Drugi trimestar

odgovora

Objavljeno

Ja sam se sinoc posteno isprepadala. Ko da prvo dete treba da rodim. Imala sam dista jake kontrakcije i to na 4min,ali su trajale samo oko 20s. Pa sam cekala da vidim hoce li se produzavati ili sta ce biti. Ali sam na kraju zaspala, tako da pretpostavljam da se ipak sve smirilo. Mada evo i sad osetim neke blage bolove. Jedva cekam sutra ctg, da vidim sta ce da mi kazu. I prosto mi je cudno da ulazim u 38.nedelju. Kao da sam prespavala trudnocu. 

Venera, Zone*, *Cvrky87* i 3 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Slicno kao kod mene pre neki dan :D, bas sam i rekla dr, on kaze moguce da su to spustajuce  kontrakcije tj. bila jutros na zadnjoj kontroli, sve je ok,  ima 3kg.. juce mi je sve organe ispomerala:) danas je jos mirna.. I meni je sve nekako brzo proletelo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

U petak idem na ctg i da mi uzmu briseve <_<, danas išla da predam za laboratoriju šta treba da bude gotovo do petka pa da lagano čekamo. Jedva se gegam, ne verujem da ću izdržati do 17-og.Kontrakcije su gotovo svakodnevne nekad jače ali ne traju dugo.

bepce, Dacha76 i Venera volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Ja u petak ulazim u 39-u i krecem sa koktelom  onih stvari sto si nam zabranila :P:D, sta ono jos pomaze ananas i datule..

Dacha76, MakiJana, bepce i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno. :):wub:

dani cestitke nek bude skolska i bezbrizna :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javnem,krajem avgusta idem na dodatna ispitivanja prvo sto sam zahtevala je genetika ako to bude u redu(nadam se iskreno),idemo na briseve pa histero,reumatolog i antitela,ako i to bude u redu onda krajni problem moze biti NK celije;)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@bepce& @Venera eee Georgine moje :rolleyes:stiže vreme. Ja da preguram Sv. Iliju pa se otpuštam. Sad mi je još rano a i matorci zezaju gore od mojih ala,aždaja i zmajeva. Da im vidim leđa i stiže mi zverka Oliverka ako ne nađemo drugo ime. 

Zone*, Dacha76, Magarence i 2 ostalih volite ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto reumatolog?

Zato sto te, ako ti nesto ne valja kod imunoloskih testova, salju kod reumatologa na pregled. Meni su uvek povecana odredjena antit i prosle god me je hematolog poslao kod reumatologa. Reumatolozi daju dijagnozu autoimunih poremecaja tipa lupus itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje,jeste isle u trudnoci na kupanja u bazen?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Da se javnem,krajem avgusta idem na dodatna ispitivanja prvo sto sam zahtevala je genetika ako to bude u redu(nadam se iskreno),idemo na briseve pa histero,reumatolog i antitela,ako i to bude u redu onda krajni problem moze biti NK celije;)

Puno srece ti zelim, i da sto pre drzis jednog bebana u rukama!

ivannnica voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Jedno pitanje,jeste isle u trudnoci na kupanja u bazen?

Ja isla. U prvoj t mi se desilo da sam posle bazena imala problema sa bakterijama. Pa sam mislika da je od bazena. Medjutim citala sam clanak jednog strucnjaka ovde u Slo, koji tvrdi da je kolicina bakterija prisutna u bazenu 10000 puta manja od kolicine koju trudna zena ima, sam se ohrabrila i isla u ovoj t. Dva puta i sve je ok. Jedino znam da jr pozeljno da se posle kupanja cim ore presvuces u nesto suvo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Brubnda cestitam:wub:

Novim trudnicama zelim laku i bezbirznu trudnocu :wub:

 A vama trudnjace koje ste pri kraju zelim da vam proleti vreme do termina da izgurate.

Ivannncice,nadam se da ce ti svi nalazi biti u redu i da ces se uskoro pridruziti spisku trudnica.

