Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

blesava,kad je termin tebi po poslednoj menstrauciji?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja mislim da je neko rodjen kao moja U 4.03. a mislim da ima neko i na moj datum,nisam sigurna

jaaa:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro zemske :)

Jedno pitanje,meni se vodi dva porodjaja,jedno zivo i jedno mrtvo,a ovo ce mi se racunati kao treci porodjaj drugo dete,zbog decijeg pitam?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

cvrki, mislim da za deciji to nema veze. ovo ce ti biti drugo dete, tako ce oni racunati. da si imala tri porodjaja smo je bitno ginekologu, da ti pise u kartonu.

Mamice, ajde bacite pogled u temu o vakcini, pls. I ja da castim, danas mi prvence puni 7 godina. Plakala sam od ranog jutra. Jos joj ludi roditelji od ranog jutra priredili odlazak kod dr na rodjendan.

Dacha76, Zone* i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma mislim na onu nadoknadu od drzave,na deciji ni nemam prava zbog visine plata,nama je bebac upisana u maticnu knjigu,jer je rodjena pa zato pitam

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 *Cvrky87* ako je beba upisana u maticnu knjigu po rodjenju onda ce ti se ovo dete voditi kao trece. Sto znaci da ces dobiti naknadu za trece dete i bolovanje ce ti biti kao za trece dete dve godine. Tako je bilo pre tri godine. Valjda nisu nesto menjali. Raspitaj se na vreme. Pogotovo zbog bolovanja ako si zaposlena.

 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Aha, pa nisam znala da je upisana u maticnu knjigu. Sto rece lulu onda se racuna, da. A cvrky izvini sad sto te pitam, ona je rodjena ziva, pa se kasnije to desilo ili kako..?

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Moja koleginica je rodila mrtvo dete i ne racuna joj se ni za porodiljsko ni za roditeljski

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene :rolleyes: stanje redovno, možete me početi zvati Georgina B)

Kam, srećan Divan Dan! :angel:

Cvrky, ne znam kakav je zakon u Srbiji, znam u Crnoj Gori kad su majke dobijale onu naknadu (penziju) za troje i više djece, da su im računali svu djecu koja su upisana bila u MKR. Najbezbolnije ti je da nabaviš broj od opštine u kojoj si i da zovneš i pitaš.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ona je rodjena mrtva,ali su morali da nas upisu u porodilistu u mkr,jer sam se porodila,samo joj nismo dali Ime...na otpustu smo isli kod zene koja radi administraciju u bolnici

Porodjaj nije izazivan nego krenuo prirodno,bila sam 3 prsta otvorena kad su me primili,samo su nastavili sa porodjajem kad su videli da bebi nekuca srce

Izmenjeno od strane *Cvrky87*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

pa imala sam 25 juna sto znaci ako racunam dobro 02.04.:D

Ja sam imala 26.06. ako sam trudna termin nam je tu negde. :) 

bepce i blesava volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Ode komšinica da se porodi, pukao joj vodenjak. Pogađajte, termin joj je poslije mene bio. 

Bepče, ti se ne oglašavaš. Šta se dešava?

Čini mi se i da je ala mala danas na ctg.

Sve vas ja redovno pratim, i svima ću vam čestitati prije nego vi meni :lol:

Edit:sad mi majka kaže da me je sanjala i da mi je pukao vodenjak :lol: ima li neki tumač snova među nama? :lol:

Izmenjeno od strane MaMa_723
blesava, miliccam i MakiJana volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona je rodjena mrtva,ali su morali da nas upisu u porodilistu u mkr,jer sam se porodila,samo joj nismo dali Ime...na otpustu smo isli kod zene koja radi administraciju u bolnici

Porodjaj nije izazivan nego krenuo prirodno,bila sam 3 prsta otvorena kad su me primili,samo su nastavili sa porodjajem kad su videli da bebi nekuca srce

