Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

I ovde je isto tako, nema razdvajanja, a i ne ostaje se dugo u bolnici. Jel seka vec videla batu? Pisi reakcije:)

Jel se to MaMa pripremas? Pred prvi porodjaj sam imala celu noc prirodno ciscenje i ujutro su krenule kontrakcije. 

Seka je juce videla batu. Prvo kad je usla pa videla mene, u onoj bolnickoj spavacici u nekoj cudnoj sobi, sva se prestravila. Pa me onda zagrlila, stisla...bato je bio u krevecu. E kad ga je tata uzeo u ruke odmah je poletela njemu, sela u krilo, pa ga gledala, pa posle par minuta po malo pipkala. E posle pola sata je vec bilo jurnjave po sobi, sa malim od cimerke koji je dosao u posetu. Pa raspakivanje maminih slatkisa, pa na kraju vec pentranje po krevetu i skakanje oko bebinog kreveca. Sad se mnogo vise okrenula tati, on je krenuo po kafu pa je krenula da se dere. A kad je rekao njoj da idu kuci, bez problema rece papa mama. Koliko mi je laknulo zbog toga, toliko mi se place, jer nije vise moja beba!B)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce uvek ce ona biti tvoja :)

Meni sad kad su radili ciscenje materice,ja sam odma sela da rucam,sedela kad je mm dosao da me obidje,presvukla se bez problema...ja sam frik,sa U posle 2 sata od porodjaja sam sama isla na tusiranje,a sestre se krstile:lol:

mmaka, MaMa_723 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam dva sata posle porodjaja lezala...kad sam probala da sednem da me odguraju kolicima krenulo je da me gusi da me stoska u grudima i da kao hrcem kad disem(pritom nisam umislila jer prvih 10sek je bilo sve ok samo odhednom je krenulo) nisam smela da ustanem 10h tj 12h od porodjaja. Ujutru nisam htela ni da idem na tusiranja od bolova ali sam otisla na nagovor jedne devojke da ce vikati na mene vizita kad dodje. Ko najgori strokavac. Morala sam celu noc da pisam u onu gusku ili kako se zove....kad sam hodala drzala sam se za zidove. Duze stajanje ni govora. Volela bih da ovaj put ako i bude epiziotomija da bude bar manja jer imam dete kuci i ne bih volela da budem invalid 5nedelja. Jeste da je proslo sve to,ali opet....

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da vam kazem da ona prica ako imas kiselinu u trudnoci, znaci da beba ima puno kose i nokte....ja nisam imala nekih problema sa kiselinom. Znala se javiti, al nista opasno. A sincina, frizuricu sve na razdeljak plus nokte kao vestica! 

Zone*, mmaka, Venera i 6 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da vam kazem da ona prica ako imas kiselinu u trudnoci, znaci da beba ima puno kose i nokte....ja nisam imala nekih problema sa kiselinom. Znala se javiti, al nista opasno. A sincina, frizuricu sve na razdeljak plus nokte kao vestica! 

a ja umirala a kosice nigde :P

Margaritta, Venera, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovde u Bijelom Polju ti donose bebu drugi dan nakon cr.Ko se poradja prorodno vrv da cim srede bebu donesu ti je.Uzimajuje samo da bi je sredili i kad rade nalaze.

MaMa_723 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam s Mašom umirala od kisjeline, kosica u tragovima bila :D al zato nokte je imala kao da je nadogradnju stavila :D

Sad onako kuburim s kisjelinom. 

Ja nisam mogla da izdržim i okupala sam se u bazen s mojima :P 

Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je samo sa U jako isla krv iz rane,pa mi dali inekciju,inace sam sve lako podnela,u drugom mi nisu radili,a verujem da sad treci put nece isto biti potrebe,cak drigi put nisam ni popucala ni nista

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da vam kazem da ona prica ako imas kiselinu u trudnoci, znaci da beba ima puno kose i nokte....ja nisam imala nekih problema sa kiselinom. Znala se javiti, al nista opasno. A sincina, frizuricu sve na razdeljak plus nokte kao vestica! 

Isto.Kiselina me mucila 3-4dana i to negde pocetkom 8og meseca.Beba imala dugu kosu i nokte.

Ovde je imao tacno punih mesec dana 

https://postimg.cc/image/6ara7emf5/

Sanja19, broccoli, neca79 i 7 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je mucila gorusica u obe trudnoce,U je bila celava,a druga bebana kosicu preko usiju,sad cemo vidimo:)

@JednaHana mis mali :wub:

bepce i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana mnogo je sladak,  kako mu je sad koza?

