Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

18+5 sam,nadam se da cu ozgurati do 9og,ali sad hocu da budem spremna bez iznenadjenja,jer bukvalno je isto kao prosli put,samo ne znam da li je posteljica ranije pocela da ima defekte,kad su oni meni tek pred ulazak u 9ti prosli put skontali da nesto nije ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

18+5 sam,nadam se da cu ozgurati do 9og,ali sad hocu da budem spremna bez iznenadjenja,jer bukvalno je isto kao prosli put,samo ne znam da li je posteljica ranije pocela da ima defekte,kad su oni meni tek pred ulazak u 9ti prosli put skontali da nesto nije ok

Jao Cvrky :( drzim fige. Samo odmaraj sto vise, zdrava ishrana i bice valjda ok. Reagovace dr. Verujem da ce biti dobro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuvajte se zene i sto vise odmarajte.Ja sam se bas pazila od pocetka pa sve do 7og m,8 i 9 sam bila ko munja.Cinilo mi se da mogu sve ra uradim.Blago vama sto mozete da smrsate tako brzo posle porodjaja.Ja sam sa 48 na 68kg,nisam jela skoro nista ali eto.Dr misli da je zbog Elevita,jer sam u jednom dobila 5 a u drugi cak 6kg pa mi ih je izbacio.Sada imam 56kg i sva sam u zadnjici a stomak je kao i pre tr.Veca mi briga sto nisam jos uvek dobila a proslo je vise od 2m.Sutra imam kod gim prvu kontrolu posle porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam gladna bome :(

Skinula sam 1kg,ne znam kako cu izgurati ovo,5 obroka,rucak mi bljutav :P tako da ispada 18+5 i 1kg u plusu.Bebac mi zna pritiskati kicmu da me noge pocnu boleti kao da imam trnce u njima.Pritisak mi dosta padne pa me manta.Nije mi fizicki tesko,mogu da setam i stojim dosta,samo izbegavam se zamarati,jer pocne me stomak boleti,ali guram i izguracu sve zbog bebca,bar znam sta me ocekuje pa sam psihicki spremna koliko god da brinem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrki,ako Bog da bice sve to dobro.Polako samo.Jos koji dan i pola t si vec izgurala :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma samo da dodjem do sedmog i milina :wub:

ja ne brinem..bice sve ok..

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cuvajte se zene i sto vise odmarajte.Ja sam se bas pazila od pocetka pa sve do 7og m,8 i 9 sam bila ko munja.Cinilo mi se da mogu sve ra uradim.Blago vama sto mozete da smrsate tako brzo posle porodjaja.Ja sam sa 48 na 68kg,nisam jela skoro nista ali eto.Dr misli da je zbog Elevita,jer sam u jednom dobila 5 a u drugi cak 6kg pa mi ih je izbacio.Sada imam 56kg i sva sam u zadnjici a stomak je kao i pre tr.Veca mi briga sto nisam jos uvek dobila a proslo je vise od 2m.Sutra imam kod gim prvu kontrolu posle porodjaja

Ako dojis nije nista cudno sto nisi dobila. Mozes da ne dobijes dok god dojis. Moj bebac ima 5 mes pa nisam dobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dojila bebu do 13 meseci,ciklus je krenuo kad je beba imala 5 meseci!

Moja kuma je dojila ,ciklus je dobila tek kadje mali napuniogodinu dana.

Sto se pre hormoni vrate u normalu ,brze će i ciklus doći.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmlazavam se ne dojim ga.I to izmlazavanje je na 5-6h kako kad nekad i duze.Videcemo sutra sta ce dr da kaze.Inace sa unutrasnje strane stidnih usana imam dve tacke,jednu do druge kao br 8 i bile su plavicaste boje ravne sa kozom.Pre neki dan sam videla da su sada crne boje i ispupcene.Imam ih odavno i moja dr u Bg je to pratila al nikad nisam saznala sta je to.Takodje imam sutra i skrining grlica pa mi malo frka i zbog toga.

Otisla sam u off.Izvinite.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izmlazavam se ne dojim ga.I to izmlazavanje je na 5-6h kako kad nekad i duze.Videcemo sutra sta ce dr da kaze.Inace sa unutrasnje strane stidnih usana imam dve tacke,jednu do druge kao br 8 i bile su plavicaste boje ravne sa kozom.Pre neki dan sam videla da su sada crne boje i ispupcene.Imam ih odavno i moja dr u Bg je to pratila al nikad nisam saznala sta je to.Takodje imam sutra i skrining grlica pa mi malo frka i zbog toga.

Otisla sam u off.Izvinite.

Dok god proizvodis mleko, kako god, moze da bude da ne dobijes. Bez brige

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, sta kaze dr za te izrasline? Da li trombofije mogu biti uzrok? Moja posteljica je isto bila izmenjena, slabokrvna, prestara, sa hematomom. Beba je zbog nje kasnila u razvoju. Bila sam 20. nedelja, a beba odgovarala 16.

