Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sva sreća nemam mučnine uopšte. Jedem normalno osim što sam izbacila suhomesnate proizvode i pastete tako da za doručak nekad uopšte nemam ideju šta da jedem uglavnom se držim pahuljica i povremeno jaja. Mene ova vrućina ubija nemam ni snage ni volje ni za šta  inače ne volim leto i visoke temperature.

MaMa_723 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja otisla jutros sa mm do firme i posle mi bilo lose od vrucine,jer izbegavam do posle podne da izlazim iz kuce po ovoj vrucini

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Evo jednog malog saveta sta obavezno da izbacite iz ishrane u toku trudnoce zato sto moze da dovede do velikih problema i poremecaja u razvoju bebe/a:nista od mesa,jaja,ribe ne sme da se konzumira sto nije termicki obradjeno(sushi,tartar biftek i sl.) povrce i voce sme,sve sto sadrzi dzigericu/jetru treba izbaciti iz ishrane,tuna sveza ili iz konzerve i ajkula,sabljarka i sl. zato sto sadrze puno zive koja moze da steti plodu,treba izbegavati sve sto sadrzi beli secer,bolje je jesti voce umesto slatkisa zbog trudnickog dijabetesa,treba izbaciti budjave sireve,mlade i meke bele sireve,treba koristiti proizvode iskljucivo od pasterizovanog mleka.

Eto to su meni svi savetovali od doktora,patronaznih sestara i bliskih prijatelja koji rade u zdravstvu i te savete sam prihvatila i tako se ponasala u obe trudnoce i nisam imala nikakve zdravstvene probleme u trudnoci,krvna slika je uvek bila super i sve bebe su mi rodjene zdrave i nisu prevremeno rodjene,iako sam u drugoj rodila blizance,a i nisam dodala puno kilograma i uvek sam se vec posle par dana od porodjaja vracala na predporodjajnu tezinu.Sve ostale namirnice sam konzumirala koliko mi je organizam trazio i nisam ni mogla da se prejedam zbog gorusice.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja meso jedem dinstano svinjetinu ili junetinu,piletinu przim sa maslacem ili maslinovim uljem,ne koristim ni mast ni suncokretovo ulje,od mlecnih proizvoda samo jogurt i pavlaka,riba samo konzervirana tuna,nejedem hleb,a krompir spremam u rerni na vodi,nejedem nista od oasteta,salama i slicno...sladoled retko kad,mozda kuglu,dve nedeljno,ali ni toliko,od sokova limunadu i cedjenu narandzu,uglavno puno vode,voca,salate ne volim pa jedem paradajz i krastavac,jer moram,a papriku nikad nisam jela,od nje povracam,testa slabije jedem isto(spagete i makarone),nista od peciva,voca mnogo,slatko izbegavam,pojedem samo kad me uhvati kriza za slatkisima i to jedan palacinak ili snikers...sad cu prvi put raditi ks pa cu videti kakva je,a kg stoje evo 16 nedelja ni grama +,a u predhodnoj sam bas bas dosta kg za svoju gradju dobila

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Isla po rezultate za hepat b i c hiv ,posto nisu znali sta vise da mi rade za transeminaze,pa mi radili to. Naravno da nemam nista id navedenog i sad mi je asl i asd ili kako vec u granicama normale. Znaci crkoh na ovoj vrucini al nema veze samo kad je sve o.k.

Venera, bepce, MaMa_723 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja meso jedem dinstano svinjetinu ili junetinu,piletinu przim sa maslacem ili maslinovim uljem,ne koristim ni mast ni suncokretovo ulje,od mlecnih proizvoda samo jogurt i pavlaka,riba samo konzervirana tuna,nejedem hleb,a krompir spremam u rerni na vodi,nejedem nista od oasteta,salama i slicno...sladoled retko kad,mozda kuglu,dve nedeljno,ali ni toliko,od sokova limunadu i cedjenu narandzu,uglavno puno vode,voca,salate ne volim pa jedem paradajz i krastavac,jer moram,a papriku nikad nisam jela,od nje povracam,testa slabije jedem isto(spagete i makarone),nista od peciva,voca mnogo,slatko izbegavam,pojedem samo kad me uhvati kriza za slatkisima i to jedan palacinak ili snikers...sad cu prvi put raditi ks pa cu videti kakva je,a kg stoje evo 16 nedelja ni grama +,a u predhodnoj sam bas bas dosta kg za svoju gradju dobila

Super se hranis Cvrky,ja sam samo pisala o tome sta su meni zabranili da jedem.Zaboravila sam suhomesnato da napisem,dozvoljeno mi je bilo samo da jedem kuvane sunke,a ne prsute koje su samo dimljene.

