Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@Venera sta kazu?

Ja i dalje na 5min. Cekam ctg u porodilistu. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas je dan D, 40 nedelja punih, isla sam na folikulometriu pa znam kad je otprilike doslo do trudnoce. Ne planiram epi nisam ni sa prvim.

Zone nasmeja me :), meni je drugi porodjaj, prvi sedam dana pre termina bio , dosta sve brzo islo za prvorotku , oko 4h ukupno. 

Ctg miran, cekam na dr. i pregled!

 

:D ma puspusti mene... Klinci me u tandemu bude vise ne znam ni kako se zovem :D :*

MakiJana, Venera, blesava i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

:D ma puspusti mene... Klinci me u tandemu bude vise ne znam ni kako se zovem :D :*

Moji na smenu :lol:

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je poslala kući, laknulo mi je. UZ smo radili, beba fino napreduje, imamo oko 3800g :P

Kontrakcije imam, nisu česte, ne mjerim. Ako se učestaju, onda ću se uhvatiti štoperice :D

@bepce javljaj :baby:

bepce, mmaka, miliccam i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Legla ja na ctg, od kontrakcija ni traga. Hahahhah. Unisti me ovo djete nije se jos ni rodilo! Taj ce dupe da mi pomeri. Cekam na pregled, da vidim sta li ce pametno da mi kazu. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

@Venera sta kazu?

Ja i dalje na 5min. Cekam ctg u porodilistu. 

Dugo sam cekala na pregled, guzva zato sto su jos neki delovi zbog godisnjih zatvoreni..

Radili samo uz i sve je u redu, malena oko 3200g ima, dovoljno plodove vode,  u ponedeljak opet.. 

Ajde bepce bar kod tebe da krene:baby:

Izmenjeno od strane Venera
MaMa_723, mmaka, neca79 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala vam na lepim željama devojke. Javljaj te se da ne brinem. 

Pisi nam kakva je Anči. I da cujemo kakkako je tekao taj vrtoglavo brzi porodjaj ;) 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana js rekla 2 bebe ove nedelje a dve ce da sacekaju sledecu nedelju hehe.Salim se,samo se vi poradjajte i sto lakse da prodjete :wub:

 

MaMa_723, Venera i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas kod dz i imam bakteriju u mokraci tako da pored svega sam dobila palitrex

Tasa021 i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Mene je bolelo i sa epi. Jer epi malo uspori otvaranje, a indukcijom hoce da ga ubrzaju, pa kad odvrnu ono do kraja....

Ja sam zvala mm da dodje s posla ipak, kontrakcije su sad na 5min, nisu opet mnogo jake,al idem pa sta mi bog da. 

a meni rekli da ubrzava otvaranje i u frontu anesteziolog i u misovicu

tacnije rekli su da ubrzava ali da ctg aparat slabije ocitava kontrakcije pa na papiru izgleda da su opale

Izmenjeno od strane neca79
Dopuna
Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas niko nije indukciju spominjao, sto je super, naravno kad se mora sta drugo ali i ja sam za prirodno cekanje ako je sve u redu. Jo

Hana izgleda ce biti kako si napisala, bepce se mozda vec poradja:)

neca79 i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce je mozda obavila posao vec. Ipak je bila otvorena 5prstiju ili cm. Svakako dosta .

ajde Bepce,javljaj.se. :)

MaMa_723 i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bila danas kod dz i imam bakteriju u mokraci tako da pored svega sam dobila palitrex

Ne brini. I ja sam u drugoj tr pila taj ab, sve ok bilo hvala Bogu

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Drage zene, da pisem ovde, ovde znam da ce vecina vas procitati. Pa da me posavetujete.

