Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

A ja sam 25.06.sa Mašom bila na ctg popodne, i dr u fazonu-ma nećeš ti još, ni traga od kontrakcija, i ja 3h poslije toga dobijem bolove. Eto, suprotno od tebe skroz, ali hoću da ti kažem koliko taj ctg veze nema :angry:

Inače, sad me više ništa ne boli, sad imam napone kao da mi se piški, a ni kap iz mene da izađe <_< ovo je baš smarajuće. Još neko nevrijeme ovdje udarilo, ne mogu s Mašom nigdje da mrdnem iz kuće.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni su 16.03.radili dva ctg i nista bebana spavala,a 18.03. krenuli bolovi,mada meni je to bilo zbog posteljice

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tom njihovom ctg ne vjerujem ništa. Sad u ponedjeljak kad sam bila, nijednu kontrakciju nije očitao a ja sam makar 3-4 osjetila. Previsoko ga postavi, ja mislim.

jelenaana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja tom njihovom ctg ne vjerujem ništa. Sad u ponedjeljak kad sam bila, nijednu kontrakciju nije očitao a ja sam makar 3-4 osjetila. Previsoko ga postavi, ja mislim.

Taj ctg ocitava samo jake kontrakcije, one koje bole, te slabije ne ocitava

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Taj ctg ocitava samo jake kontrakcije, one koje bole, te slabije ne ocitava

Pretpostavila sam :)  

MakiJana voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je babica iz porodilista htela poslati kuci, na osnovu ctg-a. A imala sam kontrakcije na svakih 5min, meni su bile bolne, ali ctg-u izgleda ne!:D:D:D

Ali posto smo na 20min voznje do porodilista, dr je odlucila da ipak ostanem. I posle nekih sat-dva sam pocela da se otvaram. 

Ne zna ctg sta je bol!!!:lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je babica iz porodilista htela poslati kuci, na osnovu ctg-a. A imala sam kontrakcije na svakih 5min, meni su bile bolne, ali ctg-u izgleda ne!:D:D:D

Ali posto smo na 20min voznje do porodilista, dr je odlucila da ipak ostanem. I posle nekih sat-dva sam pocela da se otvaram. 

Ne zna ctg sta je bol!!!:lol:

hahaha taman tako :lol: 

bepce i azdajana i ala mala volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Mene je babica iz porodilista htela poslati kuci, na osnovu ctg-a. A imala sam kontrakcije na svakih 5min, meni su bile bolne, ali ctg-u izgleda ne!:D:D:D

Ali posto smo na 20min voznje do porodilista, dr je odlucila da ipak ostanem. I posle nekih sat-dva sam pocela da se otvaram. 

Ne zna ctg sta je bol!!!:lol:

Ovako je bilo i kod mene, kontrakcije pocele i to jake, ctg nista ne pokazuje a otvorena bila osam prstiju, nesto je babica za to rekla ali sad vise ne znam sta tacno.

Mi smo danas mirni, a sinoc sam isto imala par kontrakcija i u dnu ledja bolove, sad sam jela nesto ljuto pa ocekujem reakciju:)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ovako je bilo i kod mene, kontrakcije pocele i to jake, ctg nista ne pokazuje a otvorena bila osam prstiju, nesto je babica za to rekla ali sad vise ne znam sta tacno.

Mi smo danas mirni, a sinoc sam isto imala par kontrakcija i u dnu ledja bolove, sad sam jela nesto ljuto pa ocekujem reakciju:)

joj, ja ne mogu ljuto -_- ali sam zato pržila ribu za ručak i natopila je limunom :lol: a i stiže mužić pužić, uželjela sam mu se :wub::lol:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj zemske oko pola 5 smo U i ja otisle na bazen i bilo je opustanje mozga,uzivala sam,a ukupno sam mozda bila 5-10min u vodi,ali svejedno lepo i pritom vezbala stomacne misice,jer mi se U okacila o noge i da je dizem u vodi :)

