Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@KruelaDeviL cestitam ti i zelim skolsku i dosadnu trudnocu. I ovde kod mene lekari gledaju termin po uz i to ne po bilo kojem, nego onom sa dabl testa. Prvi put su mi dali termin 16.1., tad sam se i porodila. Sad je 16.8., al videcemo kad ce da bude. Nadamo se malo ranije. :lol:Vruce nam je. 

Uglavnom, kod mene danas ama bas nista posebno, jedino se bebac malko umirio, a to bas ne volem kad se dogadja. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam sa U isto tako termin je bio 5.03. po mens,ali dr je uvek gledao po uz i sad isto tako :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@KruelaDeviL čestitam :baby: želim ti laganu trudnoću :babycrib:

@bepce meni su se termini po uz i datumu menstruacije poklopili, kaže dr da joj se to baš rijetko dešava. Datum prolazi, ništa se ne dešava. Ovo što se mirovanja bebe tiče, slažem se, kod mene je to već treći dan tako. I dobru ideju ste mi dali, sad ću da izračunam po dabl testu datum. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Izračunala sam, ispada u nedjelju ili ponedjeljak termin :lol: 

Edit:ovo ispada po tripl testu u nedjelju ili ponedjeljak. A sad sam i po dabl testu računala, ispada 26.ili 27.08. Uh, probode me nešto, bolje da ništa nisam računala :angry:

Izmenjeno od strane MaMa_723

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi mm javlja da mi u firmi opet traze papire iz bolnice,prvo su kao trazili za opstinu za povracaj nekog novca,pa mi je stiglo resenje o pomoci roditeljima u bruto iznosu,a sad im odjednom treba za poresku,ja imam osecaj da oni opasno muljaju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad mi mm javlja da mi u firmi opet traze papire iz bolnice,prvo su kao trazili za opstinu za povracaj nekog novca,pa mi je stiglo resenje o pomoci roditeljima u bruto iznosu,a sad im odjednom treba za poresku,ja imam osecaj da oni opasno muljaju

ne mogu da te tagujem

a da ti zovneš ili prošetaš do opštine i raspitaš se?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

ja sam se vratila sa pregleda. Mig7 da se upisem na spisak. :)  stcana radnja je tu. Plod raste. Kasni 5dana ali je sve u redu. 

Jedino mi je rekao da on gleda termin po uzv a ne po mentruaciji jer mu je merodavnije,tako da cu se upisati pod datum 27.03.2019 a ako bude promena javljam. U prosloj trudnoci mi je odredjen termin po mentruaciji 27.09.2014.  A jedan lekat je rekao da cu se poroditi.02./03.10. A ja se porodila 25.09(vodenjak poceo da otice 24.09) i samo sam pomisli:ha,in your face! 

Videcemo sta ce biti ivaj put. Moyda se porodim 10.04 hahah

ko menja spisak nek me doda. 27.03.2019

Bravo za zlicu od opaka! Jupiiiii 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oooo debilizma,u poreskoj ih zanima sto sam bila pola meseca na porodiljskom,a pola na godisnjem

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Izračunala sam, ispada u nedjelju ili ponedjeljak termin :lol: 

Edit:ovo ispada po tripl testu u nedjelju ili ponedjeljak. A sad sam i po dabl testu računala, ispada 26.ili 27.08. Uh, probode me nešto, bolje da ništa nisam računala :angry:

A kako racunate po dabl testu? 

Moj dr. racuna po zadnjoj m. a svaki put na uz na osnovu merenja bebe sistem izracuna svoj datum , naravno pod uslovom da dr. uvek precizno meri.  Kod decaka je uz termin uvek bio ranije, ranije se i rodio. A sad kod devojcice termini se stalno poklapali, mozda ce stvarno na termin i stici.  Opet okvirno sve je od 38- 42 nedelje terminski.