Mora biti upisana. Podaci o njoj moraju da postoje. Dobila si 3 meseca porodiljskog jer si rodila, ali nisi dobila onih 9 mes za negu deteta. Sada ces dobiti godinu dana porodiljskog odsustva. Nama su iz opstine vratili papire za tu koleginicu i rekli da ne nozw da dobije dve god nego jednu porodiljsko

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno jedva cekam da pocnem da radim,dosadilo mi da budem kuci,nego me samo zanimalo da li se vodi kao drugo ili trece,posto smo i bebu upisali iako nije ziva

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam imala 26.06. ako sam trudna termin nam je tu negde. :) 

meni je 14.06.menstruacija. 

meni je po mentruaciji termin 20.03.ali cekam ponedeljak da vidim sta kaze doktor. On je rekao da ce mi reci termin kad utbrdi i srcanu radnju.

blesava voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Danas popodne idem da zakazem pregled...pa cemo da vidimo:)

Kam opusti se,probaj da se opustis...budi pozitivna, budi hepi,pravite bebu (znas li ti koliko ce sexa biti tu :D:D)

k a m , Tasa021 i miliccam volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Iskreno jedva cekam da pocnem da radim,dosadilo mi da budem kuci,nego me samo zanimalo da li se vodi kao drugo ili trece,posto smo i bebu upisali iako nije ziva

Pa vodi se kao trece ali za neke stvari kao drugo. Uostalom, opusti se, mazi mrvicu a papire ces vec srediti kada dodje vreme

Margaritta voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jos tu, dan kao icsvaki drugi, bila s cerom na igralistu, rucak imamo od juce. Moram da pripremim jos neke stvari za bebu, kao npr ogradicu za krevetac da opeglam i namestim, prevlaku za jaje da navucem. Sve se nesto mislim, mozda bebac ceka da sve spremim.:D

Od kontrakcija ni traga ni glasa. U pon.imam pregled kod moje dr, tako da @@MaMa_723, samo napred prva si na spisku sada.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam jos tu, dan kao icsvaki drugi, bila s cerom na igralistu, rucak imamo od juce. Moram da pripremim jos neke stvari za bebu, kao npr ogradicu za krevetac da opeglam i namestim, prevlaku za jaje da navucem. Sve se nesto mislim, mozda bebac ceka da sve spremim.:D

Od kontrakcija ni traga ni glasa. U pon.imam pregled kod moje dr, tako da @@MaMa_723, samo napred prva si na spisku sada.

to isto i ja mislim, tako da sam sinoć kompletirala torbu i još ću sad da opeglam stvarčice za iznošenje iz porodilišta. Posteljina je spremna, muž će da je stavi u krevetac prije nego nas puste iz bolnice. A u jaje ću da stavim samo tetra pelenu. Kakvu presvlaku ti imaš za jaje?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ona je rodjena mrtva,ali su morali da nas upisu u porodilistu u mkr,jer sam se porodila,samo joj nismo dali Ime...na otpustu smo isli kod zene koja radi administraciju u bolnici

Porodjaj nije izazivan nego krenuo prirodno,bila sam 3 prsta otvorena kad su me primili,samo su nastavili sa porodjajem kad su videli da bebi nekuca srce

sad kad smo popunjavali za tu naknadu pitanja su vezana za zivorodjenu decu i ima pitanje za mrtvorodjenu..vrv na osnovu toga odluce sta daju

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

to isto i ja mislim, tako da sam sinoć kompletirala torbu i još ću sad da opeglam stvarčice za iznošenje iz porodilišta. Posteljina je spremna, muž će da je stavi u krevetac prije nego nas puste iz bolnice. A u jaje ću da stavim samo tetra pelenu. Kakvu presvlaku ti imaš za jaje?

Mislim na onaj materijal s kojim je oblozeno samo jaje, skidala sam ga i oprala i stoji tako jaje na terasi a ta presvlaka u ormaru. Racunam mm ce, al taj pored cere nece znati ni gde mu dupe ni gde glava! :DA odelce za izlazak nemam. To je rekao da ce on. Hhahaah. Imam ja neko rezervno koje cu da spakujem iako nisam bas odusevljena. 

miliccam i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.