Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Da uzecu sa sad sa sokom, a pitacu dr kad se vidimo. Zaboravih i Glukofaz, i njega pijem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da uzecu sa sad sa sokom, a pitacu dr kad se vidimo. Zaboravih i Glukofaz, i njega pijem.

A zasto sada ne bi pila Pregnacare? Drugi post citiram, mrzi me da se vracam, ali vidim da si napisala da ne bi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Voljena da znas....ali najgore mi je sad sto je i V kenjakav i cmizdrav i nista nece. Em ima tantrume nevidjeni em cmizdri za sve em ima neke fazone da nekad miramo neke stvari iz pocetka sve da radimo inace cmizdriiiiii. Evo danas ceo dan. Nece da spava popodne a kao da mu nedostaje. Ici cu krv da mu vadim da vidim da nije anemican ili nesto.  Hocu da ga ljuljam nece,hocu da se igramo loptom nece....cak i deda.dok je bio nije bio nesto raspolozen.  I onda.kad je on takav samo mi je teze i gore.... -.-  

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao Voljena da znas....ali najgore mi je sad sto je i V kenjakav i cmizdrav i nista nece. Em ima tantrume nevidjeni em cmizdri za sve em ima neke fazone da nekad miramo neke stvari iz pocetka sve da radimo inace cmizdriiiiii. Evo danas ceo dan. Nece da spava popodne a kao da mu nedostaje. Ici cu krv da mu vadim da vidim da nije anemican ili nesto.  Hocu da ga ljuljam nece,hocu da se igramo loptom nece....cak i deda.dok je bio nije bio nesto raspolozen.  I onda.kad je on takav samo mi je teze i gore.... -.-  

Nemoj ga maltretirati bespotrebnim analizama, vrlo verovatno samo reaguje na tvoje promenjeno ponašanje. Piši u našoj grupi ako hoćeš, da ne zatrpavamo ovde! 

KruelaDeviL voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosli smo sa kontrole,mali smo bata i termin nam 27.01.2018.:wub:

Inace radila sam tripl danas za svaki slucaj,jer dabl je bio ok ali hoce da izbegne bilo kakve genetske predospozicije.Inace posteljica opet nije ok,ima izrasline po sebi,ali za sada vrsi svoju funkciju,bebac dobija dovoljno kiseonika i krvi kroz pupcanik,kontrola oko 10og ako nalazi budu ok

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dosli smo sa kontrole,mali smo bata i termin nam 27.01.2018.:wub:

Inace radila sam tripl danas za svaki slucaj,jer dabl je bio ok ali hoce da izbegne bilo kakve genetske predospozicije.Inace posteljica opet nije ok,ima izrasline po sebi,ali za sada vrsi svoju funkciju,bebac dobija dovoljno kiseonika i krvi kroz pupcanik,kontrola oko 10og ako nalazi budu ok

jaooooo bas lepo, bata i seka, kako ce da reaguje seka?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hvala žene na divnim željama :wub: da ste nam živi i zdravi 

Haliti je bas fin doktor.Inace smo zemljaci pa se znamo i licno.izicki izgled ne bih komentarisala jer bitno je kakav je doktor.Imala sam preporuku ovde za njega,ali meni je PG daleko.Sad moja zaova ide kod njega i kod ovog mog ovde uporedo.

Izmenjeno od strane JednaHana
MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Haliti je bas fin doktor.Inace smo zemljaci pa se znamo i licno.izicki izgled ne bih komentarisala jer bitno je kakav je doktor.Imala sam preporuku ovde za njega,ali meni je PG daleko.Sad moja zaova ide kod njega i kod ovog mog ovde uporedo.

A sto neces da komentarises fizicki izgled :D:D? Necemo da se udajemo za njega, vec je ozenjen :) Nije moj tip ali moze se reci da je isuvise zgodan za ginekologa, hehehe. Ok je kao dr, idu neke moje koleginice ali i on ima propusta kao i svi ostali. Kod doce je, po mom misljenju, vazan odnos sa pacijentom, to da u njega imas poverenja. Moj dr van trudnoce je jedan mladi doktor koji je detaljan i pouzdan, odlazak mi nikad ne izaziva stres.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

O ukusima se ne raspravlja :D Upoznala sam i onog Bajmaka sa decije hiruegije oboje su mi se dosta nasli dok mi je beba lezala neonatologiji a ja dobila krevet na d.hirurgiji.Uvek ima propusta.Moj primer kada sam prvi put ostala trudna prokrvarila sam malo i na prvi pregled sam otisla ovde u BP kod dr.Vukovica.Za njega sve zene kazu da je bas nezan i strucan ali eto nakon tog pregleda posle 2h plod je otisao.I nahvatala sam strah od njega nisam htela da me pregleda kada sam otisla na porodjaj.Na kraju mi je on zajedno za mojim dr radio caraski i zadovoljna sam ali opet ne bih isla kod njega  (osim ako nemam izbora)

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@mmaka jos ni ne zna da je bata,njoj bitno samo da se rodi beba:)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Muslim da cemo mi na kraju zbog bebca ranije na porodjaj,da necemo cekati termin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto sada ne bi pila Pregnacare? Drugi post citiram, mrzi me da se vracam, ali vidim da si napisala da ne bi

