Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ženee, evo nas razdvojeni :wub: stigao nam je Balša, 4190 g, 55 cm, sve je super. Stimulacija uključena u 20:30, kreću pakleni bolovi, čini mi se bez prestanka, beba stigla u 23:15, iz jednog napona :wub: 2h smo bili zajedno, vratili me na patologiju jer je gužva na porodiljsko, dovešće ga ujutro u 6 :wub:

dobro dosao Balša

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja nisam radila nista od ispitivanja pa mi frka zato,videcu sutra sa dr.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MaMa Cestitam i svaka cast,bas je veliki momak.Vidis vredelo je mucenja i cekanja kada si dobila divnog decaka.Balsa dobrodosao.Sada uzivajte i mazite se sto vise,zasluzili ste!

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja nisam radila nista od ispitivanja pa mi frka zato,videcu sutra sa dr.

 

Cvrky, ali cela tvoja trudnoca je bila normalna jel tako? Problem je ispao na samom kraju. Ne brini, dace Bog da ovog puta sve bude ok. Ja tek  moram da imam okrsaj sa dr, jer ne planiram da radim genetske testove uopste.

Moja deca jutros otisla kod druge babe na ceo dan. Prazna mi i pusta kuca. Nedostaje mi dranje. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, ali cela tvoja trudnoca je bila normalna jel tako? Problem je ispao na samom kraju. Ne brini, dace Bog da ovog puta sve bude ok. Ja tek  moram da imam okrsaj sa dr, jer ne planiram da radim genetske testove uopste.

Moja deca jutros otisla kod druge babe na ceo dan. Prazna mi i pusta kuca. Nedostaje mi dranje. :D

Kam, ne zelis ni da se pripremis u slucaju da nesto nije ok? Msm, razumem te, cesto razmisljam o tome kakva bi moja odlyka bila ako bi rezultat bio los ali mislim da bih volela da znam svejedno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženee, evo nas razdvojeni :wub: stigao nam je Balša, 4190 g, 55 cm, sve je super. Stimulacija uključena u 20:30, kreću pakleni bolovi, čini mi se bez prestanka, beba stigla u 23:15, iz jednog napona :wub: 2h smo bili zajedno, vratili me na patologiju jer je gužva na porodiljsko, dovešće ga ujutro u 6 :wub:

Čestitke MaMa:wub: Uživajte!

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mama cestitkeMasala veliki momak :wub:

 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m ja sam sa U imala zakrcenje krvnog suda na levom bubregu,ali nisam davala tome znacaj,jer mi dr bio dao terapiju odma,ovde sam cesto zbog kupovine stana,razvoda itd pod stalnim stresom pa mi je cesto pritisak bio visok i na svakom pregledu pa sam bila metildopu i oko 6 meseca je mene poceo bas boleti stomak da sam jedva hodala kad zaboli,malo slabije od porodjajnih bolova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, jel te boleo taj bubreg u trudnoci? Kako se videlo to zakrecenje, na ultrazvuku? Mene su isto poceli da bole bubrezi oko 9. nedelje, uz to mi je hemoglobin opadao uprskos terapiji sve vise i vise (a pila sam 2x2 totheme na dan) i tacno znam da je tada beba pocela da kasni u razvoju. Posle skoro dva meseca je umrla. Dzabe sto sam ja isla i zalila se, oni nista sumnjivo n isu nalazili. E sad ja citam o eritropoetinu, koji ako postoji oslabljena funkcija bubrega se ne stvara i zato ni crvena krvna zrnca ne mogu da se stvaraju. Pa kad moramo sami time da se bavimo onda ne znam sta da kazem. Danas cu napasti hematologa.

Inace, ja prokrvarila braokasto. :( Sad bih isamarala sebe sto nisam pocela da Utrogestanom. Isla sam do prodavnice, nemoguce da sam se toliko umorila. Pa tek se spremam do grada, sta cu tek onda..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MaMa, cestitke! Nek je ziv i zdrav sto godina! Rodjen je na veliki dan tj svetac! :)

Ko te poradjao?

Zone* i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam, ne zelis ni da se pripremis u slucaju da nesto nije ok? Msm, razumem te, cesto razmisljam o tome kakva bi moja odlyka bila ako bi rezultat bio los ali mislim da bih volela da znam svejedno.

