Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Drage moje, u cemu cete izneti bebace iz porodilista? Jel treba da bude dugih rukava i na +35? 

Dajte koju sliku, ako imate vec spremno. 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Drage moje, u cemu cete izneti bebace iz porodilista? Jel treba da bude dugih rukava i na +35? 

Dajte koju sliku, ako imate vec spremno. 

ja ponela dug i kratak i babica kaze kako vi tako i beba. I kaze da se beba pipne na grudima da li je topla..ako jeste toplo joj je..ne ruke i noge..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su me ljudi sve ispod oka gledali zbog tattoo i stomaka...u fazonu vidi ovu trudna,a sva istetovirana,jos nosila kupaci iz dva dela

ju boze! Mora da si bila u zatvoru jer si tetovirana :) :) :) 

sto ne volim te tetovirane :P  jbga ja ljude ne gledam kada mi nisu zanimljivi

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma ljubomorni na očigledno zdrav sex. život. Sve to ne uzimajte k srcu a i ona baba je upravu kad kaže "Od__bi je pola zdravlja". Bože ljudi pa zamislite koliko bi bilo dosadno da smo svi normalni. Nasmej se, namigni, pošalji u ih nazad u tr... eći razred o.š:angel:

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Hi žene :) 

Mi danas bili do mora malo, iskupali se, isunčali. Baš je bilo lijepo. Razmrdala sam se maximalno, ali se ovom mom čudu ne žuri :rolleyes:

Inače, što se tiče odjelceta za iznošenje iz porodilišta, razmišljala sam o tome, i cijelu Podgoricu sam obišla da nađem kratki rukav komplet, i nema :huh: kupila sam dugi rukav. Šta da radim. 10 min maximum imamo od porodilišta do kuće, neće ništa biti za toliko :)

Izmenjeno od strane MaMa_723
Venera voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hi žene :) 

Mi danas bili do mora malo, iskupali se, isuncali. Baš je bilo lijepo. Razmrdala sam se maximalno, ali se ovom mom čudu ne žuri :rolleyes:

Inače, što se tiče odjelceta za iznošenje iz porodilišta, razmišljala sam o tome, i cijelu Podgoricu sam obišla da nađem kratki rukav komplet, i nema :huh: kupila sam dugi rukav. Šta da radim. 10 min maximum imamo od porodilišta do kuće, neće ništa biti za toliko :)

Koja razlika u temperaturi.Ja sam svoje 20.6 iznela u kompleticu sa dugim rukovom a ispod je inao i bodi dugi rukav takodje.U Bijelom Polju smo.U Pg smo bili  proslog ponedeljka,obukla sam ga kao da je jesen a kad smo dosli u Pg presvukla ga u bodi i sortc.Mi leto nismo videli,a kad izlazimo razmisljam da li ce mu biti hladno 

 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Koja razlika u temperaturi.Ja sam svoje 20.6 iznela u kompleticu sa dugim rukovom a ispod je inao i bodi dugi rukav takodje.U Bijelom Polju smo.U Pg smo bili  proslog ponedeljka,obukla sam ga kao da je jesen a kad smo dosli u Pg presvukla ga u bodi i sortc.Mi leto nismo videli,a kad izlazimo razmisljam da li ce mu biti hladno 

 

nismo ni mi ljeta vidjeli ove godine kako zna da bude. Još nam nije 40 stepeni prelazilo, a nama je to čudno :) zato je kod vas kao u jesen, znam. Ja sam imala sreće ovo ljeto što se tiče temperatura.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Definitivno je ovo ljeto bilo naklonjeno nama, trudnicama. Ali evo ovde kod mene zadnja dva dana rastu temp,pitam se gde bas sad pred kraj, kad mi svakako vec sve smeta. Pa sad na svu muku ni spavati ne mogu. Sto se budim zbog wc-a, sto zbog vrucine....

