Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno (Izmenjeno)

Kam jel jos uvek sve isto? Samo ti ovde pisi :)

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mislim da ću i ja ipak danas kod nje. Sad me je 2 puta u roku od 10 min probolo sa desne strane stomaka, kao da me je neko ubo nožem. Baš neprijatan osjećaj. 

je li te pregledala, jesi otvorena?

Jeste, zaboravila napisati, kaze sve je mekano  i oko 3 prsta otvoreno, a dr. ima tako tanke prste:D..joj sta vec sve gledam..

bepce i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, zaboravila napisati, kaze sve je mekano  i oko 3 prsta otvoreno, a dr. ima tako tanke prste:D..joj sta vec sve gledam..

hahah to je i meni uvijek zbunjujuće bilo. I moja dr ima tanke prste, nije njenih 3 prsta isto što i nekog dr od 2 metra i 100kg :lol:

 

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kam jel jos uvek sve isto? Samo ti ovde pisi :)

Pa znas kako u subotu ponovo malo braonkasto.. juce neznatno, danas nema nicega. Inace se dobro osecam za sad, ne bole me vise jajnici. Jedino sto sam se sad razbolela, deca su mi prenela neki virus, pa sam od subote nikakva. Kijavica, nos curi, grlo me je bolelo bas, T oko 37,2 i zabrinuta sam pomalo da ne naskodi bebi. Moja dr ne radi naredne dve nedelje pa sad ne znam kod koga cu i kada otici. Nisam jos radila test...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jeste, zaboravila napisati, kaze sve je mekano  i oko 3 prsta otvoreno, a dr. ima tako tanke prste:D..joj sta vec sve gledam..

Zato kad sam ja u cetvrtak bila kod moje dr ona rece 4-5 prstiju, a u petak kad sam usla u porodiliste oni kazu jedva 4...:lol:ja se bila prepala da ce me poslati kuci. Ali nisu, tako da zene....jos malo. 

S nama je sve u redu,nema zutice, od juce dobili 50g, tako da cekamo tatu i seku i paljba kuci!!!

 

zeklica, Venera, broccoli i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

javlja ti se okoreli pušač koji je pušio dvije kutije cigara i otvarao treću. Katastrofa. Prije 2 mjeseca sam kupila el.cigaru i batalila cigarete. Imala sam kriza, imam ih i sad (konkretno sam se noćas u 4 probudila da popijem lijek i dobila nenormalnu želju da zapalim cigar, ali sam odoljela). Svima kažem, kad sam ja mogla, tvrdim da svako može. Od srednje škole sam pušila, a to je od 2001 godine. Samo prelomi u svojoj glavi. Teško jeste, i biće. Ali, ako ne odlučiš čvrsto, nemoj ni kretati u tu avanturu. Ja nisam htjela da smanjim, ja sam htjela da ostavim. Nadam se da ću istrajati. 

Jaoj dobro je da znam da nisam jedina koja mnogo pusi. :huh: ja mlatim kutiju, kutiju i po i poludim na samu sebe. Nadam se da cu istrajati, bar zbog bebe ako je zbog sebe. :baby:

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne znam koliko dugo i cesto pusis, jesi vec pokusavala cigarete ostaviti?  Pokusaj se motivisati time da je tako bolje za tvoju bebu, za te pare kupi sebi najbolje voce i grickaj, preracunaj koliko novaca das na cigarete i jos plus stetis sebi a tek bebi;)

Pa pusim nekih 8 godina, pokusavala sam ali iskreno nikada nisam sebi davala jak motiv, osim para koje bih ustedela. Zelim da probam, zbog bebca, pa bolje te pare da skupljam za njega ili nju, a na kraju krajeva da cuvam i svoje zdravlje i zdravlje bebe. :)

MaMa_723 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

au bre tacooo,necu da te grdim ali bas kutiju a kamoli vise u trudnoci....barem smanji. Na recimo 5x na dan. Nemoj toliko. Duvan smanjuje dovod kiseonika,nemoj bar.toliko. 

ja sam bila pusac pre prve trudnoce,kad sam ostala trudna.odmah sam batalila cigarete i zapalila bih samo ako me drma vec....prestala da pusim skroz. Em ne smrdim na cigare em imam pare. I imam izgovor da.kupim nesto sebi tipa: to je moja kutija cigara. :D

nemoj da shvatas pogresno ali kutija cigara je mnogo uopsteno a kamoli u trudnoci. No,tvoj zivot,tvoja trudnoca,tvoja beba-tvoja stvar. Ovo je samo savet. 

