Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Da li je realno da mi se sada u 37 i po pojavljuju bubuljice koje nikada u zivotu nisam imala? Istripovala sam alergiju na lekove, ujed necega.. ali moji me zagledali i kazu bubuljice. :huh:

Kam, ja sam u prvom tromesečju izgledala kao da me je osa napala. Do 13.nedelje kao tinejdžerka u pms-u. Koristila sam utrogestan pa ne znam jel to ili hormoni, ali sve je prošlo oko 14.nedelje i do kraja nisam imala ništa.  Polako, procice i to.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me. Nacekala sam se kod dr, ali vredelo je. Sesta nedelja, beba 3.4mm i culi smo srculence. :wub: A toliko sam bila napeta pred ovaj pregled. I dr se iskreno obradovala, kaze dace Bog da ovaj put bude sve u redu. Dobila gomilu uputa za KKS, urin, krvnu grupu, viruse (hepatitisi, hiv..), torch (a bas pre neki dan komentarisem da to nisam nikad radila, sad kad sam dobila uput nesto mi se i ne radi iskreno), i za briseve. Da se vidimo za dve nedelje sa rezultatima. Prepisala mi je Fraksiparin 30 kom, ali tek u petak da podignem jer jos imam za 5 dana. Utrogestan imam, za gvozdje joj referisala sta se desilo. Pitala me je za amnio, ja rekoh ne, necu da radim. Hocete prenatalne testove? Ne, necu nista. Dobro, upisala u karton odbija amniocenetezu i samo mi rekla nista sledeci put da mi samo potpisete da odbijate, ja rekoh nema problema, potpisacu. Nadam se da je ta prica gotova. zanimljivo da mi dabl nije mi pominjala, verovatno zbog godina. Sad sam u kategoriji (37 god) kad dabl i ne nude, nego samo amnio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Super za srculence:wub:

Ja imam po telu u trudnoci,nekad vise,nekad manje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam super za srce :)

mene izludelo danas starije dete....toliko cmizdravo dete nisam upoznala. Place za sve. Bukvalno. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam super za srce :)

mene izludelo danas starije dete....toliko cmizdravo dete nisam upoznala. Place za sve. Bukvalno. 

aaa pa imamo isti problem hahhaa i moj mali to voli da radi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m zaboravih ti reci da na prvom pregledu kod dr rekao je da nema potrebe da radim amino,jer prosla beba nije imala nikakvo genetsko oboljenje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

aaa pa imamo isti problem hahhaa i moj mali to voli da radi

strasno. Danas sam bila kod zubara i posle sam dosla kuci i dala mu flasicu sa vodom sto sam nosila. On dok je pio vodu,pio je. Posle je je krenuo kako popuje gutljaj tako vrati sa pljuvackom unutra. 5 puta mu lepomkazem nemoj da pljujes u vodu.  Nemoj da to radis. Nemoj da pljujes u flasicu,to nije lepo. Nemoj. Nemoj ti da radis. Nemij da pljujes. Posle svega uzela sam flasicu i prosula vodu. Toliko je plakao da uzas. 30min. Cak je krenuo da se baca. Tu sam vec vikala. Inace sam ga upozorila da cu mu prosuti vodu ako nastavi. I tako uglavnom uvek za sve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mali je i nerazuman. Nista nije neobicno takvo ponasanje. Moja mladja se i sad ponasa ponekad tako. A u novembru ce 5, onda mozes da zamisli u kakvom stanju su moji zivci.

Ja sam prethodnu noc jedva prezivela. Ponovo gadna dijareja. Bas sam se zabrinula. Medjutim danas i baba i deda dobili tako da je verovatno neki virus. Kazem im sad mi je lakse kad vidim da ste i vi bolesni. :D Danas sam ok, jedino sto prespavah dan. Dvaputa sam spavala po 2h. Ih da mi je opet ona infuzija, kako sam samo zivnula u cetvrtak od nje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene pocinje stomak boleti,nista da izaziva paniku ali zna sa desne strane kao ukljesteni misici da me boli i malo dole kai jajnici da me probadaju,a bebac samo skakice po stomaku:)

Svako vece zaspim ko klada :lol:

A sto se dece tice,U je nemoguca,usli smo u fazu svadje,odgovaranja i da mora biti kako ona kaze ili je haos i smak sveta,a ima 5,5 godina

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Znam,nego vise puknem zato sto.moja mama koluta ocima i vidim da je nervira dreka. Inace ona je najnervoznija osoba na svetu. Ljuti se kad kazem nesto a ne prihvata istinu. Kad sam rekla da me je ismejavala pred sestrom od tetke kako njena cerkica lepo trazi da ibrise ruke od mandarine a ne ko ja pola kauca isprljam. Navukla mi je samo nepistovanje sebe i mnogo manjka samopouzdanja i to tek pocinjem da budem svesna. A ljuti se za takve stvari i prevrce ocima za ovako nesto i onda utice samim tim i da se ja iznerviram samo ubog riga sto me nervira sto se.ona nervira. Ali ne mogu da ne odkazim kod nje....majka mi je. 

