Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ooo hvala vam, utješile ste me :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mislim da kad mi krenu one prave kontrakcije da cu sa osmehom od uva do uva u porodiliste..a onda pomislim aha kako da ne:D

Ja se nesto razmisljam da u petak ako ne krene da trazim indukciju, hvata me nervoza i svasta mi pada na pamet..a bol ce proci vec, ne znam ni sama vise.

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam juče pošla sa ubjeđenjem da ću da tražim indukciju. Kad mi je rekao da mi nije skraćen grlić, odustala sam. 

Idem sad opet u bolnicu na ctg, pa vam se javljam. Ako iole budem otvorena, tražiću indukciju.

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me. Samo su mi ctg radili. Ujutro u 8 prijem u bolnicu :mellow::huh:^_^-_-<_<

Carski? Indukcija? 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Carski? Indukcija? 

ne znam. Vidjeću ujutro šta kažu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama srecno sutra! :)

ne zel da mracim temu,ali imam pitanje. 

Drugarica mi je javila da joj je sad pukao vodenjak. 17nedelja. Moraju da indukuju porodjaj. Ovo.je 3.trudnoca. prve dve izgubila rano...u prvoj se culo i srce ali prestalo da radi u drugoj ni to. Radili test vezano za genetiku,radila za trombofiliju i jos neke sve ok. Radila nifty sad,pomazao da je zdrav decak i sve u redu. Ima blagu ir ali prima lekove za to. Utrogestan od 200vaginakno 2x na dan. Da li neka od vas imala slucaj u okolini da mize da se bar nagadja sta je? Ona je ipak 3x ostala trudna.  Mnogo mi je zao. Mnogo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama srecno sutra! :)

ne zel da mracim temu,ali imam pitanje. 

Drugarica mi je javila da joj je sad pukao vodenjak. 17nedelja. Moraju da indukuju porodjaj. Ovo.je 3.trudnoca. prve dve izgubila rano...u prvoj se culo i srce ali prestalo da radi u drugoj ni to. Radili test vezano za genetiku,radila za trombofiliju i jos neke sve ok. Radila nifty sad,pomazao da je zdrav decak i sve u redu. Ima blagu ir ali prima lekove za to. Utrogestan od 200vaginakno 2x na dan. Da li neka od vas imala slucaj u okolini da mize da se bar nagadja sta je? Ona je ipak 3x ostala trudna.  Mnogo mi je zao. Mnogo.

bakterijoloski brisevi? Bakterija moze biti uzrok ranog pucanja vodenjaka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MaMa_723 juce sam rekla pricekaces jos koji dan  :P  Do.sutra moze svasta da se desi mozda se i porodis. 

Samo hrabro lutke,ocas posla ce te to vas ti i Venera :)

Venera i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidis,ja sam imala visoko naprsnuce pocetkom devetom zbog streprokoke.  Sad joj sigurno necu pisati....ustvari ne znam da l8 uopste da spominjem bilo sta nakon svega jer znam da joj je puna glava od svoh testova. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MaMa_723 juce sam rekla pricekaces jos koji dan  :P  Do.sutra moze svasta da se desi mozda se i porodis. 

Samo hrabro lutke,ocas posla ce te to vas ti i Venera :)

Venera mudro ćuti :lol: ona danas, ja sjutra, preksjutra. Ti postaješ baba Vanga ovog foruma i počinješ da naplaćuješ usluge :lol:

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

vidis,ja sam imala visoko naprsnuce pocetkom devetom zbog streprokoke.  Sad joj sigurno necu pisati....ustvari ne znam da l8 uopste da spominjem bilo sta nakon svega jer znam da joj je puna glava od svoh testova. 

ja bih joj rekla..to mora da se leci zbog biducih trudnoca

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su sad nasli bili bakterije u urinu i rekao je dr da za zdravu osobu to nije nista,ali za trudnicu moze biti opasno

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo da mahnem i pošaljem poljupce svima:wub:

Moja malena zverka je stigla kući i zavela diktaturu, bar dok se ostatak bande ne vrati. 

Super smo prošli iako smo dobili indukciju. Relativno brzo, od 9:30 u boksu  induk. od 10h. Ana stigla u 13:35. Hvala svima na lepim rečima i željama. Ljubim vas sve i želim da imate brze i lake porođaje i još brži oporavak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Za vas je besplatno :P

Ja sam imala streptkoku u 8m u uk. 10.000 je pisalomDr je rekao da je to normalno i nista mi nije dao od tableta

Bas mi je zao tvoje drugarice..

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mozda u mokraci ne smeta ali u vag brisu je ne sme biti..to neka iskontrolise

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mozda u mokraci ne smeta ali u vag brisu je ne sme biti..to neka iskontrolise

U pravu si. Ja sam u prvom bris posle 1.porodjaja imala streptokoku kad se dr bas iznenadila i pitala me da li je beba imala nekih problema jer je jako opsano za plod. Rekla sam joj da nije, pa je prokomentarisala da je 99% sigurna da sam onda bakterije dobila posle porodjaja... Tako da sigurno ima uticaja e sad zavisnosti koje bakt ..znam da hlamidija, miko i ureo izazivaju prevremeni porodjaj a znaju da budu i lezno negativnegativne sto je dodatan problem...