Ovog meseca smo radili na bebi, ali mislila sam da od toga nema nista. Nekako se uopste nisam osecala drugacije i uopste nisma ni sumnjala.. nego kao ajde neka prodje sad pa sledeceg meseca nastavljamo. Sve do jutros.. Prvo mi je bilo odmah po ustajanju lose, zagusljivo, muka u stomaku, nekako neobicno stanje nesvestice. Onda sam mislila da sam dobila, pa se preracunala, ono 23. dan. Ok, inace dobijam ranije, ocekivala sam u nedelju, ponedeljak ali ajde.. Tamno braon, skoro crno. Stavim ulozak i on je ceo dan samo malo braonkasto uprljan. Kad se obrisem sluz, nekad braonkasta, nekad koncici crvenkasti. Jasno mi je da moze da bude implementacijsko, jer sam ga i tri prethodna puta svaki put imala. U prvoj 26. dana kao svetlo roze krv, trajala 2 dana. U drugoj 23. dana braonasto, trajalo sa prekidima cak 6 dana. U trecoj takodje 23. dana i bilo cas braon, cas roze i trajalo 2 dana koliko se secam. Ja po tome jako rano znam da sam trudna, jos pre ocekivane mece. E sad, ne osecam se dobro uopste. Jajnici me bole. Ne znam sta sad oni, nemaju sad nikakvu funkciju, jel tako? Nesvestica mi je, mucnina u stomaku kao kad dobijem  (ja imam mucninu kad dobijem ), bol u ledjima i kukovima, koji ide kroz noge, kuvanje po crevima. Sve mi je slicno kao kada dobijem samo krvarenja nema. Imam i T 37,1 i osecam se vruckasto. Ono sto me brine je sto sam preterala zadnjih dana! Prvo sa sexom ove nedelje, a da sam pomislila da mogu biti trudna ne bih sigurno. Nego sam mislila da nema sanse. U sredu su me isto boleli citav dan jajnici i mislila sam da je od sexa vece pre, kao i danas od sinocnjeg. Inace mi se ni to ne desava. Mislim nije moj muz neki manijak ako me razumete. Drugo juce i prekjuce sam oprala desetak tepiha, vukla, nosila, klecala, ribala.. Pa mi to nije bilo dosta pa pomerala namestaj, svuda brisala, otprilike sam udarila generalku u kucu od 160kvm.. Jos smo juce bili na bazenima i to u onom za neplivace zbog dece, a u njemu najveca guzva. Voda bila onako hladnikava, koliko je bila cista to je diskutabilno. Sad je kasno da me grdite, da sam ikako posumnjala ne bih sigurno, ali mislila sam da nema sanse. Iako samo odnose imali odmah posle menstruacije, pa na dan same ovulacije (proslog utorka je bila) i ove nedelje 3 puta kada racunam da su mi vec neplodni dani. Koliko sam mogla da naskodim svim ovim?

Izmenjeno od strane k a m
neca79 i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I da cestitam sa malim zakasljenjem i pozelim dobrodoslicu Ani! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage zene, da pisem ovde, ovde znam da ce vecina vas procitati. Pa da me posavetujete.