Ja sam se jako brzo otvarala,pogotovo kad du mi probusili vodenjak,3 napona i gotovo...sa U su kontrakcije trajale u nedelju ba nekih 45min i onda u 3 i 10 ujutru kad mi pukao vodenjak krenuli su na 5min kontrakcije,a prst i po otvorena,posle vizite sam bila 4 prsta,prioremili me i dali indukciju,najgore mi bili ti konstantni bolovi a nikako skroz da se otvotim i u 13 i20 sam se porodila...a sa ovom bebom u 6 ujutru otisla u bolnicu,stigli oko pola 7 i bila 3 prsta otvorena,do 10 je bio gotov ctg,uz i utvrdjivanje smrti ploda,uzimanje podataka,busenje vodenjaka i porodjaj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj zemske oko pola 5 smo U i ja otisle na bazen i bilo je opustanje mozga,uzivala sam,a ukupno sam mozda bila 5-10min u vodi,ali svejedno lepo i pritom vezbala stomacne misice,jer mi se U okacila o noge i da je dizem u vodi :)

Ja sam se jako brzo otvarala,pogotovo kad du mi probusili vodenjak,3 napona i gotovo...sa U su kontrakcije trajale u nedelju ba nekih 45min i onda u 3 i 10 ujutru kad mi pukao vodenjak krenuli su na 5min kontrakcije,a prst i po otvorena,posle vizite sam bila 4 prsta,prioremili me i dali indukciju,najgore mi bili ti konstantni bolovi a nikako skroz da se otvotim i u 13 i20 sam se porodila...a sa ovom bebom u 6 ujutru otisla u bolnicu,stigli oko pola 7 i bila 3 prsta otvorena,do 10 je bio gotov ctg,uz i utvrdjivanje smrti ploda,uzimanje podataka,busenje vodenjaka i porodjaj

s obzirom da sam nova, ja pojma nisam imala šta se desilo s tvojom prethodnom trudnoćom :( žao mi je Cvrky :(

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista MaMa sad se ceka nova zvrcka,dr je rekao da probam biti pozitivna zbog ove bebice i to radim :)

Are com imam osecaj kao da je skolska trudnoca sad,nema bolova i niceg,mozda sto dosta pazim,a aktivnija sam jos i zdravija ishrana,a nadam se da ce se posteljica podici malo,jer samo je frka sto je posteljica skroz dole,ali srecom grlic je skroz zatvoren

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Sad ću malo da vas nasmijem, reći ćete da sam šašava :P 

S obzirom da mi je izračunala termin po datumu poslednje mece, koja je bila 31.10. znači da ja imam fore ili jos noćas i sjutra da se porodim (jer nisam sigurno ostala trudna za vrijeme trajanja mece) ili poslije 07.08. 

A kod nas u Podgoričkom porodilištu ne dozvoljavaju da se više od 2-3 dana pređe termin, posebno slučaju poput mene koji je imao težak prvi porođaj i pri tom sam opet pod terapijom za pritisak.

Znam, imam previše slobodnog vremena i mnogo razmišljam <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ma nista MaMa sad se ceka nova zvrcka,dr je rekao da probam biti pozitivna zbog ove bebice i to radim :)

Are com imam osecaj kao da je skolska trudnoca sad,nema bolova i niceg,mozda sto dosta pazim,a aktivnija sam jos i zdravija ishrana,a nadam se da ce se posteljica podici malo,jer samo je frka sto je posteljica skroz dole,ali srecom grlic je skroz zatvoren

biće to sve super, samo nemoj sebi da dozvoljavaš više izlete poput betoniranja :D

Budi sebična, misli na sebe i bepče ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jao ženske, vas nema, da nije koja pošla da me pretekne na spisak :rolleyes::baby:

Ja ne mogu da spavam, uznemirila me jedna vijest od komšinice -_-

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si MaMa prva, nema preticanja:P  Tebi je termin kao meni prosli put, a jesi devojcicu pre termina rodila? Sta cekate sada, mozda si i pisala vec?