Pa znas kako leni...Jedina vrednost bilo kog genetskog testa je iskljucivo informativna, da bi trudnica saznala kariotip deteta. Ali obzirom da je kariotip nepromenjiva stvar rezultat kakav god on bio nema uticaja na medicinske odluke u trudnoci. Ne moze nikako da pomogne lekaru, niti ce lekar drugacije da se ponasa. Jedini smisao je da pruzi mogucnost zeni da prekine trudnocu ukoliko se ispostavi da kariotip nije normalan. Ali ja sam tip osobe koja zna da ne bi mogla da abortira svoje dete pa onda smatram da nema nikakve potrebe da bilo kakav test radim. Naravno, znam da ce to izazvati nagodovanje dr, posebno sad posle onoga sto mi se desilo. I iskreno ne znam kako cu sada da podnesem taj pritisak. Ali sta god bilo, ja ne mogu da tako odlucim, i onda je uzalud sve. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam videla pre neki dan onu zenu sto ima bliznakinje sa daunovim sindromom i bas sam razmisljala sta da se.meni nesto nedaj Bize ispostavi i skontam da bih volela da znam i da ne verujem da bih rodila. Moze da me osudjuje svako,ali ne bih bila dobra majka takvom detetu.....nekad me izludi decak sa fazama koje prolaze a ja ne mogu da izadjem na kraj nekad sa njim i kako god da se postavim nekad ne pomaze. Ni.prica ni dreka. Tako da eto....molim Boga da bude sve u redu! 

Kam,ti svakako znas sebe i sta zelis i sta mozes. Sigurno ce ovaj put biti sve u redu.

leni i MicaZoki(LUKA) volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cvrky, jel te boleo taj bubreg u trudnoci? Kako se videlo to zakrecenje, na ultrazvuku? Mene su isto poceli da bole bubrezi oko 9. nedelje, uz to mi je hemoglobin opadao uprskos terapiji sve vise i vise (a pila sam 2x2 totheme na dan) i tacno znam da je tada beba pocela da kasni u razvoju. Posle skoro dva meseca je umrla. Dzabe sto sam ja isla i zalila se, oni nista sumnjivo n isu nalazili. E sad ja citam o eritropoetinu, koji ako postoji oslabljena funkcija bubrega se ne stvara i zato ni crvena krvna zrnca ne mogu da se stvaraju. Pa kad moramo sami time da se bavimo onda ne znam sta da kazem. Danas cu napasti hematologa.

Inace, ja prokrvarila braokasto. :( Sad bih isamarala sebe sto nisam pocela da Utrogestanom. Isla sam do prodavnice, nemoguce da sam se toliko umorila. Pa tek se spremam do grada, sta cu tek onda..

za braonkasto ne padaj u ocaj. Mesecima sam imala aktivno krvarenja u materici i to mora da otice negde...braon znaci odstajala krv znaci nije sveze. Ja sam i crveno imala..sve boje

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, daleko od toga da usudjujem bilo koga. Nikako se ne bih usudila. Svako ko prodje kroz to zna koliko je to teska odluka i kako je njegovoj dusi. I veruj da znam unapred da ni ja ne bih bila dobra majka. Pa ja sam toliko tuzna zbog moje dece, sto znam da one zasluzuju mnogoo bolju majku od mene, I zao mi je sto mi zivot prodje i sto porastose, a nisam dala sve od sebe. Ali ipak znam i da ne bih to prezivela i ne bih mogla da zivim posle toga, znam sebe. Tako da neka mi je Bog u pomoci, sta god bude sada bilo ja cu to morati da izdrzim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

za braonkasto ne padaj u ocaj. Mesecima sam imala aktivno krvarenja u materici i to mora da otice negde...braon znaci odstajala krv znaci nije sveze. Ja sam i crveno imala..sve boje