Ovog meseca smo radili na bebi, ali mislila sam da od toga nema nista. Nekako se uopste nisam osecala drugacije i uopste nisma ni sumnjala.. nego kao ajde neka prodje sad pa sledeceg meseca nastavljamo. Sve do jutros.. Prvo mi je bilo odmah po ustajanju lose, zagusljivo, muka u stomaku, nekako neobicno stanje nesvestice. Onda sam mislila da sam dobila, pa se preracunala, ono 23. dan. Ok, inace dobijam ranije, ocekivala sam u nedelju, ponedeljak ali ajde.. Tamno braon, skoro crno. Stavim ulozak i on je ceo dan samo malo braonkasto uprljan. Kad se obrisem sluz, nekad braonkasta, nekad koncici crvenkasti. Jasno mi je da moze da bude implementacijsko, jer sam ga i tri prethodna puta svaki put imala. U prvoj 26. dana kao svetlo roze krv, trajala 2 dana. U drugoj 23. dana braonasto, trajalo sa prekidima cak 6 dana. U trecoj takodje 23. dana i bilo cas braon, cas roze i trajalo 2 dana koliko se secam. Ja po tome jako rano znam da sam trudna, jos pre ocekivane mece. E sad, ne osecam se dobro uopste. Jajnici me bole. Ne znam sta sad oni, nemaju sad nikakvu funkciju, jel tako? Nesvestica mi je, mucnina u stomaku kao kad dobijem  (ja imam mucninu kad dobijem ), bol u ledjima i kukovima, koji ide kroz noge, kuvanje po crevima. Sve mi je slicno kao kada dobijem samo krvarenja nema. Imam i T 37,1 i osecam se vruckasto. Ono sto me brine je sto sam preterala zadnjih dana! Prvo sa sexom ove nedelje, a da sam pomislila da mogu biti trudna ne bih sigurno. Nego sam mislila da nema sanse. U sredu su me isto boleli citav dan jajnici i mislila sam da je od sexa vece pre, kao i danas od sinocnjeg. Inace mi se ni to ne desava. Mislim nije moj muz neki manijak ako me razumete. Drugo juce i prekjuce sam oprala desetak tepiha, vukla, nosila, klecala, ribala.. Pa mi to nije bilo dosta pa pomerala namestaj, svuda brisala, otprilike sam udarila generalku u kucu od 160kvm.. Jos smo juce bili na bazenima i to u onom za neplivace zbog dece, a u njemu najveca guzva. Voda bila onako hladnikava, koliko je bila cista to je diskutabilno. Sad je kasno da me grdite, da sam ikako posumnjala ne bih sigurno, ali mislila sam da nema sanse. Iako samo odnose imali odmah posle menstruacije, pa na dan same ovulacije (proslog utorka je bila) i ove nedelje 3 puta kada racunam da su mi vec neplodni dani. Koliko sam mogla da naskodim svim ovim?

meni je post totalno simpatican.... od toga da ne znas da si trudna , do muza manijaka :) :) :) bitno je da se vilite ( al malko neznije :) ) po tvom opisu ti si trudna.... i drzim ti palceve!!!!! 

A sad malo smanji kvadraturu kuce :P pa da odmaras i uzivas

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Najvise me plasi taj bol u oba jajnika. Trebalo bi da oni vise nemaju nikakvu f-ju, nije mi jasno.

Izmenjeno od strane k a m

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao nam Tai Maksimilian u 17:50, 52cm i 3260g. Kad sam dosla bila sam samo 4cm otvorena. Usla u porodjajnu salu u 15, nista se ne dogadja. Kontrakcije se umirile. U 16 mi uveli kanal za epi, u pola 5 su mi dali indukciju jer se nista nije desavalo. U 5 poceli zecsi bolovi, dali mi i lek za epi. U 17:50 sam se porodilo. Epi je delovala sve ukupno 20min, umanjila mi bolove upola, ali sam sve zivo osetila. Mnogo vise nego prvi put. Al je jako brso bilo gotovo. Nisam sivana, sve je tip top!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Znala sam :baby:. Cestitke draga. Drugar, dobro nam dosao :babycrib::wub::wub:

MaMa_723 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

.Znala sam :baby:. Cestitke draga. Drugar, dobro nam dosao :babycrib::wub::wub:

Hvala! Sikimo vec ko pravi!

Tasa021, MaMa_723 i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Stigao nam Tai Maksimilian u 17:50, 52cm i 3260g. Kad sam dosla bila sam samo 4cm otvorena. Usla u porodjajnu salu u 15, nista se ne dogadja. Kontrakcije se umirile. U 16 mi uveli kanal za epi, u pola 5 su mi dali indukciju jer se nista nije desavalo. U 5 poceli zecsi bolovi, dali mi i lek za epi. U 17:50 sam se porodilo. Epi je delovala sve ukupno 20min, umanjila mi bolove upola, ali sam sve zivo osetila. Mnogo vise nego prvi put. Al je jako brso bilo gotovo. Nisam sivana, sve je tip top!

bravo bepče, neka je živ i zdrav drugar, čestitke i mami i bebi :baby::wub:

Ajde sad ove vece vještice što su prognozirale dvije bebe do kraja nedjelje, da daju meni i Veneri prognozu :D

Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.