A za tunu iz konzerve su mi isto rekli da ne jedem zbog zive,a ja je stvarno obozavam.A hranu sam spremala na puteru ili maslinovom ulju ili raznim drugim uljima sem suncokretovog i na masti kada sam je imala.Mast moze da se koristi kada se nesto sprema,cak kazu i da je jako zdrava,ako nemate problema sa holesterolom.

Da budem iskrena ja ne znam kako su ovi Svajcarci svi redom mrsavi,kada koriste i mast i za dorucak obicno jedu puter sa marmeladama i puno peciva i testenina.Umereni su sto se svega tice i puno su aktivni,valjda je to razlog.A i kvalitet namirnica je vrhunski,pa je zato sve uzasno skupo.Na pr. 100 gr mesa nebitno kog je oko 10chf-1000 dinara otprilike.Ali zato im je povrce i voce prilicno jeftino u odnosu na meso.Ja sam u trudnoci jela puno ribe valjda mi je prijala i ja na srecu mogu da jedem svo voce i povrce pa sam ga jela u ogromnim kolicimama.Sokove i gazirano i alkohol ne pijem ni ovako,samo vodu i kafu.Cak sam pila kafu bez kofeina iako je dozvoljeno do 200 ml dnevno kafe popiti.A slatkise ne jedem ili ako pravim nesto onda koristim zuti ili braon secer.

Venera, Zone* i neca79 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A sta sam ja mesa pojela u mojim trudnocama:o, pre toga sam bila skoro vegeterianac. Pokusavam raznovrsno i sezonski da jedem, volim uvek mali desert na kraju mada mi sad ne prija zbog kiseline pa izbegavam. 

Jos imam pritisak na dole i samo cekam kad ce da krene.. inace bila i ja na trac partiji sa tri prijateljice, prokuvale smo..

 

Dacha76 i Zone* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E a vidis moja oma samo na puteru spremala tamo,nikad obicno ulje i mast,cak je nama znala doneti :)

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja se u prvoj trudnoci nisam ni ugoila bila sam na dijeti zbog viska plodove vode a otg test bio uredu,ja sam se pocela goiti posle U prvog rodjendana i ukrmacila sam se bila bas onda sam krajem 2015 pocela piti herbalife i dovela se u red :)

Sad sam opet gicko ali cu se opet srediti uz regulaciju ishrane

neca79 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Na konto priče ko se koliko ugojio, upravo me je kasirka u supermarketu pitala nosim li dvojke ili trojke <_< eto kolika sam <_<

Kod mene se ništa spec ne dešava, dok smo obavljali trgovinu, u toku kretanja sam imala napone, mislila sam ode vodenjak svaki tren. Došli kući, sjela sam, odmah krsta počela da bole. Na ovo sam više navikla. 

Avgustovke, jeste na broju? :P koja je po kalendaru sledeća? Venera?

neca79 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da ja po terminu i bas me neka panika hvata.. ne znam ocekivala sam ranije ,mozda zato sto sam prvi put sedam dana ranije rodila. U petak ujutro idem na ctg i uz pa cemo videti kakvo je stanje ako se do tada ne porodim. Imam i ja stalno taj pritisak dole i kao menstrualne bolove, cep vise i ne ispada;) Najvise mi setnja godi..

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni je s Mašom čep otišao dan poslije termina, oko 20h. Znači sad bi mogao da krene :lol: tješim se ja :lol:

I ja sam u petak ujutro na ctg. S obzirom da mi dr ide na odmor, ja mislim da će me poslati na indukciju. Evo vidjećemo. Razmišljam nešto.. pa i da me pošalje na indukciju, boljeće i proći će. Ovako se samo patim. I ne prolazi.

Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja vise ni bolove, ni pritisak, ni kontrakcije....kao da sam se vratila u 7 mesec trudnoce. Mogu da setam,sedim, stojim, ne umaram se. Cak ni kiselinu nemam tako cesto...ja ne ocekujem nista vise do termina. B)

Tasa021, MaMa_723, neca79 i 4 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Tu je aždaha stara, bez brige.Bambi je u stelt modu od juče popodne, promrdolji ali ništa strašno. Odoh da se spremam za ctg. Ljubac za sve. 

miliccam, Zone*, Venera i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo na broju. Ovo moje ludo dete progleda u 6. Mene celu noc nesto oci svrbe i evo sad opet. Mora da raste koncentracija polena pred kisu! 

Mali mi pravi centrifugu u stomaku, al draze mi je to, nego da je miran pa se sekiram. 

MaMa_723, neca79, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene. Stanje redovno :) jedna mirna noc, doduše puno sam se budila i mijenjala položaje, zbog bolova,  ali sam navikla na to. 

Aždaha, javljaj šta kaže ctg. Najčešće ti ideš na ctg, što ti je najdalje termin :P

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde zene, danas je mom sinu rodjendan, poradjajte se :lol:

Srećan Divan Dan! :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrky,svaka cast na ishrani. Ja ne pzim nista... mislim voce i povrce volim sve tako da to jedem svaki dan vise vrsti,kuvam svaki dan ali jedem vise brasna i seera nego sto treba. -.-

Mama,sta da ti kazem?! Ja imam nekih 9kg viska za moju visinu. Otkako sam trudna izgubila sam 2kg(to se ne vidi na na meni ali hicu reci da se nisam ugojila nista pa da se vidi) stomak se naravno ne vidi jer je rano ali ja imam stomak od prosle i zato sto sam svinjce. Naduvam se od hrane jer jedem cesto i mnogo tako da imam stomak. Elem,jedna zena na pijaci: jao koliko si se se ugojila,nisam te davno videla. Reku jesam malo i nastavljam da hodam besna,jer za boga ne vidis nekog davno a prvo pitanje je o kilazi. Ionda pita hoce beba? I ja kazem hoce. 

Onda jetrva. Kaze ona jeste imala stomak u ovo vreme ali ona je vec bila za boga3mesec i kate to je citav mesec vise od mene(termin u feb.joj bio) i gledam i cutim reku boli me pa*ka,necu da se ubedjujem ionako znam kako je izgledala i da je imala stomak i kad se jos ne vidi i ima stomak jos uvek kao u 5meeecu a trece svekrva. Iz cista mira kaze ugojila si se. Reku nisam kazem iz same osla ila sam 2lg a ona kaze ali imas bas stomak. Reko naduvena sam. Inonda sledeci dan kad nisam bila toliko naduvena kaze vidi stvarno nemas toliki stomak. Reku aman,manite me vise. Smrsacu kad se porodim,njima za inat! Hahaha sad jedem i uzivam. :D

cvrky,znas pol?

Bepce,mozda je zatisje pred buru. :)

snow,hvala. :wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene. Stanje redovno :) jedna mirna noc, doduše puno sam se budila i mijenjala položaje, zbog bolova,  ali sam navikla na to. 

Aždaha, javljaj šta kaže ctg. Najčešće ti ideš na ctg, što ti je najdalje termin :P

I ja imam ctg danas,al popodne. Tako da azdaha i ja se pratimo sa ctg-om. 

Maki, kao sto vec rekoh, drage volje se poradjam kad god,al nece ovaj mali kuler. Juce i danas se osecam kao avion. Mogla bih jos 2 meseca biti trudna. :D

Srecan rodjendan drugaru.

@KruelaDeviL pusti komentare, sta te briga. Kile dodju i odu, vazno da tebi ne smetaju. Kad dodje vreme,pozabavices se njima. Kad bi bar bilo zatisje pred buru,al bojim se da je samo zatisje! :D

MakiJana i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KruelaDeviL ja se, iskreno, ne opterećujem tim komentarima, samo hoću da kažem kako narod (posebno žene) nemaju takta i obzira. Šta nekoga briga koliko se ko ugojio. Dokonluk opšti.

MakiJana i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Maki srecan vam rodjendan!:babymommy:

ma i mene briga ali se u to  trenutku iznerviram,ovako briga me. Cesto dodjem samo da pozelim da im kazem da sreca pa su oni fit ili tako nesto cisto da im dam do znanja da ne izgledaju ni oni nista bolje ali ne volim da vredjam pa ucutim.

bepce, MakiJana i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.