Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Mislim na onaj materijal s kojim je oblozeno samo jaje, skidala sam ga i oprala i stoji tako jaje na terasi a ta presvlaka u ormaru. Racunam mm ce, al taj pored cere nece znati ni gde mu dupe ni gde glava! :DA odelce za izlazak nemam. To je rekao da ce on. Hhahaah. Imam ja neko rezervno koje cu da spakujem iako nisam bas odusevljena. 

aaa, na to misliš :) 

meni je zet bio kupio odjelce za djevojčice, jer su meni do poslednje kontrole govorili da je žensko. I onda ja kupim univerzalno, tako da sad imam za obje opcije :lol: ništa me ne može iznenaditi. Ova komšinica jutros rodila dječaka, a cijelu trudnoću joj govorili da je djevojčica :huh:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da li vi primjećujete da nema ale male cijeli dan? :rolleyes:

bepce voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni je samo dr koji je bio na zameni moje dr,tamo nekad na sredini trudnoce rekao da je decak. Ja posle vise ne pitah, a moja dr nije nista komentarisala, tako da....sve je moguce. 

A vidis bas @azdajana i ala mala gde li se to skrivas? Lisica hoce sa 4.mesta da se porodi!!! :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, meni frka da radim test! Mm misli da se zezam, kaže uzeće i njemu jedan test posto je i on jako pospan ovih dana. :D

bepce, k a m , MaMa_723 i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, meni frka da radim test! Mm misli da se zezam, kaže uzeće i njemu jedan test posto je i on jako pospan ovih dana. :D

Radi test :D

blesava, MaMa_723 i Tasa021 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, meni frka da radim test! Mm misli da se zezam, kaže uzeće i njemu jedan test posto je i on jako pospan ovih dana. :D

šta čekaš :rolleyes: ja nisam mogla da dočekam da radim betu. Mada sam ja inače jako nestrpljiva, nismo svi isti :)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa meni je samo dr koji je bio na zameni moje dr,tamo nekad na sredini trudnoce rekao da je decak. Ja posle vise ne pitah, a moja dr nije nista komentarisala, tako da....sve je moguce. 

A vidis bas @azdajana i ala mala gde li se to skrivas? Lisica hoce sa 4.mesta da se porodi!!! :D

šta bude-biće :)

Imam dvije "nove" metode za ubrzavanje-ananas i stepenice B) ali iskljucivo svjež ananas. Stepenice kakve hoćeš :lol:

bepce i azdajana i ala mala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo da ste devojke, vratih se u komadu.Moj lekar me prosledio kod drugih u Višegradsku :), obavili pregled (otvorena 3prsta),nemam kontrakcije i bolove a pošto smo relativno blizu aj ti teto kući pa se vrati u ponedeljak, možda. Tako da... Bebče i MaMa hmmm ... 

MaMa_723, Venera, bepce i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zdravo da ste devojke, vratih se u komadu.Moj lekar me prosledio kod drugih u Višegradsku :), obavili pregled (otvorena 3prsta),nemam kontrakcije i bolove a pošto smo relativno blizu aj ti teto kući pa se vrati u ponedeljak, možda. Tako da... Bebče i MaMa hmmm ... 

ovo već postaje frustrirajuće. Ljubomorna sam -_-

Šalim se ja malo. Samo s anđelima da se rastavimo, pa kojim redom-nije važno ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Blago vama sto ste otvorene:P:D.Kako ono bese cm i prsti nisu isto, zaboravila sam , znam samo da je 10cm najvise i porodjaj krece, a za svaki cm potreban 1 sat.  

Ja htela otici do porodilista na pregled da vidim sta se desava, cep i dalje belicasto curi, danas poneka kontrakcija i na kraju odustanem, odem sa malenim na bazen, sad sam tako umorna pa se mislim jos ovu noc da se naspavam pa onda nek krene:)

bepce, MaMa_723 i Dacha76 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 Blago vama sto ste otvorene:P:D.Kako ono bese cm i prsti nisu isto, zaboravila sam , znam samo da je 10cm najvise i porodjaj krece, a za svaki cm potreban 1 sat.  