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A meni se danas toliko spavalo da sam par puta dremnula, hoce bebi da se mama odmori pred dolazak:D. I ja ne volim kad su ovako pred kraj mirni, mislim znam da nemaju vise toliko mesta ali opet stalno osluskujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su to oni sami na dabl testu napisali kao termin porodjaja, na osnovu mera bebe, i taj datum je dr napisala u knjizicu i toga se drzi. A isto mi se podudara i po zadnjoj M. I u prvoj i u drugoj T.

Ja sam u jednom momentu legla i bas sam brojala udarce,jer mi je i dr rekla da u 2h mora da ih bude 10. Prvih pola sata nista, sva sam vec bila pretrnula i onda se aktivirao i u 45 min me dobro isutirao! Tako da sam sad mirna. 

Venera, MaMa_723 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Venera po datumu kad sam radila dabl i tripl (kod nas se u Pg se to oboje radi, bez obzira kakvi su rezultati dabl testa) i nedjelje koje su oni napisali. Ma, bolje da nisam računala, samo sam se smorila. A po mjerama na UZ, mojoj dr se poklopio termin sa datumom zadnje m., kao što rekoh, ali evo ništa od toga.

Inače, ležim već pola sata i ne osjećam bebu uopšte, ali me zato krsta ubijaju kako bole. Kao da sam na indukciji, pa ne prestaju. 

Upravo dok ovo pišem, osjetih blagi udarac u lijevu preponu. 

Sad ću malo da ustanem, da vidim šta je s ovim bolovima u krstima, hoće li prestati.

Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ustanem da prošetam, ništa me ne boli. Klasični lažnjaci. Čim sjednem/legnem kreću bolovi u krstima. Je li realno da mi neće dati da spavam?! Još samo to mi je trebalo :angry: i ovako me neka nervoza dere. 

Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Isto i kod mene, najvise mi prija biti u pokretu, lagano setati, mada eto dobro sam spavala, a svaku noc izmedju 2-3 krenu kontrakcije, ja ustanem prosetam malo, pijem vode i sve se smiri;) 

Hoce li nas danas bar jedna iznenaditi? Mozda Azdajana!

 

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žalim devojke, ništa od toga :D. Posle ko zna koliko vremena sam se naspavala (čak sam uspela da nastavim sa spavanjem posle šetnji do kupatila). Danas imam da sredim ovde šta je preostalo i da pošaljem, konačno, matorce na plac. Za popodne imam trač partiju sa drugaricama, tako da ... Izvin'te me za danas.

Pozdrav za sve oblice i okruglice 

MaMa_723, Venera, bepce i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se i ja cekiram! Mora da je bila neka dobra noc, jer sam se i ja naspavala. Mm mi je sinoc izmasirao noge, pa ne znam jel od toga ili cega drugog. Spavala sam ko top,naravno uz odlaske na wc. 

Kontrakcija i slicnih naznaka porodjaja....NEMA!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Blago vama, vi se naspavale. Ja sam slomljena, ali bukvalno. Kao da je 100 vozova preko mene preslo. 100 puta sam se probudila, obrni, prevrni, čas na lijevi, čas na desni bok. Ne mogu položaj da nađem, krsta me ubiše. Ima li kraja ovoj agoniji? 

bepce i azdajana i ala mala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

hvala jos jednom svima :wub:

Nocu su me toliko bolela krsta,ali izgleda da mi je bila prepunjena besika. Sad unutru opet muka. Cim ujutru ustanem,muka mi je a nekad mi je cak muka od gladi ali kad razmisljam ajde da pojedem nesto cim pomislim na odredjenu hranu idmah mi je jos vise muka.ne mogu da jedem bas meso,gadi mi se svinjsko pogotovo,ako pojedem nesto od testa gore mi je nego pre. Samo voce i jogurti i jaja i povrce i supe mogu bez gadjenja. I testo. Ali testo kao da.zeludac ne moze da ga razradi. Sad jedem sljive sveze i odmah je bolje. 