Kam,kod nas takodje hara virus.dosta lako da je virus i kod tebe. 

Kako ste danas? Ja sam presrecan sto sam zavrsila kod zibara sve. Sad samo za 6meseci kontrola i skidanje kamenca. Kaze nemam mnogo,tek malo ali da se to resi u 6,7mesecu da budem na miru.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moji zubi su jezivi,cekam da prodje sve pa onda polako skidanje kamenca sredjivanje desni i vadjenje sto nevalja

Moja me smiruje kad puknem na U,sve sto brat i ja nismo smeli ona joj dopusta i onda stalno svadja i sukob misljenja oko vaspitanja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

strasno. Danas sam bila kod zubara i posle sam dosla kuci i dala mu flasicu sa vodom sto sam nosila. On dok je pio vodu,pio je. Posle je je krenuo kako popuje gutljaj tako vrati sa pljuvackom unutra. 5 puta mu lepomkazem nemoj da pljujes u vodu.  Nemoj da to radis. Nemoj da pljujes u flasicu,to nije lepo. Nemoj. Nemoj ti da radis. Nemij da pljujes. Posle svega uzela sam flasicu i prosula vodu. Toliko je plakao da uzas. 30min. Cak je krenuo da se baca. Tu sam vec vikala. Inace sam ga upozorila da cu mu prosuti vodu ako nastavi. I tako uglavnom uvek za sve. 

daaaaa total a ludnica. Vidis, ja kazem malom nemoj tu da skaces jer ces polomiti glavu, i on nastavi da skace. Ja ponovim dva puta i onda dreknem i on poslusa. To sa bacanjem nisam imala susret, i nezelim. Nemoj da se osetis uvredjenom, al to je bas ruzno. Ja sa malim idem na pricu sve, ima on “strah” od menepa zna da kada se razderem to je granica

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U je znala iz besa glavom da udara svugde,znala je da se iz besa namerno zaleti i udari u zid,al to je bilo oko 2ge gidine...sad malo shvatam njen bes i nezadovoljstvo,njen otac i ja smo se razisli prosle godine,sadasnji mm i ona se obozavaju ali ona ipak trazi oca i onda je to neki bunt 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,kod nas takodje hara virus.dosta lako da je virus i kod tebe. 

 

Jeste samo ne znam kako ovoliki virusi mogu da uticu na bebu. Dve nedelje mi je trajao onaj prvi, odmah se nadovezao sad stomacni. A od jutros mi K kaze da joj je ponovo procureo nos. Super!

Ja nisam 10 godina zivela sa roditeljima, e sad zivim. I njima najvise smeta kad vicem na decu, ali ne interesuje me. Posebno kad svi sednemo da rucamo, e tad mladjoj pocinju da rade bubice, ja da vicem i svima preseda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja zivim u stanu ispod mojih,a problem je sto od mm otac sve dopusta,a mama njegova zna,a i moja mama joj dosta dopusta i onda nastaje haos

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruzno je,znam. Ne dozvoljavam mu. Ali realno ne vredi ni kad se derem ni kad lepo pricam a za bacanje i valjanje je dobio i po dupetz par puta i ni to ne vredi jer se jos vise uznemiri. Ne vredi ni ako kuliram jer se dere i nastavlja po svom ionako. Mogu samo da se nadam da ce proci i da je faza.

mi zivimo sami ali spavam kod mame kad mm radi nocnu.

inace imam zelwni sekret. I ne prijatan miris. Obucem nesto.i za dva sata se usmrdim. Sutra idem da radim cerv.bris da vidim sta je. Garant neka bakterija. Samo me strah da se ne provuce na bebu....da se nesto ne desi. Mislim ja razmisljam kako je sudjeno tako ce biti ali opet. Ne znam da li mogu da radim nesto u medjuvremenu da pomognem sebi sa tim sekretom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ruzno je,znam. Ne dozvoljavam mu. Ali realno ne vredi ni kad se derem ni kad lepo pricam a za bacanje i valjanje je dobio i po dupetz par puta i ni to ne vredi jer se jos vise uznemiri. Ne vredi ni ako kuliram jer se dere i nastavlja po svom ionako. Mogu samo da se nadam da ce proci i da je faza.

