Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Pa ja sam bas gojazna 157cm i 70kg,voca mi malo dozvoljeno pa podelim u dve uzine.Inace osecam se ok,ali moram da se cuvam zbog rizicne trudnoce,ali sam i dosta aktivna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa da neco, od ponedeljka od kada sam pocela sa tothemom je pocelo. A obicno gvozdje izaziva opstipaciju, a ne dijareju. Ali moj stomak je kilav i inace i bez ovoga. Imala sam prvo jutros odmah po ustajanju, a posle leka ponovo mucninu i onda jos jednom. Ne znam sta cu. Mislila sam da pauziram par dana, za to  vreme probiotik i pirinac isl a onda da pokusam ponovo. Ako nista moram reci hematologu kad odem da ja nisam redovno pila, jer ne mogu..

meni su rekli da moze i opstipacija i dijareja zavisi kako ko odreaguje. I ja dijareju dobijem..jedino sto ne izaziva a kao tothema ima brzi efekat je globifer forte. Mama mi je kupila po necijoj preporuci. Probaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Neco, na kraju sam otisla kod doktora. Imala sam 4 stolice do rucka, zelene i sluzave. Dr mi je dala infuziju, a unutra bedoxin i vitamin c. Jedino sto mi je sestra promasila venu, pa mi 1/3 istekla uzalud, posle mi je buskala i dr ruku. Onda jedva zaustavih krv, videh Fraksija na delu danas. I rekla mi je da ne pijem tothemu (na sta ce hematolog da mi poludi kad cuje), nego da uzmem FerroGuna. U kesicama je, rastvara se direktno u ustima, bas za ljude sa gastrointerstinalnim poremecajima. E pa videcemo, kupila sam samo 4 kesice da probam. I probiotik. A palo mi na pamet da posto sam jos puna sekreta od onog virusa koji sam imala da izlazi putem stolice. Ali nisam valjda beba. :D Malo sam na dijeti sad, jela sam bareni pirinac, supicu, keks..sad cu jednu bananu. Jedva cekam da mi dragi dodje, totalno sam otisla u regresiju danas.

blesava i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kako ste ostale trudnice, slabo se javljate??

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni malo nizak pritisak danas 98/55 i pa me malo ljulja,posle rucka malo skocio na 100/68,al tu sam stalno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja pisem ali slabo dobijamodgovore pa me mrzi i da pisem iskreno....

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene iskreno i sramota da kucam stalno, osecam se kao da smaram.

Cvrky, i meni su danas kod dr izmerili 105/65, meni je to inace ok pritisak.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nesmaras kam,pa i ja kuckam stalno,nekako mi lakse psihicki kad kucma ovde

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, pisala bi ja cesce, ali jedva stignem i do fona i sa decom....  

Kako ste vi sto ste pri kraju...? Postavicu pitanje, za jutro je mozda i gadno al vec treci dan nzm.. . Imam sluz jednom dnevno.. .bela, zuckasta malo.. Oko 3..4 cm... I posle toga me pocne boleti stomak i donji deo ledja... Stomak stegnut... Dole pritisak... A pomera se kad malo drmnem stomak i navece al ne puno..  Smanjili se pokreti.... Sta mislite, hoce skoro... Sta znaci? 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo, pisala bi ja cesce, ali jedva stignem i do fona i sa decom....  

Kako ste vi sto ste pri kraju...? Postavicu pitanje, za jutro je mozda i gadno al vec treci dan nzm.. . Imam sluz jednom dnevno.. .bela, zuckasta malo.. Oko 3..4 cm... I posle toga me pocne boleti stomak i donji deo ledja... Stomak stegnut... Dole pritisak... A pomera se kad malo drmnem stomak i navece al ne puno..  Smanjili se pokreti.... Sta mislite, hoce skoro... Sta znaci? 

Meni se sluz razvlacila 10 dana, manji veci komadici i krvavi i ne....isto bolovi,pritisak dole....tako da, nesto je pocelo i kod tebe, zavisi koliko ce ti trajati ta pocetna faza dok pocnu redovne kontrakcije ili ti pukne vodenjak. 

srecno!

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni se sluz razvlacila 10 dana, manji veci komadici i krvavi i ne....isto bolovi,pritisak dole....tako da, nesto je pocelo i kod tebe, zavisi koliko ce ti trajati ta pocetna faza dok pocnu redovne kontrakcije ili ti pukne vodenjak. 

srecno!

Hvala....   Pa trece je. . Sve se nadam ranije... A i zeza danima bolovi... Pre 5 dana bila jedna kontrakcija na ctg 45...  Kazu centrirana glavica, 1 cm. . Eh.. Kad bi moglo ubrzati.... 