Maki, jer na kutiji pise da ne smeju koristiti pacijentkinje koje su na antikoagulantnoj terapiji. Sadrzi vitamin K koji utice na zgrusavanje krvi. Sumnjala sam na njega posle pobacaja. A i u trudnoci, bas sam ga nevoljno uzimala, nije mi ulivao poverenje. Bolje bi bilo da sam slusala svoju intuiciju. Kad god nisam slusala sebe nego dr pogresila sam. U prve dve mi nije davala ni Mamavit da pijem, kao sta ce vam, ne treba.. a posle u trecoj insitirala da mi ovo treba. No comment. :rolleyes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Inace, imali smo zabavnu noc. Celu noc sam se seljakala iz kreveta u krevet, iz sobe u sobu.. Pa jutros pedijatar, pa orl, pa apoteka..nadam se da cemo do skole biti zdravi. Trci posle u prodavnicu po vrucini. Onda sam skontala da moram popodne ponovo u grad, imamo igraonicu od 4. I zeznula sam se za jedan uput pa i to da jurim danas. Odmarajte, nemojte da nosite tesko.. da, da kako da ne..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemoj ga maltretirati bespotrebnim analizama, vrlo verovatno samo reaguje na tvoje promenjeno ponašanje. Piši u našoj grupi ako hoćeš, da ne zatrpavamo ovde! 

pisala sam. :) doduse pisala sam i ranije,ali niko nista....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene jel neko bio na higijensko dijetetskom rezimu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky,za sta tacno? Tokom trudnoce ili sta kako?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

sad tokom trudnoce.Ugoila sam se 2 kg i dr me poslao odma na dijetu i da pijem minimum 2l vode dnevno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa kako to cvrky? Pa i normalno je da se malo ugojis. Ti si vec koja nedelja, nista tu nema cudno. Meni je cudno sto te on salje na dijetu. A inace se zdravo hranis kako citam.

Ja imam dijareju od kada pijem tothemu. Inace moj stomak nista ne valja. Ne smem da pomazim stomak odmah pocne da kuva. Bojim se da nisam navukla neki kolitis. Isplakala sam se jutros.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa ja nesmem da se goim jer sam sa U imala visak plodove vode,sitna sam i onda mi bebe stiskaju sve organe i krvne sidove i onda moram na strogu ishranu,sa U pola nisam smela jesti

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sma sitna, imam 47kg. Ali racunam da i bebi treba da dobije dovoljno. Ti si vec na nekoj dijeti koliko sam razumela.

Mene boli stomak, od jutros sam 2x imala dijareju. Ja sam ocajna, ne znam ni kome da se javim sada. Jedino da idem kod opste prakse. Ni hematolog ni ginekolog mi ne rade.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sma sitna, imam 47kg. Ali racunam da i bebi treba da dobije dovoljno. Ti si vec na nekoj dijeti koliko sam razumela.

Mene boli stomak, od jutros sam 2x imala dijareju. Ja sam ocajna, ne znam ni kome da se javim sada. Jedino da idem kod opste prakse. Ni hematolog ni ginekolog mi ne rade.

moras da smanjis to gvozdje zato imas dijareju..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja sad imam 70kg,a normalna mi kilaza oko 55kg,i organizam mi pati zbog tog viska kilograma,zanima me samo sta ljudi jedu,ja sam sad dodala dve vocne uzine

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

uh cvrky,ja se prejedem...nemam odredjeno vreme obroka. Tj jedem kad sam gladna. Rucak kucam svaki dan ali nekad rzcamo u 14h nekad u 16h. Jedem voce i bas dosta. Svaki dan obavezno nesto. Ali moram da pazim i ja. Da ne jedem svaki dan gluposti poput cipseva i cokoladica jer vec imam 62 a nirmalna tezina mi je 53(163cm sam visoka).... za dijetu ne znam sta da ti kazem. Akot i.je lekar rekao ajde da ga slusas,ali i.meni je cudno jer 2kg a vec si 5mesec to uopste nije puno! Raste materica,posteljica,beba.... ja znam da je normalno do 15kg u trudnoci. Ja sam se u prosloj ugojila tj dobila sam nekih 13,14kg. (64pocetna na.porodjaju 77,7,4dana od porodjaja 68 a neke dve nedelje vec 64) beba mi je samo imala 3680. Plus kad se smanjila i materica i otisla krv.... tako da ja mislim da se nisi ti ugojila uopste ali ne znam. Ja ne zelim da idem protiv lekarakih reci.

inace mene ibliva znoj,grlo kao da me boli....a bas se borim da do 12nedelje me ne uhvati nista.

danas stiglo obavestenje da sam 10nedelja. Kad pre?! A opet jos samo 30 da izguram hahah

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

moras da smanjis to gvozdje zato imas dijareju..

Pa da neco, od ponedeljka od kada sam pocela sa tothemom je pocelo. A obicno gvozdje izaziva opstipaciju, a ne dijareju. Ali moj stomak je kilav i inace i bez ovoga. Imala sam prvo jutros odmah po ustajanju, a posle leka ponovo mucninu i onda jos jednom. Ne znam sta cu. Mislila sam da pauziram par dana, za to  vreme probiotik i pirinac isl a onda da pokusam ponovo. Ako nista moram reci hematologu kad odem da ja nisam redovno pila, jer ne mogu..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ti vec dosta paziš na ishranu pa kapiram da slatkiše i grickalice ne jedeš, smanji i unos voća zbog secera i kalorija. Jedi bademe, oni su dosta hranljivi. Inače jedi dosta povrća, jedi salate pa unutra ubaciš malo mesa ili sira, da te to zasiti. Hleb crni, sa što više raznih žitarica. Ako se ne varam trudnoca ti je ok, tako da budi u pokretu. Meni je sve to dosta pomoglo da mi trudnoca prodje ok i da se posle porodjaja brzo vratim u normalu.

Kruela, slakše i druge gluposti bi trebalo izbegavati ne samo zbog kg već zato što nemaju ništa hranljivo za bebu. 

Do 15kg je normalno i prihvatljivo da se ugojis ukoliko na početku trudnoce imas normalnu kilazu. Inače do 10kg, a kod bas gojaznih samo 5kg.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.