Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Evo me sa kontrole. Hemoglobin uzas, pa sam dobila Tothemu. Nista meni od nje nije bilo pre bolje, ali ajde da vidimo.. Posle hematologa isla do gin po terapiju. Kad sam rekla za braon krvuckanje ovaj neki dr kod koga sam inace prvi put sad bila kao ajde da uradim betu danas i u sredu pa da vidimo kako ta trudnoca napreduje. Odustala sam, nisam vadila. Bez veze mi je sad vaditi betu, jos prosle nedelje sam test radila. A krvuckanje je bilo samo kao sekret zuckasto braokaste boje u jednom navratu i nista vise. Poznajem svoje telo, tako mi je bilo sve isto i u prethodne tri trudnoce. Jos me salje u svoju laboratoriju, kao samo oni to rade. E svasta. Pre cu ovih dana privatno na ultrazvuk da vidim kako trudnoca napreduje, ako moja dr ne pocne skorije da radi. Posle sam jos isla i do doma zdravlja da pokupim neke upute pa me uhvatila pauza. Jer treba i kod endokrinologa na kontrolu, a pre toga analize. Dosla sam izmrcvarena kuci, sad sam jela i odoh u krevet.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam, drugacije sam mislila dok nisam imala ove tri. Ne znam kako bih mogla njima da ostavim takav teret...gledam koliko im je nekad opterecijuce da paze na zdravu i pravu sestricu...sa druge strane, bolest se desi niotkuda pa ne napustamo najblize. Onda opet-muka je to za celu porodicu. 

Jedna od bliznakinja sa Daunovim ide u odeljenje sa mojom cerom. Ni jedna odluka nije ispravna niti neispravna.

Sve znam, i ja sam o tome razmisljala. Teska i kompleksna tema, sa mnogo otvorenih pitanja. Verujem da cu naici na veliku osudu kada budem saopstila dr, ali jednostavno ne mogu drugacije da odlucim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno,stvarno? Ove devojcice Irma i Ilda? 

Ja se zaista divim zeni i svakom ko moze,ali mogu reci da me je star zbog.mog razmisljanja da mi se ne desi nesto ko za inat....doduse.dete je napravljenk pre dva meseca tako da ako nije u redu nije zbog.ovog mog misljenja.

kam,ti radi kako ti mislis...ljudi osudjuju i dojenje ako je duze taki da ne brini. Hovu reci,ljudi svakako osudjuju.

inace ja imam sekret i neprijatan miris,moram da idem bris da odradim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno,stvarno? Ove devojcice Irma i Ilda? 

Ja se zaista divim zeni i svakom ko moze,ali mogu reci da me je star zbog.mog razmisljanja da mi se ne desi nesto ko za inat....doduse.dete je napravljenk pre dva meseca tako da ako nije u redu nije zbog.ovog mog misljenja.

kam,ti radi kako ti mislis...ljudi osudjuju i dojenje ako je duze taki da ne brini. Hovu reci,ljudi svakako osudjuju.

inace ja imam sekret i neprijatan miris,moram da idem bris da odradim.

Dada, te devojcice. Ona je mlada i pozrtvovana. Ufff, strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja sam u predhodnoj odbila amino da radim i smetalo je dr,na obdukciji beba je bila zdrava bez genetskih poremecaja i sad dr smatra da nema potrebe za amino,jer nije genetika izazvala smrt bebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, isto je bilo i kod nas. Beba je bila zdrava potvrdila je obdukcija, problem je u meni ocigledno. Zato i ne bih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Leno,stvarno? Ove devojcice Irma i Ilda? 

Ja se zaista divim zeni i svakom ko moze,ali mogu reci da me je star zbog.mog razmisljanja da mi se ne desi nesto ko za inat....doduse.dete je napravljenk pre dva meseca tako da ako nije u redu nije zbog.ovog mog misljenja.

kam,ti radi kako ti mislis...ljudi osudjuju i dojenje ako je duze taki da ne brini. Hovu reci,ljudi svakako osudjuju.

inace ja imam sekret i neprijatan miris,moram da idem bris da odradim.

