Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Stigao nam Tai Maksimilian u 17:50, 52cm i 3260g. Kad sam dosla bila sam samo 4cm otvorena. Usla u porodjajnu salu u 15, nista se ne dogadja. Kontrakcije se umirile. U 16 mi uveli kanal za epi, u pola 5 su mi dali indukciju jer se nista nije desavalo. U 5 poceli zecsi bolovi, dali mi i lek za epi. U 17:50 sam se porodilo. Epi je delovala sve ukupno 20min, umanjila mi bolove upola, ali sam sve zivo osetila. Mnogo vise nego prvi put. Al je jako brso bilo gotovo. Nisam sivana, sve je tip top!

cestitamooooo

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Cestitam Bepce!Dobrodosao Tai Maksimilijan.Sve najbolje vam zelim i da se sto vise mazite!

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce cestitamo tebi i bebi:baby: eto sve lepo zavrsi..

A sada kako je krenulo svaki dan jedna beba, MaMa hoces sutra ili u nedelju:P?

MaMa_723, bepce i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Najvise me plasi taj bol u oba jajnika. Trebalo bi da oni vise nemaju nikakvu f-ju, nije mi jasno.

Kam ja mislim da sve te aktivnosti ne mogu da uticu negativno na trudnocu,a jajnici mogu da bole u pocetku, ako su ti ciklusi kraci i uskoro (ne)ocekujes mens. mozda  test da uradis:)

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebce, cestitam!!! :baby:

 

Venera, tek mi je 23. dan bio danas. Rano mi je jos za test, sacekacu jos neki dan. Sumnjam da bi ista sada pokazao.

bepce i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja imam isto krace cikluse (24/25dana), doduse ja sam odmah radila betu i 21 dan bila  pozitivna, a po mucnini sam odmah posumnjala.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mrcvarenje mi je da radim betu. Jer sada nisam u gradu, moram da se cimam da putujem do laba, pa kasnije ponovo da idem po rezultate, pa da me jos dr tera da ponavljamo da vidimo kako raste. Videcu jos.. lakse mi je da kupim test, ali definitivno ne moram da cekam do srede kad mi je 28. dan. Ako ima necega racunam da ce pokazati i pre. Stalno me boli taj donji stomak sa obe strane prepone, kao da su jajnici. Cak sam pocela da se tripujem da nije vanmetericna, ali ne bi me valjda bolelo sa obe strane. Bice da sam malo preterala sa aktivnostima.

MaMa_723 i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zadnji ciklus mi je bio 19.07. E sada da li smo uboli 24.07. ili 31.07.. ove nedelje nismo sigurno.

Izmenjeno od strane k a m
MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Svakako za koji dan ces i znati, ne bi trebala  vanmatericna tako rano da boli to tek posle oko 6 ned. pocinje da pritiska. Budi pozitivna pa kako bude:)

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala ti. Nego sam bas zatecena danas. Dace Bog da bude sve dobro.

MaMa_723 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E mrcvarenje mi je da radim betu. Jer sada nisam u gradu, moram da se cimam da putujem do laba, pa kasnije ponovo da idem po rezultate, pa da me jos dr tera da ponavljamo da vidimo kako raste. Videcu jos.. lakse mi je da kupim test, ali definitivno ne moram da cekam do srede kad mi je 28. dan. Ako ima necega racunam da ce pokazati i pre. Stalno me boli taj donji stomak sa obe strane prepone, kao da su jajnici. Cak sam pocela da se tripujem da nije vanmetericna, ali ne bi me valjda bolelo sa obe strane. Bice da sam malo preterala sa aktivnostima.

ja dobijam na 28 dana i 25dc test je pokazao bledu liniju tu drugu ali vidi se da je ima