Ja sam zadnja dva pokusaja shopinga odelca za izlaz iz porodilista napustila krajnje iznervirana. Pune radnje odelaca kratkih rukava, e onda dodje neka pametna prodavacica pa me pita sta trazim i krene da me ubedjuje da to odelce mora biti dugih rukava i krene da mi donosi razne plisane kompletice....najbolje zimsku kapu i skafander da mu navucem. Jos sam dodatno ljuta zato sto police sa robom za devojcice otpadaju koliko su pune,a za decake neki bodici sa kragnicom i hlace sa automobilcicem i ajd cao!

Dacha76 i MaMa_723 volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

I mi smo jucer celi dan u pokretu bili, malana se vise ne vrti kao sto se vrtila pa mi cudno verovatno nema mesta puno. Cim ovako ugreje meni je teze ali dobro nema jos dugo, izdrzat cemo.  Ja sam i pored temp. pripremila dugih rukava i nogica tj. bodic je tanak ljetni a bebi je zasticen od suncevih zraka, u stanu ce verovatno biti samo u kratkom. Tako sam i prosli put a temp. su bile oko 40 stepeni. Sva sreca jer moj sin i nije voleo da ga oblacim/presvlacim pa smo samo bodic i pelenu na brzinu:) 

Sta znam ja kupujem u h&m, c&a, nameit, benetton i tako ima jos raznih trgovina sa baby opremom, ima dosta izbora za decake   raznih boja, sada su i velika letnja snizenja a uvek sam gledala i stvari za devojcice pa se  sada radujem kada nesto kupim mada sam od sestrinih devojcica dobila dosta stvari, pojedine  sto sam im ja kupovala :)

Izmenjeno od strane Venera

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja na putu na ctg, mali me sutira sto u grlic, sto u rebra. Kao da se nogama odgurne, drmne glavom dole, da mislim da ce ispasti i vrati se pod rebra....a kad dodjem na ctg garant ce da spava. 

Venera, Tasa021, MaMa_723 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Pamucno jednodelno dugih rukava mozes. Ja to cisto zbog klime u autu kazem. Ne znam kako su bebice kod vas, ali kod nas ih motaju u kifle, pa onda ne volim odmah da ih skinem

Venera, Tasa021, MaMa_723 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce jel pratite nesto na ctg ili je to u okviru pregleda? Ja na ctg trebam na dan termina ako se ne porodim pre ovako samo da pratim bebine pokrete i da slucajno ne curi plodova voda. 

Bebe su isto u porodilistu obucene u bodice dugih rukava plus jednodelni zeka bez rukava sto se na ramenima kopca, imaju svoju zutu boju vec godinama sa pecatom bolnice sto mi je lepo i sve bebe budu isto obucene. Porodiliste je stara zgrada ne znam iz koje godine i ne bude prevruce, po noci cak i sveze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Od 36.nedelje ne rade vise uz, niti bilo sta drugo, osim ako ctg pokaze da ima potrebe. Ili ako ja kazem da osecam kakve tegobe. 

Cera je zimsko dete,pa su imali obucene po dve one benkice dugih rukava i hlace do pasa. A bilo je uzasno vruce i imali smo otvoren prozor dan i noc. Sad pojma nemam kako ce biti.

Izmenjeno od strane bepce
MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

E pa drage mojr, sat vremena sam se drkala na ctg-u, jer ona sestra mutava nije znala da stavi papir u masinu. Od jutros osecam neki cudan bol u stomaku i pritisak,al sve kontam jela ljuto juce pa me stiska. Kad ono kontrakcije na ctg-u idu i preko 100. Ja se malo skoncentrisem, kad ono stvarno kontrakcije. Nisam ni skontala koliko me bole dok ctg nije pokazao. :DSta ti je psiha! 