Imala i ja u prethodnim trudnocama, stane tako na nedelju dana pa se navrati. Samo sam bas juce rekla kako se eto osecam poslednja dva dana kao da nisam trudna, ne boli me nista, pa mi je bas cudno. Navikla sam da na pocetku bude svacega. Valjda cu biti ok. Ma najgore mi je sto sad ne mogu u krevet, spremam se za u grad.. laboratorija, pa hematolog, pa ginekolog.. tata ce da me vozi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja smatram da ne bih bila dobra.majka takvom detetu kome je potrebno vise paznje. Ovako kad se dete i zaigra i odrasta je lakse. Ali dobro mene je strah i drugoh stvari....da se meni nesto ne daj Boze desi,to dete ostaje samo. Ko zna ko bi i kako brinuo o njemu. Sad sam.mozda nacela.glupu temu ali sam htela bas da.to napisem jer sam razmisljala o tome a vidim da ste nesto pisalo o tim testovima pa sam napisala. Nemoj da mislis da mislim da je tvoja odlukampogresna! Ja sam pisala iskljucivo za.mene. moje misljenjeda se ja ne daj boze nadjem u toj situaciji. Zaista.ne bih volela...

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve te razumem sta si htela da kazes. Koju god odluku zena donela, ta odluka je za nju prava. Ja isto znam da ne bih bila dobra majka. Ali znam da ne bih mogla da prezivim to.

MicaZoki(LUKA) voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@k a m dr mi dao da radim standard kks,biohemiju i urinokulturu,ali tad me primo njegova zamena,on bio na godisnjem,secam se bio decembar i ja posle dve nedelje odem opet i kod njega na kontrolu i sve ok,kao zamena je odradio sve sto je trebalo i ja skoro da krenem iz ordinacije on meni trazi te nalaze,ja mu dam i on pogleda i kaze da mi je pesak protrcao kroz organizam i odma me vratio nazad da mi uradi uz bubrega i video zakrcenje krvnog suda,nalaz uz "Desni bubreg mejke uredne velicine,sa prosirenim PK gr No. II,ocuvanog paranehrima bubrega.Levi bubreg uredne ehoanatomije,bez prosirenja PK sistema"...terapija mi bila palitrex 500mg 4x1/5,posle toga lomexin ili canesten vag i jos totemu,vitamin c i folan sam dobila

Urinokultura mi bas losa bila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala žene na divnim željama :wub: da ste nam živi i zdravi svi :wub: bio mi je Balša od 10 do 13h, baš je fino sikio i nunao. :wub:

Nije Raičević, bio je na odmoru, danas je počeo, tek će sad gužva da nastane :lol::lol:

Mene je porodila Senada, od dr je bio Haliti i Mitrović.

leni, neca79, snowhite i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ženee, evo nas razdvojeni :wub: stigao nam je Balša, 4190 g, 55 cm, sve je super. Stimulacija uključena u 20:30, kreću pakleni bolovi, čini mi se bez prestanka, beba stigla u 23:15, iz jednog napona :wub: 2h smo bili zajedno, vratili me na patologiju jer je gužva na porodiljsko, dovešće ga ujutro u 6 :wub:

Čestitam! :)

@

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MaMa_723 konačno!!! Čestitke mami i Balši, sve najbolje :wub:i sad se ljubite i mazite i uživajte. 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MaMa cestitam :wub: ziv i zdrav decko bio. I da ne muci majku vise :babymommy::lol:

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MaMa, I Haliti je popularan :D Ajme, sad ce guzva kad Raicevic krene! On je i moj doca, zene ga obozavaju. A Halitija, ne samo zbog strucnosti vec i zbog izgleda, hehe.

Uzivajte ti i Balsa!

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sve te razumem sta si htela da kazes. Koju god odluku zena donela, ta odluka je za nju prava. Ja isto znam da ne bih bila dobra majka. Ali znam da ne bih mogla da prezivim to.

Ne znam, drugacije sam mislila dok nisam imala ove tri. Ne znam kako bih mogla njima da ostavim takav teret...gledam koliko im je nekad opterecijuce da paze na zdravu i pravu sestricu...sa druge strane, bolest se desi niotkuda pa ne napustamo najblize. Onda opet-muka je to za celu porodicu. 

Jedna od bliznakinja sa Daunovim ide u odeljenje sa mojom cerom. Ni jedna odluka nije ispravna niti neispravna.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja jedna drugarica iz kv ima isto bolesno dete,za malog todora se i sjpljao novac ono ppsalji sms 3030,njen mali je bila zdravo rodjena beba i onda problemi,onda je ona rodila trece dete zbog maticnih celija,mali je malo bolje,ali to je velika borba i uvek joj se divim,jer ne znam kako bih ja to sve prihvatila i podnela

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.