Ja htela otici do porodilista na pregled da vidim sta se desava, cep i dalje belicasto curi, danas poneka kontrakcija i na kraju odustanem, odem sa malenim na bazen, sad sam tako umorna pa se mislim jos ovu noc da se naspavam pa onda nek krene:)

ja sam mislila da su cm i prsti isto :o

I ja sam do sad peglala i opeglala tonu robe, sad je i zvanično sve spremno. Morala sam Maši da spremim u šta će da dođu po nas u porodilište, jer mom mužu su njene haljine i spavaćice jedno te isto -_- 

Sad ću još da očistim wc i da zvanično padnem s nogu, ali se ne bunim da krenem i ovako umorna. :lol:

Dacha76, Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja msm da sam citala negde da je 1 prst = 1.5cm

Tasa021, Venera i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i ja, a onda sam negde citala da nije isto. Ja sam vec spremila stvari jedino krevetac jos  nisam ali sve je tu, ne znam hoce li i hteti u njemu spavati. Eto ja doceka i 40-tu nedelju a mislila sam da cu i krajem jula kako su bile kontrakcije krenule. 

mmaka i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja msm da sam citala negde da je 1 prst = 1.5cm

znaci ako si otvorena 5prstiju ustvari si 7,5cm?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma to je nemoguce, znaci da je zena otvorena 15 cm za porodjaj, to nema sanse. Mislim da je prst i cm okvirna terminologija istih mera, niko stvarno ne gura lenjir da meri te cm. I ovo za cm ili prst na sat nije tacno, ja sam se pet prstiju otvorila za manje od pola sata, prirodno.

mmaka, neca79, Tasa021 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

dupli

Izmenjeno od strane Margaritta

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pa i cm/sat je okvirno, cisto sumnjam da neko meri..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ne broji se do 10 prstiju

Screenshot_20180803-193150.png

Bar sam ja tako shvatila:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

zato je meni cudno,jer meni su bolovi krenuli od nekih 6h da bih do 07.30h bila 5prstiju a porodila sam se tek u 14h. Cudno mi je da sam se 2,5cm otvarala od 7.30h do npr 13.30h. Mislim sve je moguce i nisam strucnjak,ali zar 7,5cm za svega sat,dva a 9nda toliko?!  No nije ni bitno,samo sam se zacudila. :)

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kad pogledam okvirno kad sam se poradjala, ispada da sam se otvarala 1cm/ h. Jer sam u porodiliste stigla oko ponoci otvorena 1cm, porodila se ujutro u pola 10. Ali to je islo tako da sam u 3h bila otvorena 4cm, u 7 i dalje 4 i onda odjednom svih 10. Sve je to individualno i od porodjaja do porodjaja. A i ja znam da strucno medju doktorima prst i cm nije isto.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja sam u porodilište s Mašom ušla u 2 ujutro otvorena 3 cm a porodila se u 19:25. 

Bili smo u komšiluk na čestitku, blago njoj kako se lagano porodila :) došla sam kući, očistila kupatilo, Mašu okupala, ja se istuširala i dok sam slagala suđe u mašinu takav oštar bol osjetih od krsta do prepona :huh: ali je jako kratko trajao, i od tad ništa, to je bilo oko 21:45. Inače, cijeli dan sam samo jednom osjetila bebu da se pomjerila.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MaMa_723 kako si danas? 

Ja sam imala par puta taj ostar bol, posle sve ok. Ja kontam da se ili nrkako nezgodno okrenem ili sagnem, nekad se i bebac pobuni pa me sutne. Jel ga osecas kad se umiris? 

Ja sam malo razocarana sto se nista ne pokrece, da se porodim vec jednom, sutra mi sestricna ode na more, ostajem sama kod kuce sa velikom bebom. Nema vise pomoci za peglanje, usisavanje, kuvanje....al hajd jos nedelju dana cu valjda preziveti posle je mm na godisnjem.

Kako ste vi danas? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Kod nas prodje noc mirno, ja stalno ocekujem da ce preko noci ili ujutro da krene kao da preko dana ne moze..valda zbog proslog porodjaja. Jutros bas dosta cepa izadje ali eto i to moze danima da ide.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I meni je veci deo cepa ispao u utorak i onda jos 3 dana curkao...sad vise ni to....mislim da cu docekati termin ipak. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.