Ljuto delovalo nije, kao top spavala, danas limun:D

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A ja juce setala do iznemoglosti, penjali se na tvrdjavu, rucali, malo odmorili i posle bili na bazenu....uzivali, izmorili se, ali nista posebno...sve stoji na svom mestu!:lol:

Venera, MaMa_723, Dacha76 i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jaoj zemske oko pola 5 smo U i ja otisle na bazen i bilo je opustanje mozga,uzivala sam,a ukupno sam mozda bila 5-10min u vodi,ali svejedno lepo i pritom vezbala stomacne misice,jer mi se U okacila o noge i da je dizem u vodi :)

Ja sam se jako brzo otvarala,pogotovo kad du mi probusili vodenjak,3 napona i gotovo...sa U su kontrakcije trajale u nedelju ba nekih 45min i onda u 3 i 10 ujutru kad mi pukao vodenjak krenuli su na 5min kontrakcije,a prst i po otvorena,posle vizite sam bila 4 prsta,prioremili me i dali indukciju,najgore mi bili ti konstantni bolovi a nikako skroz da se otvotim i u 13 i20 sam se porodila...a sa ovom bebom u 6 ujutru otisla u bolnicu,stigli oko pola 7 i bila 3 prsta otvorena,do 10 je bio gotov ctg,uz i utvrdjivanje smrti ploda,uzimanje podataka,busenje vodenjaka i porodjaj

Joj Cvrky ženo, divim ti se na hrabrosti!! I još pomažeš u betoniranju! Pa oni nisu normalni! Ljubi U., pozdravi muža (i treba da te pazi ) a ostale... U peršun ili koje neprikladnije mesto (nisam opsovala ko čovek 12god)

bepce, MicaZoki(LUKA) i mmaka volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ti si MaMa prva, nema preticanja:P  Tebi je termin kao meni prosli put, a jesi devojcicu pre termina rodila? Sta cekate sada, mozda si i pisala vec?

Ljuto delovalo nije, kao top spavala, danas limun:D

s Mašom mi je bio termin 24.06. a rodila sam je 26.06. Sad mi je rekla da nosim dječaka

ni kod mene nije limun djelovao, ali sam se i sinoć i jutros raželjela s mužićem, pa ćemo da vidimo :D:lol:

A ja juce setala do iznemoglosti, penjali se na tvrdjavu, rucali, malo odmorili i posle bili na bazenu....uzivali, izmorili se, ali nista posebno...sve stoji na svom mestu!:lol:

tako i meni, kad sam aktivna ništa me ne boli. Kad leškarim cijeli dan-odmah krenu kontrakcije. Sve mimo pravila :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su me ljudi sve ispod oka gledali zbog tattoo i stomaka...u fazonu vidi ovu trudna,a sva istetovirana,jos nosila kupaci iz dva dela

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su me ljudi sve ispod oka gledali zbog tattoo i stomaka...u fazonu vidi ovu trudna,a sva istetovirana,jos nosila kupaci iz dva dela

haha a sta te briga.. :P

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su me ljudi sve ispod oka gledali zbog tattoo i stomaka...u fazonu vidi ovu trudna,a sva istetovirana,jos nosila kupaci iz dva dela

A bas te briga.. Ljudi ce uvek nesto da gledaju jer su smaraci :angry:

MaMa_723 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su me ljudi sve ispod oka gledali zbog tattoo i stomaka...u fazonu vidi ovu trudna,a sva istetovirana,jos nosila kupaci iz dva dela

Hahhahah, malogradjani sta ces!? 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Juce su me ljudi sve ispod oka gledali zbog tattoo i stomaka...u fazonu vidi ovu trudna,a sva istetovirana,jos nosila kupaci iz dva dela

Ljubomorne kere! Nikad neću zaboraviti u trećoj trudnoći odem na plažu a neke klinke krenule da se gurkaju laktovima i da pokazuju na mene. Poslala sam im poljubac i mahnula. Pocrvenele do korena kose. Opušteno i ne opterećuj se glupostima. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.