Kako ste vi? 

nema novih beba? :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja jutro pocinjem sa mlakom vodom,limunom i lekovima,jedna turska,ovsene sa jogurtom i vitamine posle i tako svako jutro:)

MaMa_723, k a m , miliccam i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meso čitavu trudnoću jedem na silu,ribu još uvek samo belu mogu da progutam bez posledica.Krvna slika odlična,samo čekam da mi ponovo transeminaze koje su pre dve nedelje divljale. Voće,povrće bez problema u bilo kakvom obliku.Al zato plodove mora i tora... nikako.

miliccam, bepce i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam u prvoj trudnoci pojela pljeskavica i hamburgera ko nikad u zivotu. U ovoj malo manje, al kad me pitas sta mi se jede, uglavnom je to hamburger. Voce mi se uxasno jede, ali imam posledice u vidu grceva u crevima i proliva. Jedino banane, lubenice i dinje prolaze, al od zadnje dve piskim ko zmaj pa izbegavam. Od testa kiselina. Ali ne dam se ja, jedem svega po malo pa trpim posledice. Kao npr grozdje sada. :lol:

Jutros sam usisavala, uvatilo me opet nesto da mora biti red i sve zategnuto, bila sa cerom na igralistu, sad me malo bolucka stomak, sve se nadam da ce se nesto pokrenuti. Al dok odmorim malo sve ce se smiriti. Tako da s moje strane,od bebe nista. Sutra ctg al popodne tek.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Nemojte preterivati sa grozdjem,puno je secera,ja sam sa u jela po kilu dnevno pa mi dr rekao da bolje pojedem 100g cokolade:lol:

MaMa_723 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kruela, cestitam na trudnoci, znam koliko si je prizeljkivala i bas mi je drago zbog tebe!

Da kazem nesto u vezi sa terminom za porodjaj...klasika je da se odredjuje po terminu poslednje mens, ali cesto dr posegnu za onim terminom koji odrede po ranom ultrazvuku(pretpostavlkam da je to isti UZ koji pominjete sa dabl ili tripl testa).

Meni su dr u poslednjoj trudnoci debelo omasili termin, jer su se vodili zadnjom mens(a kod mene su mens prilicno neredovne) i tako ja kao Georgina guram jos 20 dana...srecom, uzese onda da gledaju snimak sa tog ranog UZ i zakljucise da mogu da sacekaju i taj termin ;)

Ali jedan simpaticni dr, mislim da se prezivase Grdinic, rece meni da dodjem u petak 17.06.2016. da me oni ipak hospitalizuju...ja jok,necete me gledat,cekam vikend pa ako ne bude nista eto me u ponedeljak.

I bijah ja u pravu, u subotu u toku noci kontrakcije i ujutru stize moj Lazo:-)

Zasto ovo napisah...nemam pojma. A da, da vam kazem da se ne opterecujete terminima. Osluskujte svoje tijelo. I ne zurite u porodiliste;)

Kaze vam neko ko je na sva tri porodjaja dolazio u minut do 12:-)Sreca, intuicija...sta li...

Srecno svima! Cekamo bebeee

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Što se tiče mesa, kad ga pomene neko meni je već muka, ali bih zato grožđa i nektarina jela na tone. I pohovane tikvice :rolleyes:

Ja sam jutros bila u šoping jer sam shvatila da mi nijedan grudnjak nije reprezentativan. Zapravo jeste, svaki, ali to sam ja i moji hirovi. 

Od juče sam toliko nervozna da samo idem kroz kuću i galamim. Uglavnom bez razloga. Kuća mi je u haosu ali mi ne pada na pamet da bilo šta diram. Ovo je i njegova kuća koliko i moja pa neka sređuje kad dođe s posla. :angry:

Dok sam šetala kroz tržni centar, ništa me boljelo nije. Sad kad sam došla i legla, krsta opet počinju. Dođe mi da odem u KBC i da ih molim za indukciju. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja meso obozavaaaam i sve mi je u mesu,bar 90% rucka mi je meso,dorucak ovsene,a vecera uvek nesto lakse ili tuna,a nekad se pocastim skatkom palacinkom:)

Salate jedem jer moram,pogotovo leti,jer se mnogo znoim,a u vocu se davim,ali najvise u bobicastom:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.