Dr kaze isto da po ctg-u nesto se desava, pa je gledala urin koji sam dala pre pregleda, jer kaze da se otvaram videla bi se krv ili belancevine u urinu. Ali nema nista. Gledala je samo kolicinu plodove vode na uz, koje ima dosta. Nije cak grlic htela da gleda.Cep mi jos nije ispao...tako da pojma nemam, mozda bude sta, a mozda se sve smiri.

Tasa021, Zone*, MaMa_723 i 1 ostali volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ajde bepče, pa da me pretekneš :baby::baby: pretpostavljam da te je poslala kući i da čekaš?

I ja sam danas na ctg. Koliko sam se sinoć pohvalila da kod nas nema ljeta nikako, toliko sam se noćas namučila "spavajući". Osjećala sam se kao kad sam Mašu rađala-zaspim, imam osjećaj spavala sam 3 sata, a ono samo 5 minuta. Tad su me bolovi budili, a noćas vrućina. Baš je neizdrživo bilo. Na kraju sam u 3 ustala, istuširala se i upalila klimu i zaspala. I evo me Maša probudila prije pola sata :lol:

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bepce pa svaka tebi cast kad ne osetis kontracije preko sto:lol: hajde da nas obradujes uskoro :*

Osetila sam ja da mene boli,ali nisam ocekivala kontrakcije. Tek kad sam videl te brojeve,povezala sam sta me boli! Hahaha

Ali mislim da nema nista od toga. Polako se smiruje sve. 

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bepe ajde da nas obradujes. Kad ti je bese termin? :)

Ja inace bas razmisljam posto meni termin kraj marta,razmisljam kako ce krenuti prolece a onda se setim da je ove god.kod nas bio 23.03.sneg i minus. :D sreca imam jaknicu ne iskoristenu,belu. 

Znam da je rank da o tome uopste i razmisljam,ali bas se radujem svemu! Samo da se ustanovi sledeci.pregled srcana radnja.

kako ste vi ostale?

Cvrky,sta te briga,nek gledaju. Ljudi su takvi. Ako bi dete hranila na flasicu osudjivali bi i gledali zasto ne dojis a da dojis u fazonu su zar jos uvek?! E tako je sa svim. Ako si doterana trudnica nije te briga za dete ako se zapustis gledaj kakva si. Ljudi,jednom recju. 

Azdajana,kad tebi termin tacno?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tacno ne znam sta da radim. Kontrakcije su na 2min ali ne traju duze od 30s. I to je tako zadnjih 20min. 

Termin je 16.8., a azdajaani dan posle mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bepe ajde da nas obradujes. Kad ti je bese termin? :)

Ja inace bas razmisljam posto meni termin kraj marta,razmisljam kako ce krenuti prolece a onda se setim da je ove god.kod nas bio 23.03.sneg i minus. :D sreca imam jaknicu ne iskoristenu,belu. 

Znam da je rank da o tome uopste i razmisljam,ali bas se radujem svemu! Samo da se ustanovi sledeci.pregled srcana radnja.

kako ste vi ostale?

Cvrky,sta te briga,nek gledaju. Ljudi su takvi. Ako bi dete hranila na flasicu osudjivali bi i gledali zasto ne dojis a da dojis u fazonu su zar jos uvek?! E tako je sa svim. Ako si doterana trudnica nije te briga za dete ako se zapustis gledaj kakva si. Ljudi,jednom recju. 

Azdajana,kad tebi termin tacno?

Tačno 17.8.:P

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

bebce, otidi za svaki slucaj. ja sam se sa drugom porodila 17 dana pre. moguce da to krece.

MaMa_723 i bepce volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno (Izmenjeno)

Bepce,idi ti da te pregledaju meni su isto bile do 30 sekundi i sa razmakom 9min pa se porodila u roku 5 sati... A od prvih kontr.do porodjaja 9 sati sveukupno...

Izmenjeno od strane Zone*

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da bepce,bolje proveri. Ako si vec u devetom dosta lakp da moze da bude da je to to. Jos je drugi porodjaj. Bolje idi. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.