Dada, te devojcice. Ona je mlada i pozrtvovana. Ufff, strasno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m sestra je pitala dr da li ce mi dati da radim,amino on je rekao da nema potrebe,jer beba je bila dobro,da se desio propist kod dr sto nisu reagovali na vreme sto se tice mene,ali me nije ni podvrgao didatnim testiranjima...kako si ti podnela sve?Meni na porodjaju uopste nije htela ici krv,izbusili su me sa svim braunilama koje postoje,pogode venu,ni kap krvi tek je krenula malo na iglu za infuziju i to su uzimali kap po kap,ko deci kad se vadi iz prsta,a posle 3 dana srcani pritisak mi bio and 100,osecala sam se fizicki super,ali moje telo nije i opet su uzeli da mi vade krv i opet nisu mogli da izvade,morala doci glavna sestra sa ginekologije da mi izvadi i tadasnji dr moj je smatrao da posle svega ne treba nista da radim sem obicnog sistematskog,a kad sam ostala trudna nije hteo da mi bude dr,tako da imam novog drzavnog dr

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MinA a sad si ti na redu:) 

daaa... sad ja... jedva cekam :wub:

 

Ps.Cestitke Mama na bebcu... uzivajte

MaMa_723 i nanchika88 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala svima još jednom na divnim željama :wub:

@leni jeste i Haliti ali niko kao Saša :lol: danas je do 15h bilo 6 carskih, a dežuran je do 08 ujutro :lol: samo štancuje :lol: ja sam se s njim srela prvi put na porođaju s Mašom i prezadovoljna sam bila njegovim pristupom. Centa nije vidio. S Halitijem sam se juce isto prvi put srela i iste utiske nosim. Jutros je došao u vizitu i s vrata mi rekao-Đe si munjo, kako si? :lol: ja volim tu opuštenost, kad nisu uštogljeni kao pojedini :P

miliccam, leni, *Cvrky87* i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene :)

Danas smo usli u 5ti mesec i u 17:45 imamo zakazano u bg kod cika dr pa ako uspemo da vidimo da li smo bata ili seka :wub:

blesava, mmaka, neca79 i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zene :)

Danas smo usli u 5ti mesec i u 17:45 imamo zakazano u bg kod cika dr pa ako uspemo da vidimo da li smo bata ili seka :wub:

covece..vec peti

miliccam voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja u cetvrtak u 10nedelju. I vec mi ne prija....ovo vreme me ubija. 

Umirem. 

Cvrky bas brzo ide vreme. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene isto vreme ubi,a i pritisak mi bude nizi od mog normalnog pa me ljulja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m sestra je pitala dr da li ce mi dati da radim,amino on je rekao da nema potrebe,jer beba je bila dobro,da se desio propist kod dr sto nisu reagovali na vreme sto se tice mene,ali me nije ni podvrgao didatnim testiranjima...kako si ti podnela sve?Meni na porodjaju uopste nije htela ici krv,izbusili su me sa svim braunilama koje postoje,pogode venu,ni kap krvi tek je krenula malo na iglu za infuziju i to su uzimali kap po kap,ko deci kad se vadi iz prsta,a posle 3 dana srcani pritisak mi bio and 100,osecala sam se fizicki super,ali moje telo nije i opet su uzeli da mi vade krv i opet nisu mogli da izvade,morala doci glavna sestra sa ginekologije da mi izvadi i tadasnji dr moj je smatrao da posle svega ne treba nista da radim sem obicnog sistematskog,a kad sam ostala trudna nije hteo da mi bude dr,tako da imam novog drzavnog dr