Bepce super za seku, ja sve taj trenutak zamisljam:wub:

bepce, MaMa_723 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Htedoh da vam kazem da ona prica ako imas kiselinu u trudnoci, znaci da beba ima puno kose i nokte....ja nisam imala nekih problema sa kiselinom. Znala se javiti, al nista opasno. A sincina, frizuricu sve na razdeljak plus nokte kao vestica! 

ni ja k od kiseline a kose za šišanje

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala :wub:

Manje se vidi sada.Kada ga dugi drzim posareni i kada mu je hladno.Sad je malo mesnatiji pa se mozda zato i manje vidi sarenilo.Cuca buca :wub:

mmaka, MakiJana i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Mi smo još u paketu. Ništa se ne dešava. <_<

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Dobro jutro. Mi smo još u paketu. Ništa se ne dešava. <_<

I mi:D

Ctg miran, uz u redu ali polako sluz postaje rozikasta:rolleyes:.

MaMa_723, bepce i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana, bas je meden :wub:

Preselila sam se u odgovarajucu temu sa svojim dilemama i trilemama, da vas ne gnjavim.

bebce, raznezila si me. tacno se secam tih situacija. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi:D

Ctg miran, uz u redu ali polako sluz postaje rozikasta:rolleyes:.

meni je rekla da dođem danas ili sjutra na ctg. Još ću da razmislim kad ću, s obzirom da je druga smjena.

i ti sazrijevas polako. Ajde, žmigavac i pretiči :P pa da krećem i ja :lol:

bepce i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ne znam da li sam na dobrom mestu. Usla sam u 4ti mesec trudnoce i volela bih da pokusam da ostavim cigare. Pa me zanima da li je neko od vas pokusao isto i kakva su iskustva? :)

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

meni je rekla da dođem danas ili sjutra na ctg. Još ću da razmislim kad ću, s obzirom da je druga smjena.

i ti sazrijevas polako. Ajde, žmigavac i pretiči :P pa da krećem i ja :lol:

Jao rado ako moze:D Dr. mi rece da je celu noc dezurna i da se mozda vidimo, u cetvrtak opet kontrola ako nista ne bude.

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ne znam da li sam na dobrom mestu. Usla sam u 4ti mesec trudnoce i volela bih da pokusam da ostavim cigare. Pa me zanima da li je neko od vas pokusao isto i kakva su iskustva? :)

sad u porodilistu su jednoj porodilji rekli da nije smela pusiti u trudnoci jer se tako u nekoj meri modifikuje bebin dnk..pusila je do porodjaja..pa eto malo motiva..kako god znas zarad zdravlja bebice...

Venera i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ne znam da li sam na dobrom mestu. Usla sam u 4ti mesec trudnoce i volela bih da pokusam da ostavim cigare. Pa me zanima da li je neko od vas pokusao isto i kakva su iskustva? :)

javlja ti se okoreli pušač koji je pušio dvije kutije cigara i otvarao treću. Katastrofa. Prije 2 mjeseca sam kupila el.cigaru i batalila cigarete. Imala sam kriza, imam ih i sad (konkretno sam se noćas u 4 probudila da popijem lijek i dobila nenormalnu želju da zapalim cigar, ali sam odoljela). Svima kažem, kad sam ja mogla, tvrdim da svako može. Od srednje škole sam pušila, a to je od 2001 godine. Samo prelomi u svojoj glavi. Teško jeste, i biće. Ali, ako ne odlučiš čvrsto, nemoj ni kretati u tu avanturu. Ja nisam htjela da smanjim, ja sam htjela da ostavim. Nadam se da ću istrajati. 

Venera i Tacaa volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao rado ako moze:D Dr. mi rece da je celu noc dezurna i da se mozda vidimo, u cetvrtak opet kontrola ako nista ne bude.

mislim da ću i ja ipak danas kod nje. Sad me je 2 puta u roku od 10 min probolo sa desne strane stomaka, kao da me je neko ubo nožem. Baš neprijatan osjećaj. 

je li te pregledala, jesi otvorena?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pozdrav svima, ne znam da li sam na dobrom mestu. Usla sam u 4ti mesec trudnoce i volela bih da pokusam da ostavim cigare. Pa me zanima da li je neko od vas pokusao isto i kakva su iskustva? :)

Ne znam koliko dugo i cesto pusis, jesi vec pokusavala cigarete ostaviti?  Pokusaj se motivisati time da je tako bolje za tvoju bebu, za te pare kupi sebi najbolje voce i grickaj, preracunaj koliko novaca das na cigarete i jos plus stetis sebi a tek bebi;)

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.