Tokom trudnoce nisam konzumirala alkohol ni cigare iz razloga da ne daj Boze nesto da se desi detetu,da ne lupam ja glavu celog zivota jesam li ja kriva?! 9 meseci prodje brzo...i period dojenja. Mislim da nije vredno rizika,ali kazem na tebi je naravno. Ja ti zelim da uspes bar da smanjis. :)

neca79, miliccam, MaMa_723 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Javlja mi se da ce se Veneras danas upoznati sa svojom bebicom heh

Mama ti cea jos koji dan da pricekas osim ako ti se ne zuri pa nesto preko veze sredimo :P

Ja nisam nikad pusila pa eto beba ima tu marmorizaciju koja me i ne zabrinjava toliko koliko prosireni zalizak od 5mm na srcu.Znam da nema veze sa pusenjem ali da sam pusila sad bi ss ziva pojela misleci da je mozda zbog  cigara 

Izmenjeno od strane JednaHana
neca79, Venera, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja sestra je rodila troje i pusila u svakoj trudnoci. Jednostavno, toliki je zavisnik i toliko je krizirala da nije mogla da ostavi. Deca su se hvala dragom Bogu rodila ziva i zdrava. Ali jadni vec su se u stomaku nadisali dima. Svakako licna odluka svake zene. Ali ovo moze biti idealan trenutak da ostavis i uradis nesto dobro i za sebe, ali pre svega za bebicu. Pokusaj, mi cemo ovde da te hrabrimo. Eto vidis da ima zena koje su bile u istoj situaciji pa su uspele.

neca79 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na podrsci, pokusacu pa cu da se javim. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ŽeMske, mene dr poslala u bolnicu :mellow:

Ctg miran, zatvorena SKROZ, posteljica PREzrela, napisala da fali plodove vode. Sad kad mi roknu indukciju a ja zacementirana. Ima da se napatim kao s Mašom :angry:

Tasa021 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ŽeMske, mene dr poslala u bolnicu :mellow:

Ctg miran, zatvorena SKROZ, posteljica PREzrela, napisala da fali plodove vode. Sad kad mi roknu indukciju a ja zacementirana. Ima da se napatim kao s Mašom :angry:

I ja sam bila kao ti 40+ al nisam htela indukciju lepo mu rekla da ne zelim tako da me je strah i samog porodjaja i dogovorili cr.

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam bila kao ti 40+ al nisam htela indukciju lepo mu rekla da ne zelim tako da me je strah i samog porodjaja i dogovorili cr.

mene je više strah carskog. Generalno imam strah od nepoznatog  :D evo krenuh u bolnicu, pa šta bude. Javljam vam se žene :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je više strah carskog. Generalno imam strah od nepoznatog  :D evo krenuh u bolnicu, pa šta bude. Javljam vam se žene :wub:

Hrabro samo, mozes ti to! :)carski rez je mama (pogotovo u spinalnoj anesteziji). U strahu su samo velike oci!

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mama,srecno i ne brini! Bice sve u redu. Javljaj se :):babymommy:

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sretno mama. :)

I na cr ne bilo strah ali nekako je morao da izadje tako il ovako heh paa na kraju uzeh spinalnu a bas toga sam se bojala.

MaMa_723 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hrabro samo, mozes ti to! :)carski rez je mama (pogotovo u spinalnoj anesteziji). U strahu su samo velike oci!

Taso a odkud ti to znas kada si se samo jednom poradjala? :P

neca79, MaMa_723, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene je više strah carskog. Generalno imam strah od nepoznatog  :D evo krenuh u bolnicu, pa šta bude. Javljam vam se žene :wub:

drzimo i mi palceve i delimo strah na pola...:wub:

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala na podršci, ali ja dođoh kući :P odbih indukciju, sjutra kod njih na ctg opet. Grlić se još nije skratio, na 1,5 je. Neću se bez zveka otvarati, vidim ja :mellow:

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moje misljenje je da cigare nemaju veze,da cak je gore ih ostavljati u trudnoci,jer sve ono stetno ide na bebu,ali opet neznaci ni to jer evo moja mama samnom jela cigare i meni nikad nista od obicne upale krajnika,a sa mojim bratom su joj se gadile i on od malena kilav...moje iskustvo,ja sam teski NEpusac pa mi U od malena alergicna na sve zivo,u predhodnoj trudnoci mi posteljica vec u 7om mesecu bila prezrela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 :) da pocnemo od pocetka :) azdajana i bepce cestitam na bebuskama :wub:divnoooo:wub:

Kam divnooooo:wub:bice bebicee:wub::wub:

Kruela cestitam:wub:

Ja sam imala spontani sredinom nedelje...jbga..otislo...bila na pregledu u ponedeljak i u cetvrtak dobijem odliv...al dobro da ne mracim temu...

MaMa da vidis kad nocas krene :) 

Cvrky kako si ti? ljubac za sve ostale zemske :) :wub:

MaMa_723 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.