Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ne vjerujem...jos smo i komsinice:lol: tako da mozda se i negdje sretnemo na Zabjelu ;-)

Moji imaju 7, 4 i 2god.

Drzim fige da sve bude ok! I da se porodis do petka!;) Mada tu se beba najvise pita, bice to kad ona kaze! Kazem ti iz iskustva Georgine u trecoj trudnoci(presla termin 20 dana):D

 

mi smo ti stalno u park kod vrtića, onaj novi :) pravimo pauzu sad zbog vrućina, ali od septembra-oktobra smo opet tamo, pa se možda i sretnemo. I moja Maša ima 4 i ako ste išli u Poletarac, možda su zajedno u grupi bili :)

Ne vjerujem da će me pustiti 20 dana da čekam, jer imam pritisak, ali ko zna :) ja bih da to samo krene, da preskočimo indukciju ovaj put :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@Sanja19 meni je termin 26.01. samo nisam prepravila na spisku :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mi smo ti stalno u park kod vrtića, onaj novi :) pravimo pauzu sad zbog vrućina, ali od septembra-oktobra smo opet tamo, pa se možda i sretnemo. I moja Maša ima 4 i ako ste išli u Poletarac, možda su zajedno u grupi bili :)

Ne vjerujem da će me pustiti 20 dana da čekam, jer imam pritisak, ali ko zna :) ja bih da to samo krene, da preskočimo indukciju ovaj put :)

I ja sam prvi put dobila indukciju. Drugi put ne, nije bilo potrebe. Inace, drugi put beba sama izleti ;) Salim se malo,al u svakoj sali ima istine...a to je da je bar u mom slucaju drugi porodjaj mnogo laksi i brzi! Sto i tebi zelim!

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja sam prvi put dobila indukciju. Drugi put ne, nije bilo potrebe. Inace, drugi put beba sama izleti ;) Salim se malo,al u svakoj sali ima istine...a to je da je bar u mom slucaju drugi porodjaj mnogo laksi i brzi! Sto i tebi zelim!

hvala :wub:

Biće to sve ok, nadam se. Samo da krene :)

Da li je neko bio dugo na indukciji?

ja sam bila od 02h do 19:25h s Mašom. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se oba puta brzo otvarala,zato pitam da li je neko bio dugo,posto sve izbegavate indukciju

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se oba puta brzo otvarala,zato pitam da li je neko bio dugo,posto sve izbegavate indukciju

ja sam, za mene, bila predugo. Zato je izbjegavam. Ima slučajeva gdje budu 1-2h samo. Sve je individualno.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se oba puta brzo otvarala,zato pitam da li je neko bio dugo,posto sve izbegavate indukciju

Nisam imala, za sad, takvog iskustva, ali od zenica sa patologije (2 i 3-rotki) sam cula da to boli ko djavo i da zna da poprilicno dugo traje (nekad i po celu noc).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

mene su ispalili za pregled....kazu nisi zakazana. Pa reko rekao mi da dodjem u ponedeljak,mozda je zakazao kaze ne. Idem sutra 15h. Popizdela sam....brinem samo ako recimo ne daj boze nesto nije u redu da dve nedelje ne reagujem. Mada se ja osecam dobro. Krvnu sliku sam radila,sve je u redu. Jedino mi smetaju mirisi. Evo sad kuvam socivo i muka mi je. Nista mi se ne jede a sve jedem. Ali mi je muka od pomisli na slaninu i sarmu(sto inace volim)....ovo  u prvoj truenoci nisam imala. 

Kako ste vi?

Bepce,azdajana,mama jeste 2u1?

E da,dobrodoslica novim trudnicama...megi,sanja i koga sam zaboravila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

jeste odabrale imena za bebe? :)

ja za muško imam još dok sam u srednju školu išla :lol:

Oko ženskog je "tuča" :lol: Tara, Hana i Una :) ne možemo da se odlučimo. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo jos tu, takav pritisak imam na dole da sve mislim vodenjak ce da pukne pa sam stavila zastitu na krevet za svaki slucaj. Termin se blizi polako..a ja se sve nadam da cu do termina da se porodim..

bepce, MaMa_723, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drž se boginjo ti planeto stara :D, nešto mi se čini da će avgustovska klasa do vikenda da se omaci.

Što se imena tiče mi se još držimo spiska iz '00 godine. Ostalo je da izaberemo između Olivere, Anđelije ili Ane. Od muških nismo iskoristili Damjan, Mihailo i Mladen. 

Venera, blesava, MaMa_723 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vi ste nas zezale, eto sad vam se vraca!:lol: Te hocete te necete da se porodite, de se smislite :P

neca79, bepce, MakiJana i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Vi ste nas zezale, eto sad vam se vraca!:lol: Te hocete te necete da se porodite, de se smislite :P

Da znas da mi je to danas prolazilo kroz glavu;) tj. misli (prethodno pisala o migreni:D)

Izmenjeno od strane Venera
bepce, Zone*, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I mi smo jos tu, takav pritisak imam na dole da sve mislim vodenjak ce da pukne pa sam stavila zastitu na krevet za svaki slucaj. Termin se blizi polako..a ja se sve nadam da cu do termina da se porodim..

eeej, i ja imam taj pritisak, a nisam ni pomislila na vodenjak :huh: nemam zaštitu, a šta ako mi pukne noćas na novi dormeo, tek sam prvu ratu dala za njega :lol: 

Ja sve nešto ni ne pomišljam na vodenjak. Kad "zamišljam" kretanje porođaja, to je uvijek da me probude kontrakcije u toku noći. Ne znam zašto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A joj MaMa :D, prekrij taj novi dormeo, to se ne zna.. kod mene bar nije nov, cak je i za menjati ali opet da ne ostavljam posla ovim mojim muskima:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam se oba puta brzo otvarala,zato pitam da li je neko bio dugo,posto sve izbegavate indukciju

Izbegavaju je zene jer bolovi dolaze bez reda i najave :) Kad se otvaras prirodno-boli pa prestane, imas vremena da udahnes i pripremis se za sledecu kontrakciju. Kod indukcije taman mislis da je proslo kad opaaa, udar po sred ledja, aaaaj. Prvi bez indukcije, drugi i treci uz indukciju. Jes' da je brzo bilo gotovo i nisam se mnogo umorila ali bolelo 6x vise.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.