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda onda da ga uradim u ponedeljak, jer mi dr radi ponedeljkom sa trudnicama. Ili u utorak, tada isto radi preglede. U sredu ne radi. Ali ja tada idem na ultrazvuk dojke. Jos sinoc sam posumnjala, vidim plavu venicu na jednoj dojci, a obicno nije tako izrazena. Ne znam da li da zurim kod dr, da bih joj trazila da mi odobri utrogestan. I koliko je hitno da se javim hematologu zbog trombofilija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda onda da ga uradim u ponedeljak, jer mi dr radi ponedeljkom sa trudnicama. Ili u utorak, tada isto radi preglede. U sredu ne radi. Ali ja tada idem na ultrazvuk dojke. Jos sinoc sam posumnjala, vidim plavu venicu na jednoj dojci, a obicno nije tako izrazena. Ne znam da li da zurim kod dr, da bih joj trazila da mi odobri utrogestan. I koliko je hitno da se javim hematologu zbog trombofilija.

uradi prvo test..za utrogrstan sacekaj i hematologu se odmah javi cim saznas jesi li trudna...a mirises da jesi:wub:

mmaka i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce cestitamo tebi i bebi:baby: eto sve lepo zavrsi..

A sada kako je krenulo svaki dan jedna beba, MaMa hoces sutra ili u nedelju:P?

hahaha misliš? 

ne znam, eto ja kao lider sa liste pustih njih dvije preko reda, pa bi mogla i ti :P da ja budem poslednja i zatvorim ovaj krug :D

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao nam Tai Maksimilian u 17:50, 52cm i 3260g. Kad sam dosla bila sam samo 4cm otvorena. Usla u porodjajnu salu u 15, nista se ne dogadja. Kontrakcije se umirile. U 16 mi uveli kanal za epi, u pola 5 su mi dali indukciju jer se nista nije desavalo. U 5 poceli zecsi bolovi, dali mi i lek za epi. U 17:50 sam se porodilo. Epi je delovala sve ukupno 20min, umanjila mi bolove upola, ali sam sve zivo osetila. Mnogo vise nego prvi put. Al je jako brso bilo gotovo. Nisam sivana, sve je tip top!

Bepce,cestitam od srca,da ste zdravi i veseli. :babymommy:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa mozda onda da ga uradim u ponedeljak, jer mi dr radi ponedeljkom sa trudnicama. Ili u utorak, tada isto radi preglede. U sredu ne radi. Ali ja tada idem na ultrazvuk dojke. Jos sinoc sam posumnjala, vidim plavu venicu na jednoj dojci, a obicno nije tako izrazena. Ne znam da li da zurim kod dr, da bih joj trazila da mi odobri utrogestan. I koliko je hitno da se javim hematologu zbog trombofilija.

Pa neko je pravilo da se 2 dana pre ocekivane menstr. uradi beta. Sa tim nalazom kod hematologa i odmah injekcije. Sad, ne moras zuriti, ja jesam jee sam imala pobacaje u ranoj trudnoci. Verovatno mozes da sacekas i 28. dan ali nema potrebe da se radi uz jer se na njemu tako rano ne vidi nista. Mozds je u Sr drugacija procedura.

Srecno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce, cestitke od :wub:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

k a m, drzimo fige:babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce čestitam, uzivkajte  :babymommy:

 

Kam ja bih se iskreno  obradovala tvojoj trudnoći :wub:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce cestitam.:wub:

Rekoh ja dve bebe za ovu nedelju.

Mama i Venera,vi sledece nedelje heh.Eto moze jedna u ponedeljak pa da nova nedelja pocne lepo :)

mmaka, MaMa_723, MakiJana i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce draga, cestitam :wub: mazite se sada i uzivajte :babymommy:

Kam nemoj da se opterecujes toliko. Znam tvoju sutuaciju i bas ti zelim bebicu. A to sve sto si radila ne moze da naskodi bebi, ne brini.. :babymommy:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce! Duso cestitam. Svako dobro tebi i malisi :babymommy: brzo se opooporavite i kuci na uzivanje:wub:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.