Inace, ne znam sta se desava ali kod mene nikad kraja problemima. Pola dana smo proveli na pedijatrijskog klinici i na infektivnom. M se pojavila prstenasta promena pa smo posumnjali na Lajmsku bolest. Sutra je mm vodi rano ujutru, kroz dnevnu bolnicu ce da urade antitela na Boreliju, pa cemo da vidimo. Nije mi bilo dobro iskreno. I svakoga dana mi nije dobro, jer se svakoga dana nesto desava. Prvo mene ujutru ostavljaju kod moje dr u pola 8. Iskreno se plasim sta ce da mi kaze, da li ce me gledati na uz.. Sta da vam kazem kad sam nasla svesku gde sam sve pisala i studirala kada se video gestacijski mesak, kad srcana akcija.. u prethodnim trudnocama. Ne mogu, treba mi malo odmora.

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m misli da je genetski nesto sa moje strane,jer ja pritom imam miom na materici od 10mm,ko i u svakoj trudnoci,zato me slao na tripl iako je dabl bio dobar,da iskljuci da beba ima neke genetske anomalije...on kasni od pocetka kontroli 4 dana,zato i nedize veliku paniku,ali hoce da prati na dve nedelje pa cemo videti sta dalje i kako cemo,za sada nije pominjao trombofiliju ni nista,ali polako iz pregleda u pregled pa polako,ako treba sta dodatno poslace me da uradim

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bice dobro cvrky, bitno je da si pod stalnim nadzorom, pa onda moze da se lepo reaguje. Ja nisma bila na uz 9 nedelja, jer je moja dr bila preopustena, a da sam otisla mozda bi nesto moglo da se uradi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja sam u prosloj trudnoci bila pocetkom marta i videla da nesto nije ok po izrazu lica dr i samo mi na kartoncic napisao posteljica III stepen u fundusu i to je to,rekao mi dodji za dve nedelje,ja dosla on me posla na color dopler jer beba je kasnila dve nedelje,a posto je to bio petak privatni dr mi zakaze za ponedeljak,mi u subotu vencanje i u nedelju se porodim,tek na obdukciji sam znala da posteljica nije ok,kaze dr da se cvor na pupcaniku nije video,ali da se moralo reagovati odma cim se primetilo da nesto nije ok,na dabl testu mi je cak gledao ceo pupcanik,ali on je sav sklupcan pa se tesko sta vidi,ali sad on bas vodi racuna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Boze :( Pa tuga. Samo da se reagovalo dva dana pre. Strasno mi je zao. Bice sad sve u redu, bitno je da si u dobrim rukama. Dace Bog.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ovaj put verujem da ce biti sve super,trudimo se mm i ja biti pozitivni:)

k a m i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky,meni sad u ovoj trudnoci prvo je kasnilo u razvoju nedelju dana pa pet dana. Sad cemam 03.sept. i kontrolu da vidimo sta je. Ja se osecam normalno skroz. Osim sto sam svinja naduvena i kamila sa grbom ali tk cu resavati posle porodjaja. I nerviraju ne svi...ali mogu da se vadim sad na hormone. Hahaha...

ja.planiram expertni...sad sam 10 nedelja. Ne znam kad da zakazem,koliko.ranije. kod.koga uopste da idem...u Pancevu mi niko ne deluje nesto strucno. Tj nesto posebno. A po Bg ne poznajem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ja sam fizicki super,mnogo lakse podnosim nego predhodnu trudnocu.

Ja idem privatno u gala medicu kod dr Aleksandra Ristica,on radi i u narodnom frontu,do 14h je u frontu,a posle na klinici,e sad verovatno ima jos dobrih dr u bg

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ovaj put verujem da ce biti sve super,trudimo se mm i ja biti pozitivni:)

Dace Bog, ja navijam za vas.

Sutra ustajem u 6 i kod dr. Moram se i psihicki pripremati kad idem kod nje. Mm vodi malecku u dnevu bolnicu. Nesto me jako svrbi koza, na guzovima da izvinite i pomalo na ledjima. Moja majka kaze od sedenja, pa je dodala i od lezanja. Na moj racun.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li je realno da mi se sada u 37 i po pojavljuju bubuljice koje nikada u zivotu nisam imala? Istripovala sam alergiju na lekove, ujed necega.. ali moji me zagledali i kazu bubuljice. :huh:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Da li je realno da mi se sada u 37 i po pojavljuju bubuljice koje nikada u zivotu nisam imala? Istripovala sam alergiju na lekove, ujed necega.. ali moji me zagledali i kazu bubuljice. :huh:

Kam moja cimerka iz porodilista je za vreme tr imala nikad goru kozu u smislu bubuljica, inace ima predivno cisto lice.

a sto se tice svraba moguce je da je od ututrogestana.

bice sve ok uz tebe smo, samo smireno.

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam,javljaj se. 

Ja imam bubuljuce na zadnjici od znoja. I ispod pazuha jednu sam imala. A lice? Pa nikad nije bilo porcelansko. Nekad vise nekad manje cistom nekad se javi i poneka bubuljica. Nisam sva u bubuljicama ali imam ponekad.sad sam primetila da mi se pogorsala koza. 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.