Izmenjeno od strane Zone*
MaMa_723, neca79 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo me. Samo su mi ctg radili. Ujutro u 8 prijem u bolnicu :mellow::huh:^_^-_-<_<

Venera mudro ćuti :lol: ona danas, ja sjutra, preksjutra. Ti postaješ baba Vanga ovog foruma i počinješ da naplaćuješ usluge :lol:

Mama sutra hrabro i bice sve u redu:baby:

Cutala ili ne, ne znam vise sta da pisem, isto sve..dodje mi tel. da iskljucim, svaki dan neko zove i pita jel ima sta, ako se ne javim zovu muza;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

MaMa, srecno! Javi se. :)

Ja sutra radim test. Onda imam ultrazvuk dojke. To je godisnja kontrola zbog cisti. Poslednjih meseci su mi bas porasle grudi, inace su jedno vreme jadno izgledale. E sad ne znam sta ce da se radi ako nesto ne bude ok. Proslog maja mi napisase da treba da se javim i hirurgu na pregled, ali je moja dr zakljucila da ne treba. :rolleyes: Inace, sa M kad sam bas ostala trudna isto mi je padalo da radim uz, i ja naglasila da sam trudna misleci da mi mozda nece raditi, medjutim kazu ne smeta, moze da se radi. Posle cu ostati u gradu da cekam popodnevnu smenu pa cu kod ginekologa. Jedino ako test pokaze negativno, onda necu, dolazim kuci. Tata ce da me poveze ujutru kad krene kod onkologa, pa cekam jedno, pa posle 2h cekam drugo, smoricu se po gradu. Samo da ne pada kisa, posto sad upravo pljusti. Inace, bas sam se preforsirala oko zimnice ovih dana, i veceras mi doslo da placem koliko me je stomka boleo. Isli smo i u sumu danas, misleci da berem za sebe i decu kupine.. ma bas dug dan.. sad se okupala, ali sumnjam da cu zaspati. Sinoc sam tek u pola2. Danas malo lakse disem, juce sam bila gotova, jedva sam prezivela dan kolliko mi je tesko bilo. Toliko me je slomilo da to nije bilo normalno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam sa U imala eserihiju u 13toj nedelji,posle dobila kandidu,slicno bilo i u predhodnoj,samo sam posle porodjaja od svega dobila eseeihiju koja nije reagovala skoro ninasta samo na infuziju koja se mogla naci i u vidu inekcije,sad sam imala kandidu na pocetku i evo sad bakterije u mokraci

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u poslednjoj trudnoci vukla Eserihiju u brisevima i uprkos terapijama, Longacef, Polyginax, Palitrex.. samo se povecavao broj. Onda sam u bolnici zamolila da posto vec posle revizije mora AB da mi bar daju neki na koji je senzitivna E.coli. I dr stvarno mi ukljuci Amikacin inekcije, konjske su bile ali sam sigurna da su mi one resile E. E sad meni muz to zapati, njemu se stalno vraca i lecio je zimus, pa posle kao sterilno. Ako mi je ponovo preneo ubicu ga.

*Cvrky87* voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala drugari svima :wub:

Biće ovo duga noć :lol: zaboravila sam da pitam danas smijem li jedan lekić za smirenje da popijem, da lakše zaspim :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama srecno sutra! :)

ne zel da mracim temu,ali imam pitanje. 

Drugarica mi je javila da joj je sad pukao vodenjak. 17nedelja. Moraju da indukuju porodjaj. Ovo.je 3.trudnoca. prve dve izgubila rano...u prvoj se culo i srce ali prestalo da radi u drugoj ni to. Radili test vezano za genetiku,radila za trombofiliju i jos neke sve ok. Radila nifty sad,pomazao da je zdrav decak i sve u redu. Ima blagu ir ali prima lekove za to. Utrogestan od 200vaginakno 2x na dan. Da li neka od vas imala slucaj u okolini da mize da se bar nagadja sta je? Ona je ipak 3x ostala trudna.  Mnogo mi je zao. Mnogo.

Uf, bas tuzno, sirota zena :( Upoznala sam kod hematologa nekoliko zena koje su prosle kroz talve gubitke. Mozda su i njene mutacije ome koje  lse smatraju "normalnim" a u stvari joj treba terapija. Na njenom mestu bih sa svim nalazima- hormoni, bakterije, mikoplazme, trombofilije i imunologija, posla kod imunologa i hematooga a onda kod gin. Mutaciju MTHFR diktori ne razmatraju a ja poznajem zene koje su se napatile dok nisu same dosle do odg.

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro žeMske :) ja sam baš fino spavala, i naspavala se :rolleyes: pijem kafu sa mm, pa ćemo polako put bolnice. Ne osjećam nikakve promjene. :rolleyes: javljam vam se šta se dešava :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.