Cvrky, ja sam imala indukovan porodjaj Prepidil gelom, dobila sam 2 kom na 12h jer se nisam otvarala. A posle porodjaja revizija na zivo u 4 ujutru. Posle intervencije sam krvarila kao luda, dr nije verovao da sa stola kaplje dole na pod i da ne mogu da mi zaustave krv. Stavljao je strajfne, vadio, stavljao, vadio..ko zna koliko. Dodavao u infuziju rastvor za skupljanje materice, prvo 5ml, pa jos 5, pa jos 5..sestre su samo gledale. Onda se upanicio pa trazio neki lek koji je unutra stavi za zaustavljanje krvarenja, one kazu nema.. onda je vikao, kako to nema, to je glavno. Sta da ti kazem. Prebacili me u sobu, u 7 ujutru dosla sestra da me presvuce, kad je podigla carsaf ja u lokvi krvi precnika sigurno metar. Onda sam se zalila da se ne osecam  dobro kad je bila vizita pa su zvali kardiologa. Pritisak mi nije skakao srecom. Ali nisam mogla ni Metilegrometrin da primam jer sam od njega imala grceve u nogama. Koliko se secam Sekalin sam primala i Amikacin..I jos nesto, ne secam se...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ja sinoc krenula sa Utrogestanom, vaginalno ga stavljam 2x200. Spavala sam kao beba. Koliko sam se preforsirala juce. Od jutros me pomalo ziga sa leve strane u preponi i kao jajnik i stidna kost.. kao probodi. Nema braonkastog brljanja, sad samo Utrogestan curka. Pijem i tothemu, razmutim u limunadi. Videcu kada cu ici  ovoh dana kada mi bude bolje da vadim krv za endokrinologa.

Izmenjeno od strane k a m
mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja utragestan pijem ujutru i stavljam uvece,jesu ti dali aspirin 100mg?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne Cvrky, ja sam od cetvrtka na Fraksiparinu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja nista od toga nisam dobila,samo utrogestan,aspirin,do proslog meseca sam pila i folan i pre mama pijem isto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja ne znam da li je do trudnoce ili vrucina ili i toga i toga ali nisam ni zasta! Treba da popeglam,da usisam i malo da sredim po kuci ja nemam snage.....nemam ko centra iju ni volju da pocnem bilo sta da radim. Sad aam stavila da se kuva rucak i to je to....oorala i rasirila vec i ceo dan se muvam po kuci.....dosao mi je deda da bude sa V pa barem imam pomoc oko njega. 

Jos sam popizdela kako niko da pita kako sam i da li treba pomoc a verovatno kad se porodim nece izlaziti od nas i smarace svaki dan i previse. Sreca pa sam sad pametnija i iskusnija..... 

bas sam kilava danas i jedva cekam da prodju ove nesnosne vrucine. Ne funskcionisem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, primam fraksiparin zbog trombofiija. Uz to tothema, folnak i utrogestan. To je to za sad. U prosloj sam pila pregnacare, sad ne bih ni za zivu glavu. Nisam jos bila kod moje dr, videcu sta ce mi reci.

Ne znam samo za vit c sta da radim. U apoteci su mi rekli da se pije uz tothemu, ali hematolog mi nije napisala iako mi je van trudnoce uvek pisala vitamin C. Sad je napisala samo tothema 3x1 i folnak 5mg. Pijem je sa limunadom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Pišem sad ciljano samo tebe da ohrabrim! :) Tako sam ja bila kilava na početku prve trudnoće. Ne postoje dve iste. Što bi rekla moja babica, svaka sledeća je sve teža za izneti, ali zauzvrat ti je svaki sledeći porođaj lakši. Samo hrabro, sve to brzo prođe! :babymommy:

blesava i Jecy volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@k a m vit C poboljsava adsorpciju Fe i nije problem da ih pijes zajedno, naprotiv, mislim da limunada uz drugo sezonsko voce pokriva potrebne kolicine unosa.Pij ti svakako limunadunut tot., a kad odes sl.put pitaj da li treba dodatni unos tog vitamina.

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.