Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Meni nije krenulo ni u jednoj trudnoci,u prvoj mi je Una bukvalno pokrenula,posle drugog su mi odma dali tablete za zaustavljanje mleka pa nije bilo ni kapi,ali zato su sad ko da ce svaki cas da krene

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U prvoj kolostrum nakon porođaja i to drugi dan, a u ostalim pomalo je curkalo od 8meseca tr. Polako  krenuće kad treba. 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Listala sam malo forum, zanima me je li vama krenuo kolostrum? Meni je s Mašom kad sam bila trudna baš rano krenuo. U 4-5 mjesec trudnoće. A sad još uvijek nije. Ne znam treba li da se zabrinem? 

I još nešto, čim sam ušla u 9-i sam počela da koristim purelan. S Mašom mi je pomogao, nadam se i da će sad (ako krene mlijeko -_-). Imam još 3 tube lanolina od 30ml koje nema šanse da iskoristim jer im je rok do 09/18 (mala od zaove radi u apoteci i već im je to otpisano, pa je uzela). Ako neko ima iz Podgorice ili okoline, da mu treba, rado ću pokloniti 2 tube.

Samo u drugoj tr mi je mleko krenulo u 4.mes. U prvoj i trecoj nakon porodjaja

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje imam,da li vam picaju kapilari?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje imam,da li vam picaju kapilari?

Meni da, na nogama. Ali to mi se desavalo i pre T kad dugo stojim na nogama. Sad pretpistavljam da je od kilaze i opterecenja! :lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@*Cvrky87* ppp... Elem u vezi kapilara i vena, nemam problema... Ali  prvi put da mi je stomak sasvim u strijama. Do sad nisam imala problema, izgleda da sam iskoristila kviska za br. 5,pa mi strije stižu sa kamatom :). Ljudi nikada veća bila nisam :huh:i sad se osećam ko kokica pred pucanjem

MaMa_723, blesava, neca79 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Joj ja sam jos sa U bila sva u strijama,jer moji stomaci uvek budu ko da nosim slonce a ne bebu od 3kg...u predhodnoj su me cak pitali da li sam sigurna 100% da je jedna beba:lol:

Sad sa kilazom stojim na nekih 68kg,videcu za nekih dve nedelje kod dr sta njegova vaga kaze

MaMa_723 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Zene, pomagajte! 

Imam proliv, hemoroide, sve....samo kontrakcije ne. 

Za ubrzavanje porodjaja ne znam sta da primenim, setnja i ljuto ne dolaze u obzir, hemoroidi me ubise, sex ne sme jer je cep ispao...podsetite me, sta je ono preostalo??? 

A taman htedoh da napisem kako meni kolostrum nije krenuo ni u prvoj ni u ovoj trudnoci, kad ono veceras vrlo malo izadje. Sve je spremno, samo bebac nesto zeza. Lenjo musko! :D

Izmenjeno od strane bepce

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zene, pomagajte! 

Imam proliv, hemoroide, sve....samo kontrakcije ne. 

Za ubrzavanje porodjaja ne znam sta da primenim, setnja i ljuto ne dolaze u obzir, hemoroidi me ubise, sex ne sme jer je cep ispao...podsetite me, sta je ono preostalo??? 

A taman htedoh da napisem kako meni kolostrum nije krenuo ni u prvoj ni u ovoj trudnoci, kad ono veceras vrlo malo izadje. Sve je spremno, samo bebac nesto zeza. Lenjo musko! :D

muke sam imala s hemoroidima prije 3-4 nedjelje. Na hitnu sam bila. Nema šta nisam isprobala. Faktu, avaricon mast, vlažne, domaće kantarionovo ulje. E onda sam ti uzela pavlovićevu i spasila me je. Sad sam kupila kutiju i spakovala u torbu za porodilište.

za ubrzavanje ti je preostali kisjelo :rolleyes:

bepce i azdajana i ala mala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gorušica :angry:ništa od spavanja. Muž isprepadan, ni on ne spava. Sutra tj danas mi je devojačka slava, oka sklopila nisam u petak ctg... Odoh da čitam  bar to mogu :rolleyes:

bepce, MaMa_723, Venera i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce,neko je spominjao urme ili mi se cini. Ananas takodje. :D 

ja sutra idem da vadim krv i dam mokracu,hvata me panika polako od ponedeljka.  Verujem da je sve u redu ali bucu mirnina kad saznam tj kad se utvrdi srcana radnja i kad mi kaze datum. Mada po mens.je 20.03.2019

inace ako sam bila 4nedele+5dana to znaci da sam bila u 5 nedelji,tako? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam kad je bio krenuo porodjaj isla jedno 5x u wc na veliku,ali nisam imala proliv,kad su mi radili klising jedva da sam imala sta vise izbaciti iz sebe

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bez proliva ali česta stolica, a i mokrenje na 10min . 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Oba puta imala to neko prirodno ciscenje (temeljno :lol:) pa mi je u 2.tr to mi je bio deff znak da je krenulo. I sva sreca da je tako jer u bolnici pri 2.porodjaju nisu imali nastavaka za klistiranje:o

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam pred prvi porodjaj imala proliv danima...sad ga malo imam,pa malo nemam. Sto se tice mokrenja idem dosta cesto da se oslobodim pritiska. Ali sad mi je stvarno dosta svega

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

I ja mislim da s ovim našim lavovima, posebno muškim, moramo da budemo pametne i da im podilazimo :lol: da ih hvalimo i oni će da požele da izađu :D ja drugo rješenje nemam, sve metode su iskorišćene i nisu urodile plodom ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lava sam ja poterala boga mi :D bila otvorena 3 cm i dr probusila vodenjak. Kaze vreme je :lol: mada i ovog najmanjeg smo poterali.. Sva sreca da jesmo jer je izleteo iz mene, ne bih stigla do porodilista da me nije zadrzala tada 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Lava sam ja poterala boga mi :D bila otvorena 3 cm i dr probusila vodenjak. Kaze vreme je :lol: mada i ovog najmanjeg smo poterali.. Sva sreca da jesmo jer je izleteo iz mene, ne bih stigla do porodilista da me nije zadrzala tada 

ajde nas ti nauči kako s ovim našim lavićima :lol: iskusna si

azdajana i ala mala i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.