Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

@k a m meni su juce ponudili da ostanem na indukciji, ,ali to znam kako boli i nisam htela. A i drago mi je da sam kuci, da ovo sve prezivljavam tamo smorila bih se. Kad lezim nemam bolove uopste. Kad stojim ili hodam isto me skoro i ne boli. Jedino sedenje je neizvodljivo. 

Cekam da mm stigne s posla pa cemo da vidimo sta dalje.

Samo opusteno, pozitiva i hrabro. Ni ja ne bih pristajala na indukciju, cula sam koliko to uzasno ume da bude i bolno i dugo...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad proveravam papire i shvatim da sam u onom šetanju u petak negde "posejala" uput za porodilište <_<, dakle do petka, zbog manjka koncentracije i papira kod mene nema ništa. 

mmaka voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Samo opusteno, pozitiva i hrabro. Ni ja ne bih pristajala na indukciju, cula sam koliko to uzasno ume da bude i bolno i dugo...

Indukcija se daje da bi se ubrzalo. Samo je bolnije hiljadu puta

Tasa021 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta bila na indukciji bez epidurala,ali sam se brzo porodila,pogotovo drugi put,3x me mako zabolelo i babica me porodila,cak lakse je da se dobije indukcija i da se seta,nego lezi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam oba puta bila na indukciji bez epidurala,ali sam se brzo porodila,pogotovo drugi put,3x me mako zabolelo i babica me porodila,cak lakse je da se dobije indukcija i da se seta,nego lezi

Super ako dozvole da se šeta. Meni nisu dali, još je prvenče bilo karlično postavljeno..  Horor. Bebče držimo fige :babymommy:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi put bila prikacena na ctg i aparat za pritisak, trazila sam epiduralnu i posto se nisam otvarala posle 4cm, probise mi vodenjak i dadose indukciju...majko moja mila.....i pored epiduralne sam ja osecala bol...zato sam sad rekla, hvala vama....al ja odoh! :D o setnji nije bilo govora! Ovo mi se definitivno cini lakse. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja sam prvi put bila prikacena na ctg i aparat za pritisak, trazila sam epiduralnu i posto se nisam otvarala posle 4cm, probise mi vodenjak i dadose indukciju...majko moja mila.....i pored epiduralne sam ja osecala bol...zato sam sad rekla, hvala vama....al ja odoh! :D o setnji nije bilo govora! Ovo mi se definitivno cini lakse. 

I ja sam sada treci put dobila i epidural i indukciju. Osetila sam i pored epidurala. Ali bilo je brzo

bepce i azdajana i ala mala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni prvi put nisu dozvolili da se setam a drugi put jesu, jos su bili i fazonu pa kako ne bi smela...isto porodiliste u pitanju oba puta.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje ste narode? Šta se radi? 

Ja evo sjedoh da odmorim malo :rolleyes: cijelu kuću sam naopačke okrenula, udarila generalku. Reko' kad ne urodiše plodom kisjelo-slatko-ljute kombinacije, da probam ovo :lol: 

Bepče, kako si ti? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Gdje ste narode? Šta se radi? 

Ja evo sjedoh da odmorim malo :rolleyes: cijelu kuću sam naopačke okrenula, udarila generalku. Reko' kad ne urodiše plodom kisjelo-slatko-ljute kombinacije, da probam ovo :lol: 

Bepče, kako si ti? 

Nista me ne pitaj! Ujutro ispao veliki komad cepa, ostatak dana ispadaju mali komadici. Otkad je mm dosao s posla kontrakcijama ni traga ni glasa, bolovi se umirili, tako da i ja mlatim po kuci. Veceras kad mi cera zaspi i kad se sve malo rashladi i umiri cu da navalim na peglanje dok ne padnem u nesvest! 

a nervozna sam, grizem samo dok me neko nesto pita! 

tako da ako jos neko ima u planu da se poradja, ne mora me cekati, mali se predomislio!!!:D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce sutra je mnogo lep datum i ja ti zelim da bebi sutra stigne:)

Moja velika beba sutra puni 3g, ja sam danas sve pripremila, ne mogu da verujem pa kad vec kao da sam ga juce rodila. A mozda i seka pozeli da nam se pridruzi, duga je noc:baby:

Citam ova iskustva iz porodilista, joj a meni uopste nije bilo do setanja, kad sam dosla u porodiliste htela sam samo da lezim i da se skoncetrisem a oni mi nude te pilates loptu,pa da setam pa ako hocu u vodu, a ja vise nisam nista mogla.. kako li ce biti ovaj put :)

 

bepce, Dacha76, MaMa_723 i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepče, da nije zatišje pred buru? :rolleyes:

Joj, ja sam se s Mašom napatila na porođaju, baš zato što mi nije dotična babica dala da šetam. U porodilište sam ušla u 2 ujutro, i ona je došla u 7 u smjenu, i do 19h dok nije otišla kući ja sam preležala u bolovima pod indukcijom. Sad sam rekla ako je vidim da ću joj reći da mi izađe iz boxa. Imam na to pravo, raspitala sam se.