Venera,ja sam datule jela ko luda u 8 i 9m i nista.Presla sam termin,kontrakcije i ne znam kako izgledaju jer nisam osetila bas ni jednu a cep je poceo da ispada nakon grubljeg vag pregledela dan pre carkog reza.Secate se mozda da sam pisala da nisam ni 0.5cm otvorena

*Cvrky87* ne znam koliko je pametno da ides na bazen zbog mogucih infekcija <_<

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Vodila bi U na bazen,prosle godine sam bila,ali se nisam kupala,a ovde je voda u bazenima termalna,tj sa toplog izvora,to je banja sa toplom vodom koja je dobra za ljude koji  I maju ptoblema sa kostima

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hana ma ja se zezam, ne verujem da tu sta moze pomoci dok ne dodje pravo vreme, mada sve to volim i jesti :)

Cvrky ja u prosloj nisam isla , imala sam strah od svega a u ovoj evo jos uvek s ovolikim stomakom idem sa malenim, ne naginjem tim bakterijama nikad nisam imala a godi mi i da plivam i da se opustim u vodi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Meni sve zao zbog U da neidemo na bazen,jer ova voda je stvarno divna

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

@*Cvrky87* bazen je ok ali sam prilicno sigurna da termalna voda nije preporucljiva u tr. Isto kao sto se npr.ne preporucuje sedenje na toplom poput sedista u autu koje imaju grejace ili nekih grejnih tela... Mada proveri, sto ne bi nazvala ili poslala mejl dr...

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Hvala puno. :):wub:

dani cestitke nek bude skolska i bezbrizna :baby:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Bas sam i ja htela da pitam za bazen, Ove moje idu u skolu plivanja na zatvoreni. A mm i ja im obecali da ih vodimo na otvorene. medjutim vreme ocajno i nije nikako za otvorene. Pa sam mislila onda ajde bar na zatvoreni. Ali se bojim i da ne nazebem i infekcija.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

A zasto reumatolog?

leni je objasnila,negde postoji problem ali nacicu ga samo moram da zagrebem malo dublje.

Dacha76 voli ovo

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Puno srece ti zelim, i da sto pre drzis jednog bebana u rukama!

hvala draga,dace bog..

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

Zato sto te, ako ti nesto ne valja kod imunoloskih testova, salju kod reumatologa na pregled. Meni su uvek povecana odredjena antit i prosle god me je hematolog poslao kod reumatologa. Reumatolozi daju dijagnozu autoimunih poremecaja tipa lupus itd.

Oo..pa mene nije slala kod reumatologa, a nisam ni sigurna da li mi je ta antitela radila. Da li se neko razume pa da iskucam sta je meni hematolog radila od analiza?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Objavljeno

 

Brubnda cestitam:wub:

Novim trudnicama zelim laku i bezbirznu trudnocu :wub:

 A vama trudnjace koje ste pri kraju zelim da vam proleti vreme do termina da izgurate.

Ivannncice,nadam se da ce ti svi nalazi biti u redu i da ces se uskoro pridruziti spisku trudnica.

Venera,ja sam datule jela ko luda u 8 i 9m i nista.Presla sam termin,kontrakcije i ne znam kako izgledaju jer nisam osetila bas ni jednu a cep je poceo da ispada nakon grubljeg vag pregledela dan pre carkog reza.Secate se mozda da sam pisala da nisam ni 0.5cm otvorena

*Cvrky87* ne znam koliko je pametno da ides na bazen zbog mogucih infekcija <_<

ko ceka taj i doceka :D

Share this post


Link to post
Share on other sites

Napravite nalog ili se prijavite da biste odgovorili

You need to be a member in order to leave a comment

Napravite nalog

Postanite član/ica Bebac porodice i uključite se u diskusije na forumu.


Napravite novi nalog

Prijavite se

Već imate nalog na Bebac forumu? Prijavite se ovde.


Prijavite se

  • Članovi/članice na temi   0 članova

    No registered users viewing this page.