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jelenaana, ja sam imala bledo roze sluz nekoliko dana pre pucanja vodenjaka u drugoj trudnoci. kad god piskim i obrisem se svetlo roze. Isla sam  kod dr i ona je samo rekla da je to priprema. Za to vreme bih imala i po koju kontrakciju. Posle par dana mi je pukao vodenjak, 17. dana pre termina i tog dana sam se porodila.

Ja i danas na blagoj dijeti. Bolje mi je stomak, ali me jako zabrinjava sto mi se ovo desava. Od sutra cu probati tu FerruGunu. Inace danas saznah da s emoja dr vraca sa odmora u ponedeljak i radi prepodne sa trudnicama, pa cu se nacrtati tamo u pola 8. Strah me UZ...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam jesi bila vec kod lekara? Sigurno si pisala,ali ne mogu da ispratim....

me e je ujeo ulicni pas. Ali nije bas ujeo nego samo kao nozem kad se posecem. Isla je krv. Ali ja sam kriva... sve u svemu ginekolig je rekao da ne treba da primim tetanus. Tako da nisam primila pa kako bude. Ja imam osecaj da ce biti sve u redu a sad ako me vara,nagrabusila sam.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam jesi bila vec kod lekara? Sigurno si pisala,ali ne mogu da ispratim....

me e je ujeo ulicni pas. Ali nije bas ujeo nego samo kao nozem kad se posecem. Isla je krv. Ali ja sam kriva... sve u svemu ginekolig je rekao da ne treba da primim tetanus. Tako da nisam primila pa kako bude. Ja imam osecaj da ce biti sve u redu a sad ako me vara,nagrabusila sam.

samo se kljukaj tonom vitamina C..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da,izasla je krv napolje. Mm je odmah ocistio kako treba i zvao ginekologa. Kaze ne treba. Doduse pricao je sa poznanikom veterinarom i navodno spore tetanusa u ustima kod pasa. I kao barem ce beba imati antitela i izgradjeniji imunitet.(to je rekao ginekolog ne veterinar :D )

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

samo se kljukaj tonom vitamina C..

pijem limunadu svakodnevno. :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene toliko ubijaju krsta i karlica da mi udara u noge,ubijaju me cim stojim,a tesko mi i da setam

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E ja se napravih budala pa sam usisavala veceras ceo sprati sad i mene boli karlica i stomak. Ljuta sam na sebe, a pomalo  i na mm. Danas sam prvi put popila onaj lek, nista mi nije juhuu. Samo se otapa u ustima i odmah apsorbuje, jedva da sam malo pljuvacke progutala samo. Nadam se da ce ga moj stomak prihvatiti. Pocela sam zesce da se tripujem sto u ponedeljak idem kod dr, da li ce me geldati na UZ i da li ce sve biti ok. Navukla sam strah. Nazalost, ne mogu skoro uopste da se radujem, stalno sam u nekom grcu. I jako sam nervozna, sinoc sam htela da ujedam. Sve znam da ne bi trebalo, ne znam samo kako da pomognem sebi. I planirala sam za K manju zurkicu u dvoristu povodom polaska u skolu za cetvrtak. I sad mi je frka i da pozovem ljude, jer ne znam sta ce biti u ponedeljak kod dr...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m razumem te u potpunosti,evo ja vec planiram pripreme za bebca,znam da nevalja,ali jbg jasno nam dr dao do znanja da sad samo pratimo funkciju posteljice i jbg da doguram do termina sanse su jako male.Sto se tice usisavanja prepusteno je mm,nosenja smeca i teskih stvari,moje je prasina,sudovi,ves i rucak

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m razumem te u potpunosti,evo ja vec planiram pripreme za bebca,znam da nevalja,ali jbg jasno nam dr dao do znanja da sad samo pratimo funkciju posteljice i jbg da doguram do termina sanse su jako male.Sto se tice usisavanja prepusteno je mm,nosenja smeca i teskih stvari,moje je prasina,sudovi,ves i rucak

A sta dr kaze, hocete uspeti bar do 9.meseca?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@MakiJana dokle god posteljica bude vrsila funkciju,posto je puna nekih izraslina po sebi,sad idem na cesce kontrole

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MakiJana dokle god posteljica bude vrsila funkciju,posto je puna nekih izraslina po sebi,sad idem na cesce kontrole

Koja si nedelja? Nadam se da cete izgurati 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cbrky,bar do 7 da izdrzis. Jeste i to rano,ali opet. A nepostoji nikakva terapija ili nesto?

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam i Cvrky, čuvajte se:wub:

Ja sam sa V gotovo celu trudnoću mirovala, i izgurala... Mm i stariji sin su sve radili, a ja komandovala:rolleyes:

Nije bilo lako, ali smo bili svesni da mora tako zbog bebe... Lakše im je bilo i da sam kući, sa njima, nego naravno u bolnici, ili da se ne daj Bože nešto desi, zbog toga što mi smeta prašina. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.