Žene, mi smo imali malu nezgodu. Naime, bili smo u supermarketu predveče, i izlazimo s parkinga, muž vozi, i između onih auta nam istrči momak i naleti na naše auto. Srećom muž tek krenuo bio, nije ni 30km/h išao, momku nije ništa bilo, ali kako je naglo zakočio, ja sam udarila glavom malo. U momentu me je baš zaboljelo, počela sam da plačem, više od straha. Sad me ne boli glava, ali me zato krsta opasno bole, i kad ustanem, boli me ispod stomaka. Pretpostavljam isto od straha. Baš sam se prepala bila.

bepce i azdajana i ala mala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@MaMa_723 sve je moguce, mada ja mislim da to nece sad jos par dsna. Ali videcemo. 

Ti vidi,ako se bolovi nastave ili bilo kakve tegobe, idi da te pogledaju. 

MaMa_723 i *Cvrky87* volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutrooo:Devo mene nikako da se javim...imala goste dobrih 7,8 dana u medjuvremenu mladji padne i polomi ruku msm vise je naprsnuce : ( pa sou sa njim....kasni sad vec uredno 9 dana mada je poceo nesto stomak da me bolucka...zovem od ponedeljka da zakazem al niko se ne javlja izgleda da cu morati da zapucam tamo...kako ste vi?

E da Brunda cestitam:wub:

Sve sam uredno citala al nisam postizavala da pisem...ljubac:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jutro i od mene :)

Mi smo imali mirnu noć, pomalo boluckaju krsta, ali ništa ujednačeno niti previše bolno. Beba je aktivna, šutira, štuca :lol: što bi reko' onaj "neće ona niđe" :lol:

Imam ručak od juče, danas ću baš da kuliram :rolleyes:

Dacha76, Venera, bepce i 5 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, meni kasni! :huh:

Zbog dojenja mi se jos uvek nije bas regulisalo ali sam u maju i junu dobila na vreme i evo sada nema još uvek. Čekam do petka da se mm vrati sa puta pa ako ne dobijem radim test. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Žene, meni kasni! :huh:

Zbog dojenja mi se jos uvek nije bas regulisalo ali sam u maju i junu dobila na vreme i evo sada nema još uvek. Čekam do petka da se mm vrati sa puta pa ako ne dobijem radim test. 

Ne panici, draga, bzv!

"Zvanicno" sam dobila 11.06., a onda mi je jul preskocio, sad cemo videti u avgustu. Hoce to zbog dojenja, hormoni se jos nisu ustalili!

Doduse, kod mene vazi geslo: "kondom glavu cuva, a subara je krasi" :lol:, tako da nema mesta iznenadjenju! Ne znam za vas, ali meni bas prija ovo "netrudno" stanje!:wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo skoro pričali o drugoj bebi, ali tek za nekih 6 meseci. Inače smo koristili zaštitu, ali je trebalo da dobijem i nismo imali i kao ajde sutra , prekosutra cu dobiti posto me je bio boleo stomak. Sada pocinjem da mislim da je možda baš tada bila zakasnela ovulacija. Videcemo jos, trenutno imam sve simptome i kao da cu dobiti i kao da necu. :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Trenutno i panicim i radujem se! :)

A ne smem još nikome ništa da kažem.  

Moji su primetili da mi se puno spava pa im nije jasno pošto je Mila konačno počela da spava noću. Ja im kaže da moje telo mora da nadoknadi poslednjih 6 meseci. :D

k a m , MaMa_723, blesava i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mi smo skoro pričali o drugoj bebi, ali tek za nekih 6 meseci. Inače smo koristili zaštitu, ali je trebalo da dobijem i nismo imali i kao ajde sutra , prekosutra cu dobiti posto me je bio boleo stomak. Sada pocinjem da mislim da je možda baš tada bila zakasnela ovulacija. Videcemo jos, trenutno imam sve simptome i kao da cu dobiti i kao da necu. :D

E, ako treba da se cesitita, onda je to druga stvar! :o:):wub:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Listala sam malo forum, zanima me je li vama krenuo kolostrum? Meni je s Mašom kad sam bila trudna baš rano krenuo. U 4-5 mjesec trudnoće. A sad još uvijek nije. Ne znam treba li da se zabrinem? 

I još nešto, čim sam ušla u 9-i sam počela da koristim purelan. S Mašom mi je pomogao, nadam se i da će sad (ako krene mlijeko -_-). Imam još 3 tube lanolina od 30ml koje nema šanse da iskoristim jer im je rok do 09/18 (mala od zaove radi u apoteci i već im je to otpisano, pa je uzela). Ako neko ima iz Podgorice ili okoline, da mu treba, rado ću pokloniti 2 tube.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.