gomilu analiza da odradim. Ali kaze i ako nesto bude pozitivno, nece me leciti. Jos nece ni raditi kad mi sve to stigne, bice na odmoru. A kosta para.. Ali moram da odradim, bar da znam sta mi je.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, probaj da izbacis sve sto ima kvasac. Mene jako naduvava. Npr przeno testo i takve stvari.. budem kao zaba bukvalno. Probaj neko vreme da jedes sa pzp pa vidi ima li razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,pzp? :D ne znam tacno znacenje. Izvini,moras da mi pojasnis.

 

Jaooo hocu da umrem od dosade i nedostajanja mog deteta...jos 3h...ne razumem kako neke majke.mogu da ostave dete,ja umirem vec. :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da li neka od vas razume ovo oko placanja trudnickog,malo sam se pogresno bila izrazila?

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

makijana se razume najvise.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

kam,sad razmisljam,miskim na opasak za pecivo?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.