mi zivimo sami ali spavam kod mame kad mm radi nocnu.

inace imam zelwni sekret. I ne prijatan miris. Obucem nesto.i za dva sata se usmrdim. Sutra idem da radim cerv.bris da vidim sta je. Garant neka bakterija. Samo me strah da se ne provuce na bebu....da se nesto ne desi. Mislim ja razmisljam kako je sudjeno tako ce biti ali opet. Ne znam da li mogu da radim nesto u medjuvremenu da pomognem sebi sa tim sekretom. 

U pocetku trudnoce to hoce. Podlozna si infekcijama. Odradi bris pa ces videti. A uvek mozes one gynophilus-vaginalne-kapsule da koristis

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky :wub:

ne znam da li mi verujes da da ja imam takav stomak uvece. Vec sam pocela da tripuje.celijakiju.... -.-

Maki,kakve su to kapsule,mogu na slobodno? Bas cu pitati sutra ako mogu da uzmem. Idem svakko odmahnunutru bris da odradim a taman za 5 dana ce biti rezlutati i taman da to nosim na kontrolu sve.

Kao da me boli i stomak dole,kao upala. Oprala sam se decjim sapunom i kamilicom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky :wub:

ne znam da li mi verujes da da ja imam takav stomak uvece. Vec sam pocela da tripuje.celijakiju.... -.-

Maki,kakve su to kapsule,mogu na slobodno? Bas cu pitati sutra ako mogu da uzmem. Idem svakko odmahnunutru bris da odradim a taman za 5 dana ce biti rezlutati i taman da to nosim na kontrolu sve.

Kao da me boli i stomak dole,kao upala. Oprala sam se decjim sapunom i kamilicom. 

Kad uradis vaginalni i/ili cervikalni kupi neki vaginalni probiotik i stavljaj do kontrole kod gin. Mozes i kantarionovo ulje da nakapas na ulozak. Cim je zelen i neprijatnog mirisa-najverovatnije vaginoza. Poremetila se vag flora i podivljale bakterije. Resice se komb vaginaletama ali neka dr prepise. Nece nista biti bebi. To sto te boli je zbog infekcije. Nemoj deciji sapun, on je agresivan. Vodu sa hipermanganom ako imas, bolje resenje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky :wub:

ne znam da li mi verujes da da ja imam takav stomak uvece. Vec sam pocela da tripuje.celijakiju.... -.-

Maki,kakve su to kapsule,mogu na slobodno? Bas cu pitati sutra ako mogu da uzmem. Idem svakko odmahnunutru bris da odradim a taman za 5 dana ce biti rezlutati i taman da to nosim na kontrolu sve.

Kao da me boli i stomak dole,kao upala. Oprala sam se decjim sapunom i kamilicom. 

To je kao probiotik. Da vrati vaginalnu floru. Mozes slobodno te

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam osecaj da mi utrogestan malo pocinje smetati,uvece kad se tusiram pocnu usnice da me svrbe,a preko dana nista,koristila sam sad neke vaginalete koje idu jedna na 4 dana i ima ih 2,zaboravih kako se zovu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad se smirio neprijatan miris i sekret.Svakako videcemo u sredu idem kod lekara sa rezltatatima. Probacu taj kantarion a sredu cu ga pitati za vaginalete.

juce svekrva puta da li sam sigurna da sam samo 2.mesec. rekla sam joj da nije lepo da to.pita i da nije u redu pitati i pricati tako. Tu je je.pocela kao ne nemislim da si se ugojila nego imas veliki stomak. Reko ja stomak imam i od pre trudnoce,jer imam naslage,imam sala koliko hoces i imam mnogo opusten plus jedna trudnoca iua mene. A oduvek imam ovakav i Kao mala sam imala ovakav opusten i glupav. I sa 48kg. Samo nije bilo toliko sala. To je.od kicme garant. Ali svakako me vredja vise kad mi govore takve stvari. Od sad ko me.pita tako nesto,pitacu ga koliko kosta olan ishrane i treninga posto vidim da su oni u top.formi? :D

Jesam se usvinjila jos pre,ali mante me vise. Necu.ni da me nervira to ali.kad svaki dan cujem,ne mogu da se pravim da ne govore.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.